Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Gemileri yakmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    lityumiyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5 senedir öğrencisi olduğum Ege üniversitesini bırakıp, motoru satıp, pılımı pırtımı toplayıp İstanbul'a ailemin yanına dönüyorum. 2 senedir çalıştığım firmada içeriden yükselerek yöneticilik kovalayacağım.

Çevremdeki herkesin yapma, etme, eyleme, bak pişman olursun ve 5 yılına yazık söylemlerine karşın okulu bitirme inancımın kalmaması üzerine bu söylemlerin hepsine göğüs gerip operasyona başlıyorum.

Planım buradaki kaydımı sildirmeden önce Eylülde aöf ikinci üniversite hakkımı kullanarak bir lisans programına sınavsız kayıt olup örgün öğrencilik hayatıma kesin olarak son vermek, motorumu satıp mevcut borçları ödeyerek İzmir'den İstanbul'a mağaza transferi gerçekleştirmek ve aktif iş hayatıma ailemin yanında devam etmek. 2 senelik çalışan olduğum için açılan kurum içi yöneticilik terfi sınavlarına girme hakkına,gerekli tecrübeye, bilgiye ve özveriye sahibim.

Hedef 1 sene içerisinde açılan sınavla ara yöneticiliğe terfi etmek, şu an sahip olduğum motosikletten daha güzelini almak ve' bu okul ne olacak yaa ' stresinden sonsuza kadar kurtulmak. Umarım verdiğim kararlarda pişman olmam ve hayal kırıklığı yaşamam.

Bu konu da burada kalsın. 1 sene sonra bu konuyu tekrar açıp planlarıma ne kadar sadık kalabildiğimin ve hedeflerime ne kadar ulaşabildiğimin muhakemesini yapacağım.
    babaçi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    herkes üniversite okuyacak diye bir kaide yok.
    hayırlısı olsun.

Motosikleti
    .
    Bende yazıyım uçmasın.

Ömrüm olursa en başta ailemle,sevdiklerimle huzurlu sağlıklı bir yaşam.Hedeflerse şunlar

-Mevcut mesleğimi seviyorum hatta aşığım fakat lanet olası hiyerarşik düzen illallah getirdiği için bu sene üniversite sınavlarına hazırlanıp,seneye gece öğretiminden siyaset bilimi ve kamu yönetimini bitirebilmek.

-Motosiklet ehliyeti ve motosiklet almak.

-Basit ticaret işlerini araştırmak.Ticarete adım atmak istiyorum ama nasıl atacağım bilmiyorum.Kamu çalışanına yasak.

-Sosyal projemi çöpe atmayacak ustalara sunmak.

-Motosiklet alamamışsam,motosiklet almak

-Sanata yönelik eğitim almak.Profesyonel olarak ilgileneceğim bir alan oluşturmak.

-Takım seçebilmek.Hala takım tutmuyorum.Artık karar vermeliyim.

-Kırsal bir alana ev yapabilmek.Bahçe,meyve ağaçları,bakımı kolay hayvanlar,tuhaf heykeller,ışıkları olan tamamen kendi zevkime göre dizayn edeceğim.Motosiklet uğraş,bakım alanı olan.

-Man adasına Isle of Man yarışlarını izlemeye gidebilmek.

-Türk mutfağı başta olmak üzere birçok dünya mutfağından gastronomi yapısında yemek yapabilmek.

-Bir alanda bir numara olup, röportaj vermek.

-Müzikten anlayan bir kulağa,ruha,resimden, tasarımdan anlayan bir göze sahip olmak.

-Ölsemde,hatırlanacağım işler yapmak.

-Işaret dili ve mors alfabesi öğrenmek.

-Birini sevebilmek.

Daha dolu hayal,plan var ama mühim olan bunların beni değiştirmemesi.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    xt 600
    vay babo, listeye bak!
    ben kalender meşrebim,
    başımı belaya sokmadan kendi halimde yaşasam yeter evelallah

TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yazıyım uçmasın.

