Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Haksız adli para cezası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cb250r
    Yakın arkadaşımın başından geçen olayı anlatacagım.

Kendisi 4-5 sene önce istanbulda bir alış veriş merkezinde kız arkadaşıyla dolaşırken, 3-4 tane kansız kız arkaşına laf atıyor, hatta bir tanesi kız arkadasına elle tacizde bulunuyor. Kendisi eski boksör, hepsini orda pataklıyor. Bir kışının burnu, bir kişinin çenesi kırık.

polis geliyor, elemanlar hastanede darp raporu da alıp şikayetçi oluyor. Bizimki kamera kayıtlarındaki taciz görüntüleri ile savunma yapmasına ragmen, (eski lisanslı boksor oldugu için sanırım) basit yaralamadan ceza aldı ve ceza ertelendi.

buraya kadar durum ne kadar iğrenç olursa olsun, "boksör adamsın olm, adam ölebilirdi az dikkat etseydin" dedik kendisine. Gel gelelim işin ilginçleştiği yere.

Geçen yazın sonuna dogru trafikte bir kadın sürücü, bizimki motosiklet ile seyir halindeyken, bunu ezmeye kalkıyor. bizimki sağdan giderken buna soldan çarpıyor ve Bizimki düşüyor motordan. Kadın durmuyor bile. Ama 30-40 metre ilerde kadın ışıklarda duruyor.

Bizimki sinirlenip arkadan kadına bagırmaya başlıyor. Yalnız arabaya yaklaşınca, arabadakının kadın oldugunu farkediyor, o ana kadar kadın oldugunun farkında değil.

Bizimki kadın oldugunu görünce üslübunu düzeltip, "ablacım az dikkat etsene öldürcektin beni. bide bırakıp kaçıyorsun!" tarzında serzenişte bulunuyor. Arabadaki kadın başlıyor mağdur edebiyatına. Kadınım ben nasıl üstüme yürürsün ıvır zıvır. Üstüne yürüme falan da yok bu arada.

Sıkı durun şimdi. kadın o olaydan sonra karakola gidip şikayetçi oluyor, uzaklaştırma kararı çıkarıyor. Karakola gidiyor ifade veriyor falan sonra kadına şiddetten buna dava açılıyor.
    3-4 ay önce bunun eve mahkeme kagıdı geliyor. Basit yaralamalar virüs sebebiyle sanırım duruşma olarak yapılmıyormuş, direk karar mahkeme tarafından verilecek. savunmanızı şu şu tarihler arasında teslim edin deniyor. (bu uygulama yenıymıs)

vee bizimkine mahkeme indirim falan 150 gün para cezası veriyor. 3000 tl. Kararda ayrıca yazan şu: itiraz ederseniz duruşma olur. Tekrar suçlu bulunursanız, indirimlerin hiçbiri yapılmaz.

Bizimki de tabi, avukat arkadaşımızın da tavsiyesi üzerine böyle adalete sıçayım deyip itiraz etmiyor. Çünkü "kadına şiddet yasası" yüzünden kadının sözü esas kadbul edilecek ve mahkemden farklı bir sonuç çıkma şansı yok. Gidiyor cezayı ödüyor.

2-3 ay kadar önce bizimkine bir şok daha. O eski kavgadan ertelenen cezası da tekrar aktifleşiyor. çünkü kesinleşen karar var. Velhasıl geçen hafta ertelenen cezada kesinleşti. 3360 tl daha para cezası.

Bizimkinin çölde kutup ayısıyla karşılaşan bedevi misali burnu boktan çıkmıyor. çilesi bittimi peki? Tabiki hayır. 2-3 gün önce eve polisler geliyor. Bunu ezmeye çalışan kadın tekrar uzaklaştırma kararı çıkartmış. O kazadan sonra hiçbir şekilde karşılaşmamalarına ragmen, kadın gitmiş uzaklaştırma kararı çıkartmış.

Evine işyerine şu kadar metre yaklşamıcan falan. Kadının evi nerde hiçibr fikri yok bizimkinin.

Velhasıl bizimki zor durumda. Bu psikopat kadın karakola gidip tekrar şikayet ederse, bizimki hapse girecek. söz hakkı yok resmen. kadın ne derse o.

Bizimki zor durumda. psikolojisi bozuldu. Dükkanı falan açmayı bıraktı. evden çıkmıyor resmen, bi sıkıntı olursa apt. manın güvenlik kamerasından evde oldugumu kanıtlarım diyor.

