Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Haksız adli para cezası

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ben şunu anlamadım. Kamera kayıtlarında kaza anı gözüküyor. Kimse taksirle adam öldürmeye teşebbüsten kadına dava açmayı düşünmedi mi?
    Thracian bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Valla benim yan dairenin üstünde bir kadın oturuyor.Tam söylediğiniz tipten.Yanda oturan arkadaş yeni ev alıp taşındı bunla uğraşmaktan bıktığından yeni gelen kiracı geçen diyorki.Gürültüden o kadar çok rahatsız oldumki artık dayanamdım çıktım biraz sessiz olurmusun diye.Kadın bağırmaya başladı diyor beni taciz ediyorsun diye bağırırım mahfederim diye.Asansöre binip nasıl kaçtım hatırlamıyorum diyor .Karısına diyor deli bu kadın ben bir daha gitmem sen git kavga et sana bişey diyemez diyorda.Karısıda 1.50 50 kilo bir şey sıvıtıp atar onu.

Motosikleti
    cb250r
    Suan bizimkinin yerinde oldugunuzu dusunun. Haksiz yere yediginiz cezalari, yasadiginiz psikolojik zorbaligi dusunun. Allah korusun diyorum.

Trafikte kimse ile tartismamak lazim. caniniza bile kastetse, kadin ise hicbir sekilde ikili munakasa yasamamak lazim. Aksi halde manyagin birine denk gelince boyle surunuyorsunuz.

Suan bizimkinin uzaklastirma karari var. Hic taninadigi, yerini yurdunu bilmedigi, bizimkine vurup dusurup kacmaya calisan bir mahlukat tarafindan cikarttirilmis bir karar.

Sokakta karsilassalar, kadin imdat diye bagirsa, bizimki hapse girecek. Kime ne aciklayacaksin? Adina yapisan bu lekeyle icerde basina ne gelecek? cok zor durum cok.

Bu sabah konustum kendisiyle daha. Perisan durumda. evden cikmiyor,dukkani acmiyor. Dukkani falan satip seyahat yasagi bitince ingiltere de ki amcasinin yanina gitmeyi dusunuyor.

Bu adam kac yillik arkadasim, 36 yasinda evli colugu cocugu var. Suan icinde bulundugu durumu dusunebiliyor musunuz?

Hapse girse basina kimbilir neler gelecek? Butun duzeni bozup yurtdisina gidecek. yerinden yurdundan, colugundan cocugundan ayrilip yurtdisina gidecek. Kendi isinin sahibiyken, baskasinin bulasikcisi olacak.

Diyecek soz bulamiyorum.
    mavellen bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şunu anlamadım. Kamera kayıtlarında kaza anı gözüküyor. Kimse taksirle adam öldürmeye teşebbüsten kadına dava açmayı düşünmedi mi?
    Tam olarak bunu yazacaktım ama yazılmış.Kadın resmen araba ile vur kaç yapmış.Bir çok farklı trafik cezası ve taksirle adam öldürmeye teşebbüsten dava açılabilir.

Şu ülkeden cidden midem bulandı.Şu tarz olayları okudukça evden çıkasım bile yok.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bizimki sigortada yuzde 50 kusurlu cikti. itiraz etti kurula gitti degismedi. tutanak yok, resim yok sadece guvenlik kamera kaydi var. Adamin tek sucu o an orda var olmak. Acaba yolun sagindan gittigi icin serit ihlalinden mi suclu cikti bilmiyorum.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakın arkadaşımın başından geçen olayı anlatacagım.

Kendisi 4-5 sene önce istanbulda bir alış veriş merkezinde kız arkadaşıyla dolaşırken, 3-4 tane kansız kız arkaşına laf atıyor, hatta bir tanesi kız arkadasına elle tacizde bulunuyor. Kendisi eski boksör, hepsini orda pataklıyor. Bir kışının burnu, bir kişinin çenesi kırık.

polis geliyor, elemanlar hastanede darp raporu da alıp şikayetçi oluyor. Bizimki kamera kayıtlarındaki taciz görüntüleri ile savunma yapmasına ragmen, (eski lisanslı boksor oldugu için sanırım) basit yaralamadan ceza aldı ve ceza ertelendi.

buraya kadar durum ne kadar iğrenç olursa olsun, "boksör adamsın olm, adam ölebilirdi az dikkat etseydin" dedik kendisine. Gel gelelim işin ilginçleştiği yere.