Ömrüm olursa en başta ailemle,sevdiklerimle huzurlu sağlıklı bir yaşam.Hedeflerse şunlar

-Mevcut mesleğimi seviyorum hatta aşığım fakat lanet olası hiyerarşik düzen illallah getirdiği için bu sene üniversite sınavlarına hazırlanıp,seneye gece öğretiminden siyaset bilimi ve kamu yönetimini bitirebilmek.

-Basit ticaret işlerini araştırmak.Ticarete adım atmak istiyorum ama nasıl atacağım bilmiyorum.Kamu çalışanına yasak.

-Sanata yönelik eğitim almak.Profesyonel olarak ilgileneceğim bir alan oluşturmak.

-Kırsal bir alana ev yapabilmek.Bahçe,meyve ağaçları,bakımı kolay hayvanlar,tuhaf heykeller,ışıkları olan tamamen kendi zevkime göre dizayn edeceğim.Motosiklet uğraş,bakım alanı olan.

-Türk mutfağı başta olmak üzere birçok dünya mutfağından gastronomi yapısında yemek yapabilmek.

-Müzikten anlayan bir kulağa,ruha,resimden, tasarımdan anlayan bir göze sahip olmak.

-Birini sevebilmek.

birbirinin tamamen zitti olan bir cok celiskili istek. oncelikle yasiniz umarim ufaktir (takim henuz secmedim ve sevmedim demenizden yola cikarak). kafanizin karisik oldugunu dusunmek istiyorum yok 23-24 ustu bi yastaysaniz bi ruh doktoruna gorunmenizi tavsiye ederim

Motosikleti
    .
    Alıntı TlntS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birbirinin tamamen zitti olan bir cok celiskili istek. oncelikle yasiniz umarim ufaktir (takim henuz secmedim ve sevmedim demenizden yola cikarak). kafanizin karisik oldugunu dusunmek istiyorum yok 23-24 ustu bi yastaysaniz bi ruh doktoruna gorunmenizi tavsiye ederim
    Zıt olan nedir?

Hepimiz yemek yemiyormuyuz?
    O halde geliştirilebilir.

Ev alma hayali her insanda olmaz mı?
    Olabilir.

Ruhu doyurmak içinde sanat gerekmez mi?
    Gerekir.

Motosiklet merakı olan bir insan,imkanı olursa man adasına gitmek istemez mi?
    Isteyebilir.

Yabancı dil öğrenmekten önce işaret dili neden öğrenilmesin,neresi saçma?

Üretmek istemek,girişimci olma isteği nesi kötü?

Ticaret atılmayı denemek neden zıt?konu başlığı gemileri yakmak dikkatinizi çekerim.

Insanız,insan.Gelişime açık,yeni donanımlara aç yapıdayız.İstesek 10 günde bir yeni şeyler öğrenebiliriz.Saçma dizileri,programları izlemek yerine kendimize yeni şeyler katabiliriz.

Doğ,büyü,oku,mezun ol,evlen,çocuk yap,torun sev,öl.Hayat bu kadar basit yüzeysel olmamalı.Benim görüşümdür ama saygıda beklerim.

Hangi sıfatla ruh dr na yönlendiriyorsunuz?

Ne ürettiniz,sizi nasıl tanıyoruz da bu kadar sert eleştiriyorsunuz?

Fikriniz yoksa,heves kırıcı yorumlar da yapmayın.Sırf konuşmak içinde konuşmak,kimseye yakışmaz.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    xt 600
    ilber reis'in "herkes üniversiteye gitmesin" açıklaması okumaya değer.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Bende yazıyım uçmasın.

-Birini sevebilmek.

Bu yemek işlerine gastronomiden başka isim bulamamışlar mı. Ne zaman duysam geğiren öğüren gas çıkaran şekiller geliyor gözümün önüne iştah kalmıyor.
    SAZMAN bunu beğendi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Bende yazıyım uçmasın.

-Birini sevebilmek.

Ehliyetle motosiklet al diğer seçenekleri yırtıp atarsın..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Ben de bırakıyim seneye güncellerim

1.Ölmemek.

Kulağa hep erkenmiş gibi geliyor.

Bu arada bi kere geliceksin kimseyi dinleme ve icinden ne yapmak geliyorsa onu yap Enes. Umarım gönlünce olur

TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zıt olan nedir?