Aga bu nedir ya çocugun hayatı kaydı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    İşte boşuna denmiyor kadının beyanı esastır derseniz,bir çok Yusufu harcarsınız...

Kask kamerası olsa acaba ise yarar delil olmaz mıydı?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ben o yasanın bu gibi olaylar için uygulandığını sanmıyorum , bu daha çok cinsel taciz olayları için uygulanıyor, var bir karışıklık. Yani diyor ki yasa koyucu , bir kadın gidip de kendisine cinsel taciz olayını şikayet ettiyse toplum içinde zaten çok zor duruma düşecektir , bunu göze aldıysa demek ki olay doğrudur, yani kadının beyanı esastır. Yani yok bana küfretti , arkamdan bağırdı falan olay bu değil aslında.(Öte yandan son yıllarda sokaktan topladıklarını hakim-savcı yaptılar, bazı duruşmaları ve kararları görüyorum , ağlarsınız duruma)

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben o yasanın bu gibi olaylar için uygulandığını sanmıyorum , bu daha çok cinsel taciz olayları için uygulanıyor, var bir karışıklık. Yani diyor ki yasa koyucu , bir kadın gidip de kendisine cinsel taciz olayını şikayet ettiyse toplum içinde zaten çok zor duruma düşecektir , bunu göze aldıysa demek ki olay doğrudur, yani kadının beyanı esastır. Yani yok bana küfretti , arkamdan bağırdı falan olay bu değil aslında.(Öte yandan son yıllarda sokaktan topladıklarını hakim-savcı yaptılar, bazı duruşmaları ve kararları görüyorum , ağlarsınız duruma)
    hocam bir şekilde olaylar bu noktaya geldi. bizimki itiraz ederken kazanın oldugu güvenlik kamera kaydını bile sundu mahkemeye. Ama sonuç bu. Bu arada kamera kaydında bizimki düştükten sonra ayaga kalkıp yürümeye başlıyor, ötesi yok.

Hiçbir şekilde temas yok, ama kadın ifadesinde: "bana küfretti bagırdı, birşeyi varmı diye bakmak için arabadan indim beni itti düştüm, sırtımı kapının kenarına vurdum" falan demıs. Hiçbir temas olmamasına ragmen, kadın aradan bile inmiyor, darp raporu da almış.

Asıl soru şuan ne olacak? Şok üstüne şok yaşıyor çocuk. şu son uzaklaştırma kararı çok endişe verici. Avukat arkadaşta

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Sokaktan topladıklarını yapmadılar hocam, bir gün denk gelir de bir yerde rastlaşırsak ben size nereden topladıklarını ince ayrıntılarıyla birlikte anlatırım.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Yine yatsın kalksın sadece para cezasıyla yırttığına şükretsin.

Evine giren hırsızın üzerine atlayıp ailesini korumak için boğuşurken "hırsızın elindeki silahla" boğuşmada hırsızı kazara vurup öldüren kişiye hapis cezası verilen bir ülkede yaşıyoruz. Yani yüce adalet sistemimiz diyor ki: evine hırsız girdiyse kendini ve aileni savunma, bırak hırsız rahatça evini soysun, isterse ailenden de birkaç kişiyi vursun, ama sen ona saldırıp elindeki silahı almaya çalışırken onu yanlışlıkla da vurursan seni hapse atarım.

Sizin arkadaş yine para cezasıyla yırtmış. Bu ülkede kanundan ve yasalardan sadece düzgün insan korkuyor, yüzlerce suça karışmış kişiler dışarıda rahat rahat dolaşıp suç işlemeye devam ediyor maalesef.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine yatsın kalksın sadece para cezasıyla yırttığına şükretsin.

Evine giren hırsızın üzerine atlayıp ailesini korumak için boğuşurken "hırsızın elindeki silahla" boğuşmada hırsızı kazara vurup öldüren kişiye hapis cezası verilen bir ülkede yaşıyoruz. Yani yüce adalet sistemimiz diyor ki: evine hırsız girdiyse kendini ve aileni savunma, bırak hırsız rahatça evini soysun, isterse ailenden de birkaç kişiyi vursun, ama sen ona saldırıp elindeki silahı almaya çalışırken onu yanlışlıkla da vurursan seni hapse atarım.

