Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kamu'nun 10.00 - 16.00 çalışma saatleri arasına geçmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bundan 150 yıl önce işçilerin isyan etmesi ile günde 8 satlik çalışma elde edilebilmiş. 150 yılda teknoloji gelişti, 8 saatlik üretimin kat kat fazlası 4 saatle yapılabilir ama günlük çalışma saati süresi 4 saate inmedi. bu fazla üretim kime yarıyor? İsyan etmeden hak elde edilemiyor.
    200 yıl öncesinde kölelik de hayet yasalara ve ahlaka uygun bir şekilde normal görülüyordu. 150 yıl önce insanların günde 16 saat çalışması da gayet yasal ve normaldi, karşı çıkanları, çalışma süresi 8 saat olmalıdır diyenleri yasal bir biçimde yakalayıp yargıladırlar, astılar öldürdüler.
    gurcanozturk ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düzeni değiştirebilecek bir olay yok çünkü.
    başını çıkaranı çekiçle çakıyolar yada levyeyle söküp atıyorlar.

sen olmazsın başkası olur mantığı işliyor.
    istediğin kadar kalifiye eleman ol sadece ama sadece isyan ederek kendi çalışma şartlarını iyileştirirsin.
    kendi şartları iyileşen personelde çıkıp patronun gözüne çomak sokamıyor biliyor eğer uğraşırsa ne olacağını
    Mevcut düzende patrona birşey yapılmıyor, onu biliyorum. Ama kimse siyasal iktidardan bunun düzelmesini talep etmiyor veya başka birine görev vermiyorsa hallerinden memnunlar gibi geliyor.
    May the Force be with McLaren Mercedes

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Gruplar halinde bir hafta evden, bir hafta ofiste çalışıyoruz . Sabah 08:30 akşam 18:00 arası. Cumartesi çalışma yok ( hiç olmadı zaten).

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mevcut düzende patrona birşey yapılmıyor, onu biliyorum. Ama kimse siyasal iktidardan bunun düzelmesini talep etmiyor veya başka birine görev vermiyorsa hallerinden memnunlar gibi geliyor.
    hocam bu halinden memnunluk değil
    işini kaybetme korkusu
    borçlarının ödeyememe korkusu

yıllarca çalıştım bir ev araba motosiklet aldım
    bir şey dersem işimden olurum korkusu

benden önce başkası söylesin
    bu düzen böyle gelmiş ben bir değiştireceğim korkusu

Türkiye'de çalışan 20 milyon işçinin 2 milyonu ancak sendikalı
    zaten geçmişten gelen düzende sendikayı kabul eden işçiyi savunan patron/işveren sayısı çok az.
    sendika üyesi işçiyi işe alabilecek özel sektör patronu 100ü geçmez.

buradaki düzen işçinin iktidara bir şey yaptırabileceği bir düzen değil terörist ilan edilirsiniz 2 günde
    grev yapılabilecek bir düzen değil tutuştururlar elinize 5000-6000 lira sustururlar.
    siz susmasanız ardınızdakiler susar bi başına kalırsınız.
    geçmişte örnekleri bir hayli fazla
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    sarı yelekli gavurlar kadar olamıyoruz tüüüühhh bize
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu halinden memnunluk değil
    işini kaybetme korkusu
    borçlarının ödeyememe korkusu

yıllarca çalıştım bir ev araba motosiklet aldım
    bir şey dersem işimden olurum korkusu

benden önce başkası söylesin
    bu düzen böyle gelmiş ben bir değiştireceğim korkusu

Türkiye'de çalışan 20 milyon işçinin 2 milyonu ancak sendikalı
    zaten geçmişten gelen düzende sendikayı kabul eden işçiyi savunan patron/işveren sayısı çok az.
    sendika üyesi işçiyi işe alabilecek özel sektör patronu 100ü geçmez.

