Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

"iyi ki zamanında almışım" dediğiniz şeyler

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    merhabalar,

bir başka forum sitesinde tesadüfen profilime eklediğim bir resmi gördüm, şöyle bir güzele biraz bakayım dedim, resme bakarken resmin adına da baktım.. resmin adı "iyiki zamanında almışım dediğiniz şeyler" idi..

2 ay sonra 5 senelik olacak, birlikteliğimizin 5. yıl dönümünü kutlayacağım.. 5 yıl önceki hali ile şimdiki görüntüsünün alakası yok diyebilirim, ama ben yinede eski halini paylaşacağım, tesadüfen görmüş olduğum resmini paylaşacağım:

peki sizin "iyi ki zamanında almışım" dediğiniz şey nedir? ya da "zamanında iyi ki bunu yapmışım" ya da "zamanında iyi ki böyle bir şey tercih etmişim" ya da "nereden aldım bunu, almaz olaydım" dediğiniz şeyler yani uzun vadeli memnuniyet yada pişmanlık duyduğunuz şeyler nelerdir?

belki bir iş aleti olabilir yada bir ev eşyası olabilir, yada seçtiğiniz meslek yada aldığınız veya sattığınız bir araba, yada yaşamak için seçtiğiniz bölgeden duyduğunuz memnuniyet yada pişmanlık...

ilk paylaşımı ben yapayım, benim yaklaşık 5 yıl önce aldığım motosikletim, bu kadar sağlam ve kaliteli bir şey olacağını bilmiyordum, kötü yanları da var ama ben onları görmüyorum, beni hiç yolda bırakmamış olması, tipi, tasarruflu yakıt tüketimi ve sağlamlığı ile memnun etti, yedek parça pek ucuz olduğu söylenemez ama onuda biraz kalite olmasına bağlıyorum, tabi fiyatına göre kalite..

espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    2017 yılında 43.500 TL'ye 2015 Peugeot 301 aldım. Hâlâ kullanıyorum iş ve aile için. Geçen yıl da, 47.000 TL'ye 2016 Abs'li XJ6 Diversion F aldım. Sorunsuz bir motosiklet olmasından dolayı memnunum. Abs haricinde teknoloji fakiri ama her ihtiyacı karşılayabilecek bir model. Kur artışları devam edip daha da pahalı olursa piyasa, motosikleti komple bırakmayı düşünüyorum (her ne kadar gönlüm hep iki tekerde olsa da).
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Arabamı ve motosikletimi geçtim. Hiçbir zaman yanımdan ayırmadığım Stanley 1.9 lt termosum candır can.
    The Dude bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    Bu zamana kadar aldığım her şey. Artık her şeyin fiyatı sadece artıyor. Bugün benzin 7.50'ler seviyesindeyse bugün alırım mesela çünkü yarına bırakırsam o 7.70 olur. Bu aşağı yukarı 10-12 senedir böyle bu ülkede.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    2017'de, oturmak icin aldigim hala da oturdugum 1+1 evim. Kira vermekten imanim gevremisti. Daha da alamam zaten.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 yılında 43.500 TL'ye 2015 Peugeot 301 aldım. Hâlâ kullanıyorum iş ve aile için. Geçen yıl da, 47.000 TL'ye 2016 Abs'li XJ6 Diversion F aldım. Sorunsuz bir motosiklet olmasından dolayı memnunum. Abs haricinde teknoloji fakiri ama her ihtiyacı karşılayabilecek bir model. Kur artışları devam edip daha da pahalı olursa piyasa, motosikleti komple bırakmayı düşünüyorum (her ne kadar gönlüm hep iki tekerde olsa da).
    yaklaşık 4 senedir aynı arabayı kullanıyorsunuz, böyle şeyleri ben taktir ediyorum.. iki abim var ve inanılmaz derecede araba al sat yapıyorlar.. ama şimdi büyük borca girdiler ve arabaları yok. artık alıp satamıyorlar..

büyük abimin 11 tane den sonra saymayı bıraktım ve küçük abiminde 13 tane den sonra saymayı bıraktım.. neymiş "araba meraklısıyız"... bu nasıl merak? habire al sat ile araba merakı mı olur? ilginç..

küçük abimin al sat listesi(yarım, sıkıldım takibi bırakmıştım)

1- opel tigra (altın rengi)

2- fiat uno (lacivert) 34 gft 04

3- mazda 323 familya

4- renault clio eski kasa (gri)

5- peugeot 206 (gri)

6- mitsubishi lancer (bordo)

7- mitsubishi colt (gri)

8- wolswagen polo (siyah)

9- opel astıra (lacivert)

10- renault clio yeni kasa (gri)

11- (mavi)

------------------------------

büyük abimin al sat çetelesi;

1- hyundai accent (beyaz)

2- citroen xara (mavi) 34 yk 7156

3- mazda lantis (beyaz)

4- renault clio (siyah) 34 yk 8465

5- fiat brava (altın rengi)

6- fiat brava

7- mitsubishi lancer (bordo)

8- renault megane 3 (beyaz)

9- wolswagen golf 2011 model (siyah)

not: listeler eksik kalmış, önemli değil, hastalık işte, habire al sat... ben bunu ülkede yönetime bağlıyorum ama o konuya girmeyeyim şimdi

araba merakı olan kişiler bence arabadan detaylı anlamalı, yada dış görünüm modifiyesi yada motoruyla modifiye yapması şart.. bunlar olmadıkça o kişiye ben araba meraklısı gözüyle bakmam..

Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arabamı ve motosikletimi geçtim. Hiçbir zaman yanımdan ayırmadığım Stanley 1.9 lt termosum candır can.
    termos çok iyi oluyor, evde sıcak içecek hazırlayıp iş yerinde içmesi süper.. bende hep düşünüyorum aslında... çok basit geliyor ama aslında bizim için çok önemli şeyler..

ve sony marka çalınan kulaklığım, 2011 li yıllarda alıp 2016 lı yıllarda çalınması beni çökermişti bir süreliğine.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    1 yıl önce 2017 model 2 bin km de cbf 150 aldım 10 bin liraya simdi fiyati 2 ye katladı..
    8 ay önce 2011 linea 1.6 emotin plus (en dolu paket,boyasiz kayitsiz)47 bin TL ye.. simdi 100 bin istiyorlar.
    Iyiki almışım. Satma niyetim yok ama su anda alamazdim diye diyorum.
    1999 dan beri bu 30. Arabam,bi o kadar da motosiklet oldu..
    Aptallık parayla değil.. Bu son ikisi teselli ediyor ;)

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 4 senedir aynı arabayı kullanıyorsunuz, böyle şeyleri ben taktir ediyorum.. iki abim var ve inanılmaz derecede araba al sat yapıyorlar.. ama şimdi büyük borca girdiler ve arabaları yok. artık alıp satamıyorlar..

büyük abimin 11 tane den sonra saymayı bıraktım ve küçük abiminde 13 tane den sonra saymayı bıraktım.. neymiş "araba meraklısıyız"... bu nasıl merak? habire al sat ile araba merakı mı olur? ilginç..

küçük abimin al sat listesi(yarım, sıkıldım takibi bırakmıştım)

1- opel tigra (altın rengi)

2- fiat uno (lacivert) 34 gft 04

3- mazda 323 familya

4- renault clio eski kasa (gri)

5- peugeot 206 (gri)

6- mitsubishi lancer (bordo)

7- mitsubishi colt (gri)

8- wolswagen polo (siyah)

9- opel astıra (lacivert)

10- renault clio yeni kasa (gri)

11- (mavi)

------------------------------

büyük abimin al sat çetelesi;

1- hyundai accent (beyaz)

2- citroen xara (mavi) 34 yk 7156

3- mazda lantis (beyaz)

4- renault clio (siyah) 34 yk 8465

5- fiat brava (altın rengi)

6- fiat brava

7- mitsubishi lancer (bordo)

8- renault megane 3 (beyaz)

9- wolswagen golf 2011 model (siyah)

not: listeler eksik kalmış, önemli değil, hastalık işte, habire al sat... ben bunu ülkede yönetime bağlıyorum ama o konuya girmeyeyim şimdi

araba merakı olan kişiler bence arabadan detaylı anlamalı, yada dış görünüm modifiyesi yada motoruyla modifiye yapması şart.. bunlar olmadıkça o kişiye ben araba meraklısı gözüyle bakmam..

termos çok iyi oluyor, evde sıcak içecek hazırlayıp iş yerinde içmesi süper.. bende hep düşünüyorum aslında... çok basit geliyor ama aslında bizim için çok önemli şeyler..

