Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KIRKLARELI'linden Daire Almak🎯

Motovento
    REKLAM ALANI
    batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    Merhabalar...
    İstanbul dışından özelliklede KIRKLARELI'linden daire almayi planlıyorum...benim için mantıklı olan kısmı İstanbula yakın oluşu,ulaşım kolaylığı,sıfır ve uygun fiyatlı daireler, vb....İstanbulda evim var emekliliğe hazırlık gibi düşünebilirsiniz...
    KIRKLARELI bölgesi konusunda bana yardimci olursanız bölge konusunda önerileriniz varsa dinliyirum....Teşekkürler
    ____it's my life_1982____

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kıyıköy ve İğneada taraflarını gezmiştim. 2 yerde de bence oturulur. Hem motosiklet rotası üzerinde hem de doğa, tabiat muazzam.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Trakya kesinlikle yaşanılacak yerdir.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Trakya'nın her yeri güzeldir. Arabaya atlayınca en çok bir saatte deniz kıyısına varılır en denize uzak yerinden bile. İstanbul trafiğine alışmış bünyeler için aslında her yeri yakın.
    Kıyıköy, iğneada vb. karadeniz kıyıları tam emekli olunca yerleşmelik yerler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özellikle istediğiniz bir yer var mı?Yada beklentileriniz aradığınız özellikler nelerdir?Ona göre yorum yapalım yada tavsiye verelim.

batuhan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 Motosikleti: Kymco Activ 110
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özellikle istediğiniz bir yer var mı?Yada beklentileriniz aradığınız özellikler nelerdir?Ona göre yorum yapalım yada tavsiye verelim.
    Şuan için kiraya verebileceğim...bugünün şartlarında 700-800tl kira getirisi olan vir noktada olmalı...ilerleyen yillarda da yaşayabileceğim bir noktada olmasını istiyorum...köy hayati tavuk tarla vs vs gibi bir düşüncem yok bu yüzden merkezi bir noktada olmasını tercih ederim...kirklareli nasil bir yer insanları nasil asıl merak ettiğim konular bunlar...edirne ve tekirdağ da daire baktim ama sevemedim

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kırklareli il sınırları içinde merkezi nokta olarak Kırklareli merkez ve Lüleburgaz merkez var.İkisinde de ortalama dairelerin kira getirisi 700-800 TL hatta biraz yeni dairelerin kira getirileri 1000 TL ve üstü.

İstanbul'daki yoğunluk,kalabalıkan sonra iki şehirde size sakin gelecek.Lüleburgaz ilçe olsa da Kırklarelin'den daha gelişmiş daha büyük ve daha kalabalıktır.Sosyal imkanları daha fazladır.Dışarıdan daha fazla göç almıştır dolayısı ile halkı biraz daha karma yapıdadır.Hem ev fiyatları daha yüksek hem kira getirisi daha yüksektir.Merkeze yakın eski yerleşim birimlerinde park sorunu vardır ama merkeze uzak yeni yerleşim birimlerinde artık belediye otoparksız apartman yapılmasına izin vermediği için park sorunu yok ve daha düzenli.

Kırklareli'nde ise Lüleburgaz'a göre daha sakin,daha az göç almış,nüfusun çoğunluğu kendi halkından oluşan bir şehir.Ev fiyatları Lüleburgaz'a göre daha makul ölçülerde ve ev bulması çok daha kolay.Park sorunu fazla yok.Sosyal imkanlar Lüleburgaz kadar olmasa da güzel mekanları ve şarap bağları var.Fazla göç almadığından suç oranı daha düşük,insanın kendini daha güvende hissettiği bir şehir.Halkı trafik kuralları çok daha saygılı.Daha ülke genelinde yayaları öncelik muhabeti başlamadan çok önce Kırklareli'nde yaya geçidine ayağınızı koyduğunuz an arabalar yayalara yol veriyordu.

Kültür olarak iki şehir de Türkiye'nin geri kalanına göre biraz daha özgür ve Avrupayidir.Buralarda kimse kimseye karışmaz,karışanı da sevmez.Halkın geneli Atatürkçüdür ve Cumhuriyetçidir.Siyasal İslamcılar,yobazlar pek sevilmez ve iyi gözle bakılmaz.Türkiye'nin genelide Ramazan'da oruç tutmayan sopa yer burada oruç tutmayana karışının yada milletin kıyafetine içkisine karışanın sopa yemesi yada halk tarafından sert tepki ile karşılanması daha büyük olasılıktır.