buradaki düzen işçinin iktidara bir şey yaptırabileceği bir düzen değil terörist ilan edilirsiniz 2 günde
    grev yapılabilecek bir düzen değil tutuştururlar elinize 5000-6000 lira sustururlar.
    siz susmasanız ardınızdakiler susar bi başına kalırsınız.
    geçmişte örnekleri bir hayli fazla
    Sandık diye bir şey var. Milletin açıktan birşey söyleyip yapmamasını anlıyorum. Ama kimsenin izini süremeyeceği sandıkta da konuşmuyorsa ben millet halinden memnun derim.
    f0cus ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duyduğuma göre özel sektörde haftalık mesai saati, maksimum ek mesai süresi belli.
    Ek mesai yaptığınızda ek mesai ücreti alıyor mu herkes, ve ek mesai sınırlarına uyuluyor mu?
    şahsen bizim fabrikada ek mesai sürelerine uyuluyor ve mesai paramız tam olarak yatıyor. Maximum ek mesai süresini geçen bu aralar pek fazla olmuyor. Ben 10 senedir bu fabrikayım. Ama 15-20 senelik abilerden ablalardan duyduğum onların zamanında maximum yıllık mesai sürelerini aşan arkadaşlar oluyormuş. Ama işverene çok cüzzi bi cezası varmış. Yani maximum mesai süresinin üzerine çıkıp cezayı verip mesai yaptırmak işverenin işine geliyormuş. Ama tabi ozamandan bu zamana cezalarda bi değişiklik oldumu bilmiyorum. Gerçi olsa bile zengine ve patronlara kesilen cezalar çok cüzzi cezalar
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Ne güzel. İşlerin olması gerektiği gibi olan yerler de var demek ki.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Bence kamu çalışma saatleri sürekli olarak böyle olmalı. Çünkü gün içinde mesai bitsin diye boş boş gezen çok insan oluyor. En azından bu şekilde boşta kalmazlar, kısa sürede günlük işlerini halledip mutlu mesut evlerine giderler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence kamu çalışma saatleri sürekli olarak böyle olmalı. Çünkü gün içinde mesai bitsin diye boş boş gezen çok insan oluyor. En azından bu şekilde boşta kalmazlar, kısa sürede günlük işlerini halledip mutlu mesut evlerine giderler.
    Vergi dairesinden bildiriyorum. Hiç öyle boş boş oturan bir memur görmedim. Bilâkis, işten başımızı kaldıramıyoruz.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ferit sen oto yan sanayi de ve otomobil fabrikalarına yedek parça üreten bir firmada çalışıyorsun.
    Hiç bir zaman üretimin ďüşmeyeceği bir sektör . Senin patronunun da hiç bir zaman -- acep ben bu ürettiklerime nasıl bir pazar bulayım -- diye bir derdi yok. 1973 den bu güne işçi olarak çalışıyordum.
    2000 de emekli oldum . Emekli olduktan sonra 16 sene daha çalıştım. Çalıştığım 40 sene içinde çok
    Kıvrandim işyerimde sendika olsun diye . Nasip olmadı. İine emekli olmadan önce en az 6 senemin sigortası farklı işverenler tarafından iç edildi. Bu gün otomotiv çalışanları ülkemin en şanslı işçileridir.
    Tekstil ve diğer iş kollarıysa memleketimin üvey evlatlarıdır
    1988 ve 89 da kendi öz amcamın işyerinde haftanın 7 günü 12 saat çaĺıştım , cumartesi pazar bayram
    seyran arife yılbaşi sıfır izin. Asgari ücret verdi bana. Hatırladıkça mezarında uyuyamasın diyorum.
    Hoka dertliyim ruhuma hicranımı sardım da yine . Üzgünüm leyla.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ferit sen oto yan sanayi de ve otomobil fabrikalarına yedek parça üreten bir firmada çalışıyorsun.
    Hiç bir zaman üretimin ďüşmeyeceği bir sektör . Senin patronunun da hiç bir zaman -- acep ben bu ürettiklerime nasıl bir pazar bulayım -- diye bir derdi yok. 1973 den bu güne işçi olarak çalışıyordum.
    2000 de emekli oldum . Emekli olduktan sonra 16 sene daha çalıştım. Çalıştığım 40 sene içinde çok
    Kıvrandim işyerimde sendika olsun diye . Nasip olmadı. İine emekli olmadan önce en az 6 senemin sigortası farklı işverenler tarafından iç edildi. Bu gün otomotiv çalışanları ülkemin en şanslı işçileridir.
    Tekstil ve diğer iş kollarıysa memleketimin üvey evlatlarıdır
    1988 ve 89 da kendi öz amcamın işyerinde haftanın 7 günü 12 saat çaĺıştım , cumartesi pazar bayram
    seyran arife yılbaşi sıfır izin. Asgari ücret verdi bana. Hatırladıkça mezarında uyuyamasın diyorum.
    Hoka dertliyim ruhuma hicranımı sardım da yine . Üzgünüm leyla.
    2020 yılında hâlâ işçi-işveren dengesini yakalayamadik abi. Kanaatime göre 80 darbesi ile sendikal faaliyetlerin üzerinden silindir gibi geçilmiş. Sendikal hareketler komünizm ve anarşizm kefesine konularak adeta yok edilmiş. Bak sen kendin söylüyorsun, hakkımı yediler diyorsun. Güçlü bir sendika arkanda olsaydı işveren senin hakkını yiyemezdi.

Maalesef işçi sınıfı kendi haklarını kendi elleri ile işverenlere teslim etmiş durumdalar. Bugün hâlâ işçi sınıfı, sınıf bilincine sahip olup haklarını arayabilecek durumda değil. Üstelik hakkını arayan adamı da kendi elleriyle boğup yok ediyorlar. Kılışdarı sevmem ama adalet yürüyüşünde Bursa'da kendisine nah çeken işçiyi görünce hala gülerim. Bu kadar bilinçsiz bir topluluğu herkes ezmekten zevk alır

Neyse şimdi durduk yerde anarşik damgası yemeyelim abi. Bizim millet sevmez böyle şeyleri.
    espresso ve gurcanozturk bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün belediye imar biriminie gideceğim, bakalım hala haksız yere para alıp yatıyorlar mı :D

azıcık kavga cıkarayım

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir haftadır uygulanıyor. Aşırı memnun olduğum bir mevzu. Biraz yığılma oluyor ama geç gidip erken dönmenin verildiği haz paha biçilmez.

Özel sektörde durum nedir canlar?
    Son derece yanlış bir uygulama. Birim zaman başına insan temasını arttırıyor ve bu da salgının hızlanması olarak bize geri dönecek. Ya kurumlar kapatılmalı , ya evden çalışma düzenine geçilmeli , ya da mesai saatleri daha uzun sürelere yayılmalı. En ufak bir bilimsel tarafı yok, gerizekalı bir şey.
    arndiol bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Benim için değişen bir şey olmadı zaten üniversiteler kapalı :D zaten benim insanla işim yok cereyan va mı cereyan bizimoğlan kısımındayım ben :D

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    2020 yılında hâlâ işçi-işveren dengesini yakalayamadik abi. Kanaatime göre 80 darbesi ile sendikal faaliyetlerin üzerinden silindir gibi geçilmiş. Sendikal hareketler komünizm ve anarşizm kefesine konularak adeta yok edilmiş. Bak sen kendin söylüyorsun, hakkımı yediler diyorsun. Güçlü bir sendika arkanda olsaydı işveren senin hakkını yiyemezdi.

Maalesef işçi sınıfı kendi haklarını kendi elleri ile işverenlere teslim etmiş durumdalar. Bugün hâlâ işçi sınıfı, sınıf bilincine sahip olup haklarını arayabilecek durumda değil. Üstelik hakkını arayan adamı da kendi elleriyle boğup yok ediyorlar. Kılışdarı sevmem ama adalet yürüyüşünde Bursa'da kendisine nah çeken işçiyi görünce hala gülerim. Bu kadar bilinçsiz bir topluluğu herkes ezmekten zevk alır

Neyse şimdi durduk yerde anarşik damgası yemeyelim abi. Bizim millet sevmez böyle şeyleri.
    Anarşik damgalanacak bir şey değil ki, o da komunizm gibi, kapitalizm gibi bir düşünce biçimi. Hiç kimsenin bir başka kimseyi yönetmeye yetkisinin olmadığını savunur. Temelde "kula kulluk edene yazıkları olsun" ya da "yakarsa dünyayı garipler yakar" şeklinde özetlenebilir.

150 yıl öncesinde Komunistler ve anarşistler henüz aralarında bölünmemişlerdi, 8 saatlik iş günün de Amerikada 8 saat iş günü için mücadele eden ve bunun için amerikan devleti tarafından öldürülen anarşistler sayesinde var. Ameriakada bu olayların olduğu 1 mayıs daha sonra dünya işçilerinin o zamanki henüz komunistlerin hakimiyetine tam geçmemiş enternasyonel örgütü toplantısında kararlaştırılıp işçi bayramı olarak kabul edilmiş. Tabi sonradan marksit komunistler anarşistleri dışlıyorlar, hatta sovyetler birliğinde devlete de karşı oldukları için öldürülüyorlar.