Hepimiz yemek yemiyormuyuz?
    O halde geliştirilebilir.

Ev alma hayali her insanda olmaz mı?
    Olabilir.

Ruhu doyurmak içinde sanat gerekmez mi?
    Gerekir.

Motosiklet merakı olan bir insan,imkanı olursa man adasına gitmek istemez mi?
    Isteyebilir.

Yabancı dil öğrenmekten önce işaret dili neden öğrenilmesin,neresi saçma?

Üretmek istemek,girişimci olma isteği nesi kötü?

Ticaret atılmayı denemek neden zıt?konu başlığı gemileri yakmak dikkatinizi çekerim.

Insanız,insan.Gelişime açık,yeni donanımlara aç yapıdayız.İstesek 10 günde bir yeni şeyler öğrenebiliriz.Saçma dizileri,programları izlemek yerine kendimize yeni şeyler katabiliriz.

Doğ,büyü,oku,mezun ol,evlen,çocuk yap,torun sev,öl.Hayat bu kadar basit yüzeysel olmamalı.Benim görüşümdür ama saygıda beklerim.

Hangi sıfatla ruh dr na yönlendiriyorsunuz?

Ne ürettiniz,sizi nasıl tanıyoruz da bu kadar sert eleştiriyorsunuz?

Fikriniz yoksa,heves kırıcı yorumlar da yapmayın.Sırf konuşmak içinde konuşmak,kimseye yakışmaz.
    bunlar icin gerekli olan yasam sartlarina bakiniz.

ornegin hem ticarete atilmak istiyorum, hem kirsal bir evde bag bahce hayvanlarla ilgilenicem diyorsunuz. ticaret kalabalik ister bag evinde sadece ciftcilik yapilabilir. keza dunyanin bir cok yerinde yemek yapmak kisaca sehirleri dolasmak yogun insan mufusu olan yerlerde bulunmak gerekiyor, kamuda calismak adinada insanlarla ic ice olmaniz gerek.

kamuda calisiyor olmak ( atandigin yerde koy, kasaba, mezra, il veya ilcede calismak gerekiyor. yani belirli bir bolgede yasanmali)
    gastronomi dunyanin bir cok bolgesinde yemek yapmak ( dunyayi gezmek onlarca sehire ugramak gerekiyor)
    sanat egitimi almak sanatci olmak ( egitim alinan okulun bolgesinde okul bitene kadar durmak gerekiyor)
    projeler ortaya cikarmak ( bunun icin mekan sikintiniz yok fakat bu kadar seyi yaparken vakit kalirmi bilmem)
    ticaret yapmak ( ticaret icin sehir veya ilcelerde bulunmak hatta buyuk olasilikla ayni bolgede kalmak gerekiyor)
    kirsal bir bag evinde yasamak ( sehirden uzak sessiz sakin olmak diger yapmayi dusundugunuz seylerle birlikte yapilmasi en imkansiz olan)
    siyaset egitimi almak ilerisinde belkide siyasete girmek. (buyuk olasilikla ulke ici yasam hatta belki ankaraya veya belli bir bolgeye sikismak gerekecek, gezmeli hayallere cok zit, kirsalada)

benim sifatim onemli degil. dedigim gibi umarim genc ve hayalleri genis bir arkadassinizdir. yoksa bir psikiyatira gittiginizde bunlari yapmak istiyorum dediginizde zaten gerekli yolu gosterecektir.

lutfen yalnizca deliler ruh doktorlarina gorunmez bunu hakaret olarak algilamaniz ve uslubunuzu sertlestirmeniz dahi dogru bir yaklasim degil.

Yazim hatalari icin kusuruma bakmayin.
    Ali Bircan bunu beğendi.

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Hayırlısı olsun umarım hayallerinizi gerçekleştirirsiniz. Bunları yaparken mutlaka bir yedek planınızı bulundurun işinizi şansa bırakmayın işler ters gittiğinde kendinize çıkacak bir kapı bırakın
    Kes traşı, ver kontra'yı!

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    5 senede hangi bölümü bitiremedin? Çalıştığın firma nedir? Ne kadar maaşın var, yönetici olsan ne kadar verecekler?

Motosikleti
    .
    Alıntı TlntS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunlar icin gerekli olan yasam sartlarina bakiniz.

ornegin hem ticarete atilmak istiyorum, hem kirsal bir evde bag bahce hayvanlarla ilgilenicem diyorsunuz. ticaret kalabalik ister bag evinde sadece ciftcilik yapilabilir. keza dunyanin bir cok yerinde yemek yapmak kisaca sehirleri dolasmak yogun insan mufusu olan yerlerde bulunmak gerekiyor, kamuda calismak adinada insanlarla ic ice olmaniz gerek.

kamuda calisiyor olmak ( atandigin yerde koy, kasaba, mezra, il veya ilcede calismak gerekiyor. yani belirli bir bolgede yasanmali)
    gastronomi dunyanin bir cok bolgesinde yemek yapmak ( dunyayi gezmek onlarca sehire ugramak gerekiyor)
    sanat egitimi almak sanatci olmak ( egitim alinan okulun bolgesinde okul bitene kadar durmak gerekiyor)
    projeler ortaya cikarmak ( bunun icin mekan sikintiniz yok fakat bu kadar seyi yaparken vakit kalirmi bilmem)
    ticaret yapmak ( ticaret icin sehir veya ilcelerde bulunmak hatta buyuk olasilikla ayni bolgede kalmak gerekiyor)
    kirsal bir bag evinde yasamak ( sehirden uzak sessiz sakin olmak diger yapmayi dusundugunuz seylerle birlikte yapilmasi en imkansiz olan)
    siyaset egitimi almak ilerisinde belkide siyasete girmek. (buyuk olasilikla ulke ici yasam hatta belki ankaraya veya belli bir bolgeye sikismak gerekecek, gezmeli hayallere cok zit, kirsalada)

benim sifatim onemli degil. dedigim gibi umarim genc ve hayalleri genis bir arkadassinizdir. yoksa bir psikiyatira gittiginizde bunlari yapmak istiyorum dediginizde zaten gerekli yolu gosterecektir.

lutfen yalnizca deliler ruh doktorlarina gorunmez bunu hakaret olarak algilamaniz ve uslubunuzu sertlestirmeniz dahi dogru bir yaklasim degil.

Yazim hatalari icin kusuruma bakmayin.
    -Kırsal bölgeye dağın başına değil,kırsal bir alana ev yapmak dedim.Bulunduğum yer müsait.Amaç apartman yaşamından uzak.Özgür bir alan.

-Bahçeden kasıt sürdürebilir yada sürekli tarım değil,basit bahçe olayları.

-Hayvandan kasıt,bakımı kolay hayvan dedim.

-Mevcut mesleğimi yaparken gece öğretiminden siyaseti bitirebilmeyi denemek dedim.Siyaset bilimi ve kamu yönetiminde amaç siyasetçi olmak değil.Sınav gidişatlarına göre zaman belli edicektir.

Sanatla ilgilenmek için zaman yaratılabilir.Bahsettiğim üni.eğitimi değil.Özel eğitimler,videolar,kitaplar,merkezler mevcut.

-Dünya mutfağını öğrenmek için illa yurtdışına çıkmak zorunlu değil.İmkan dahilindedir,imkanın varsa çıkarsın yoksa binbir çeşit alternatif var.En kötü ihtimalle çok okursun araştırırsın.Yinede deneyerek,yanılarak öğrenebilirsin.

Ticaretle uğraşmak,toplu alım yapıp,satışa sunmak olabilir ama kamuda olduğum için oda askıda şuan.Fırsat yaratmak lazım.

-Hasta çocuklar için bir projem var ama değerini bilebilecek kişilere bir şekilde sunulması gerek, çöpe atılmaması için.

Koca günler çöpe atıyoruz.Bunlar az bile.

Dünya mutfakları için dünyayı gezme imkanım olmasa da sanat için zamanın olmaz deseniz de ben bulunduğum her yeri,şartları güzelleştirebilen bir insanım.İlgilenmesem,okumasam bunlari buraya yazmazdım.

Sabit kalmak bana göre değil.Son beş senedir hastalığım şartlarımı ağırlaştırdı.54 gün hastanede yattım.Durakladım artık yavaş yavaş yenilenmek istiyorum.
    Özetle beni bir yere yönlendircek otorite size değilsiniz.Tanıdığınız kadar müdahalede kalın.

Motosikleti
    gt250r
    İnşallah başarılı olursun,1 sene sonra konuya denk gelmek isterim

Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 senede hangi bölümü bitiremedin? Çalıştığın firma nedir? Ne kadar maaşın var, yönetici olsan ne kadar verecekler?
    İngilizce kimya bölümü. Hem teori hem pratik bana göre fazla geldi. (5 senenin içine hazırlık sınıfı da dahil ).
    Firma Lcw. Aldığın maaş çalıştığın mağaza statüsüne göre değişir ama ortalama ara yönetici için 3,5 diyelim.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    LCW'de allah sabır versin öncelikle..
    AÖF İkinci Üniversite programında işletme okuyup istediğine Eskişehir'de okudum diyebilirsin :D Biraz adaletsiz olsa da, işletme fakültesi diploması veriyorlar normal örgün okuyanlarla aynı diploma.

Keep up the good work!

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    2013de 23 yaşımdayken üniversite okumayla bi yere varılamayacağını görüp bırakmıştım. Zaten hep bi ticaret isteği vardı öyle yetiştim. Kurduğum ilk işte battım. Tecrübe kazandım. 2014de baika iş kurdum. Çocukluk hayalimdeki iş.

Çok büyük sıkıntılar çektim. Hani yazsam roman olur derler ya o şekilde.

Üç sene oldu ve alanımda en iyi firmayım. Allah'a şükür. Diğer firmalar benden çok çok eski.

Yani pes etmemek lazım. Çok çalışmak lazım. Çalışana Allah veriyor. Dürüst olmak hak yememek lazım.

Birde çevrenden gelen sözlere kulağını kapatman lazım. İnsanlar her daim konuşur. Senin istediğin neyse o olmalı. Takmamak lazım.

Bi laf vardır bizim burda. "Gardaş gardaşın ne onmasını(iyi olmasını) ne ölmesini ister. " özellikle akrabaya dikkat

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

Yakın arkadaşım öyle bi firmada başladı. Kotonda personeldi. Başka şehirde defactoya girdi yükseldi. Şimdi memlekette colinste mağaza müdür yardımcısı. Müdürlükde yakındır. 2 3 sene içinde oldu bunlar. Tabi o çalıştığın firmayı değiştirmen gerekebilir. Daha iyi şartları olan firmalar var.

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013de 23 yaşımdayken üniversite okumayla bi yere varılamayacağını görüp bırakmıştım. Zaten hep bi ticaret isteği vardı öyle yetiştim. Kurduğum ilk işte battım. Tecrübe kazandım. 2014de baika iş kurdum. Çocukluk hayalimdeki iş.

Çok büyük sıkıntılar çektim. Hani yazsam roman olur derler ya o şekilde.

Üç sene oldu ve alanımda en iyi firmayım. Allah'a şükür. Diğer firmalar benden çok çok eski.

Yani pes etmemek lazım. Çok çalışmak lazım. Çalışana Allah veriyor. Dürüst olmak hak yememek lazım.

Birde çevrenden gelen sözlere kulağını kapatman lazım. İnsanlar her daim konuşur. Senin istediğin neyse o olmalı. Takmamak lazım.

