Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bugün Başıma Gelen Olay, Yardım Bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese Merhaba, Ninja 250R sahibiyim motorumda bugüne kadar hiç bi problem yoktu son zamanlarda epey yağmur kar vs yağdı kullanamıyordum bugün etraf çok iyiydi biraz kullanayım dedim fakat şunu fark ettim giderken motor oldugundan fazla titriyordu ve tam nereden geldiğini fark edemediğim tahminim arka taraftan sanki vida çıkmışta boşa dönüyor gibi vıcık vıcık ses geliyordu ama sadece gazı açınca ses geliyor gazı kapatınca yada boşta giderken ses kesiliyor, ardından 1. vitesde gazı kökleyince zincirin oradan tak tuk sesler gelmeye başladı sanki zincir atmış gibi diğer viteslerde bi sorun yok, sizce neyden kaynaklanmış olabilir etrafımda götürebileceğim adam akıllı bi ustada yok yardım edebilecek varmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Okudum, ama bilgim yok. Cevap veremiyorum.
    Sorununuzu çözmez ama "Acil yardım" yerine mantıklı bir konu başlığı gördüğüme çok sevindiğimi belirteyim.
    maktama bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Zincir cok gergin ise ses yapabilir, arka flanş bölümü ve ön zincir dişli bölümünü inceleyin motor calisirken. Hatta birde videoya cekin ki yardim etmek isteyenler hastaligi gorebilsinler.

Magara da mi yasiyorsunuz, cep telefonuyla bir gorsel atamiyor musunuz(nasil laf giydirdim ama, tam deşarj olamadım, mazlumu getirin bana)

İroni yapiyorum, ön hazirlik olarakta gorebilirsiniz, malum turkiye de tamir ustalarinin musteriye deger vermedigi icin caninizi skan durumlar yasamaniz muhtemel.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Zincir baklalarindan bazıları yagsizliktan kilitlemiş ve sesi onlar yapmıştır. Güce binince açılmıştır. Zinciri güzelce yağlayın bir iki tur atıp bakin...

ileride bu sorunu yaşıyan arkadaş/lar olursa diye yazıyorum tek sorun zincirdenmiş malum yağmur kar baya yağınca zincir baya pas tutmuş ve yağı bitmiş bugün temizledim yağladım sorun çözüldü tak tuk ses vs gelmiyor artık

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı kibir123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ileride bu sorunu yaşıyan arkadaş/lar olursa diye yazıyorum tek sorun zincirdenmiş malum yağmur kar baya yağınca zincir baya pas tutmuş ve yağı bitmiş bugün temizledim yağladım sorun çözüldü tak tuk ses vs gelmiyor artık
    Eee biz ne deduk daaa
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir baklalarindan bazıları yagsizliktan kilitlemiş ve sesi onlar yapmıştır. Güce binince açılmıştır. Zinciri güzelce yağlayın bir iki tur atıp bakin...
    Muhtemelen bu sebepten.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)