Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

DingDong : ? ; " Taş satıyoruz "

Motovento
    REKLAM ALANI

20 dakika evvel kapı dingdong etti , yetişkin seviyesine odaklanıp kapıyı açtım , bi ufaklık imiş meğerse .

Elinde bi bi beyaz kova yarım dolu bişeyler ama , odaklanmadığım için ...

Ufaklık : Taş satıyoruz ..

Öylemi ? elimi atıp bir küçük ebatlısını aldım , bi dakika deyip içerden bozukluklardan alıp , verdim. bi an duraksadı , keşke sorsa idim belki / belli'ki fiyatı daha pahalı idi...

Aceba hep düşlediğim , müstakil dubleksi'mi aldım yarım avuç bozukluğa ?

enteresan.

erensel bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Memleketin taşı toprağı altın derlerdi de inanmazdım, demek ki doğruymuş

Fiyat sorsan bence daha iyi olurdu çünkü pazarlıkla daha ucuza alabilirdin, bu devirde pazarlık şart

Ben zemindeki haritaya takıldım. Afrika sahilleri üzerinden venezüelladan gelen koko dolu gemilerinin güzergahına bir gönderme mi var yoksa Carbondioxid hocam?
    Carbondioxid bunu beğendi.

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memleketin taşı toprağı altın

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bende istanbula dönerken otobüse bir satıcı bindi, üzerinde kart var ve kartta "sağır ve dilsiz" yazıyordu.. kalp şeklinde anahtarlık satıyor ve tanesi 20 lira idi.. kalp şeklinde anahtarlık ama kalp kırmızı ve beyaz olarak ikiye bölünmüş ve mıknatıslı.. yani ayrılabiliyordu... meğersem kalbin yarısı 20 lira ve diğer yarısı 20 lira imiş, yani ben ikisi için yani birleşince tek kalp olan çifte anahtarlığa 40 lira vermem gerekirken 20 lira verdim..

tabi bunu satıcı 20 lirayı alıp gittikten sonra anladım, ama oda bozuntuya vermedi, 20 lirayı uzattığımda bir an duraksayıp sonra kafa selamı verip gitti..

ama anlaması zordu çünkü anahtarlık tek pakette ve tek kalp var, ama kalbin her bölümü için bir anahtar takma yeri var, yani tek pakette 2 anahtarlık satıyor ve tanesi 20 lira yazarak aslında kelime oyunu ile 40 liraya çift anahtarlık satıyordu...

neyse aldık işte, tabi benim kız arkadaşım yok, evli barklı da değilim lanet olsun, işte aldım abime yengeme hediye ettim..
    espresso ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte aldım abime yengeme hediye ettim..
    Adamm adamm.

Tez vakitte karşına / yanına yakışan uyuşanı bulman dileğimle.

(kapıyı açtığımda 6-7 yaşlarında bir bızdık vardı , muhtemelen pazarlama yeteneği tam gelişmemiş , dip not: site olduğundan , belli'ki bir hayır işi vs için düşünülmüş bir olaydı .. ne ise ben müstakil bahçeli dubleks'imi ucuza kapadım darısı başınıza )
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Çocukken sakız satardık, çok revaçta bir meslek dalı idi , bir de Texas-Tommiks
    espresso ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    iyi ki güzel yürekli insanlar var.. Valla bak..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:26 ----------

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memleketin taşı toprağı altın derlerdi de inanmazdım, demek ki doğruymuş

Fiyat sorsan bence daha iyi olurdu çünkü pazarlıkla daha ucuza alabilirdin, bu devirde pazarlık şart

Ben zemindeki haritaya takıldım. Afrika sahilleri üzerinden venezüelladan gelen koko dolu gemilerinin güzergahına bir gönderme mi var yoksa Carbondioxid hocam?
    Taş kokain ticareti olmasın!
    Aboovvv.. Seni kullanmış olabilirleeerr..
    Kullanılık insan

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Taş satmak mı 😳 Su falan satmışlığım vardır küçüklükten ama taş satmak da hiç aklıma gelmemişti 😁 Geleceğin girişimcileri yetişiyor 😀

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çocukken sakız satardık, çok revaçta bir meslek dalı idi , bir de Texas-Tommiks
    Ben de çocukken sakız satma merakım olmuştu. Mahlleden bir arkadaşla kasabadaki toptancıdan bir kutu sakız aldık, tipitip ya da o zamanlar içinden araba fotoları çıkan bibip diye bir sakız vardı belki ondandır, (40 sene geçmiş üzerinden hatırlayamadım) iki arkadaş sakız kutusunu aldık, kasabada en kalabalık yer neresi deyip stadyuma gitmiştik. Lüleburgazspor - Beşiktaş maçı vardı, o yıl Lüleburgazspor 2. ligde olmasına rağmen Türkiye kupasında Beşiktaş ve Fener'i elemişti de sonra Altay'a elenmişti, Beşiktaş gelmiş stat acayip kalabalık, hem maçı seyrettik hem sakızları sattık ama zarar ettik çünkü kendimiz de çok fazla tükettik. Ticarete kafam basmadığını o zamanlar anlamalıydım. İyi ki okumuşum sonradan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)