Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

türkiyede internet yavaş değil, kullanıcılar yavaş internet tercih ediyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır gerçekten 1 Gbit 99 tl kullanan arkadaşım var

https://i.hizliresim.com/99ilz9g.jpg
    Yuh! Sozde Amerika'da yasiyoz canina yandigim... Iyimis valla. Sinirsiz hem de. Super.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Hasmet hocam sizin orda Bakır alt yapı var mı hala ? tarifeler nasıl simetrik mi ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hasmet hocam sizin orda Bakır alt yapı var mı hala ? tarifeler nasıl simetrik mi ?
    Yirmi küsür sene önce Amerika'ya geldiğimde fiber bağlantı mevcuttu. Lakin şimdiye kadar yaşadığım hiç bir evde kullanmadım. Evde internet hızından da çok şikayetçi olmadım açıkçası. 100mbps hiç fena değil. İşte zaten çok hızlı her şey.

Bir de eski a/b/g wifi yavaştı. n biraz iyilestirdi. Düzgün bir routerla AC kablolu bağlantıya bayağı yaklaştı. WiFi 6 denemedim daha... Genelde WiFi kullandığımız için WiFi teknolojisi daha öne çıkıyor pratikte.

Motosikleti
    bizim türkiyede upload tarafı çok kötü. 100lük fiber dahi olsa upload 8 bu yüzden bulut depolama işi çok sıkıntı oluyor

wi-fi konusunda wi-fi 5 wi-fi 6 dan aşağısı iş yapmaz bu zamanda. fakat wi-fi 6 nin ucuzlaması yaygınlaşması lazım şuan pahalı
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ağız tadıyla bi youjizz izleyemiyoruz lanet olası adsl :D
    espresso bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    bizim türkiyede upload tarafı çok kötü. 100lük fiber dahi olsa upload 8 bu yüzden bulut depolama işi çok sıkıntı oluyor
    Sirf o yuzden bu adi operatorler bulut (cloud) alani veriyorlar ya, yok TTbulut yok kablobulut yok bilmemne. Tabii tabii oraya kisisel dosyalarimi koyarim tabiiii.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    😁😁 mart ayında 250 gb upload yapmam gerekti 4 5 gün sürdü. o 4 5 günde de pingten yavaşlıktan interneti kullanamadık 😁

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sirf o yuzden bu adi operatorler bulut (cloud) alani veriyorlar ya, yok TTbulut yok kablobulut yok bilmemne. Tabii tabii oraya kisisel dosyalarimi koyarim tabiiii.
    Bulut dedikleri de zaten "başka birinin bilgisayarı".

Evde kendi bulutumu kendim yapıyorum, dışarıdan alınca içine ne koyuyorlar belli değil.
    gurcanozturk ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulut dedikleri de zaten "başka birinin bilgisayarı".

Evde kendi bulutumu kendim yapıyorum, dışarıdan alınca içine ne koyuyorlar belli değil.
    Evde degil de Hetzner uzerinde tutuyorum ben de kendi cloud sistemimi.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Evde degil de Hetzner uzerinde tutuyorum ben de kendi cloud sistemimi.
    Ben evdekileri periyodik olarak rsync ile hetzner üzerindeki sunucuma senkronluyorum. Sadece yedekler için yapınca çok sorun olmuyor hem de yerel kopyası olduğu için erişim hızlı oluyor, hetzner de ev yanarsa, hırsız girerse vb. durumları için yedek olmuş oluyor.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben evdekileri periyodik olarak rsync ile hetzner üzerindeki sunucuma senkronluyorum. Sadece yedekler için yapınca çok sorun olmuyor hem de yerel kopyası olduğu için erişim hızlı oluyor, hetzner de ev yanarsa, hırsız girerse vb. durumları için yedek olmuş oluyor.
    Nextcloud. Telefonu da yedekliyor otomatikman.
    espresso bunu beğendi.

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    an itibari ile vodafone net ten kurtulmak ıcın gun sayıyorum. hangi iss kullanacagım hakkında kararsızım...
    NASIL BAKARSAN OYLE GORURSUN...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Geçen haftaya kadar hızım 20 megabit'i geçmezken , birşeyler oldu ve 93-95 megabit görmeye başladım. Fiber kablo daireme kadar giriyor.

Motosikleti
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen haftaya kadar hızım 20 megabit'i geçmezken , birşeyler oldu ve 93-95 megabit görmeye başladım. Fiber kablo daireme kadar giriyor.
    fiber yeni mi geldi hocam
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı bilalefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    an itibari ile vodafone net ten kurtulmak ıcın gun sayıyorum. hangi iss kullanacagım hakkında kararsızım...
    2 evimde de Turknet var. Memnunum. Taahhüt yok , sabit fiyat, tek paket , istediğin zaman çıkabiliyorsun ve bu gerçek , hiç zorlamıyorlar. Kota yok , sınırsız. Bazılarının yaptığı gibi sonradan hız düşürme yapmıyorlar. Ahlaklı iş anlayışları var. Tek sıkıntıları çağrı merkezleri yok , işinizi mesajlarla görmeniz gerekiyor. O da zor değil aslında.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 evimde de Turknet var. Memnunum. Taahhüt yok , sabit fiyat, tek paket , istediğin zaman çıkabiliyorsun ve bu gerçek , hiç zorlamıyorlar. Kota yok , sınırsız. Bazılarının yaptığı gibi sonradan hız düşürme yapmıyorlar. Ahlaklı iş anlayışları var. Tek sıkıntıları çağrı merkezleri yok , işinizi mesajlarla görmeniz gerekiyor. O da zor değil aslında.
    Çok yaymak istemiyorum ama bir güzel özelliği de sansür kısıtlama gibi şeyleri mecburen biz yaptık diyecek kadar yapıyorlar yani çok fazla kısıtlama olmuyor aslında.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nasıl ınternet yavaş beeeee 360p yayınları hıc takılmadan ızlıyorum

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasim 2021'de bitiyormus benim kablo taahhut surem, o zaman fiyatlar bu seviyede kalirsa ben de Turk.Net'e gecmeyi planliyorum. Bulundugum yer site bolgesi olmadigi icin fiber gelme ihtimali yok gibi.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Kasim 2021'de bitiyormus benim kablo taahhut surem, o zaman fiyatlar bu seviyede kalirsa ben de Turk.Net'e gecmeyi planliyorum. Bulundugum yer site bolgesi olmadigi icin fiber gelme ihtimali yok gibi.
    VDSL tarifelerde en ucuz buydu hala böyle mi bilmiyorum.
    Yalnız bu VDSL kablodan çok etkileniyor. Benim oturduğum bina 7 yıllık, içerideki tesisat yeni, sokaktaki telekom saha dolabından binaya olan kablo da binaya taşındığımdan 6 ay sonrasında yeni çekilmişti, kablolar her şey yeni saha dolabı 30metre kadar uzaklıkta buna rağmen en fazla 80mbit bağlanıyor sinyal değerleri çok iyi olmasına rağmen. Modemi başka odaya alıp oradaki prizden bağlasam mesela 80mbit değil 70mbit bağlanıyor, modemle duvardaki telefon prizi arasındaki kabloyu dğeiştirmeye bile hassas.
    Eski adsl bu kadar hassas değildi.

Yine de fiber vb. olmayan yerler için iyi bir şey bu vdsl.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Bu lafı söyleyen master mind ,müthiş zihin, allame-i kainat, vs vs her ne mamülse ya internet fiyatlarından haberi yok yada maaşlardan :D Yav onu da

geçtim 140.000 nufuslu şehirde fiber hattı sadece tek bir yerde var :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)