Ben Lüleburgazlı olarak,Kırklareli daha çok hoşuma gidiyor,daha yaşanılası bir şehir olarak görüyorum.Tabii sizin beklentilerinize göre değişir.
    Merak ettiğiniz başka spesifik konular varsa bilgim dahilinde cevap vermeye çalışırım.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Kırklareli il sınırları içinde merkezi nokta olarak Kırklareli merkez ve Lüleburgaz merkez var.İkisinde de ortalama dairelerin kira getirisi 700-800 TL hatta biraz yeni dairelerin kira getirileri 1000 TL ve üstü.

İstanbul'daki yoğunluk,kalabalıkan sonra iki şehirde size sakin gelecek.Lüleburgaz ilçe olsa da Kırklarelin'den daha gelişmiş daha büyük ve daha kalabalıktır.Sosyal imkanları daha fazladır.Dışarıdan daha fazla göç almıştır dolayısı ile halkı biraz daha karma yapıdadır.Hem ev fiyatları daha yüksek hem kira getirisi daha yüksektir.Merkeze yakın eski yerleşim birimlerinde park sorunu vardır ama merkeze uzak yeni yerleşim birimlerinde artık belediye otoparksız apartman yapılmasına izin vermediği için park sorunu yok ve daha düzenli.

Kırklareli'nde ise Lüleburgaz'a göre daha sakin,daha az göç almış,nüfusun çoğunluğu kendi halkından oluşan bir şehir.Ev fiyatları Lüleburgaz'a göre daha makul ölçülerde ve ev bulması çok daha kolay.Park sorunu fazla yok.Sosyal imkanlar Lüleburgaz kadar olmasa da güzel mekanları ve şarap bağları var.Fazla göç almadığından suç oranı daha düşük,insanın kendini daha güvende hissettiği bir şehir.Halkı trafik kuralları çok daha saygılı.Daha ülke genelinde yayaları öncelik muhabeti başlamadan çok önce Kırklareli'nde yaya geçidine ayağınızı koyduğunuz an arabalar yayalara yol veriyordu.

Kültür olarak iki şehir de Türkiye'nin geri kalanına göre biraz daha özgür ve Avrupayidir.Buralarda kimse kimseye karışmaz,karışanı da sevmez.Halkın geneli Atatürkçüdür ve Cumhuriyetçidir.Siyasal İslamcılar,yobazlar pek sevilmez ve iyi gözle bakılmaz.Türkiye'nin genelide Ramazan'da oruç tutmayan sopa yer burada oruç tutmayana karışının yada milletin kıyafetine içkisine karışanın sopa yemesi yada halk tarafından sert tepki ile karşılanması daha büyük olasılıktır.

Ben Lüleburgazlı olarak,Kırklareli daha çok hoşuma gidiyor,daha yaşanılası bir şehir olarak görüyorum.Tabii sizin beklentilerinize göre değişir.
    Merak ettiğiniz başka spesifik konular varsa bilgim dahilinde cevap vermeye çalışırım.
    Öyle anlattınız ki hocam
    Kırklareli’ne taşınma isteği doğdu
    Trakya ve halkını seviyorum.
    Son 20 yılda birçok fabrikanın o tarafa taşınması ile Çorlu vs gibi yerler çok karışsa da genel anlamda güzel yerler.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Trakya'da Edirne ve Tekirdağ dışında merkezi sayılabilecek yerler olarak Lüleburgaz ve Kırklareli var. Çorlu da var ama İstanbul'a yakın olması, sanayi vb. nedenlerle çok göç aldığı için artık bence Çorlu Trakya şehri olma özelliğini kaybetmiş durumda.
    Kırklareli il merkezi olmasına rağmen yolu biraz sapa kaldığı için yani İstanbul - Edirne - Avrupa yolu üzerinde olmadığı için o kadar gelişmemiş haliyle bozulmamıştır da.
    Lüleburgaz yine çorlu kadar olmasa da sanayi yüzünden çok göç aldı, aşırı kalabalıklaştı. Ben çocukken bizim ev şehrin kıyısında gibiydi şimdi şehir merkezinde kaldı. Yine de İstanbul kadar değil ama şehrin merkezinde trafik sorunu var. Lüleburgaz'lılara nerelisin diye sorduğunuzda Kırklareliliyim demek akıllarına gelmez, eskiden beridir il merkezinden daha büyük bir ilçe olduğu için her yeni il açıklandığında Lüleburgaz da il olsun diyenler de oluyordu ama bence aman il olmasın, il merkezi demek Vali vb. daha fazla devlet daha fazla kalabalık demek.
    Bir anlamda Trakya'nın coğrafi olarak merkezidir. Yani hem karadeniz tarafına hem Tekirdağ ya da Saroz tarafına her yere eşit uzaklıkta, yani yazın denize gireyim deseniz aynı mesafede İğneada da var ege kıyısı olan Saroz körfezi de var Marmara kıyısı Tekirdağ sahilleri zaten kapı komşusu sayılır.