Geçen yazın sonuna dogru trafikte bir kadın sürücü, bizimki motosiklet ile seyir halindeyken, bunu ezmeye kalkıyor. bizimki sağdan giderken buna soldan çarpıyor ve Bizimki düşüyor motordan. Kadın durmuyor bile. Ama 30-40 metre ilerde kadın ışıklarda duruyor.

Bizimki sinirlenip arkadan kadına bagırmaya başlıyor. Yalnız arabaya yaklaşınca, arabadakının kadın oldugunu farkediyor, o ana kadar kadın oldugunun farkında değil.

Bizimki kadın oldugunu görünce üslübunu düzeltip, "ablacım az dikkat etsene öldürcektin beni. bide bırakıp kaçıyorsun!" tarzında serzenişte bulunuyor. Arabadaki kadın başlıyor mağdur edebiyatına. Kadınım ben nasıl üstüme yürürsün ıvır zıvır. Üstüne yürüme falan da yok bu arada.

Sıkı durun şimdi. kadın o olaydan sonra karakola gidip şikayetçi oluyor, uzaklaştırma kararı çıkarıyor. Karakola gidiyor ifade veriyor falan sonra kadına şiddetten buna dava açılıyor.
    3-4 ay önce bunun eve mahkeme kagıdı geliyor. Basit yaralamalar virüs sebebiyle sanırım duruşma olarak yapılmıyormuş, direk karar mahkeme tarafından verilecek. savunmanızı şu şu tarihler arasında teslim edin deniyor. (bu uygulama yenıymıs)

vee bizimkine mahkeme indirim falan 150 gün para cezası veriyor. 3000 tl. Kararda ayrıca yazan şu: itiraz ederseniz duruşma olur. Tekrar suçlu bulunursanız, indirimlerin hiçbiri yapılmaz.

Bizimki de tabi, avukat arkadaşımızın da tavsiyesi üzerine böyle adalete sıçayım deyip itiraz etmiyor. Çünkü "kadına şiddet yasası" yüzünden kadının sözü esas kadbul edilecek ve mahkemden farklı bir sonuç çıkma şansı yok. Gidiyor cezayı ödüyor.

2-3 ay kadar önce bizimkine bir şok daha. O eski kavgadan ertelenen cezası da tekrar aktifleşiyor. çünkü kesinleşen karar var. Velhasıl geçen hafta ertelenen cezada kesinleşti. 3360 tl daha para cezası.

Bizimkinin çölde kutup ayısıyla karşılaşan bedevi misali burnu boktan çıkmıyor. çilesi bittimi peki? Tabiki hayır. 2-3 gün önce eve polisler geliyor. Bunu ezmeye çalışan kadın tekrar uzaklaştırma kararı çıkartmış. O kazadan sonra hiçbir şekilde karşılaşmamalarına ragmen, kadın gitmiş uzaklaştırma kararı çıkartmış.

Evine işyerine şu kadar metre yaklşamıcan falan. Kadının evi nerde hiçibr fikri yok bizimkinin.

Velhasıl bizimki zor durumda. Bu psikopat kadın karakola gidip tekrar şikayet ederse, bizimki hapse girecek. söz hakkı yok resmen. kadın ne derse o.

Bizimki zor durumda. psikolojisi bozuldu. Dükkanı falan açmayı bıraktı. evden çıkmıyor resmen, bi sıkıntı olursa apt. manın güvenlik kamerasından evde oldugumu kanıtlarım diyor.

Aga bu nedir ya çocugun hayatı kaydı.
    Bu mesajını başka formda alıntı yapabilirmiyim. Buna iznin varmı?
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

Motosikleti
    cb250r
    yapabilirsiniz hocam.

Malaasef devasa bir bok çukurundan farkı yok ülkenin ne ekonomi var ne adalet ne birşey birtek susturulamayan ezanımız var sanırım ben zaten geceleri sabaha karşı falan gezip gazladığım için herhangi bir belaya bulaşmıyorum çünkü öyle bir ortam oluşmuyor çünkü kimseler olmuyor insanın bol olduğu yerlerden maraz çıkma ihtimali artıyor gün içi sıcağı trafiğini hemen hararet ibresiyle protesto eden motorum sağolsun.

