Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisiklet Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yok.
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tayt işi olmaz :D motosıklet ekıpmanına bıle usenırken bısıklet ıcın hıc ugrasmam :D
    Sortlarida var.Ben kullaniyorum.Ayrica Atacan KSK ye katiliyorum. Zamanla seleye alisacaksiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Atacan KSK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani sele size alışmaz, siz seleye alışacaksınız
    Deri sele hariç. 18 yıl önce almıştım, hâlâ kullanıyorum. Popo kemiklerimin yeri sele üzerinde belli.

tayt işi olmaz :D motosıklet ekıpmanına bile usenırken bısıklet ıcın hıc ugrasmam :D
    Normal şort şeklinde olanları da var. Ya da şort içine giyilen içlik gibi versiyonları da var. En kısa yoldan rahatlık o sayede olur muhtemelen. Tavsiye ederim.
    Atacan KSK bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Bisikleti aldık.

ben 29 jant eşime 27 jant ümit motion modeli aldık, ilk izlenimlerime göre gayet rahat, 15 km yolu yormadan götürdü.

Şimdi gelelim diğer konuya :D

En ucuzundan seleyi yumuşatma yolu nedir, 100 kilo bünyenin altında sele acıtıyor bi yerden sonra :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

Ek olarak bisiklet aynası önerisi de iyi olur
    atlamışım seni,
    güle güle kullan.

tayt işlerini felan zorlama fazla, jeleli şeyler işini görür, onlar daha profesyonel konular.
    ayna için gidona monteli olanlardan bakabilirsin, ama çok gerekli değil, cankurtaran bakışı işini görür.
    ufak bir sırt çantası ve kilit alman gerekiyor.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Kron xc150 alma oğluma aldım okadar adi bisiklet hayatımda görmedim. Gidon kırıldı, arka göbek ana mili, ön amatör hemen patldı, servis garantisi hikaye. Görüntüsü var ama kalite sıfır, okadar para verdik yazık oldu.

Atacan KSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada V2
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deri sele hariç. 18 yıl önce almıştım, hâlâ kullanıyorum. Popo kemiklerimin yeri sele üzerinde belli.
    seleler bir yana, brooks başka yana ayrılıyor genelde. tabii ki imkan varsa brooks iyidir, ama bisiklete verdiği para kadar seleye para vereceğini düşünmüyorum

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    decathlon a gidip asagıdakileri alacagım, fiyatlar piyasa ile aynı

kadro aracı canta
    gidon aynası
    suluk
    jelli sele kılıfı
    bisiklet eldiveni.

Sanırım atladıgım birşey yok :D

Atacan KSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada V2

kadro aracı canta
    gidon aynası
    suluk
    jelli sele kılıfı
    bisiklet eldiveni.

kadro arası çanta yerine sele altı çanta daha kullanışlıdır

https://www.decathlon.com.tr/500-sele-cantasi-id_8354448.html

Ufak pompa + yama seti de listenize ekleyin.

O kadar gitmişken, bir tane de tayt alın, ilerde teşekkür edersiniz

https://www.decathlon.com.tr/st-100-sort-id_8381864.html
    https://www.decathlon.com.tr/essential-bisiklet-tayti-id_8354165.html
    VELOKSK

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250

kadro aracı canta
    gidon aynası
    suluk
    jelli sele kılıfı
    bisiklet eldiveni.

Bisikleti aldigin para kadar daha harcayacaksin kacarin yok. Bi de o tayti giycen bak
    espresso bunu beğendi.

180 boy 100 kilo adamı taytla gözünüzde canlandırın ve bu istekten vazgeçin :D :D

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    180 boy 100 kilo adamı taytla gözünüzde canlandırın ve bu istekten vazgeçin :D :D
    Sen pedli taytı giyme o don mabada çivi gibi saplandığında anlayacaksın :D

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Birşey olmaz, 3-4 gün acı çekin sonra ihtiyaç kalmıyor jele falan. Jelin asıl koruduğu şey kalça kemiklerinizin altında kalan et değil aslında, pelvik bölgedeki damarları koruyorsunuz jelle. Selelerde o yüzden orta kısım çukur ve/veya jelli oluyor. Damarlar mühim nitekim...

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    sele kılıfı pek işe yaramaz, düzenli binecekseniz tayt olmazsa olmaz, üzerine şort giyebilirsiniz. Diz sakatlığımdan önce 120/130km çok rahat yapıyordum tabi tayt olmasa ızdırap haline gelirdi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    ille de tayt almak zorunda degilsiniz. Bende bundan var:

Motosikleti
    Yok.
    Kadro arasi canta aldiginiz zaman suluk icin yeterli yer kalmayacaktir. Onun yerine sele alti canta almaniz daha mantikli. Ya da bir arka sele alarak yan canta takabilirsiniz.
    Jel sele kilifi bir kac kullanimdan sonra kayma yapavqk ve size rahatsizlik verecektir. Inun yerine Hasmet Bey'in tavsiye ettigi sortlardan almaniz daha iyi olur.
    Kask almayi ihmal etmeyin. Hatta gidon ustu ayna alacaginjza kaska takilanlardan alabilirsiniz.
    Pompa ve yama takimi veya yedek ic lastik almalisiniz. Lastigi aokmek icin levye.
    Gece bisiklet kullanacaksaniz far.

altıüstü sahile cıkıp 10 km bisiklet bineceğim :D

öneriler için sagolun ama bana biraz abartı geldi :D

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Altı üstü adam bisiklete binecek ped giydiriyorsunuz :D

Binme hocam vazgeç sevdadan bisikleti batsın böyle iş mi olur

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Şimdi piyasada doğru düzgün bisiklet yok. Kron ve bisan görebildim internetten satanlar arasında. Katlanır bisiklet almak istiyorum kron mu alayım bisan mı? fiyatları ikisinde de beğendiğim model 3bin lira civarı ama burada (ve başka yerlerde) kron çok kötü diye okudum kafam karıştı. Kron sanki daha güzel gibi gelmişti ama görüntüsünü beğenip dandik bir şey almak istemiyorum.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi piyasada doğru düzgün bisiklet yok. Kron ve bisan görebildim internetten satanlar arasında. Katlanır bisiklet almak istiyorum kron mu alayım bisan mı? fiyatları ikisinde de beğendiğim model 3bin lira civarı ama burada (ve başka yerlerde) kron çok kötü diye okudum kafam karıştı. Kron sanki daha güzel gibi gelmişti ama görüntüsünü beğenip dandik bir şey almak istemiyorum.
    model oneremem ancak katlanrı bısıklet cok rahatsız.

ben 30 dk bındım acayıp yordu
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi piyasada doğru düzgün bisiklet yok. Kron ve bisan görebildim internetten satanlar arasında. Katlanır bisiklet almak istiyorum kron mu alayım bisan mı?
    Şu anki durum nedir bilmiyorum ancak abim zamanında katlanır bisiklet almıştı, sanırım Decathlon'dan. Acaip seviyor ve hâlâ kullanıyor. Ben de kullandım. Büyük bisiklet gibi değil ama rahatsız falan da değil kesinlikle. Sanırım zincir yerine kayışı vardı, ve otomatik iki vitesliydi. Vites geçişleri mükemmel. Bayağı hoşuma gitti. İnternete bakınca Tilt 7 diye bir modele denk geldim, ama o mudur emin değilim.

Bir yerlere gidip bisiklet binmek için mantıklı bir tercih. Alternatif benim gibi bisiklet taşıyıcı kullanmak, ama o da süper pratik değil. Bagajda sürekli bisiklet bulundurabilmek güzel bir lüks.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu anki durum nedir bilmiyorum ancak abim zamanında katlanır bisiklet almıştı, sanırım Decathlon'dan. Acaip seviyor ve hâlâ kullanıyor. Ben de kullandım. Büyük bisiklet gibi değil ama rahatsız falan da değil kesinlikle. Sanırım zincir yerine kayışı vardı, ve otomatik iki vitesliydi. Vites geçişleri mükemmel. Bayağı hoşuma gitti. İnternete bakınca Tilt 7 diye bir modele denk geldim, ama o mudur emin değilim.

Bir yerlere gidip bisiklet binmek için mantıklı bir tercih. Alternatif benim gibi bisiklet taşıyıcı kullanmak, ama o da süper pratik değil. Bagajda sürekli bisiklet bulundurabilmek güzel bir lüks.
    Lazım olan şeyleri bagaj da bulundurabilmek çok güzel evet. Oyüzden hep station wagon araba var hep hayalimde. Birde üzerine port bagaj. Almancılar gibi gezesim var. Port bagaj belli hızlardan sonra yol tutuşu ve ses olarak kötü etki yapabilir o ayrı konu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)