Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

özürlüler için sanayide yapılan 3 tekerlekli motörler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    ben 3 tekerlekli hastasıyım................, direksiyonlu ve ayak gazıyla ayak freniyle işleyen 3 tekerlekli bi motör hayal ediyorum.ama türkiyede bunlardan yok.bir ara italyan dondurma araçları vardı böyle. triportörler. ama en az 10 yıldır görmedim.sanayilerde ustalar genelde peugeot motorlarla özürlüler için 3 tekerli motörler yapıyorlar çok uyduruk şeyler ama bana ilginç geliyor. içinizde bunlardan süren var mı?

böyle bir araç alıp yan yana iki koltuk koyup smart gibi kullanmayı düşünüyorum.eğlenceli olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    kanuni satıyor böyle bir şey

Forumdan Uzaklaştırıldı
    rabbiti diyosun galiba. evet onu gördüm 4 milyar falan o.ancak onun arka lastikelri birbirine çok yakın.2 kişilik koltuk olmaz ona.

geçen yıllarda tv de bi haber görmüştüm.1970 li yıllarda avrupada 3 tekerlekli fiber kaportalı arabalar çok mödaymış.çulsuz üniversite gençliği için üretilmiş olmalılar.baya direksiyonlu gaz fren pedallı falan. hatta geçen yıllara kadar bunlar modifiye edilip yarıştırılıyormuş. ama yarışlarda sürekli parçalandığı için artık pek kalmamış.alsında bulgaristanda falan vardır gidip bi bakmak lazım ama gümrüğü falan astarı yüzünden pahalıya gelir. en iyisi sanayide yamyam olmayan bi usta bulup yaptırmak galiba.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Arçelik triportörler vardı bir zamanlar.2 zamanlı innocenti marka motorları,4 ileri vitesli idi bir levyesi vardı çekince 4 geri oluyordu.
    Veee bunlar hala var ucuz,A2 eliyetle kullanılıyor,ruhsatında motosiklet yazıyor vergisi de çok düşük.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    hocam artık özürlü diye bir kavram kalmadı dikkatini çekmek isterim...neyin özrü deniyor artık bu kelime için...ENGELLİ...desek...

sana şunu önersem...

http://www.sahibinden.com/pls/sahibi...0&AdId=2792550

Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arçelik triportörler vardı bir zamanlar.2 zamanlı innocenti marka motorları,4 ileri vitesli idi bir levyesi vardı çekince 4 geri oluyordu.
    Veee bunlar hala var ucuz,A2 eliyetle kullanılıyor,ruhsatında motosiklet yazıyor vergisi de çok düşük.
    hadi ya bak çok şaşırdım .tamam baba hemen a 2 ye gidiyoum.almanyada 2. dünya savaşı sırasında savş uçağı üreten messerschmitt markası savaştan sonra elindeki uçak parçalarından 2 kişilik 3 tekerlekli araçlar üretmiş.almanyada müzede görmüştüm.baya ucak kokpitini kokpit camını falan kaldırıp içine giriyosun oturuyosun manyak bişeydi. bizde yaratıcılık allaha mahsus görüldüğü için böyle farklı ürünler düşünülmüyor.kanuni uçak kokpiti gibi girilip oturulan 3 tekerlekli 2 kişilik motör üretse klimalı olanları yok satar.millet kız arkadaşıyla gezmek için gene alır.

haaa innocenti evet vet bnim dediğim de oydu galiba. bi de kayseride üretilen bişey var. karsan mı kalsan mı ne.

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam artık özürlü diye bir kavram kalmadı dikkatini çekmek isterim...neyin özrü deniyor artık bu kelime için...ENGELLİ...desek...

sana şunu önersem...

http://www.sahibinden.com/pls/sahibi...0&AdId=2792550

mete abi bu ne baa

Bizim köyde PAT PAT var. Pancar motorlarından yapılıyo. Bence öyle bişey al..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    evet pat patı biliyorum. 4 tekerlkeli afyonda falan çok.ama trafğe çıkışı yasak.aslında bneim kafamda tam bu triportör tarzı bişey var.üzerindeki ağırlıkları atıp 2 kişilik araba olarak kullnamk yani.smart gibi.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E

Şu işinizi görürmü?

Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    evet evet kafamdaki araç bunun modifiye eilip smart gibi 2 kişilik araba haline getirilmişi.bunların bazıları gidonlu bazıları direksiyonlu. ben direksiyonlu ve gaz pedalı yerde olanları seviyorum. 2 kişiyle adam gibi yokuş çıkar mı acaba

arçeliğin web sayfasına girdim bu ürün yok. 1970lerin ürünüydü heralde.

Oktay Demirağ, yerli otomobil üretimi yapabilmek için 25 yıl boyunca Sanayi Bakanlığı’na defalarca müracaat etti. Sonuçsuz kalan uzun mücadeleler sonrasında aklına kurnazca bir plan geldi: Triportör, yani üç tekerlekli araba yapmak için başvurdu. Müsadeyi koparan Oktay Demirağ, üç tekerlekli arabayı yaptı ve adını Maya koydu. Maya'ya BP'den siparişler gelirken, dört tekerlekli araçları yılbaşında piyasada olacak..kaynak zaman gazetesi 17 aralık 2001 .adamcağızın konuşmasına yer veriyorum burda.

"atatürkün 100. doğum yıl dönümüyü.Herkes ona uygun bir armağan yapıyordu. Kimisi cam bardakların üzerine yazıyordu, kimisi de Ayko’nun ip mayolarının açılışını yapıyordu. Ben de Atatürk’e ağır sanayi yakışır, otomobil yakışır dedim. Belki böylece izin alabilirim de Atatürk Türkiye’sine yakışan bir yerli araba yaparım diye umdum ve onun adına Yüzüncü Yıl diye bir araba modeli yaptım. Yine müsaade vermediler. Mafya bilhassa onu yaktı.” dedi. Uluslararası otomobil mafyasının engellemelerinden söz eden Demirağ, üç tekerlekli arabada izin için bile devlete 50 dilekçe verdiğini, en sonunda isyan edecek şekilde dilekçeler yazdıktan sonra izin alabildiğini ifade etti.

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    bir yaşıma daha girdim. bu site tam bir üç teker tarihi.
    elalem neyle uğraşıyor biz neyle.

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    eger almakta ciddiysen bizim burda o araçlardan satılıo yerini söleyebilirim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eger almakta ciddiysen bizim burda o araçlardan satılıo yerini söleyebilirim
    sizin orası neresi,düşünüyorum evet.

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eskişehirdede var ancak gördüklerimin çoğu seyyar döner ekmek yada köfte ekmek satıyor adamlar o kadar güzel ticarethaneye çevirmişki büfe buzdolabı dahi var vitrin şeklinde

Mili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    süperler yaaa çok şirinnn gözüküyorlar doğrusu bayıldım
    Ben rehnedilmiş yelkovan gibi... hani akrep'i seven ama yüreği takvim yokuşlarında...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    3 tekerlekli araçların kralı; Grinnal Scorpion.

[COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kırmızı olana hasta oldum. gel bana bin diyor

ben öğrenciyken folklor ekiplerine akordeon çalardım. 12 kilo ealetle mecidiyeköyden avcılara otobüsle karda kışta yaz sıcağında sürünürdüm .ulan bi fiat 126 bisim olsa derdim 5 yıl boyunca. gün oldu devran döndü üniversite bitti , askerlik bitti işe güce daldık arabamızı aldık falan.(ayıptır söylemesi mondeo) ama bişeyler eksik diyo insan kendi kendine.(rahatın battığı insanları eleştiriyorum ama bana da batıyo heralde)...neyse bir gün arkadaşla otele gittik çıkışta benim arabanın arkasına bi fiat 126 bis park etmiş çıkamadık.otoparkçı çocuk elinde minik bi anahtarla geldi. abi ben sürmeyi bilmiyorum dedi. 5 yıl boyunca hayalini kurup alamadığım arabayı sürme fırsatı elime geçmiş, raflar durur mu bea,zıpladım tabi anahtara .......... ver ben çekerim dedim. bisin koltuğuna oturdum ,,,,tabak gibi bi direksiyon ,,,,kalem gibi bi el freni ,,,,,,,,,,kalem gibi bi vites ,bi çalıştırdım motör sesi arkadan geldi. işte bu dedim ya....... işte bu !...........insan bazen minik tatlar minik lezzetler arıyor yaşamında.belki de bu yüzden küçük uyduruk dandik araç seviyorum.sanırım atvde karar kılıcam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler