Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sahipsiz Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Sym st125, sym symphony150s, sym orbit 2
    Selam arkadaşlar. Danışmam gereken bir konu mevcut.

99 yılında taşındığım binanın kapalı garajında bir adet JAWA TS 250 var. 93 kilometrede. 99 yılından önce orada duran motor o gün bu gündür hiç kullanılmadı, yeri değişmedi ve sahibi bilinmiyor. Aradan geçmiş en aşağı 20 yıl. Plakası üzerinde fakat internette kaydı mevcut değil. Ben bu motoru revize edip hobi amaçlı kullanmak istiyorum fakat yasal işlemler nelerdir, üzerime alabilir miyim diye merak ediyorum. Bu konuda bilgisi olanlar paylaşabilirse harika olur. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PLatooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 150- CBF 150 - TVS RTR 200 V4
    Konu hakkında bilgim yok ama çok merak ettim resimlerini çekip atarmısın zahmet olmazsa

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Hurdaya çıkarılmadıysa sahibini veya mirasçılarını bulup noterden devralabilirsiniz. Yüklü bir muayene ücreti çıkabilir. Başka bir sorun olmaz.
    Eğer hurdaya çıkarılmış ise tekrar trafiğe çıkarmanız mümkün değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

Çalıntı filan çıkarsa başınıza bedavadan dert alırsınız orası ayrı tabi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Dayıma güzel kaktırmışlar :D

Motosikleti
    Bn125
    Hocam motor harika duruyor. Umarım halledebilirsiniz.

Alıntı OguzB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Plakası üzerinde fakat internette kaydı mevcut değil...
    İnternette kaydı olmasa da Trafik Şube'de mutlaka kaydı vardır. Size en yakın Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi'ne gidin, oradan başlayarak iz sürün. Ya kaydını bulurlar veya nereye soracağınızı orada anlatırlar.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    112den polise bağlanıp ihbarda bulun onlar sahibine ulaşıyor ve sahibi almaya geldiğinde satın almak için konuşursun. Diğer türlü arkadaşlarında yazdığı gibi durduk yere iş açarsın başına.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Trafik Şubede sahibinin adını size vermezler büyük ihtimalle.Tanıdık bir polis bulup onun aracılığı ile anca sahibine ulaşırsın.

Motosikleti
    Tanıdık bir memur var, kuzen. Dediğiniz gibi yapıp ona sordurtacağım. Bakalım ne çıkacak ben de merak ediyorum ama bu muayene borcu muhabbeti de büyük ayıp hiç anlamıyorum.

PLatooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 150- CBF 150 - TVS RTR 200 V4

şundaki güzelliğe bak motosiklet sürmesini bu motorda öğrendim egzoz sesine hastayım hele 2 zamanlı benzin alınca yağda ekliyorsun o yanmış benzin kokusu çoğu motorda yok aslanım benim fakat bildiğim kadarıyla bu 350 cc olması lazım

Motosikleti
    Arkadaşlar merhaba,

Uzun zaman sonra konuyu tekrardan hortlatıyorum. Plakayı emniyetten sorgulattım. Hurdaya çıkmış.
    Şimdi geriye bu motoru üzerime almaya geldi de ortada sırasıyla hangi işlemleri yapacağımla ilgili bir kaynak yok.
    Bilen arkadaşlar nasıl yapılacağını söyleyebilir mi?
    Önce hurda belgesi mi almalıyım yoksa hurdacıdan fiş mi kestireceğim?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

Arkadaşlar merhaba,

Uzun zaman sonra konuyu tekrardan hortlatıyorum. Plakayı emniyetten sorgulattım. Hurdaya çıkmış.
    Şimdi geriye bu motoru üzerime almaya geldi de ortada sırasıyla hangi işlemleri yapacağımla ilgili bir kaynak yok.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı OguzB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:39 ----------

Arkadaşlar merhaba,

Sahibini bulmadan satın alamazsınız. Sahibinden hurda belgeli olarak alabilirsiniz, lakin bir daha trafiğe çıkartmanız mümkün olmayacaktır. Plaka, ruhsat çıkartamaz ve muayeneye sokamazsınız.
    ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    avukat arkadaşlar bilir.taşınmaz ve taşınır mallarda,sahipsiz mallar üzerinde hak idda edebilirsiniz.çeşitli zaman aşımı süreleri vardır.tanıdık bir avukata sorun o size anlatır durumu

Motosikleti
    heralde böyle aletlerle uğraşmaya ilk çalıştırabilmekle başlamak lazım. Çalıştıramadıktan sonra üzerinde bi işlem yapmanın faydası yoktur diye düşünüyorum. Haksız mıyım?

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Hurdaya çıkarıldıysa üzerine alman zaten mümkün değil. Öyle bi motor yok yani. Kimse sana niye aldın diyemez çalıntı olarak. Plakasız evraksız motor. Polise yakalanırsan ceza yersin motorda bağlanır tekrar alamazsın.

Tabi işin birde haram boyutu var.

O motor ts 250 değil 350. Çift silindir iki zamanlı.

O kadar yıldır kullanılmayan motoru baştan aşağı yenilemen lazım. Motor şanzıman rulmanlar keçeler vs vs. El değmedik yer kalmayacak. Onla uğraşana kadar evraklı yürüyenini bul daha az nakit ve vakit harcarsın. Ve plakalı olur sıkıntısız binersin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)