Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

türkiyede internet yavaş değil, kullanıcılar yavaş internet tercih ediyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Aslında genel müdür doğru söylemiş. Millet yavaş internet istiyor, kesinlikle doğru. Aksi halde millet o adamın orada durmasına izin verenlere tepki gösterirdi.
    Milletin tercih ettiği diğer şeyler:
    Düşük ücret zammı
    Yüksek enflasyon
    Gereksiz dev bütçeli çılgın projeler
    Maliyetinden kat kat pahalıya yaptırılan yatırımlar
    Dış güçlerle başarısız mücadele
    Vs vs.
    Genel müdür doğru söylemiş, milletin tercihi düşük hızlı internet.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz sabır 2023 ne kaldı.

Ararum bak 155 i.
    Abi alışkanlık olsun 112'yi ara. Artık hepsi tek numaraya taşındı
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Türknet gigafiber ile 99tl ye 1000 mbps veriyor keşke yaygınlaşsa herkes kuşlanabilse
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    145 de dahil olmak üzere sırasıyla hepsinin kazığını yemiş biri olaraktan görebildiğim Turk.Net daha az acıtıyor sanki.
    espresso bunu beğendi.

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Cep telefonu çıktıktan sonra pc deki net hızı benim için önemli olmuyor. 2013 ten beri superonline yalın adsl kullanıyorum. Sitedeki en düşük hız bendedir herhalde. 8 mbit hız a 54 tl veriyorum 2013 ten beri.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türknet gigafiber ile 99tl ye 1000 mbps veriyor keşke yaygınlaşsa herkes kuşlanabilse
    100Mbps'tir o, 1000Mbps olsa duramazlar

Motosikleti
    Hayır gerçekten 1 Gbit 99 tl kullanan arkadaşım var

espresso bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Hayır gerçekten 1 Gbit 99 tl kullanan arkadaşım var

https://i.hizliresim.com/99ilz9g.jpg
    199 vereyim de bana da versinler, bir şartı, koşulu, sıkıntısı var mı bildiğin? Sınırsız 1gb 99tl çok ütopik geldi.
    espresso bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evin önünden hem turktelekom hemde superonline fiber interet geçiyor villa diye vermiyor ..... 279 liraya super boxa her ay bayılıyorum sözde 4.5 g ama akşam saatlerinde yavaşlıyor

Motosikleti
    aslında 99tl değildi hocam tüm fiyatları haziranda sabitlediler adsl,vdsl,telekom fiber ve gigafiber Fiyatlarını sabitleyip 99tl yaptılar. bir koşulu sıkıntısı yok ama çok yaygın değil kendi fiber üstünden hizmet veriyor şuan için istanbul ağırlıklı çalışıyorlar

espresso bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Her sene tahhütüm bitmesine 1-2 ay kala ararlar ve bana özel bir paket sunduklarını söylerler ve hemen geçersem + olarak %10-20 gibi indirim tanımlarlar. Örneğin 50 tl ödyorsam yeni paket 60 tl deniyor.
    Ben de kızgınmış gibi yapıp farklı operatöre geçerim, hoşgeldin tarifesiyle şu kadarmış derim. Kapatırım.
    En fazla 10 gün içinde aranıp eski ya da daha düşük fiyata ( bu seferlik ve bana mahsusmuş olduğuna inanarak ) yeni teklifi kabul ederim.
    Şu anda 15gb int- operatörüm ve sabitle sınırsız- 1000sms- 3000dk 54TL filan. Geçen sene 44tl idi. Ondan önce 38tl gibi bir şeydi. Hızım da iyi. Çekim alanım da iyi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    aslında 99tl değildi hocam tüm fiyatları haziranda sabitlediler adsl,vdsl,telekom fiber ve gigafiber Fiyatlarını sabitleyip 99tl yaptılar. bir koşulu sıkıntısı yok ama çok yaygın değil kendi fiber üstünden hizmet veriyor şuan için istanbul ağırlıklı çalışıyorlar

https://i.hizliresim.com/kfsrzki.png
    Merak edip baktım, benim adreste yok, olsa koşarak geçerdim
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Ben gigafiber geçtim 2021 yılında normal fiber getirtemiyorum daha 😂 1 yıldır sabit 75 alırdım 2 3 ay önce telekom bölgede vdsl port açtı birileri vdsl e geçmiş olacak ki hızım 3 ay içinde yavaş yavaş 65 e düştü 10 mbps kayıp var 😂