Sizin arkadaş yine para cezasıyla yırtmış. Bu ülkede kanundan ve yasalardan sadece düzgün insan korkuyor, yüzlerce suça karışmış kişiler dışarıda rahat rahat dolaşıp suç işlemeye devam ediyor maalesef.
    hocam akıl mantık almıyor. o zaman işleyiş şu:
    -isteyen istediği gibi gitsin kafasına gore temas bile olmadan yalandan darp raporu alsın.
    -hakim de oooooo darp raporu varmış yapıştırın cezayı desin.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hiçbir zaman suçu ve suçluyu övmem darp şiddet sevmem ama eğer trafik kazsı geçirip haksız olduğu halde benden şikayetçi olup bana bunları yaşatıyorsa sonuçlarana katlanması lazım o abla nın
    ne yapar eder ne eder bulurum zaten hayatım kaymış bundan daha beter ne olur der gerçekten tartaklamakla kalmam
    mavellen bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -isteyen istediği gibi gitsin kafasına gore temas bile olmadan yalandan darp raporu alsın.
    İşte biraz efendiyseniz gerçekten başınıza gelebilir böyle şeyler. Biriyle itiş kakış yaşadınız, adam gidip kafasını duvara vursa hastaneden darp raporu alıp sizden şikayetçi olsa, evet uğraşırsınız, ama az bir para cezasıyla da yırtarsınız.

Ama olaya iyi tarafından bakın, gıcık olup tartıştığınız birinin ağzını yüzünü dağıtsanız, yine ufak bir para cezasıyla yırtacaksınız. Haksız olmanız da önemli değil, bana küfretti dayanamadım ağır tahrik vardı derseniz yırttınız. Yani manyaksanız, psikopatsanız, kavga ve aksiyon bağımlısıysanız bu ülke yaşamak için bir cennet !!! Azcık da maddi durumunuz iyiyse para cezasından zaten korkmaya gerek yok, miktarlar gayet makul

Ama yok ben efendi birisiyim, can ve mal güvenliğimi devletin kolluk kuvveti ve yargı sağlasın derseniz bu ülke size cehennem. Düşünsenize arkadaşınız yine ilk olayda karşı tarafı dövebilmiş, ya birde kız arkadaşı tacize uğrarken orada dayak yeseydi? karşı tarafa ertelemeli para cezası çıksaydı?

Bu ülkenin gerçekleri maalesef bunlar. Yargıda ve yasalarda köklü bir değişiklik lazım ama kim yapacak? Varsa yoksa kendi adamlarını sağa sola atamakla meşgüller, tek işleri bu...

Siz yine de bu yazdıklarımla gaza gelip karşınıza çıkan ilk kişiye kafa göz dalmayın.

Şiddet iyi bir şey değildir ve mümkün olduğunca başvurulmamalıdır diyerek kamu spotumu da paylaşayım

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Hikayede atlanan kısımlar var sanki. Bu boksör arkadaşın maceraları bana pek güven vermedi.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hikayede atlanan kısımlar var sanki. Bu boksör arkadaşın maceraları bana pek güven vermedi.
    Akillardaki soru, acaba x kisisi kadina temas etti mi? kadin beni itti diyor, o da dokunmadim kadin arabadan bile inmedi diyor.
    İkisinin de sahidi yok,islek bir cadde ama kimkime dumduma.

Simdi kadin sucu ispat etmek mi zorunda, yoksa bizim ki sucsuzlugunu mu ispat etmek zorunda?

Peki ben bu olayi neden anlattim?
    yarin obur gun bu abla sizi trafikte ezerse, arkaniza bakmadan kacin yada bir cicekle yanina gidip "ablacim bana vurdun kactin ama ozur dilerim benim hatam lutfen beni sikayet etme" deyip gonlunu falan alin.

