Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kripto para madenciliği

Motovento
    REKLAM ALANI
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Evet yıllarca BMS uçtuk bu sene F16 ile birlikte DCS ye geçtik.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Eğer gerçekten iş olarak yapmıyorsanız borsa işi tam bir kumar.

Bir arkadaşım vardı. Yatağının üstünde tavanda TV takılıydı. Başucundaysa farklı ülke saatleri. Gece bilmemne borsasının saati çalar, kalkar prinçti, undu, demir vs alırdı. Adamın işi buydu. Başkaca bir iş yapmazdı zaten.

Onun dışında, benim gibi bu işten anlamayanlar için, borsa, döviz, altın ancak uzun vadede birikimini korumak olarak düşünülebilir.

Şans bazen güldürür. Bazen başkasına vurur ağlatır.

O yüzden "borsa çok karlı, gir oyna diyenlere",
    "Kıbrısa gider kumar oynarım, hiç olmazsa kumar oynadım kaybettim derim daha iyi" diyorum...

Neyse, normal vatandaş işi değil bunlar...
    espresso bunu beğendi.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    9 aydır kripto borsasındayım. Yabancı borsalarda takılıyorum. Sorusu olan varsa yardımcı olabilirim. Çünkü bu borsa araştırmayı, öğrenmeyi beceremeyenlerin ve kumarbazların tokatlandıgı bir borsa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer gerçekten iş olarak yapmıyorsanız borsa işi tam bir kumar.

Bir arkadaşım vardı. Yatağının üstünde tavanda TV takılıydı. Başucundaysa farklı ülke saatleri. Gece bilmemne borsasının saati çalar, kalkar prinçti, undu, demir vs alırdı. Adamın işi buydu. Başkaca bir iş yapmazdı zaten.

Onun dışında, benim gibi bu işten anlamayanlar için, borsa, döviz, altın ancak uzun vadede birikimini korumak olarak düşünülebilir.

Şans bazen güldürür. Bazen başkasına vurur ağlatır.

O yüzden "borsa çok karlı, gir oyna diyenlere",
    "Kıbrısa gider kumar oynarım, hiç olmazsa kumar oynadım kaybettim derim daha iyi" diyorum...

Neyse, normal vatandaş işi değil bunlar...
    Eğer eliniz ayağınız gibi bilgisayar kullanmıyorsanız, İngilizceniz de iyi değilse bulaşmayın derim. İddaa kuponu yapmaya benzemez. Ben bazen Amerikan borsasından hareket beklediğim günler sabahlıyorum uyumuyorum. Twitterda orda burda galeyana getirici kaynaklar okunarak yatırım yapılmaz. Projelerin araştırılması, sundukları platfromların fos olup olmadığına bakılması, hangi coin, hangi token teknolojik bir atılım yapmış, hangileri boş onu anlamak gerek. Ona göre de yatırım yapmak gerek. Bunun dışında da sürüyü okuyabilmek, finansal tabloların analizi, piyasa analizi var.
    ufoz, espresso ve YasinC bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 600RR
    Hiveos da hangi havuzla miner i kullanıyorsunuz

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    flypool havuzunu ve teamredminer kullanıyorum.. şu aralar kazım zorlaştı.. ortalama 74 mh veren 6 tane kartlık sistemim günde 60 civarı RVN kazandırıyor... bir kaç gün öncesine kadar aynı sistem 115 civarı rvn kazandırıyordu..