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    128 kbps olduğu günden bugüne Uydunet kullanıyorum. Hayatımın en buhranlı döneminde bile hata edip adsl, Turk Telekom, Vodafone,Turkcell s.k sok bir servis sağlayıcı kullanmadım. Haftaiçi ara ara 0850'li bir numaradan otomatik arıyorlar, kendi servis sağlayıcı firmalarına abone olmam için 1'e basmamı istiyorlar. Ben de 1'e basıp karşıma çıkan kadın/erkek tele satıcıya dakikalarca ana avrat sövüyorum, cevap vermesine bile izin vermiyorum. Bana hak ettiğim cevabı veremeden telefonu suratıma kapatıyorlar.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka konu açmayayım die buraya yazayım dedim. Evimi taşıdım. Eski internetimi bizimkiler nakil yaptırtmadı. Bende yeni bir abonelik açtırtmak istedim. Tüm alt yapı özenle çekilmiş, yeni bir binadayım. Buraya kadar her şey normal.

Fakat eve internet bağlatamıyorum. Arkadaş liyakatsizlik her yerde mi? Superonline ile 4gün kavga ettik. Sonunda sizin de bayinizin de Allah belasını versin dedim. Perşembe günü vodafone ile anlaştım. Akşamı gelip belgeleri doldurttular. Cuma akşamı kurulama geleceğiz dediler. İzin aldım, bekledim. Gelen giden yok. Bugün gene aradılar gelip belgeleri doldurtacağız dediler. Arkadaşım kaç defa oluyor bu iş? Belgeleri doldurdum, geliyorsanız bağlayın yoksa gelmeyin dedim.

Tabiki gene kimse gelmedi ve o interneti de iptal ettirdim

Bir modem getirip, onu da evin içindeki hazır kabloya takıp, merkeze interneti açın diyebilecek bir internet firması var mıdır? 100mbps sağlıyor alt yapınız diyorlar fakat bir tane modem getirip kabloya bağlatacak elemanı bulamıyorlar. 60tl'lik telefon faturam 180tl oldu. Bu işgüzar andavallar yüzünden telefonun internetini kapatıp dışarıda geziyorum.
    2014'de yeni binaya taşınırken eski evdeki superonline interneti yeni eve naklettiremeyince iptal ettirdim. Binada kablolar vb. çok güzel çekilmiş ama binanın kendisinde telefon bile bağlanmamış. Turk telekom binaya 30 metre ötedeki saha dolabından kablo çekecek diye 6 ay beklemiştim.

2014'den beri turk.net kullanıyorum. VDSL hattından 80mbit bağlanıyorum, pandemi başlayınca da 4Mbit olan upload hızı da 8mbit'e çıktı. Evde online ders gören iki ilkokul öğrencisi, online ders yapan bir öğretmen ve zaten bütün işini online yapan ben varım, hepimize fazla fazla yetiyor. Çok büyük sorun da yaşamadım.

Ama turk.net'in işi bilmeyenler için sorun sayılabilecek bir eksiği onlar hattı bağlıyor ama modemi siz alıp evdeki telefon prizine takıp ayarı yapabilmeniz lazım. Şimdi nasıl bilmiyorum ama ben bağlattığımda bu şekildeydi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

turk.net vdsl hattına yaklaşık o kadar veriyorum. 1000mbps keşke bizim orada da olsa.
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    ben de 2018den beri türknet kullanıyorum hocam artık kurulum ekibi eve kadar gelip bağlıyor pek sorun olmuyor
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS

https://i.hizliresim.com/kfsrzki.png
    Şimdi turk.net online işlemlerden kontrol ettim, benim adresimde 100mbit vdsl varmış en yüksek. gigafiber gelse keşke.

Motosikleti
    hocam Gbit fiberide geçtim bakırdan kurtulmak lazım artık. Upload yaparken pingi ayrı dert dolaba yeni abone geldikçe hız düşümü ayrı crc/fec sorunları ayrı 100/20 hız verseler fiberde çoğu kişiye yeter
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Benim adreste 100mbps fiber görünüyor. Yahu 20mbps'ye bile razıyım. Yeterki kursunlar. Neyse yarın kolları sıvayalım ve 3. operatör olan turk.net'e bir sinyal çakalım. Belki onlar beni internet ile kavuşturabilecekler. 1 sene sonra bizimkilerin üstündeki hattın sözleşme bitince onları da bu turk.net'e çekerim.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Benim eltim ( kaynım ya da görümcem de olabilir ) yıllarca türknet kullandı, sorunsuz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)