Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ev Satın Alma ve Kredi Sürecinden Anlayanlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba;

Birikmiş para olmadan ev alma konusunu araştırmak istedim.

Bankalar bircok firma ile anlaşma yapıp düşük faizli ev satışı yapıyorlar.

mesela izmir'de birkaç evde 0,74 faizle kredi imkanı gördüm. (sanırım su an krediler 1.49 ve üstü)

Yaş ortalaması büyük oldugu için siz arkadaşlardan tavsiyeye ihtiyacım var, ev almanın en mantıklı yolu nedir?

Malum sitelerde bu bankaların anlaşmalı oldugu firmaları filtreleme, ya da düşük faizli kredi imkanı veren evleri bulma yöntemi nedir?

Mesela düşük faiz yazan birkaç satıcıya sordum, düşük faiz dediği 1.35 imiş. Ancak bazı evlerde yukarda gördüğüm gibi 0.74 imkanı oldugu için size sormak istedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba;

Birikmiş para olmadan ev alma konusunu araştırmak istedim.

Bankalar bircok firma ile anlaşma yapıp düşük faizli ev satışı yapıyorlar.

mesela izmir'de birkaç evde 0,74 faizle kredi imkanı gördüm. (sanırım su an krediler 1.49 ve üstü)

Yaş ortalaması büyük oldugu için siz arkadaşlardan tavsiyeye ihtiyacım var, ev almanın en mantıklı yolu nedir?

Malum sitelerde bu bankaların anlaşmalı oldugu firmaları filtreleme, ya da düşük faizli kredi imkanı veren evleri bulma yöntemi nedir?

Mesela düşük faiz yazan birkaç satıcıya sordum, düşük faiz dediği 1.35 imiş. Ancak bazı evlerde yukarda gördüğüm gibi 0.74 imkanı oldugu için size sormak istedim.
    X evim y evim tarzı firmalara bulaşma derim.
    espresso bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Birikmiş parasız zor. Çünkü banka alacağın evin değeri üzerinden %100 kredi vermeyebilir. Müteahhitler anlaşmalı oldukları bankalar için kredi alım sürecinde ve bu kredinin miktarı için yardımcı oluyorlar. Cart evim curt evim en son ben konuştuğumda bunlar sizin yerinize almak istediğiniz 100.000 tl lik evi peşin parayla alabildiği kadar ucuza alıp size 100.000 tlye vade farksız satan yerlerdi ama şimdi ne oldu hiç fikrim yok.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Birikim olmadan çok zor
    Çünkü bankalar genellikle evlerin ekspertiz değerinin %70'ne kadar kredi veriyor
    hokahey arkadaşında dediği gibi güya faizsiz olan şuevim buevimlere pek girme
    faiz oranları 0.74'den başlayan derler ancak 0.74 olması içinde kredi puanı, ara ödeme, peşinat miktarı, vade sayısı gibi opsiyonlar koyup genelde o oranda vermezler.
    Allah gönlüne göre versin inşallah.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Kredi için yeterli bir gelirin varsa bunu bankaya belgelemen yeterli birikime pekde gerek yok , alacağın ev kentsel dönüşümden projelendirilmiş ise 20 yıl değilse max 10 yıl vade ile kredi kullanabilirsin , diğer detaylar için ilgili banka temsilcisiyle görüşmelisin , ev gerçek değeri üzerinden kayıtlı ise tamamına kredi çıkar , müteahitler kdv den tasarruf için evin değerini düşük gösteriyorlar bu sebeple tamamına konut kredisi çıkmayabilir , hiç birikimin yoksa kalanına max 4 yıl tüketici kredisi kullanabilirsin ama maliyeti ve masrafları konut kredisinden yüksektir.

ev alma, komşu al

memnun oturduğun evi alacaksan imkanlarını zorla
    deneyimlemediğin evi alırken, gerekirse satıp kurtulabilme kapasiten olmalı

yanlıs anlamayın biliyorum yardımcı olmak istiyorsunuz fakat 32 yaşındayım, birikimsiz ev almanın ya da evin ne kadarına neye göre kredi cıktıgını biliyorum . zaten bunları sormadım, sordugum soru hariç bildiğim şeyleri bir daha söylemişsiniz

aslında sordugum bankaların anlaşmalı oldugu ucuz kredi verdiği firmaların ilanlarını bulma yöntemi var mı sadece bunu merak ediyorum.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Peşin olmadıkça ev almak yanlış bence.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önce naçizane tavsiyemi vereyim; en az ev parasının yarısı cebinde değil ise bu işe hiç girme.
    Tamamına krediyi ancak şöyle alırsın; burada eksper detayı önemli, araya birilerini sokup eksperden alacağın evin değerini yüksek çıkartmasını istersin,eksper 500 bin değer biçer, sen satıcı ile 375 e anlaşırsın, böylece tamamına kredi çekmiş olursun. Ha neden 375 dedim, genel olarak evin değerinin %75 i kadar kredi çıkar.
    Ayrıca bir konu daha, alacağın ev sıfır ise, bu kredi rakamı daha da düşer, çünkü müteahhitin beyan ettiği değeri aşamaz evin değeri, müteahhitte hiç bir zaman gerçek değerinden göstermez evi.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Kredi ucuzsa ev çok değerli satılıyordur. Bankadan kendin alacağın kredi 1.45 iken hiçbir banka anlaşmalı şirket 0.75 veremez. versin versin 1.40 verir, 1.35 verir.