Ben iş güç vb. nedenlerden istanbulda yaşıyorum anca yılda bir gidebiliyorum ama çocuklar büyüyüp evden gittiklerinde emeklilik planlarımda orada yaşamak var.
    gurcanozturk bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Sakin şehir yaşamı diyorsan Kırklareli merkez. Sakinlikten şikayet edeyim bu kadarda sakin olmasın dersen Üsküp / Kırklareli.

Not: Üsküp'te dairemi kiraya vereyim olayı sizi tatmin etmeyebilir. Fakat bahçeli mahalle evi türü bir şey şehir yaşamını tamamen silmek isteyenler için uygun olabilir.
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250

Ben Kirklareli'ne tasiniyorum boyle bir yazidan sonra, zaten uzaktan calisiyorum su siralar. Ah bir de deniz kenarinda olaydi
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Kirklareli'ne tasiniyorum boyle bir yazidan sonra, zaten uzaktan calisiyorum su siralar. Ah bir de deniz kenarinda olaydi
    Böyle bir fırsatınız varsa Kırklareli değil de deniz kıyısı küçük kasabaları daha güzel olabilir. İğneada ilk aklıma gelen. Kıyıköy de olur mesela ama Kıyıköy İstanbul'a yakın olduğu için biraz turistik oldu.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bir fırsatınız varsa Kırklareli değil de deniz kıyısı küçük kasabaları daha güzel olabilir. İğneada ilk aklıma gelen. Kıyıköy de olur mesela ama Kıyıköy İstanbul'a yakın olduğu için biraz turistik oldu.
    Ah keske hocam Sirket bir karar verebilse yolumuza bakariz da.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ah keske hocam Sirket bir karar verebilse yolumuza bakariz da.
    Ben bir ara linkedin üzerinden sizin şirkete başvurmuştum linux sistem yönetimi işleri için ama dönen olmadı. Beni beğenmediler sanırım.
    2 ay önce iş değiştirdim, bu işimde de evden çalışıyorum ama çocukların okulu falan işleri için mecburen İstanbul'dayız.

2001 yılında yine uzaktan çalışıyordum, bekardım o zaman istediğim yere gitmem mümkündü, İzmir'e yakın Sığacık adında bir köy bulup deniz kıyısında bahçeli ev kiralamıştım. Yaklaşık 3 yıldan fazla orada yaşadım. O zamanlar marina açılmamıştı, evin önü limandı, limanda da İzmir'den bir arkadaşımın yelkenli teknesi bağlıydı, kafama estikçe denize açılıyordum. Şimdi oralar da turistik olmuş, eski sakinliği kalmamış.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Sayısal dan parayı koysam mandıra filozofu gibi yaşama hayalim var ya Trakya'da yada Ege'de
    espresso ve kurubuzz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ben bir ara linkedin üzerinden sizin şirkete başvurmuştum linux sistem yönetimi işleri için ama dönen olmadı. Beni beğenmediler sanırım.
    2 ay önce iş değiştirdim, bu işimde de evden çalışıyorum ama çocukların okulu falan işleri için mecburen İstanbul'dayız.

2001 yılında yine uzaktan çalışıyordum, bekardım o zaman istediğim yere gitmem mümkündü, İzmir'e yakın Sığacık adında bir köy bulup deniz kıyısında bahçeli ev kiralamıştım. Yaklaşık 3 yıldan fazla orada yaşadım. O zamanlar marina açılmamıştı, evin önü limandı, limanda da İzmir'den bir arkadaşımın yelkenli teknesi bağlıydı, kafama estikçe denize açılıyordum. Şimdi oralar da turistik olmuş, eski sakinliği kalmamış.
    Kubernetes/Openshift filan varsa bizim ekibe gel hocam, tam zamani.

Sigacik guzeldir, citta slow ilan edilmis kucuk bir yer. En son Agustos 2019'da gitmistim

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Kubernetes/Openshift filan varsa bizim ekibe gel hocam, tam zamani.