Motosikleti
    Triumph Trident 660
    Hikayede çenesi ve dişi kırılmış adamlar var sonra şikayet ve uzaklaştırma fetişi bir abla var. Bu abla öyle sapkınki işi gücü bırakmış sürekli tanımadığı masum bir adamdan intikam alma peşinde. Dikkat edin haklı-haksız demiyorum kimseye. Bu insanları dinlemeden para cezası haksızdır, boksör yerden göğe haklıdır demek ne derece doğru aceba

"Elinde çekiç olan her şeyi çivi olarak görürmüş" diye bir söz vardır, bir diğer ihtimal boksör arkadaş da kavgaya gürültüye meraklı olabilir. (Nitekim bu hadiseler hep onu bulmuş) Buda eşit kuvvette bir ihtimal. En doğrusu tüm detayı bilinmeyen olaylarda kesin bir yargıya varmamak.
    Osm@n bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı motorstorm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hikayede çenesi ve dişi kırılmış adamlar var sonra şikayet ve uzaklaştırma fetişi bir abla var. Bu abla öyle sapkınki işi gücü bırakmış sürekli tanımadığı masum bir adamdan intikam alma peşinde. Dikkat edin haklı-haksız demiyorum kimseye. Bu insanları dinlemeden para cezası haksızdır, boksör yerden göğe haklıdır demek ne derece doğru aceba

"Elinde çekiç olan her şeyi çivi olarak görürmüş" diye bir söz vardır, bir diğer ihtimal boksör arkadaş da kavgaya gürültüye meraklı olabilir. (Nitekim bu hadiseler hep onu bulmuş) Buda eşit kuvvette bir ihtimal. En doğrusu tüm detayı bilinmeyen olaylarda kesin bir yargıya varmamak.
    E aga ben de önceden çene, burun dağıttım. Trafikte biri beni biçse abla ben önceden elmacık kemiği de kırmıştım, geri geri gelip kafamı da ezer misin mi diyeyim?

Adamın sevgilisini adamın yanında taciz etmişler adam dövmekle bırakmış. Ben olsam üstüne bir telefon eder, vip Vito eşliğinde laleleri bir depoya kapatır ayak tabanlarını jiletle kareli deftere çevirip tuz ruhu dökerim. Arkadaş çok insaflı, aldığı eğitimin karşısında kendine hakim olabilen bir insanmış.

Böyle manyaklar var, bizim burada bir abi var. Adamın bir üstü iyilik meleği falan. Bir tane kahpe ile evliydi. Kadın hem bunu aldatıyor hem de boşanırken mal mülk alabilmek için başlıyor yalana. Yok beni dövüyor, zorla taciz ediyor, çocuklarımı dövüyor öyle böyle. Anasını da destekçi yapıyor kendisine. Hop kurtuldu hayatı bedavadan. Kendi evine uzaklaştırma kararı çıkardılar adama. Psikopat az değil yani ülkede. Bunu bilen kadınlar da iyice kullanıyorlar bu pozitif ayrımcılığı.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı motorstorm adlı üyeden alıntı Mesajı göster

uzaklastirma fetisi ahah vallahi guldurdu bu terim

Hocam adamin basindan gecenler ilginc ve ibretlik olmasa burda niye paylasalim?

Bu size hikaye gibi gelen olaylari paylasma sebebimiz trajik olmasi. Amacim ise "aman beyler dikkat trafikte sizi ezmekle kalmayip, ustune birde surum surum surundurecek turde insanlar var. Bulasmayin kimseye" mesaji vermek.

Ne diyim Allah sizi bu tarz ablalarla karsilastirmasin

Anladığım kadarıyla kadın olayla tamamen alakasız ego tatminine girişmiş. Eğer kazanın kamera kaydına ulaşması mümkünse karşı tazminat davası açsın. Sonra dosyaları birleştirmeye çalışsın. Kadının darp raporu da yoksa avukat oradan da yürüyebilir. Kasten adam yaralama ve nefret suçlaması yapılabilir.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla kadın olayla tamamen alakasız ego tatminine girişmiş. Eğer kazanın kamera kaydına ulaşması mümkünse karşı tazminat davası açsın. Sonra dosyaları birleştirmeye çalışsın. Kadının darp raporu da yoksa avukat oradan da yürüyebilir. Kasten adam yaralama ve nefret suçlaması yapılabilir.
    hocam yapilabilir, birsey cikar mi? cok zor. kadinin darp raporu var. Teoride hak hukuk var. doktor arkadaslar kizacaktir, benim kardesimde doktor.

