Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2020 vergi borcu yapılandırması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 125R
    herkese hayırlı forumlar
    28/07/2020 tarihinde ehliyetsiz motosiklet kullanmaktan 2473 türk lirası ceza yedim şu anda geçikme zammı ile toplam 3091 tl 25 kuruş vergi yapılandırması veya vergi affından yararlanmak istiyorum fakat yapılandırdığımda ne kadar ödeyeceğimi bilmiyorum peşin ödersem ne kadar öderim veya 6 ay ödersem, direkt nasıl hesaplıyacağımı söylerseniz çok sevinirim hayırlı forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Motosiklet.net vergi dairesine hoşgeldiniz. Aradığınız tüm cevaplar burada. İlk fırsatta uygun olan bir operatör size cevap verecektir.

Şükrü Çelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250/ Honda Dio 110
    Alıntı Alpay aksoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese hayırlı forumlar
    28/07/2020 tarihinde ehliyetsiz motosiklet kullanmaktan 2473 türk lirası ceza yedim şu anda geçikme zammı ile toplam 3091 tl 25 kuruş vergi yapılandırması veya vergi affından yararlanmak istiyorum fakat yapılandırdığımda ne kadar ödeyeceğimi bilmiyorum peşin ödersem ne kadar öderim veya 6 ay ödersem, direkt nasıl hesaplıyacağımı söylerseniz çok sevinirim hayırlı forumlar
    Geçmiş olsun usta. Cezalar bayağı artmış. Benim de ehliyet B bir türlü alamadım A2 yi. İki yıldır çok şükür hiç denk gelmedim çevirmeye. İnşallah yasaklar kalktığı zaman direk yazılıcam.Bir de kyk kredisi yatması gerek :D

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Arkadaşı aydınlattıktan sonra beni de vergi ile trafik cezasının alakası konusunda aydınlatırsanız sevinirim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İkisi de devlete veriliyor. Noktalama işareti koymadan yazayım dedim ama beceremedim. Benimki de öyle bir kötü alışkanlık.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ehliyetsiz araç kullanmanın cezası bu kadar az olmamalı.
    espresso bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    herkese hayırlı forumlar

e devlet üzerinden vergi dairesine giriş yapın oradan borçlarınız ve yapılandırma ile ilgili olan ödeme tutarları çıkıyor.
    çıkmaz ise bağlı bulunduğunuz vergi dairesine şahsen müracaat ediniz.
    örnek olarak emlak vergisinde peşin ödeme ve taksitlendirme tutarları net olarak belirtiliyor. ona göre karar veriyorsunuz.

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşı aydınlattıktan sonra beni de vergi ile trafik cezasının alakası konusunda aydınlatırsanız sevinirim.
    ehliyetsiz araç kullanmak trafik cezası değil kabahatler kanununa göre işlem yapılarak idari para cezası uygulanıyor. polis tutanak tutup savcılığa gönderiyor, savcı da cezayı kesip tebliğ ediyor, ödenmez ise vergi dairesine gönderiliyor. zamanında epey uğraşmıştım. ben yaman çıkmıştım.

trafik cezaları da vergi dairesine gönderiliyor olabilir, çok bilgim yok. uzun zamandır trafik cezası almadım.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkese hayırlı forumlar
    Peşin ödemede faizin yüzde doksanı, anaparanin yüzde yirmibeşi siliniyor. E devlet üzerinden arama kutusuna 7256 yapılandırma yazın. Sizi interaktif vergi dairesine yönlendirecek. Orada yapılandırma işlemeleri menüsü var. Oradan yapabilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik cezası 9085 kodu ile vergi kalemidir.
    gurcanozturk ve Aydoxx bunu beğendiler.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hokahey vergi ile ilgili bi sorum var başlığı görürsen, özelden gönderiyorum. .

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hokahey vergi ile ilgili bi sorum var başlığı görürsen, özelden gönderiyorum. .
    Özelden atma ya çok kötü. Buradan yaz.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyu sisirmeyeyim dedim de neyse

Birkaç sene önce ev aldım sıfır, neyse tapuda falan işlemler yapıldı sonuçta devlet dairesi, belediyeye falan ayrıca gitmedim hiç..
    Emlak vergisini de ödemeyi unuttum iki yıl var.Geçen İnternet'e baktığımda emlak vergisi odenmemis okey, vergi cezası yani faizi okey, fakat 'vergi ziyaı cezası' (hatta faizi de vardı galiba) diye ekstra bi kalem borç çıkarılmış neredeyse bir yıllık vergi kadar da bi tutar az değil yani.. . Benim bildiğim beyanname falan verilmiyor ki ziyaı falan olsun, neye göre yazılmış anlamadım. .belediyenin işidir muhtemel, isguzarliktan mi yazdılar acaba...

Bu iş itirazla falan düzelir mi, ya da normal yillik vergi+faizi ödeyince silinir mi ziyaı denen ceza,ne önerirsin

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu sisirmeyeyim dedim de neyse

Birkaç sene önce ev aldım sıfır, neyse tapuda falan işlemler yapıldı sonuçta devlet dairesi, belediyeye falan ayrıca gitmedim hiç..
    Emlak vergisini de ödemeyi unuttum iki yıl var.Geçen İnternet'e baktığımda emlak vergisi odenmemis okey, vergi cezası yani faizi okey, fakat 'vergi ziyaı cezası' (hatta faizi de vardı galiba) diye ekstra bi kalem borç çıkarılmış neredeyse bir yıllık vergi kadar da bi tutar az değil yani.. . Benim bildiğim beyanname falan verilmiyor ki ziyaı falan olsun, neye göre yazılmış anlamadım. .belediyenin işidir muhtemel, isguzarliktan mi yazdılar acaba...

Bu iş itirazla falan düzelir mi, ya da normal yillik vergi+faizi ödeyince silinir mi ziyaı denen ceza,ne önerirsin
    Ev aldıktan sonra belediyeye gidip emlak vergisi kaydı açman lazımdı. Açmadığın için ceza yazmışlar.

Sanirim vergi ziyai cezası tamamen siliniyor son af ile. Pazartesi emlak vergisi yönünden bağlı olduğun yani sana cezayi yazan belediyeye git ve vergi affı için başvuru yap. Daha sonra kaydını yaptir ve emlak vergisi mükellefiyetin yasal olarak başlasın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)