Bi laf vardır bizim burda. "Gardaş gardaşın ne onmasını(iyi olmasını) ne ölmesini ister. " özellikle akrabaya dikkat

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

Yakın arkadaşım öyle bi firmada başladı. Kotonda personeldi. Başka şehirde defactoya girdi yükseldi. Şimdi memlekette colinste mağaza müdür yardımcısı. Müdürlükde yakındır. 2 3 sene içinde oldu bunlar. Tabi o çalıştığın firmayı değiştirmen gerekebilir. Daha iyi şartları olan firmalar var.
    Abi zaten lcw giyim sektörünün haccı gibi birşey. Hiçbirinde olmayan detay ve prensip burada var. Orada 2-3 sene çalıştıktan sonra bütün perakende giyin firmalarında yüksek şans var.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı Enis Yıldız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İngilizce kimya bölümü. Hem teori hem pratik bana göre fazla geldi. (5 senenin içine hazırlık sınıfı da dahil ).
    Firma Lcw. Aldığın maaş çalıştığın mağaza statüsüne göre değişir ama ortalama ara yönetici için 3,5 diyelim.
    Akıl vermek gibi değil de, ben olsam ne yapardım onu yazayım... İş hayatı bambaşka bir hayat. İçine girmeden öğrenilmiyor... Bunun belli safhaları ve seviyeleri var. İşsiz olduğum zamanlarda ve öğrencilik zamanımda ben de bir süre asgari ücretle, hayal ettiğimden farklı yerlerde çalıştım bir süre. Ücret seviyesi düştükçe, vazgeçme maliyetin düşer bu yüzdendir ki asgari ücretle personel çalıştıran yerlerde eleman sirkülasyonu fazla olur. Şef veya müdürleri olarak senin de işin zora girer. Ek olarak her ne kadar ayrımcılık yapmayı sevmesem de dürüst olmak gerekirse eğitim seviyesi çok şeyi fark ettiriyor. Özellikle ilk izlenimde eğitim seviyesi güzel bir etikettir. Evlenirken dahi yeterince para bile kazansan karşındaki kişi bunu göz önünde bulunduracaktır.

Mağaza müdürlüğü, bölge müdürlüğü çok spesifik işler değil hadi bölge müdürlüğü neyse de... Eğitim seviyesi düşük insanla uğraşmak zordur. Yaptığın, yapacağın iş baskı altında kalıp yoğun çalışacağın bir iş, İşletme diploması alacağım diyorsun güzel fakat ne seviyede olduğunu bilmiyorum ama biraz kendini sıkıp esas bölümünü bitirmeye çalışsan daha iyi olacaktır eminim. Hani 17-18 yaşında olup ben okumayacağım ticaretle uğraşacağım, para kazanacağım desen eyvallah derdim yine okumanı tavsiye ederek ama sen hiç olmazsa bir başlangıç yaparak işi yarılamışsın. Alternatif olarak bildiğim kadarıyla bölümün Türkçe' si var, ona geçiş yapabilirsin. İdealist bir alandır, sevmeden istemeden seçtiğini sanmıyorum.

Tamam belli ki soğumuşsun ama bir şekilde bitirmeye çalış, İşletme yine oku... İnsan belli bir süre sonra eğitim açısından patinaj çektiğini düşünüyor, ben şimdi Yüksek Lisans kovalıyorum işten fırsat bulursam bir şekilde tamamlayacağım. Bir işe yarayacağından değil, etiket. Çalıştığım şirket çalışanlarının etiketini önemsiyor, birçok şirket önemser. Önüne açılacak kapılar, ücretin buna mukabil artıyor. Sen zam talep edince, talep ettiğin kişi kendi yönetimine bu adam bu bu sebeplerden dolayı ücret artışı istiyor haklıdır diyebilmeli. Kendin diyorsun, iki senede buralara geldim diye çok çabuk tırmanmamış mısın basamakları? Sürekli yoğun tempoda ücret ve kariyer üst tavanın ne olacak? Kaliteli bir alandan mezun birinin pek sınırı yoktur bu konuda. En azından mağaza işlerinden çok daha ileriye taşıyabilirsin şartlarını. Hem bizim emeklilik yaşımız 65, o yaşlara kadar tempoyu kaldırabilecek misin? Ömrün boyunca elbette bu işi yapmayabilirsin ama yine de risktir.

Özellikle iş hayatında işler sadece yetenek, tecrübe, bilgi ve beceriyle yürümüyor. Hele rakiplerin eğitimli insanlarsa seninle uğraşan insanlar zorlu rakipler olabiliyor hatta tehlikeli... Vazgeçme maliyetinin yüksek olması lazım, bunun için yapacakların belli.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)