12 Eylül ve öncesinde meşhur netekim paşa yüzünden anarşistler ortalığı yıkan, kıran döken kişiler olarak gösterilmiş ama mesela meşhur yazar Tolstoy anarlistti, yine bizim çok secerek şarkılarını dinlediğimiz karadenizli Kazım Koyuncu kendini bir anarşistt olarak tanımlıyordu ki şahsen tanırdım kendisini, tanıdığım en insancıl en iyi kalpli insanlardan biridir.Anarşistleri öcü gibi görmeyelim.
    gurcanozturk, drtayfun ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    speederbike
    Memlekette iktidar karşıtı terörist ilan ediliyor, siz anarşist olmak da normal bir şey diyorsunuz
    espresso bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Vergi dairesinden bildiriyorum. Hiç öyle boş boş oturan bir memur görmedim. Bilâkis, işten başımızı kaldıramıyoruz.
    bulunduğum şehirdeki vergi dairesinde o kadar çok insan var ki boş boş oturan, aklınız şaşar.
    bu şekilde boş insan çok fazla var, herkes öyledir, her kurum böyledir demiyorum.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anarşik damgalanacak bir şey değil ki, o da komunizm gibi, kapitalizm gibi bir düşünce biçimi. Hiç kimsenin bir başka kimseyi yönetmeye yetkisinin olmadığını savunur. Temelde "kula kulluk edene yazıkları olsun" ya da "yakarsa dünyayı garipler yakar" şeklinde özetlenebilir.

150 yıl öncesinde Komunistler ve anarşistler henüz aralarında bölünmemişlerdi, 8 saatlik iş günün de Amerikada 8 saat iş günü için mücadele eden ve bunun için amerikan devleti tarafından öldürülen anarşistler sayesinde var. Ameriakada bu olayların olduğu 1 mayıs daha sonra dünya işçilerinin o zamanki henüz komunistlerin hakimiyetine tam geçmemiş enternasyonel örgütü toplantısında kararlaştırılıp işçi bayramı olarak kabul edilmiş. Tabi sonradan marksit komunistler anarşistleri dışlıyorlar, hatta sovyetler birliğinde devlete de karşı oldukları için öldürülüyorlar.

12 Eylül ve öncesinde meşhur netekim paşa yüzünden anarşistler ortalığı yıkan, kıran döken kişiler olarak gösterilmiş ama mesela meşhur yazar Tolstoy anarlistti, yine bizim çok secerek şarkılarını dinlediğimiz karadenizli Kazım Koyuncu kendini bir anarşistt olarak tanımlıyordu ki şahsen tanırdım kendisini, tanıdığım en insancıl en iyi kalpli insanlardan biridir.Anarşistleri öcü gibi görmeyelim.
    Yok ben anarşizmin kötü bir şey olduğunu söylemedim. Bizim millet sevmez öyle şeyleri dedim. Bizimkilere anarşizm desem seni taşlarlar. "Ulan bu anarşizm neymiş, nasıl bir düşünce biçimiymiş" diye açıp okuyup araştırmazlar.

Anarşizm incelediğim kadarıyla ütopik bir düşünce biçimi. Pratikte çok güzel ama uygulamaya geçince hata veren bir sistem olarak görüyorum. Anarşist düzene geçmek için aşırı derecede bilinçli insanlardan oluşan bir topluma ihtiyaç var. O da mümkün değil zaten. Bırakalım bir felsefi düşünce biçimi olarak kalsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bulunduğum şehirdeki vergi dairesinde o kadar çok insan var ki boş boş oturan, aklınız şaşar.
    bu şekilde boş insan çok fazla var, herkes öyledir, her kurum böyledir demiyorum.
    Hangi vergi dairesi hocam?
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim için değişen bir şey olmadı zaten üniversiteler kapalı :D zaten benim insanla işim yok cereyan va mı cereyan bizimoğlan kısımındayım ben :D

vardır yine elektriğe ihtiyacı olan birkaç kişi yav üniversitelerde

kapılar komple kilitli mi?

bende mezun kartımı almaya gideyim hazır öğrenciler yokken diyordum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)