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yıllarca BMS uçtuk bu sene F16 ile birlikte DCS ye geçtik.
    DCS'de yalnız bazı paketlerin fiyatları fahiş gelmeye başladı artık bana. İlk başta bedavadan balı yalatıyor sonra sağlam iteliyorlar.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gtx 1660 super ile 42 günün sonunda 0,08 küsür eth kazdım. 1000 lira ediyor şu an. kartı da 1900 liraya aldıydım aylar önce. iyi yani bence.
    elektrik faturası 70 lira farketti sadece.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    şu trilyonluk insanların büyük büyük tesis kurmalarına sinir oluyorum, yeter artık yaa, zenginin daha da zengin olduğu şu düzen ne zaman nasıl değişecek bıktık artık..

adam zaten zengin, gidiyor 500 tane ekran kartı alıyor, bizzat benim akraba 500 tane ekran kartı alacak idi, birine sistem kuruyorlar,

yani deseler ki o kişiyi vurmak suç değil işte bir dakika durmazdım. bu ne pisliktir gerçekten çıldırıyor insan.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Enteresan işler. Yarın 1 gecede devlet bir yönetmelik çıkarır , bu işi yapanların hepsini hapse atar , trilyonları çöp olur akrabanın. Ama ticaret cesaret derler , o da var.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enteresan işler. Yarın 1 gecede devlet bir yönetmelik çıkarır , bu işi yapanların hepsini hapse atar , trilyonları çöp olur akrabanın. Ama ticaret cesaret derler , o da var.
    Devletin bir şey yapmasına gerek yok. Adam fişi çekti hadi bana müsaade dedi iş bitti.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devletin bir şey yapmasına gerek yok. Adam fişi çekti hadi bana müsaade dedi iş bitti.
    İsmet abi o zaman bu madencilik çılgınlığı bitmezki. Normal kullanıcı ekran kartı bulamıyor. HB dan stok denk getirip bir ekran kartı aldım.9.5K ya Şu an aynı kartı millet ikinci elde 24 25k para istiyor. Biz motor araba piyasasını sürekli konuşuyoruz ama vurgunculuk karaborsacılık her alanda var.

Yoksa adam fişi çekse bizim millet başka fiş takacak adam bulur.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim hangi fişi çekiyor?

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    NVidia ve AMD IT piyasasına "sekmişim sizin ekran kartınızı" deyip doğrudan bu bitkoyun işine niye girmezler? Para oradaysa teknoloji de bunlarda nasıl olsa.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmet abi o zaman bu madencilik çılgınlığı bitmezki. Normal kullanıcı ekran kartı bulamıyor. HB dan stok denk getirip bir ekran kartı aldım.9.5K ya Şu an aynı kartı millet ikinci elde 24 25k para istiyor. Biz motor araba piyasasını sürekli konuşuyoruz ama vurgunculuk karaborsacılık her alanda var.

Yoksa adam fişi çekse bizim millet başka fiş takacak adam bulur.
    miningciler piyasayı darma duman etti, şöyle gariban usülü bir HD 7850 alayım dedim 500 lira falan verilir diye hesap ediyordum ama bin lira civarında dolanıyor fiyatlar..

sıkıntı yok, rigden bir tane kart sökeceğim şimdi, takacağım kendi bilgisayarıma, normal kullanımda "windows" boot ederim, kullanmadığım zamanlarda da flash disk içerisinde ki mining sistemini boot ederim olur biter.

ufak yatırımcılar da 10 tane var 20 tane var 40 tane var, büyük yatırımcılar bir alıyor 500 tane 1000 tane.. piyasayı dağıtanlar aç gözlü sermaye elitleri... yani yine zenginler mahvediyor ortamı.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Küçüğü büyüğü fark etmiyor. Büyük yatırımcı almasa küçük yatırımcı alacak o kartları. Herkes açgözlü burada zenginler kötü demek mantıklı değil. Neyse sağolsunlar miningciler kartımı yüksek fiyattan sattım. Xbox Series X aldım. Benim için hava hoş.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçüğü büyüğü fark etmiyor. Büyük yatırımcı almasa küçük yatırımcı alacak o kartları. Herkes açgözlü burada zenginler kötü demek mantıklı değil. Neyse sağolsunlar miningciler kartımı yüksek fiyattan sattım. Xbox Series X aldım. Benim için hava hoş.
    Ben mininge başladığımda 2014 yılında piyasadan o zaman yüksek model sayılan AMD radeon 280x kartlardan 4 tane ikinci el alıp başlamıştım. Para getirisi falan dğeil de o kartları alıp ikişer ikişer takıp oyun oynayanlar var benim keyfim de bilgisayarda oyun oynamak değil söküp takmak kurcalamak sistemle uğraşmak falan. Yani o kartları alıp fifa oynayan kişiden ne farkım oluyor? o da zevkine almış oynuyor bu da benim zevkim deyip almıştım hatta verdiğim parayı zevkime harcamış olarak görmüştüm. 4 kartı iki tane sıfır fiyatına almıştım yoksa 2 kart kullanırdım sıfır almak zorunda kalsaydım. 8 tane birden satılık kart bulmuştu bir arkadaş 4er'li paylaşmıştık alıp.