Ama bilen bilir bir kadin koluna iki kizariklik yapacak, acile gidecek, x kisisi beni darp etti diyecek, iki de aglayacak ve hangi doktor buna rapor vermeyecek?

Tamam belki iyi bi avukat ile ugrasir hakkini arar belki birseyler cikar, o da belki. Ama suan bu psikopat bir sikayet ile bizimkini hapse tiktiracak guce sahip.

Taciz ve siddet damgasiyla hapse girerse ne olur, az cok tahmin edebiliyoruz. Adam dukkani falan acmiyor evden cikmiyor.

bu arada soylemeden de edemeyecegim, hikaye havaliymis, yok efendim bosluklar varmis, oyle olmazmis boyle olurmus gibi imali laflar eden arkadaslarim Allah sizi boyle bi duruma dusurmez umarim.

Bunlari yazma amacimi da soyledim. motosiklet suruculeri trafikte zaten hergun ayri olay yasiyor. Aman deyim olay yasadiginiz kadin surucuyse arkaniza bakmadan kacin.
    mavellen bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam yapilabilir, birsey cikar mi? cok zor. kadinin darp raporu var. Teoride hak hukuk var. doktor arkadaslar kizacaktir, benim kardesimde doktor.

Ama bilen bilir bir kadin koluna iki kizariklik yapacak, acile gidecek, x kisisi beni darp etti diyecek, iki de aglayacak ve hangi doktor buna rapor vermeyecek?

Tamam belki iyi bi avukat ile ugrasir hakkini arar belki birseyler cikar, o da belki. Ama suan bu psikopat bir sikayet ile bizimkini hapse tiktiracak guce sahip.

Taciz ve siddet damgasiyla hapse girerse ne olur, az cok tahmin edebiliyoruz. Adam dukkani falan acmiyor evden cikmiyor.

bu arada soylemeden de edemeyecegim, hikaye havaliymis, yok efendim bosluklar varmis, oyle olmazmis boyle olurmus gibi imali laflar eden arkadaslarim Allah sizi boyle bi duruma dusurmez umarim.

Bunlari yazma amacimi da soyledim. motosiklet suruculeri trafikte zaten hergun ayri olay yasiyor. Aman deyim olay yasadiginiz kadin surucuyse arkaniza bakmadan kacin.
    Kardeş bu işin peşini böyle bırakmayın. Madem oğlanda para çok gidip dedektif tutsun.O kadın darp raporu alabiliyorsa vardır bir tanıdıkları. Verin parayı dedektife boklu donuna kadar ortaya çıkarır. Ortaya çıkarsa zaten bu işin altında sadece hanımefendi kalmaz gibi geliyor.
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş bu işin peşini böyle bırakmayın. Madem oğlanda para çok gidip dedektif tutsun.O kadın darp raporu alabiliyorsa vardır bir tanıdıkları. Verin parayı dedektife boklu donuna kadar ortaya çıkarır. Ortaya çıkarsa zaten bu işin altında sadece hanımefendi kalmaz gibi geliyor.
    Hocam yasanin amaci, kadini korumak. Kadin koruma istegiyle uzaklastirma talebinde bulundugu zaman, acil durum oldugu varsayiliyor ve konu arastirilmadan, vakit kaybetmemek icin uzaklastirma karari cikartiliyor.

Yasa guzel yasada sikinti yok. Sorun insanimizin bunu suistimal etmesi. İnsanlar her tartistigi insani cezalandirmak amacli uzaklastirma karari cikarttiriyor.

Kadin komsusuyla tartisip uzaklastirma karari cikarttiriyor ve 50 metre siniri yuzunden komsusu kendi evine giremiyor, kendi apt manina yaklasamiyor. Girdigi anda sikayet edip zorlama hapsine mahkum oluyor adam.