Aksi taktirde, motorcumu bu? auvvvv. Bide boks mu yapmis? auvvvv. Kadin itti mi diyor? auvvvvvv it herif kesin yapmistir yapistirin cezayi

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Avukatın lafına itibar etmeyip itiraz edecekti arkadaşınız. Resmen suçu kabul etmiş.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sokaktan topladıklarını yapmadılar hocam, bir gün denk gelir de bir yerde rastlaşırsak ben size nereden topladıklarını ince ayrıntılarıyla birlikte anlatırım.
    Biliyorum canım hangi sokaktan topladıklarını , başımız belaya girmesin maksat.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:57 ----------

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle bir işleyiş yok. Darp raporu aldığına göre vücudunda yara-bere izleri vardır, kimse durup dururken polisin getirdiği bir vatandaşa orasında burasında darp izi vardır diye sahte rapor düzenleyemez, yok öyle bir şey. Varsa da ancak çok büyük devlet görevlilerinin baskısıyla olur ki onun da kokusu çıkar zaten ilerde. Bu olay onlardan değil.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Doktorlar kolay kolay darp raporu vermiyorlar.Darp raporu alan zaten mahkemelik bir durum için aldığından illa dönüp dolaşıp doktoruda mahkemeye çağrıyorlar.Ne görüyorsa onu verir.Hatta olabildiğince hafif yazar.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doktorlar kolay kolay darp raporu vermiyorlar.Darp raporu alan zaten mahkemelik bir durum için aldığından illa dönüp dolaşıp doktoruda mahkemeye çağrıyorlar.Ne görüyorsa onu verir.Hatta olabildiğince hafif yazar.
    basit yaralamada mahkeme olmuyor, sanıktan savunma istenip karar acıklanıyor. Ceza alırsa en hafif cezayı veriyorlar. İtiraz edip haksız bulunursa bu sefer cezadan hiçbir indirim olmuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:17 ----------

Biliyorum canım hangi sokaktan topladıklarını , başımız belaya girmesin maksat.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:57 ----------

Öyle bir işleyiş yok. Darp raporu aldığına göre vücudunda yara-bere izleri vardır, kimse durup dururken polisin getirdiği bir vatandaşa orasında burasında darp izi vardır diye sahte rapor düzenleyemez, yok öyle bir şey. Varsa da ancak çok büyük devlet görevlilerinin baskısıyla olur ki onun da kokusu çıkar zaten ilerde. Bu olay onlardan değil.
    hocam benim kardeşim de doktor, doktorlarlarımız neyse gereğini yapar biliyorum. Lakin o rapor bir şekilde alınmış ne diyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avukatın lafına itibar etmeyip itiraz edecekti arkadaşınız. Resmen suçu kabul etmiş.
    hocam avukat arkadaşımız öyle tecrübesiz de değil, bir bildiği vardır dedik. Arkadasım parasal açıdan sıkıntısı yok, ödeyim cezayı ugrasamam dedi. Asıl sıkıntısı kadının durup dururken tekrar uzaklaştırma çıkarması.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiçbir zaman suçu ve suçluyu övmem darp şiddet sevmem ama eğer trafik kazsı geçirip haksız olduğu halde benden şikayetçi olup bana bunları yaşatıyorsa sonuçlarana katlanması lazım o abla nın
    ne yapar eder ne eder bulurum zaten hayatım kaymış bundan daha beter ne olur der gerçekten tartaklamakla kalmam
    hocam vuruyor, düşürüyor kaçıyor. Arabadaki erkek olsa zaten o arabayı kafasına geçirecek, ama bakıyor kadın var hakaret bile etmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:25 ----------

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte biraz efendiyseniz gerçekten başınıza gelebilir böyle şeyler. Biriyle itiş kakış yaşadınız, adam gidip kafasını duvara vursa hastaneden darp raporu alıp sizden şikayetçi olsa, evet uğraşırsınız, ama az bir para cezasıyla da yırtarsınız.

Ama olaya iyi tarafından bakın, gıcık olup tartıştığınız birinin ağzını yüzünü dağıtsanız, yine ufak bir para cezasıyla yırtacaksınız. Haksız olmanız da önemli değil, bana küfretti dayanamadım ağır tahrik vardı derseniz yırttınız. Yani manyaksanız, psikopatsanız, kavga ve aksiyon bağımlısıysanız bu ülke yaşamak için bir cennet !!! Azcık da maddi durumunuz iyiyse para cezasından zaten korkmaya gerek yok, miktarlar gayet makul

Ama yok ben efendi birisiyim, can ve mal güvenliğimi devletin kolluk kuvveti ve yargı sağlasın derseniz bu ülke size cehennem. Düşünsenize arkadaşınız yine ilk olayda karşı tarafı dövebilmiş, ya birde kız arkadaşı tacize uğrarken orada dayak yeseydi? karşı tarafa ertelemeli para cezası çıksaydı?