Sigacik guzeldir, citta slow ilan edilmis kucuk bir yer. En son Agustos 2019'da gitmistim
    Container tarafında docker ve docker-compose'dan ötesini henüz production ortamlarında ellemiş değilim. Ama bunca yıllık linux tecrübemle çok da zor şeyler değilmiş gibi geliyor. Benim önceden çalıştığım yerden bir arkadaş sizde başlamıştı Ankara'dan İstanbul'a taşınıp, o da kubernetes vb. işlerini öğreneceğim diye seviniyordu sizin orada. Neyse, dünya küçük, tekrar iş arayacak gibi olursam haber ederim.

Sığacık güzel bir yer ama benim yaşadığım zaman daha sakin daha kendi halinde köy havasını korumuş bir yerdi, 2001 - 2005 arasıydı benim orada yaşadığım zaman. İstanbul'daki kiramın 4'de birine deniz kıyısında bahçeli müstakil ev kiralamıştım, köyün az dışında ama limanın kıyısında bir yerdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:20 ----------

Şöyle bir foto paylaşayım. Kırklareli taraflarında orman içinde Velike Deresi diye bir dere kenarında piknik yapılır oğlak çevrilir, bira kasası ve rakı şişeleri soğusun diye dereye konur buzz gibi olur.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Container tarafında docker ve docker-compose'dan ötesini henüz production ortamlarında ellemiş değilim. Ama bunca yıllık linux tecrübemle çok da zor şeyler değilmiş gibi geliyor. Benim önceden çalıştığım yerden bir arkadaş sizde başlamıştı Ankara'dan İstanbul'a taşınıp, o da kubernetes vb. işlerini öğreneceğim diye seviniyordu sizin orada. Neyse, dünya küçük, tekrar iş arayacak gibi olursam haber ederim.
    Nihat sonunda kafayi kirip ayrildi hocam bayaa once, Irlanda'ya gidecekti en son esinin vizesini bekliyordu, kendi EU vatandasi zaten.

Neyse, bozmayalim. Kirklareli degil de, Marmara Ereglisi ve Suleymanpasa civarina baktim. Marmara Ereglisi fiyatlari ucuk. Suleymanpasa, Tekirdag civari deniz manzarali ev baktim. Dusunebilirim valla sirketin politikasina gore.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Nihat sonunda kafayi kirip ayrildi hocam bayaa once, Irlanda'ya gidecekti en son esinin vizesini bekliyordu, kendi EU vatandasi zaten.

Neyse, bozmayalim. Kirklareli degil de, Marmara Ereglisi ve Suleymanpasa civarina baktim. Marmara Ereglisi fiyatlari ucuk. Suleymanpasa, Tekirdag civari deniz manzarali ev baktim. Dusunebilirim valla sirketin politikasina gore.
    Nihat sizden bize geçmişti, sonra İrlanda'ya gidecek diye ayrılmıştı. Bizden Yunus geçti size. Ankara'dan İstanbul'a taşınmıştı size geçince.

Marmara Ereğlisi - Tekirdağ arasında yazlık vardı bizim, ama 98 yılında beri gitmemiştik bakımsız kalmıştı, en son annem satmaya razı oldu da kurtulduk. Yazlık site ortamları pek güzel değil diye gidesimiz gelmiyordu.
    Saroz körfezi tarafı daha sakindir ama Edirne'de çeltik tarlaları yüzünden eşek arısı gibi sivrisinekleri vardır. Kırklareli kuzey tarafı iğneada - demirköy tarafları ormanlık doğası falan çok iyidir.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Nihat sizden bize geçmişti, sonra İrlanda'ya gidecek diye ayrılmıştı. Bizden Yunus geçti size. Ankara'dan İstanbul'a taşınmıştı size geçince.

Marmara Ereğlisi - Tekirdağ arasında yazlık vardı bizim, ama 98 yılında beri gitmemiştik bakımsız kalmıştı, en son annem satmaya razı oldu da kurtulduk. Yazlık site ortamları pek güzel değil diye gidesimiz gelmiyordu.
    Saroz körfezi tarafı daha sakindir ama Edirne'de çeltik tarlaları yüzünden eşek arısı gibi sivrisinekleri vardır. Kırklareli kuzey tarafı iğneada - demirköy tarafları ormanlık doğası falan çok iyidir.
    Yunus devam ediyor, operasyon ekibinde.

Bunu ogrendigim iyi oldu. Neresiydi diye baktim da, Tekirdag - Marmara Ereglisi arasinda Yenice diye bir yer. Deniz kenarinda bir ton yazlik site varmis oralarda. Ortamlari bilemiyorum, cocuk cok olan site ortamlarina gicigim ben
    Ben sakin kafayla calisabilecegim, arta kalan zamanda da ev ile, ahsap/mekanik isleriyle ugrasabilecegim bir gelecek pesindeyim.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler