Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

devlet arazisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    .
    Devlet arazisine yani hazineye küçük bi yer yapmak istiyorum 3-5 ağaç ekip küçük bi de barka gibi bi yer yapmak var aklımda. Burda benim duyduğum kadarıyla söylüyim adam devlet arazisine üzüm bağı falan yapıyor ve kullanıyor arazi de yol üstü bi de ev yapıyor sonra belediyeye falan gidip 1-2 yıl cüzi bir miktar her ay para verip tapu almış böyle birşey varmı yokmu çünki hala burda bunu yapanlar var adam istanbuldan ordan burdan gelip arıcılık falan yapıyor sonra da devlete gidip ben burayı değerlendirdim diyip tapu mu ne alcakmış öyle duydum. Neyse uzatmayayım daha fazla sadece meraktan sordum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    yahu bu nedir arkadas bu nasil konu?

alenen devletin arazisine rusvet vererek nasil cokerim diye konu acilmis. yuh yani yuh.

Motosikleti
    .
    devletin arazisine çökmeye çalışmıyorum sadece kendim için küçük bi yer yapmak istiyorum ve rüşvet ne alaka ?:D? orda yazdığım gibi adam gidip 1-2 yıl her ay cüzi bir miktar para vererk tapu almış (etraftan duyduğum kadarıyla bunlar benim laflarım değil) bu rüşvetmi oluyor :D?

Dedigin olay ecrimisildir bir nevi isgaliye bedeli yani. Genelde olay sudur ornegin tarimla ugrasan birisi yaninda devlete ait araziyi de eker ona da tespit yapilinca bir nevi vergi olan ecrimisil oder. Ama ciftci v.b. degilseniz bu islemi yapamazsiniz. Belediye veya yetki alanina gore kim varsa barakanizi yikarlar , yikim masrafini dahi alirlar. Size tavsiyem kucuk bir yer almaniz gucunuz yetmiyorsa kiralamanizdir. Inanin verimli olmayan yerlerde tarla arsa kiralari sandiginizdan cok daha ucuzdur.
    ibrahim17_71 ve yokon bunu beğendiler.

Motosikleti
    .
    teşşekürler

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu bu nedir arkadas bu nasil konu?

alenen devletin arazisine rusvet vererek nasil cokerim diye konu acilmis. yuh yani yuh.
    Hocam eğer konu hakkında bilginiz yoksa bu kadar sert yaklaşımda bulunmayın. Ben konu sahibi arkadaşın rüşvet VS. Düşüncesi olduğunu sanmıyorum. Zaten arkadaşın verdiği örnekte rüşvet namına birşey yok. Bu olay nasıl oluyor derseniz ben bildiğim kadarını anlatayım. Köy yerinde VS. Bunun gibi yerlerde örnek zeytin ağacı dikiyor vatandaş. Kötü niyeti yok aslında orayı telle çitle çevirmiyorda. Köylük yerde boş olan toprağı değerlendiriyor kendince sonrada bu ağaçlar büyüyüp mahsül verince topluyor vatandaş. Devlet belli dönemlerde bu topraklara tapu çıkarıyor tabiki öyle üç beş kuruş verdim belediyeye aldım olmuyor. Belli ücretlerle tapulandırılıyor. Yani işin yasal bildiğim kısmı bu. Yasal olan şey devletin belli dönemde değerini verene tapu vermesi. Rüşvet işi olayın başka tarafı haksız yere üstüne toprak arazi geçiren ve bunun için devlet görevlisini satın alan adamın olayı tamamen illegal.
    ibrahim17_71 bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    hocam yasa belli kural belli. ciftciysen devlet arazisini kiralayabiliyorsun.(kriterleri var) tarim icin devlet arazisini kullanmak baska birsey, burda bahsedilen konu baska birsey.
    muz cumhuriyeti mi burasi herkes kafasina gore biryer secsin, ev yapsin sonra gitsin "cuzi" bir miktara tapusunu alsin? vallahi gulesim geliyor
    Osm@n bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hazineye ait araziyi kullanamazsiniz. Sizin bahsettiğiniz olay eskiden beridir devlet arazisini kullanan çiftçinin kullanım bedeli (ecrimisil) ödemesidir. Daha sonra orası satışa çıkınca ilk satın alma hakkı o kişiye ait oluyor.

İmar barışı esnasında bahsettiğiniz olaya tevessül eden birçok insan gördüm. Devlet arazisine konteyner koyup etrafını çitle çevirenler, içine ağaç dikenler oldu. Birde çakal gibi gelip imar barışından faydalanmak için para yatırdılar. Daha sonra devlet onları oradan çıkardı. Para da hazineye gelir kaydedildi.

Millet olarak her alanda 'yağma'ya meyilliyiz.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    hocam yasa belli kural belli. ciftciysen devlet arazisini kiralayabiliyorsun.(kriterleri var) tarim icin devlet arazisini kullanmak baska birsey, burda bahsedilen konu baska birsey.
    muz cumhuriyeti mi burasi herkes kafasina gore biryer secsin, ev yapsin sonra gitsin "cuzi" bir miktara tapusunu alsin? vallahi gulesim geliyor
    Böyle düşünüyorsanız haklısınız tabi. Neyse karışık olaylar bence en makul teklif konfucyus'un da dediği gibi uyguna kiralamak. Yada gidip bir avukata danışın.

Motosikleti
    .
    ben duyduğumu söyledim burda öyledir demedim cüziye mi takıldın ?

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Memelekette köydeki evin yanında tam emin olmamakla birlikte 600m2 civarı bir arsa var.
    Arsa içerisinde de küçük bir ahır var.
    Arazi belki 70-80 yıldır bizim kullanımımızda ama tapusu yok.
    Geçenlerde imar affı çıkmış, babam başvurmuş.
    Bizim ülkede 10 yılda bir herşeyin affı çıkıyor zaten
    30-40 bin TL civarında bir ödeme yaparak tapu çıkarmış.
    Bedel etraftaki arsa vs konumuna göre belirleniyor sanırım.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı ibrahim17_71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben duyduğumu söyledim burda öyledir demedim cüziye mi takıldın ?
    takildigim seyi sana anlatayim.

Size ait olmayan bir urun veya hizmeti kullanmak icin 2 seceneginiz var. Kiralamak ve satin almak.

sen bu secenekleri es gecip, 3. bi secenek ariyorusun. bu secenegin adi çökmek oluyor. Bu secenek hem yasalara, hem ahlaka aykiri oluyor.

Beni sinir eden nokta bu 3. secenegi izleyecek olman ve burda bunu dillendirmen.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    takildigim seyi sana anlatayim.

Size ait olmayan bir urun veya hizmeti kullanmak icin 2 seceneginiz var. Kiralamak ve satin almak.

sen bu secenekleri es gecip, 3. bi secenek ariyorusun. bu secenegin adi çökmek oluyor. Bu secenek hem yasalara, hem ahlaka aykiri oluyor.

Beni sinir eden nokta bu 3. secenegi izleyecek olman ve burda bunu dillendirmen.
    iş adamı yapınca, 3 büyük inşaatçı yapınca kimsenin sesi çıkmaz, sade vatandaş nasıl yapılacğaını sorunca tü kaka di mi?

fakir, çalmasını bilmediği için fakirdir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

Alıntı ibrahim17_71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet arazisine yani hazineye küçük bi yer yapmak istiyorum 3-5 ağaç ekip küçük bi de barka gibi bi yer yapmak var aklımda. Burda benim duyduğum kadarıyla söylüyim adam devlet arazisine üzüm bağı falan yapıyor ve kullanıyor arazi de yol üstü bi de ev yapıyor sonra belediyeye falan gidip 1-2 yıl cüzi bir miktar her ay para verip tapu almış böyle birşey varmı yokmu çünki hala burda bunu yapanlar var adam istanbuldan ordan burdan gelip arıcılık falan yapıyor sonra da devlete gidip ben burayı değerlendirdim diyip tapu mu ne alcakmış öyle duydum. Neyse uzatmayayım daha fazla sadece meraktan sordum
    ben sana çözümünü söyleyeyim hocam. gözüne kestirdiğin bölgeyi ağaçlandırıyorsun. birtane de gecekondu dikiyorsun. yakalanmaz isen, birkaç yıl sonra mahkemeden zilyetlik iddiasında bulunuyorsun.
    ibrahim17_71 ve fatih.met bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iş adamı yapınca, 3 büyük inşaatçı yapınca kimsenin sesi çıkmaz, sade vatandaş nasıl yapılacğaını sorunca tü kaka di mi?

fakir, çalmasını bilmediği için fakirdir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

ben sana çözümünü söyleyeyim hocam. gözüne kestirdiğin bölgeyi ağaçlandırıyorsun. birtane de gecekondu dikiyorsun. yakalanmaz isen, birkaç yıl sonra mahkemeden zilyetlik iddiasında bulunuyorsun.
    biri gelmis devletin arazisine nasil cokerim diyor.

oburu gelmis yol gosteriyor, hirsizligi savunuyor.

yazacak birsey bulamiyorum.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Kanun, yöntem v.s. bilmem ama başıma gelen çok tuhaf bir şey anlatayım. Sinop'da Dikmen denilen bir yer, geneli köy ve dağlık .. 2002 seneleri falan olsa gerek, burada bir dağ vardı ama dağın tepesi böyle bulutların üstünde falan, tabii ne insan var ne hayvan, çıkması toprak yol ve ağaçlıklardan geçerek 3 saat falan sürüyor, neyse gençtik o yazı da orada geçirecektim .. toplandık çocuklarla yanımıza alabildiğimizi aldık belki bir ay uğraştık in çık, dağın en tepesine ufak bir kulube gibi bir şey yaptık, daha doğrusu devasa bir köpek kulubesi de diyebiliriz ( %70 tahta %30 çimento ), altımızda bulutlar falan .. aşırı soğuk ama böyle bir yalnızlık hissi yok, sanki dünyada sadece bi varız .. neyse ne gelen var ne giden ..

O yaz öyle geçti .. diğer yaz oldu .. bir hevesle tabii yine 3 - 4 saat harcayıp çıktık dağa, baktık ne çimento temelimiz var, ne tahta ne bir şey .. dedik kış falan derken uçtu gitti herhalde, toprağa karıştı bilmem ne ..

Sonra öğrendik, belediye gitmiş almış onu oradan ? yahu size kim orada bir şey olduğıunu söyledi ? hadi dedi, siz nasıl ciddiye aldınız ? hadi ciddiye aldınız araç girmeyen yere dağcı gibi tırmanıp nasıl onu yıktınız ? yıktınız çöpleri ne yaptınız tekrar aşağı mı indirdiniz ?

Özetle ; Dağın başına bile yarı çocuk aklımızla bir şey yapamamıştık ..
    fatih.met, espresso ve ibrahim17_71 bunu beğendiler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    iş adamı yapınca, 3 büyük inşaatçı yapınca kimsenin sesi çıkmaz, sade vatandaş nasıl yapılacğaını sorunca tü kaka di mi? fakir, çalmasını bilmediği için fakirdir.
    Helal çalma diyorsunuz galiba? Çalma sırasının kendine gelmesini bekleyenlerin içgüdüsel savunması.
    The Dude, fatih.met ve Mr.wind bunu beğendiler.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal çalma diyorsunuz galiba? Çalma sırasının kendine gelmesini bekleyenlerin içgüdüsel savunması.
    gerçekler ne den bu kadar acı? herkes çalar herkes hırsızdır.

helal haram işine girersek işin içinden çıkamayız. %99 müslüman çoğunluk olan ülkemizde domuz haram. alkol satışları tavan. kitapta alkol az haram domuz çok haram gibi birşey mi yazıyor ben mi göremedim? hepimiz (ekseriyetle çoğunlu ifade etmek için hepimiz denmiştir. ağır sofular ve yeşilaycılar üstüne alınmasın) ramazanda oruç tutar, ramazan biter mangalda çilingir sofrası kurarız. alkol haram değil mi? al sana haram.

iş yerinde 10 dk yerine 12 dk mola yaparsın zaman çalarsın.
    market sırasına yürürken biraz daha hızlı yürüyüp birinin önüne geçersin sıra çalarsın.
    arkadaşının torpili ile ya pardon referansı ile işe girersin kul hakkı çalarsın.
    toplantıya 1 dakika bile geç kalırsın seni beklerler, başkasının vaktini çalarsın.

Motosikleti
    cb250r
    gerçekler ne den bu kadar acı? herkes çalar herkes hırsızdır.

helal haram işine girersek işin içinden çıkamayız. %99 müslüman çoğunluk olan ülkemizde domuz haram. alkol satışları tavan. kitapta alkol az haram domuz çok haram gibi birşey mi yazıyor ben mi göremedim? hepimiz (ekseriyetle çoğunlu ifade etmek için hepimiz denmiştir. ağır sofular ve yeşilaycılar üstüne alınmasın) ramazanda oruç tutar, ramazan biter mangalda çilingir sofrası kurarız. alkol haram değil mi? al sana haram.

iş yerinde 10 dk yerine 12 dk mola yaparsın zaman çalarsın.
    market sırasına yürürken biraz daha hızlı yürüyüp birinin önüne geçersin sıra çalarsın.
    arkadaşının torpili ile ya pardon referansı ile işe girersin kul hakkı çalarsın.
    toplantıya 1 dakika bile geç kalırsın seni beklerler, başkasının vaktini çalarsın.
    birak lafi dolandirmayi. bu forumda sen dahil birkac kisi kivirma ustasisiniz. ek is yapin dansozluk yapin.

dini konular bireyi baglar. kamu malini calmak butun insanlari baglar. Banane domuz yemissin raki icmissin? hirsizlik hirsizliktir net!

sizin gibiler devletin basina gecince ulke boyle oluyor iste. Hangi yasada acik var, nerden vole vursam, nerden para indirsem derdindesiniz.

en tepeden, en alta kadar ayni mentalite. Bide boyle guzel kiliflar buluyorsunuz yok efendim zengin caliyor fakir niye calmasin!

insanda utanma arlanma olur, pes!
    Osm@n bunu beğendi.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İster devletin başındakilerin çıkardığı kanun ile olsun ,ister illegal yolla olsun devlet malına aslında senin benim malıma ,kendi kendini cüzzi bir bedel ödedim deyip kandırarak konan herkese hakkım haram olsun. Bir şeyin legal olması helal olduğu manasına gelmez.
    Mr.wind, tommygun, Osm@n ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kusuruma bakmayın ama bu işler küçük küçük başlayıp sonradan büyüyor, zamanında Anadolu'dan göç edip o arsayı, bu araziyi çevirenler ve onlara seçim öncesi göz yuman kırtolar yüzünden İstanbul'un ırzına geçildi. Ormanları katledip iklimi bile değiştirdiler, kış vakti 17 derecede takılıyoruz, geçenlerde kar yağmasa barajlarda su kalmamıştı. Bize İstanbul'da köklemişler şimdi de "Kanal İstanbul" adı altında hayaları zorlamaya çalışıyorlar. Huyunuzu, suyunuzu bilmiyorum ama bu platforma "şunu yapsak nasıl olur?" diye sorduğunuza göre belli ki kalbiniz temiz, fikir almaya çalışıyorsunuz ve siz de mevzudan rahatsızsınız. Size tavsiyem; bu işlere girişmeyin, eğer girişecekseniz de büyük çalın, komple devlet arazisine çöreklenin, büyük işe kimse sorun çıkartmaz, küçük işlere güçleri yetiyor.
    Osm@n bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler