Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

türkiyede internet yavaş değil, kullanıcılar yavaş internet tercih ediyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    merhabalar,

saçma sapan insanlar yönetici sıfatında bir yerlere gelmiş durumda ve ben "Türkiye'de olan biten şeylere artık pek şaşırmam" diyordum ama yine hayretler içindeyim...

türk telekom genel müdür yardımcısı "türkiyede internet yavaş değil, kullanıcılar yavaş internet tercih ediyor" tarzında bir açıklama yapmış.

ben kendimden örnek vereyim; 2017 yılında ben 64 liraya 16 megabit internet kullanır iken şimdi 80 liraya 6 megabit kullanıyorum... (85 lira da olabilir, hatırlamıyorum, henüz fatura gelmedi, hızı parayı falan bıraktım, hizmette iyice ...ıp sıvadılar artık, 11ms ping var en azından ona seviniyorum, online oyunlarda fena değil ama indirme ve hele upload hızı berbat) vodafone telefon hattımdan 46 megabitleri görür iken sabit hat niye böyle anlayamıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında her şey ortada ama çıkıp da "biz bu işi başaramıyoruz, özür dileriz" diyemedikleri için akıllarına gelen ilk şeyi söylüyorlar.

Gerçekte olan ise tekel bir firma, berbat bir altyapı, yetersiz bir internet ağı ile pahalı fiyata düşük hızlı internet.

Fiyat yüksek olduğu için insanlar mecburen düşük hızları tercih ediyorlar maalesef. Sen yap 100 mbit 50 lira, herkes bu tarifeye geçsin. Ama bu sefer de altyapı kaldırmaz hemen adil kullanım kotası gelir

Tam bir sene kopmuş bir hat ve yıkılmış bir direk ile internetimin gelmesini bekleyen birisi olarak yazdım bunları. Allahtan uydu internetine geçtim de kurtuldum. Bunları da mahkemeye verdim, 5 kuruş taahhüt parası ödemeden abonelikten çıktım. Çektiğim çileyi yazmaya satırlar yetmez.

Tanım: insanlarla taşak geçmek amaçlı sarfedilen cümle.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    yahu adamlar resmen dalga geçiyorlar bizle artık? kimse örgütlenmiyor da yani ne olacak bu gidiş? ekonomi bakanı da ortalıktan yok oldu, günahım kadar sevmezdim ama ülke texas gibi olmuş, ekonomi bakanı buhar oldu resmen... başına bir şeyler geldi diye düşünüyorum...

ne ayak bunlar ya? bu nasıl bir ülke yönetim şeklidir, ne zaman ses çıkaracağız merak ediyorum..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Altyapı kötü olabilir, hizmeti pahalıya mal edip pahalıya satabilirsin, coğrafi engellerin vardır her yere hizmet götüremeyebilirsin, ben bütün bunları anlar ve "tamam ne yapalım,bizde böyle" der kabullenirim. Ancak insanların gözünün içine baka baka onları "gerizekalı" yerine koyup yalan söylenmesi beni rahatsız ediyor ve bu ülkenin insanına hakaret sayıyorum. Verilere bakıp o verileri "internet yavaş değil, insanlar yavaş interneti tercih ediyor" diye yorumlayabilmek için insanın sığır olması, art niyetli olması, herkesi kendisi gibi mal sanması gerekiyor.
    fatih.met, SuleymanE ve Italian bunu beğendiler.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Katarlı bi dolandırıcıya kendi bankandan kredi verip , hiçbir kredisini ödemeyip, şirketin tüm öz varlıklarını sattıktan ,bi teknoloji şirketi olduğu için kendini güncellemesi gerekirken bir çivi çakmadan yıllarca tüm gelirleri toplayıp iflas ettim deyip bi hurdayı tekrar sana bırakıp kaçmasına müsade edersen sonunda böyle boş boş maval okursun. Salak olan biziz ; pahalı internet almaz hızdan şikayetçi oluruz, pahalı ev almaz depremde ölürüz , pahalı arabaya binmez duble yollarda telef olup gideriz.
    gurcanozturk ve Italian bunu beğendiler.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    altyapı felan kötü değil akıllı eskitme tarzı bir şey var.
    türk telekom 79₺ye 35mbit kullanıyordum(hattım en fazla 35 destekliyor)
    anlık indirme olarak max 3.5mb/sn görebiliyordum,
    upload maksimum 300kb/sn görebiliyordu.
    bu veriler torrent ve idm gibi hız sınırı olmayan yerlerde böyleydi diğerleri daha berbattı.

her neyse taahhütüm bitiyordu ttnet fiyatı 120 lira yapmış, Ankara/Ahmetler postanesinde en maksimum 110₺ye indiler.
    4senedir 35mbit kullanıyordum. ilk 2 sene 72₺ sonraki 2 sene 79₺

turknete başvurdum büyük bir kuşku ile, mağazası olmaması, canlı müşteri destek olmaması açısından şüpheliydim
    1 ay dener olmadı iptal ettiririm diyordum.

turknette 35mbit aynı tarife ttnet alt yapısını kullanıyor olmasına rağmen
    indirme 9mb/sn
    upload 3mb/sn zorluyor.
    fiyatı ise 85₺

Yani demek istediğim müşteriler diğer firmalara kuşkuyla baktığından(benim gibi) eyvallah çekiyor. Tttnette iyice üste çıkıyor.
    Turknet, millenicom, goknet, kablonet(mevcutsa), turkcell(turkcell altyapısı mevcutsa) seçin seçtirin. Ttnet tek elliğini kaybetmesinin maksimum 1-2 senesi var

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    agam bizimle eğleniyi

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altyapı kötü olabilir, hizmeti pahalıya mal edip pahalıya satabilirsin, coğrafi engellerin vardır her yere hizmet götüremeyebilirsin, ben bütün bunları anlar ve "tamam ne yapalım,bizde böyle" der kabullenirim. Ancak insanların gözünün içine baka baka onları "gerizekalı" yerine koyup yalan söylenmesi beni rahatsız ediyor ve bu ülkenin insanına hakaret sayıyorum. Verilere bakıp o verileri "internet yavaş değil, insanlar yavaş interneti tercih ediyor" diye yorumlayabilmek için insanın sığır olması, art niyetli olması, herkesi kendisi gibi mal sanması gerekiyor.
    Millet bunları seviyor, sevdikçe de gitmiyorlar.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    MT-07
    Başka konu açmayayım die buraya yazayım dedim. Evimi taşıdım. Eski internetimi bizimkiler nakil yaptırtmadı. Bende yeni bir abonelik açtırtmak istedim. Tüm alt yapı özenle çekilmiş, yeni bir binadayım. Buraya kadar her şey normal.

Fakat eve internet bağlatamıyorum. Arkadaş liyakatsizlik her yerde mi? Superonline ile 4gün kavga ettik. Sonunda sizin de bayinizin de Allah belasını versin dedim. Perşembe günü vodafone ile anlaştım. Akşamı gelip belgeleri doldurttular. Cuma akşamı kurulama geleceğiz dediler. İzin aldım, bekledim. Gelen giden yok. Bugün gene aradılar gelip belgeleri doldurtacağız dediler. Arkadaşım kaç defa oluyor bu iş? Belgeleri doldurdum, geliyorsanız bağlayın yoksa gelmeyin dedim.

Tabiki gene kimse gelmedi ve o interneti de iptal ettirdim

Bir modem getirip, onu da evin içindeki hazır kabloya takıp, merkeze interneti açın diyebilecek bir internet firması var mıdır? 100mbps sağlıyor alt yapınız diyorlar fakat bir tane modem getirip kabloya bağlatacak elemanı bulamıyorlar. 60tl'lik telefon faturam 180tl oldu. Bu işgüzar andavallar yüzünden telefonun internetini kapatıp dışarıda geziyorum.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    250cc her şeye yeter. Daha yüksek hacme gerek yok.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Aynen kanka, 1200 lira falandı en son o yavaş olmayan internetler. 1200 lirayı internete, 1000 lirayı ev masraflarına versek. 500 liraya da güzel bir pasta alır pastaya oturur karşı sandalyede kalanı yeriz. Allah insanı salak etmesin ya, düşük zekalı olmak nasıl bir şey hiç öğrenmeyeceğim için çok mutluyum ama ne yaşadıklarını anlayabilmeyi de çok isterdim.

Ukrayna gibi fukara bir ülkede bile 100mbit internet 5 6 euro civarlarındaydı diye hatırlıyorum. Evsiz, sokaklarda takılan adam bile alır yani. 1gb hız bizde bir Çinli scooter parası mesela, adamlarda 25 euro falan tutuyordu. Türkiye'de yayıncıların internet masrafı 3-4bin TL yi geçiyor. Orada taş çatlasın 100 euroya buradaki en sağlam yayıncının aldığı değerleri alırsınız. Ama biz tercih etmiyormuşuz, Allah Allah.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka konu açmayayım die buraya yazayım dedim. Evimi taşıdım. Eski internetimi bizimkiler nakil yaptırtmadı. Bende yeni bir abonelik açtırtmak istedim. Tüm alt yapı özenle çekilmiş, yeni bir binadayım. Buraya kadar her şey normal.

Fakat eve internet bağlatamıyorum. Arkadaş liyakatsizlik her yerde mi? Superonline ile 4gün kavga ettik. Sonunda sizin de bayinizin de Allah belasını versin dedim. Perşembe günü vodafone ile anlaştım. Akşamı gelip belgeleri doldurttular. Cuma akşamı kurulama geleceğiz dediler. İzin aldım, bekledim. Gelen giden yok. Bugün gene aradılar gelip belgeleri doldurtacağız dediler. Arkadaşım kaç defa oluyor bu iş? Belgeleri doldurdum, geliyorsanız bağlayın yoksa gelmeyin dedim.

Tabiki gene kimse gelmedi ve o interneti de iptal ettirdim

Bir modem getirip, onu da evin içindeki hazır kabloya takıp, merkeze interneti açın diyebilecek bir internet firması var mıdır? 100mbps sağlıyor alt yapınız diyorlar fakat bir tane modem getirip kabloya bağlatacak elemanı bulamıyorlar. 60tl'lik telefon faturam 180tl oldu. Bu işgüzar andavallar yüzünden telefonun internetini kapatıp dışarıda geziyorum.
    Turk.Net hocam, 2 arkadaşım kullanıyor ikisi de memnun. Bağlantı filan da hemen yapmışlardı. Biri haziran ayında idi, yakın zaman için konuşuyorum.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turk.Net hocam, 2 arkadaşım kullanıyor ikisi de memnun. Bağlantı filan da hemen yapmışlardı. Biri haziran ayında idi, yakın zaman için konuşuyorum.
    Turk.net'i çok duyuyorum. Bir şans vereceğim onlara. Bakalım bu sefer interneti bağlayabilecekler mi? Hayır kablo falan çekecek olsalar anlayacağım da yeni yapılmış binada kablo çekmeyeceklerini çok iyi bildikleri halde böyle saçma sapan bağlamamak adına ayaklarını sürtmelerine hiç anlam veremiyorum.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2018 den beri türknet kullanıyorum. 40-50mbps arası indirme, 10-12 mbps arası yükleme hızlarına sahibim. Aynı semtte farklı mahallede oturan arkadaşıma binaya fiber gelince hızı da arttırdılar. 90mbps civarı bir hız alıyor oda. İlk kurulumda her yerde kendi ekipleri olmadığı için bazen sorunlar olabiliyor. TT ekipleri geliyor onlar da farklı firma olunca pek sallamıyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Eğer dedikleriniz kadarının yarısı var ise, evime lanet interneti bağlayacaklar ise direk 100mbps bağlatıp, vereceğim paraya acımayacağım. O derece bıktım. Bir internet bağlatmak bu kadar zor olmamalı. Telefon faturam gb aşımından dolayı 180tl oldu ki normali 60tl faturamın. Gerçekten sıkıldım. Bir internet bağlatmak bu kadar zor olmamalı bence...

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Ben 4-5 yildir kablonet kullanıyorum ama su kota meselesi çok can sıkıcı. Sırf bu yüzden ben de Turk.Net'e geçebilirim daha fazla para verip, hem de hız olarak daha iyi.

Bu arada kablonet normalde sorunsuzdu ama bu hafta 2 kez kısa sureli kesinti yaşattı bana.
    espresso bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Kablonet kullanıyorum 3 senedir hiç sıkıntı yaşamadım.Biraz pahalı ama en azından kopma vs minimumda.Turknet'ten şikayetçi çok arkadaşım var bu arada.

Motosikleti
    MT-07
    Sırasıyla Turkcell-Superonline, Vodafone.net ile bir hattı bağlatamadığım için kavgalıyım. Turk.net, ttnet alt yapısı kullanıyor die sürekli met ediyorlar. Profesyonel die tabir ettiğimiz kişiler bir modemi bağlayamadığı için bir de bunlara fırsat vereyim die düşünüyorum. 21.yy'da internet sahibi olmak bu kadar zor olmamalı die düşünüyorum. Fakat pratikte gözlemlediğim tam tersi...

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Valla adamlar şaka maka bizlerle iyi billur geçiyorlar. Ekonomi batar, ülke şahlanıyor derler, internet hem yavaş hem pahalı diye şikayet ederiz, vatandaş yavaş seviyor derler.

İşsizlik var kaçak işçi sorununu çözün deriz, bu ülke sanayiisini o kaçak işçiler ayakta tutuyor derler.

Adamlar billur geçme işini arşa çıkardılar.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırasıyla Turkcell-Superonline, Vodafone.net ile bir hattı bağlatamadığım için kavgalıyım. Turk.net, ttnet alt yapısı kullanıyor die sürekli met ediyorlar. Profesyonel die tabir ettiğimiz kişiler bir modemi bağlayamadığı için bir de bunlara fırsat vereyim die düşünüyorum. 21.yy'da internet sahibi olmak bu kadar zor olmamalı die düşünüyorum. Fakat pratikte gözlemlediğim tam tersi...
    Biraz sabır 2023 ne kaldı.

Ararum bak 155 i.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)