Bu ülkenin gerçekleri maalesef bunlar. Yargıda ve yasalarda köklü bir değişiklik lazım ama kim yapacak? Varsa yoksa kendi adamlarını sağa sola atamakla meşgüller, tek işleri bu...

Siz yine de bu yazdıklarımla gaza gelip karşınıza çıkan ilk kişiye kafa göz dalmayın.

Şiddet iyi bir şey değildir ve mümkün olduğunca başvurulmamalıdır diyerek kamu spotumu da paylaşayım
    kamu spotu için saolun hocam

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:26 ----------

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte boşuna denmiyor kadının beyanı esastır derseniz,bir çok Yusufu harcarsınız...

Kask kamerası olsa acaba ise yarar delil olmaz mıydı?
    Delil olurdu diye düşünüyorum ama hukukçu arkadasımız varsa bizi aydınlatır hocam.
    Kadının beyanı esas olsun tabı olsun da, her durum için de olmasın.

Kazayı görseniz resmen şeridin hafif sağından giden arkadaşın önce soluna girip şeridi işgal ediyor. Yol git gel oldugu için karşıdan da araba gelince bizimkin üstüne kırıyor düşürüyor. Sonra bi yavaşlıyor, sonra hızlanıp gidiyor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sabah sabah bu yazıyı okuyunca cinlerim tepeme çıktı. Hadi kadın psikopat ve korkudan ödü patlamış da alışveriş merkezindeki zibidilere ne demeli? Hem taciz etmişsin hem de kalabalık olduğun halde dayak yemişsin, insan darp raporu almayı geçtim hastaneye gitmeye, eve dönmeye utanır.
    Mr.wind ve mavellen bunu beğendiler.

murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    bu yüzden kamera '' ŞART ''

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Okurken sinirlendim.

Eşitlikten yana olan bir insan olarak kadın ve erkeklerın tamamen aynı haklara sahip olmasından yanayım ancak artık olay pozitif ayrımcılıga geldi.

Haberlerde görmüşsünüz; birkaç ay önce akrabasına gıcık olan kız "beni taciz etti" diye sikayetci oldu sonradan ortaya cıktı adamın hayatı mahvoldu.

Gece dışarı cıkmasına izin vermiyor diye babasını bir kız siddet nedeniyle sikayet etti

Dolandırıcı dilenci kadını ifşa eden adama kadın "beni taciz ediyor diye bağırıp hapse attırırım" diye tehdit etti

Defalarca farklı kişiler sokak ortasında "tacizci" diye dayak yiyip sonrasında yanlış anlaşılma oldugu ortaya cıktı

AVM'de yarı cıplak gezen kadınlar , bunları videoya cekip "kadınlar" bile baktıgı halde o kısımları kesip "erkekler tacizcidir bana bakıyor" diye insanları ifşa etti

Kısacası kadınlardan trip yediğimiz yetmiyordu artık iftira da yemeye başladık.

Bir yerden duymustum "kadınlar erkeklerle eşit haklar isterler ancak bu haklara sahip olduklarında daha da fazlasını isterler"

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vaybe, at boku izi kalsın. Bukadar kolay olmamalı. Kadın baya baya paranoyak olup manik depresyon yani manyak hastalığına yakalanmış. ALLAH kurtarsın. ALLAH hepimizi böyle manyak hastalığına yakalanmışlardan uzak kılsın. Düşünsenize böyle bir manyakla evli olup gece gündüz birlikte yaşamayı. Cehennemi dünyada yaşamak gibi birşey. Bunun çocukluğuna inmek lazım.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kadına şiddeti engelleyeyim derken sı*ıp sıvamak budur. Bu yasa yüzünden daha çok kadın ölüyor ,daha çok aile yıkılıyor ,daha çok erkek mağdur oluyor. Polis arkadaşlar söylüyor hiç bir şiddeti engelleyemedikleri gibi gururuna yediremeyen erkek yüzünden daha çok cinayet işleniyor. Sadece kadına değil her canlıya şiddet engellenmeli.
    Kazada haksız bulunacağını anlayınca eski tabirle "esbaplı şeytan" oyunu. Acil de tanıdığınız hekim varsa darp raporu almak çok kolay bir olay. Gözümüzle görmedik ama olay arkadaşın anlattığı gibiyse insanlar Allah'a hesabı unutalı çok oldu.
    mavellen bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)