Yani küçük çaplı madencileri suçlamayın. Linux'a ekran kartı driverı kurmayı, grafik arayüz olmadan yani ekran bağlı olsa bile sadece text terminal varken driver tanıtmayı, ekran kartı kullanan yazılımları çalıştırmayı falan öğrenmiştim. Bu bilgim sonradan iş hayatımda da makine öğrenmesi vb. konuslarda ekran kartı kullanan server sistemleri kurabilme bilgisi olarak işime de yaradı. Daha geçen ay bir büyük devlet kurumu için 8 tane nvidia ekran kartlı sunucunun kurulumunu yaptım, kullanıcılar makine öğrenmesi vb. işler için tensorflow gibi kütüphanelerle çok kullanıcı ortamda büyük veri setleri işleyen yazılımlar çalıştırıyorlar o makinada yani madencilikle ilgisi bile yok ama madencilikten gelme tecrübem işe yaradı, bu işleri bilen sistem yöneticisi piyasada çok kolay bulunmadığı için patron bana yaptırdı işi.

2014 başında aldığım kartlarla 4 yıl boyunca kurcaladım oynadım, o miner yazılımı bu miner yazılım, hadi makina nasıl olsa çalışıyor boşta durmasın sanallaştırma da kurayım evde iş yaparken sunucu işlerim için laptopum yetmiyor vb. bir sürü uğraştım işe de yaradı. Haa 4 yıldan sonra kar ettirdi ama motor falan aldım yedim yani o zaman kar ettim deyip satmasaydım şimdi tam 4 Bitcoin olacaktı elimde tabi ki yok. BU işler böyle, bitcoin 1 dolarken 10 tane alan da bitcoin 30 dolara çıkınca satıp yedi çok kar ettim diye sevinip.

Bitcoinden asıl karı edenler borsa işlerinden anlayıp günlük al-sat yapanlar, yani büyük sermaye koyup katlayanlar.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben mininge başladığımda 2014 yılında piyasadan o zaman yüksek model sayılan AMD radeon 280x kartlardan 4 tane ikinci el alıp başlamıştım. Para getirisi falan dğeil de o kartları alıp ikişer ikişer takıp oyun oynayanlar var benim keyfim de bilgisayarda oyun oynamak değil söküp takmak kurcalamak sistemle uğraşmak falan. Yani o kartları alıp fifa oynayan kişiden ne farkım oluyor? o da zevkine almış oynuyor bu da benim zevkim deyip almıştım hatta verdiğim parayı zevkime harcamış olarak görmüştüm. 4 kartı iki tane sıfır fiyatına almıştım yoksa 2 kart kullanırdım sıfır almak zorunda kalsaydım. 8 tane birden satılık kart bulmuştu bir arkadaş 4er'li paylaşmıştık alıp.