Eğer 0.75 veriyorsa, 100 liralık eve zaten sana yansıtacağı indirimi kafadan yaslamıştır, evi 130'a satıyordur.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce naçizane tavsiyemi vereyim; en az ev parasının yarısı cebinde değil ise bu işe hiç girme.
    Tamamına krediyi ancak şöyle alırsın; burada eksper detayı önemli, araya birilerini sokup eksperden alacağın evin değerini yüksek çıkartmasını istersin,eksper 500 bin değer biçer, sen satıcı ile 375 e anlaşırsın, böylece tamamına kredi çekmiş olursun. Ha neden 375 dedim, genel olarak evin değerinin %75 i kadar kredi çıkar.
    Ayrıca bir konu daha, alacağın ev sıfır ise, bu kredi rakamı daha da düşer, çünkü müteahhitin beyan ettiği değeri aşamaz evin değeri, müteahhitte hiç bir zaman gerçek değerinden göstermez evi.
    Son cumle kesinlikle dogru.

Hala sordugum soruya cevap yok :D

banka muhasebesine pahalıya girmemişse, hatalı, torpilli ipotek değilse
    oturabileceksen
    kaçırma

https://vakifbank.intengo.com/gm-ind...ms&cid=2606427

https://www.halkbankgayrimenkul.com.tr/

https://e-satis.ziraatbank.com.tr/gm...12?cid=4410918
    arndiol bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben 2010 yılında sıfır peşinatla şu an oturduğum evi aldım.
    Bankada krediyi takip eden memur geldi expertize. Evin değerini yüksek göstermesine rağmen iki kere ret geldi.Üçüncüde onaylandı aldık ödedik bitirdik.
    Tabi o zaman ekonumi böyle değildi.

Asıl sorduğun soru içinde o dediğin 0,74 gibi düşük faizli krediyi devlet bankaları iktidara yakın projelere veriyor. O tür projelerde İstanbul için söylüyorum 1.1 bile uçuk kaçık rakamlara satıyorlardı.Son durum ne bilmiyorum ama.Benim caddede var böyle bir bina 2+1 arka cephe alt katları 650k istiyordu.Benim sitede bizim 150m2 ev 400k falandı.Yani o projeler çok pahalı oluyor genelde.

Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    banka muhasebesine pahalıya girmemişse, hatalı, torpilli ipotek değilse
    oturabileceksen
    kaçırma

https://vakifbank.intengo.com/gm-ind...ms&cid=2606427

https://www.halkbankgayrimenkul.com.tr/

https://e-satis.ziraatbank.com.tr/gm...12?cid=4410918

bankaların bu sekilde satış yaptıgı evlerde ödeme şekli nasıl oluyor? tamamı için kredi mi veriyor
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    bankaların bu sekilde satış yaptıgı evlerde ödeme şekli nasıl oluyor? tamamı için kredi mi veriyor
    Sartnameleri okumalisin.

https://www.halkbankgayrimenkul.com....s/Sartname.pdf

"Satışlar PEŞİNolarak yapılır.İstekliler elektronik ihalede teklif vermiş olmaklagayrimenkulüPEŞİN BEDELLE SATIN ALACAĞINI TAAHHÜT ETMİŞ SAYILIR. "

tüketici kredisi ile destekleyebilirler
    "tamamı" yatırımdaki sepet kuralını ihlal ediyo
    öyle bişey yapma. kıpırdayamaz olursun
    ruhuna yük olur

o zaman henüz en başta sordugum soruya cevap alamamış durumdayım

hazırlıklı değilsin (peşinat)
    konjonktür de uygun değil

Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hazırlıklı değilsin (peşinat)
    konjonktür de uygun değil
    Başkan , peşinat yok değil peşinatsız almak istiyorum da zaten sordugum soru ile gelen cevaplar alakasız.
    Peşinat, bankanın kazıklaması emlakcının düdüklemesini sormadım.

Cok basit bir soru, bankalar yüzlerce firma ile anlaşma yapıyor, kredi oranları cok düşük destek oluyor. Bunları nasıl filtreleyebilirim
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)