Darp raporu icin tekrar soyluyorum, tanidiga falan gerek yok. koluna bi cizik at, git doktora su kisi bicakla saldirdi de, raporu aliyorsun.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    70'li yılların sonu...
    6 yıldır yatılı okumaktan bunalmışız. 5 kişilk çeteyiz
    Hergün birimizin koluna, bacağına, gözüne birşeyler oluyor (hepsi numara tabiki ).
    Doğru devlet hastanesine. Tabi kapıyı açacak biri, kola girecek biri derken en az 4 kişi hersefer hastaneye gidiyor

Bir bandaj.
    2 günlük rapor
    Sonra fuara çay içmeye...

Artık doktorlar bile bizi tanımıştı. "Bugün hanginiz sakatlandınız" diyorlardı
    Bir seferinde artık yazacak raporluk yeni bir şey kalmayınca bir ay alçıyla dolaştığımızı bilirim

2-3 yıl önce bir proje için gittiğim yerde aralarında konuşuyorlardı.
    Adamın işi mahkemeden istediğin şekilde karar çıkarttırmakmış. Çok şaşırmıştım.

Sözcü Gazetesi köşe yazarları "fetö'ye üye olmamakla birlikte, bilerek ve isteyerek yardım etmek" lakırtısıyla
    ceza alıyor, ama "ne istedilerse verdik" nidaları atanlar elini kolunu sallayarak ortada geziyorsa,
    bu ülkeden herşey beklenir.

Artık şaşırmayı bıraktım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:40 ----------

.
    Az önce gazetede gördüğüm haber. Günün mana ve ehemmiyetine cuk oturdu...

http://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/...arari-6492873/
    Mr.wind bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Adam elini arkasında bağladı diye yapılan şikayeti inceleyip soruşturma izni istenirken ortaya dökülen onca iddiadan kaçı incelendi/inceleniyor?
    Mr.wind bunu beğendi.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    bu gözler kulaklar neler gördü işitti seninki normal bir durum ,farklı suçtan mahkemeliğim avukatımın bürosunda değerlendirme yapıyoruz, büroya bir bayan girdi, aynı bürodaki diğer avukat boşanma davalarına bakıyormuş avukat boşanacak kadına diyor ki yüzünü tırmala biraz morlukların olsun darp raporu alıp öyle mahkemeye başvuralım diye konuşuyorlardı daha fazla tazminat koparacaklar amaç bu, akıl verende bir başka bayan avukat
    hani kadın erkek eşitliği ?
    insanın kötüsü kötüdür kadını erkeği yoktur, kadının beyanı esastır dan yola çıkarak o bayanın arkası da var muhtemelen, şikayeti daha öncelikli olmuş kısaca fazla da kurcalamayın, youtube da benzer haber vardı uzaklaştırma alan biri aynı mahalleden dükkanın önünde dururken davalı olduğu kadın geldi adamın kavasına arkadan vurdu resmen tahrik ediyor ama kime ne anlatacaksın ?

ayrıca Kadir şeker olayı çocuk yardıma gitti adam öldü sonradan kadın davacı oldu hatırlarsanız sistem bir yandan masumu kurtar diyor bir yandan da niye gittin yardım ettin diyor maalesef fazla kurcalamayın der geçerim

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Eğer olaylar gerçekse, arkadaşınız ilk iş olarak avukatını değiştirsin. Zira iyi bir avukat olsaydı elinde kayıt varsa durum farklı olurdu.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bune biçim iş lan boyle sokarım böyle düzene. Eksisozluk de bir kadin boyle halki gaza getirecek kini ve nefreti uyandiracak bir kac yazi yazmıştı. Bende mesaj olarak kendisine “ne leş bir insansin amk” yazmıştim bundan beni dava etmis bende gidip karakola ifade verdm sonra uzlasmaci eleman beni aradi karsi taraf uzlasmak için 10.000 tl istiyor dedi dedim siktirsin gitsin kapattim konuyu bir ust makama tasijdi simdi ne olacak bilmiyorum ama bu nalet kadin benim üstümden guze bir para kaldiracak ulan zaten bir suru trafik cezam var motor da başima bu aralar masraf aciyor ustune birde bu cikti simdi benden daha kotu zaman geciren yoktur diyordum ki üzülerek bu yazilanlari okudum. Bu ulkede adalet yok. Eğer o gun orada o kadini öldürseydi bir kac gun yatip çıkacaktı eminim. Cok gecmis olsun kardesim.
    Mr.wind bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)