Yani küçük çaplı madencileri suçlamayın. Linux'a ekran kartı driverı kurmayı, grafik arayüz olmadan yani ekran bağlı olsa bile sadece text terminal varken driver tanıtmayı, ekran kartı kullanan yazılımları çalıştırmayı falan öğrenmiştim. Bu bilgim sonradan iş hayatımda da makine öğrenmesi vb. konuslarda ekran kartı kullanan server sistemleri kurabilme bilgisi olarak işime de yaradı. Daha geçen ay bir büyük devlet kurumu için 8 tane nvidia ekran kartlı sunucunun kurulumunu yaptım, kullanıcılar makine öğrenmesi vb. işler için tensorflow gibi kütüphanelerle çok kullanıcı ortamda büyük veri setleri işleyen yazılımlar çalıştırıyorlar o makinada yani madencilikle ilgisi bile yok ama madencilikten gelme tecrübem işe yaradı, bu işleri bilen sistem yöneticisi piyasada çok kolay bulunmadığı için patron bana yaptırdı işi.

2014 başında aldığım kartlarla 4 yıl boyunca kurcaladım oynadım, o miner yazılımı bu miner yazılım, hadi makina nasıl olsa çalışıyor boşta durmasın sanallaştırma da kurayım evde iş yaparken sunucu işlerim için laptopum yetmiyor vb. bir sürü uğraştım işe de yaradı. Haa 4 yıldan sonra kar ettirdi ama motor falan aldım yedim yani o zaman kar ettim deyip satmasaydım şimdi tam 4 Bitcoin olacaktı elimde tabi ki yok. BU işler böyle, bitcoin 1 dolarken 10 tane alan da bitcoin 30 dolara çıkınca satıp yedi çok kar ettim diye sevinip.

Bitcoinden asıl karı edenler borsa işlerinden anlayıp günlük al-sat yapanlar, yani büyük sermaye koyup katlayanlar.
    Ben zaten mining yapılmasın, insanlar kart almasın diyemem. İsteyen istediği gibi kullanır. Buna bir şey diyemem. Motosiklet kullanıcıları olarak piyasa artınca hemen al satçılar ortaya çıkar ya, mining patlayınca hiç alakası olmayan kişilerin bir anda miningci olması garip geliyor. Benim için sadece garip geliyor dediğim gibi. Miningciler kötüdür, bütün suç onların demiyorum tabi ki. Virüs nedeniyle chip sorunları, fabrikaların kapanması gibi olaylar daha da arttırdı fiyatları. Daha önce de mining furyası olmuştu ama bu denlisini görmemiştim.

Evlerine kapanan kişiler oyun oynamak istiyor. 1000 lira etmeyecek ekran kartları 4000 liralarda geziyor. Motosiklet kullanıcıları olarak fiyatlar arttığında kızdığımız gibi oyun oynayan insanlar da bu son 4 ayda fiyatların %300 zamlanmasına kızıyor.

Benim o mesajda anlamadığım şey fatih.metin piyasayı zenginlerin dağıttığını söylemesiydi. Ben de küçüğü büyüğü herkes dağıtıyor dedim. Kim daha fazla kar ediyor değil kim ekran kartı fiyatlarını arttırıyor olayı.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zaten mining yapılmasın, insanlar kart almasın diyemem. İsteyen istediği gibi kullanır. Buna bir şey diyemem. Motosiklet kullanıcıları olarak piyasa artınca hemen al satçılar ortaya çıkar ya, mining patlayınca hiç alakası olmayan kişilerin bir anda miningci olması garip geliyor. Benim için sadece garip geliyor dediğim gibi. Miningciler kötüdür, bütün suç onların demiyorum tabi ki. Virüs nedeniyle chip sorunları, fabrikaların kapanması gibi olaylar daha da arttırdı fiyatları. Daha önce de mining furyası olmuştu ama bu denlisini görmemiştim.

Evlerine kapanan kişiler oyun oynamak istiyor. 1000 lira etmeyecek ekran kartları 4000 liralarda geziyor. Motosiklet kullanıcıları olarak fiyatlar arttığında kızdığımız gibi oyun oynayan insanlar da bu son 4 ayda fiyatların %300 zamlanmasına kızıyor.

Benim o mesajda anlamadığım şey fatih.metin piyasayı zenginlerin dağıttığını söylemesiydi. Ben de küçüğü büyüğü herkes dağıtıyor dedim. Kim daha fazla kar ediyor değil kim ekran kartı fiyatlarını arttırıyor olayı.
    Piyasayı büyükler dağıtıyor ama. 2014 mining furyası, 2017 mining furyasını da görmüş biri olarak söylüyorum. O zamanlar da piyasada bri süre ekran kartı kıtlığı olmuş fiyatlar yükselmişti. Sonra mining gelirleri düşünce bu sefer piyasa ikinci el ekran kartı bolluğu doldu o ara 4 tane kartı güzel fiyata alabilmiştim.

Şimdi de kredi ile ya da borçla ya da 2-3 yıl içinde ihtiyacı olan sermaye ile 20tane 50 tane 100 tane ekran kartı alıp bu işten kar etmeye çalışanlar var. Bu işlere yükseldiği zaman girilmez dipteyken girenler kar edebiliyor. Mining gelirleri düşüyor, 3 ay önce elimde eskiden kalma numunelik dursun deyip satmadığım nvidia 1070ti modeli ekran kartının günde kazdığı Ethereum denen coin 0.002ETH civarındaydı. şimdi 0.0008 civarında geliyor yani 3 ayda yarının da altına düştü. Bu ekran kartını zaten çok önceden parasını çıkardı deyip sorun etmiyorum ama bu fahiş fiyatlarla bir sürü ekran kartı almış olanların 3-5 ay olmadan yandık bittik zarar ettik bari birazını çıkaralım deyip panikle kartları ucuza satmaya çalışacağından eminim.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasayı büyükler dağıtıyor ama. 2014 mining furyası, 2017 mining furyasını da görmüş biri olarak söylüyorum. O zamanlar da piyasada bri süre ekran kartı kıtlığı olmuş fiyatlar yükselmişti. Sonra mining gelirleri düşünce bu sefer piyasa ikinci el ekran kartı bolluğu doldu o ara 4 tane kartı güzel fiyata alabilmiştim.

Şimdi de kredi ile ya da borçla ya da 2-3 yıl içinde ihtiyacı olan sermaye ile 20tane 50 tane 100 tane ekran kartı alıp bu işten kar etmeye çalışanlar var. Bu işlere yükseldiği zaman girilmez dipteyken girenler kar edebiliyor. Mining gelirleri düşüyor, 3 ay önce elimde eskiden kalma numunelik dursun deyip satmadığım nvidia 1070ti modeli ekran kartının günde kazdığı Ethereum denen coin 0.002ETH civarındaydı. şimdi 0.0008 civarında geliyor yani 3 ayda yarının da altına düştü. Bu ekran kartını zaten çok önceden parasını çıkardı deyip sorun etmiyorum ama bu fahiş fiyatlarla bir sürü ekran kartı almış olanların 3-5 ay olmadan yandık bittik zarar ettik bari birazını çıkaralım deyip panikle kartları ucuza satmaya çalışacağından eminim.
    Aynen haklısınız. Bu tarz işlerde piyasa yokken gitmek gerekir. Ben de kartımı o yüzden sattım. O 2014 ve 2017deki furyayı ben de hatırlıyorum. Furya bittikten hemen sonra kart fiyatları çok düşüyor. Ben pahalıyken sattım ki furya bitince ucuzlayınca geri alabileyim. Rx 580 vardı bende de. 8 gb olsaydı iyi para edecekti ama 4 gbydi benimkisi. Gene iyi paraya sattım.

Piyasayı dağıtma konusunda da 100 tane büyük varsa 2000 tane küçük olduğu için büyük küçük bir fark olmuyor. En azından benim fikrim bu şekilde.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)