ve sony marka çalınan kulaklığım, 2011 li yıllarda alıp 2016 lı yıllarda çalınması beni çökermişti bir süreliğine.
    Al satçı olmadığım için o tür şeyler yapmadım bu zamana kadar. Biniciyim daha çok. Bana minimum masraf ile ekonomik bir şekilde ihtiyaçlarımı karşılasınlar yeterli. Ülkemizin maaş şartları ve enflasyon koşulları belli. Bir gün çok zengin olursam o zaman daha iyi araçlara bineriz nasip olursa. Motosiklet artık lüks sınıfına girdi zaten ülkemizde. Eldekinin kıymetini bilmek lazım artık
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    2 yıl olmadı ama olmak üzere. 36 binliraya versys 650 almıştım. şimdi 60 bin ve hala yükselir mi bilmiyorum. şimdiki fiyatları görünce iyiki almışım diyorum.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 yıl önce 2017 model 2 bin km de cbf 150 aldım 10 bin liraya simdi fiyati 2 ye katladı..
    8 ay önce 2011 linea 1.6 emotin plus (en dolu paket,boyasiz kayitsiz)47 bin TL ye.. simdi 100 bin istiyorlar.
    Iyiki almışım. Satma niyetim yok ama su anda alamazdim diye diyorum.
    1999 dan beri bu 30. Arabam,bi o kadar da motosiklet oldu..
    Aptallık parayla değil.. Bu son ikisi teselli ediyor ;)
    Samet, geçen sene CBFi aldığında ne tantana olmuştu ama...
    Bugün 20 bine alamazsın o motoru...

Benim iyiki almışım/yapmışım dediklerim...

0.40 yıl kadar önce Alman vatandaşlığı evraklarını yırtıp, "birşey yapacaksam ülkemde yapmalıyım" demiş olmam...

1.Kızım doğmadan 2 yıl önce özel sağlık sigortası yaptırmış olmak. 20 yıl önce sigortanın hastaneye ödediği meblağ 16 bin küsur liraydı.

2.Kızım doğduktan 15 gün sonra Büyüyen Çocuk sigortası yaptırmak. Birikimleri sayesinde, bu işsizliğe ekonomik krize rağmen 5 yıllık eğitim giderini düşünmek zorunda kalmadım...

3.Aldığım her sıfır otomobili enaz 10 yıl kullanmak.

4.35 yıl sonra tekrar motosiklet kullanmaya başlamak.

5.En önemliside bardağın boş tarafı yerine dolu tarafına bakmayı öğrenmiş olmam. Bu sayede iyiki yapmışım diyebileceğim milyon tane şey var...

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İyi ki zamanında almışım dediğim şeylerden belki de en önemlisi aşağıda temsili resmini paylaştığım kırmızı renkli Caberg Stunt kasktır. 2016 motosiklet fuarından 400 TL gibi bir rakama almıştım. Motosiklete dair aldığım ilk ekipmandır. Zaten o günden sonra "madem kaskı aldık, bari motor da alalım" dedim.

Ezio41 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Arabam... 2006 model. 2009'da aldim. Aldigim fiyattan $1000-$2000 ucuza satabiliyorum an itibariyle... Ama kullanmaya devam.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    "Dolar alanlar sevinmesin, zararlı çıkarlar" dediklerinde dolar almıştım.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Benim arabalar diyecem çünkü mecburen 3 araba var.
    Fakat ben Haşmet'ten daha sosyetikim çünkü benim arabaların biri 98 model, diğer ikisi 2009 model.
    Bugün satsam birinden yaklaşık 20bin, diğerinden 30bin euro zarar ediyorum.
    Zararım olmayan tek araba 98 model olan çünkü kimse almayacağı için herhangi bir meblağ söz konusu değil.
    Satarmıyım?
    Satmam.
    İyi ki almışım.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    iyiki almışım dediğim sadece kitap'larım var
    motosiklet araba ev kılık kıyafet her zaman alınır satılır para eden bi eşyanın gözümde değeri malesef sıfır.
    Osm@n ve fatih.met bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi ki almışım dediğim pek birşey yok, cünkü hiçbirşeyden memnun değilim.

mesela motorumu iyi ki almışım diyorum, benzin parası, bakım parası, vergisi, sigortası o kadar cok ki lanet okuyorum.

Sanırım sadece Tolkien kitaplarını iyi ki almısım diyebilirim, cocuklugumdaki travmalarımı atlatmama yardımcı olmustu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    2020 ocak ayında sırf toplu taşımadan bıktığım için motor aldım.

Mart ayında corona vakaları ülkemizde baş göstermeye başlayınca iyi ki almışım dedim.

Zamlardan sonra keşke 250cc alsaymışım diyorum

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Herhalde bir 8 sene önce falan aldım. Küçük cırcır lokma takımı, iyi ki zamanında almışım diyorum çünkü motorun o minnacık bagaj diye tabir edilen sigorta üstüne sığıyor ve inanılmaz her işimi görüyor.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    haziran ayında 62 bine 0 mt07 almam

Bisikletim olsa gerek şimdide vites sistemi eksik şekilde bir kenarda yapmamı bekliyor daha çok bekler :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)