Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kamu'nun 10.00 - 16.00 çalışma saatleri arasına geçmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir haftadır uygulanıyor. Aşırı memnun olduğum bir mevzu. Biraz yığılma oluyor ama geç gidip erken dönmenin verildiği haz paha biçilmez.

Özel sektörde durum nedir canlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir haftadır uygulanıyor. Aşırı memnun olduğum bir mevzu. Biraz yığılma oluyor ama geç gidip erken dönmenin verildiği haz paha biçilmez.

Özel sektörde durum nedir canlar?
    Özel sektörde, en azından bizim sektörde biz evden çalışıyoruz. sabah 9 akşam altı günde 8 en az saat zaman kaydı girmemiz gerekiyor. Hizmet verdiğimiz müşterilerin de çoğu evde oluyor zaten hizmet verdiğmiz bilgisayarlar yerini bile bilmek zorunda olmadığımız veri merkezi denen herkesin giremediği yerlerde olduğu için bizim için bir şey değişmedi, ofiste olsak da uzaktan bağlanıyorduk, evden de uzaktan bağlanıp çalışıyoruz.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    sabah 9 akşam 17:30 devamke

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel sektörde, en azından bizim sektörde biz evden çalışıyoruz. sabah 9 akşam altı günde 8 en az saat zaman kaydı girmemiz gerekiyor. Hizmet verdiğimiz müşterilerin de çoğu evde oluyor zaten hizmet verdiğmiz bilgisayarlar yerini bile bilmek zorunda olmadığımız veri merkezi denen herkesin giremediği yerlerde olduğu için bizim için bir şey değişmedi, ofiste olsak da uzaktan bağlanıyorduk, evden de uzaktan bağlanıp çalışıyoruz.
    Böyle daha iyi değil mi?

Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah 9 akşam 17:30 devamke
    Hangi sektör hocam?
    espresso bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel sektörün durumunu tek kelime ile özetleyim: Tecavüz

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özel sektörde işler zayıf. Ama sabah 8 akşam 18 30 durmak yok.
    Cteside öğlene kadar devam.
    Virüs sadece akşam 9 dan sonra ve ctesi pazar çıktığı için biz korkmuyoruz çalışmaktan.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Özel sektörden bildiriyorum: sabah 8 - akşam 6.30 aynen devam. Artı olarak cumartesi yarım gün çalışmak için de izin alınmış devtetten. Korona bizde hiçbir şeyi değiştirmedi anlayacağınız.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Green_Beret adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel sektörden bildiriyorum: sabah 8 - akşam 6.30 aynen devam. Artı olarak cumartesi yarım gün çalışmak için de izin alınmış devtetten. Korona bizde hiçbir şeyi değiştirmedi anlayacağınız.
    Yok artık. Çok fazla çalışmıyor musunuz..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Rahat ozel sektorden bildiriyorum, 13 Mart'tan bu yana evden calisiyoruz sirket olarak. Eskiden de uzaktaki sunuculara baglaniyordum simdi de durum cok degismedi. Ancak toplantilar, sorunu ortak cozmeye calismak vs zorlasti. Sadece email/chat ile de anlasmak, ortak noktada bulusmak cok zor.

8:00-17:30 arasinda calisiyorum.

Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hangi sektör hocam?
    ex-proof imalat sektörü

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel sektörün durumunu tek kelime ile özetleyim: Tecavüz
    maalesef Türkiye şartlarında böyle

Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğu özel sektör maalesef bu şekilde, c.tesi yarım gün izin veriliyor birde koronada

not düşeyim bundan önce marketteydim pandemide nasıl çalışıyorlar biliyorsunuzdur
    bir öncesinde ise lazer kesim sektöründe çizim yapıyordum
    sabah 8 akşam 18 cumartesi sabah 8 akşam 17
    şaka gibi resmen

işçi kardeşlerime dostlarıma abilerime kolaylıklar dilerim
    bursalıali bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu sahibi özeline yazmıyorum sahsi algılamasın.

Ancak calısma saatlerinin azaltılması tam anlamıyla bir rezalettir. (geri planda calısanlar değil vatandaş ile etkileşimde olanlardan bahsediyorum)

Kamu kuruluşlarının zaten cumartesi pazar izinli olma sacmalıgı nedeniyle kamu işi olanların yıllık izinlerini haftaiçi tüketmesi durumu zaten vardı, kusura bakmasınlar ama nöbetci olarak haftasonu calısıp hafta içi izin yapmaları lazım sırayla. kamu kurumları vatandaş içindir ancak öyle uygulanmıyor.

Calısma saatlerinin azaltılması ise ayrı sacmalık; azaltılan süre dahilinde insan teması oranı azalmıyor, işi olan adam zaten o saatlerde yine gidiyor. yani 100 kişi geliyorsa yine 100 kişi geliyor. Ama bu sefer ofiste aynı anda 10 kişi olacağına 15 kişi oluyor. yani kamu görevlisinin ve vatandaşın temas oranı artıyor ama calısma süresi düşüyor.

Eve erken gidip gelinmesi hariç hiçbir mantıklı yanı yok bunun. olumsuz yönü kamu genelinde daha fazla.
    drtayfun bunu beğendi.

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle çok fazla tabiki. İnsanın ailesine yada kendine ayıracak vakti kalmıyor. Özel sektör tam bir sömürü düzeni...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

Hatta şöyle birşey başıma geldi, korona oldum evde karantinaya girdim. Aile hekimi 5 gün sonra aradı rapor istiyor musun diye sordu. Bende özel sektördeyim tabi yazın dedim. Geç kaldık ama niye aramadın beni dedi! Ben mi arayacaktim hastayım dedim. Geçmişe dönük yazamam zaten bitime birşey kalmamış diyerek 4 gün rapor yazdı. İş yeri de 14 günden önce gelmememi istedi. Neticede maaşımın yarısı kesildi. Kimse de bu ay yarım maaş alıyorsun bir sıkıntın varmı diye sormadı.
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ben olsam rapor bitince giderdim.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Sağlık personeliyim ama çalışma saatlerim ne azaltıldı ne de normal memurun 4 saat az çalışması bana yansıtıldı.Normal düzende haftada 48 saat çalışıyorduk normal memurdan 8 saat fazla.Şu an o 8 saat farkın çok üzerinde bi farkla çalışıyoruz ama aynı maaşı alıyoruz neredeyse.Nasıl bi düzen anlamadım.
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    Sağlık sektörü oy kapısıdır, orada vatandaş aleyhine hiçbir şey olmaz.
    Sevk sistemini kaldırdı adamlar.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Özel sektörden bildiriyorum. Otomobil yan sanayi 3 vardiyalı sistem fabrika. 6 gün 8 saat normal çalışma bazende hafta içi 8 saatten sonra artı 3.5 saat mesai devam.

Motosikleti
    speederbike
    Duyduğuma göre özel sektörde haftalık mesai saati, maksimum ek mesai süresi belli.
    Ek mesai yaptığınızda ek mesai ücreti alıyor mu herkes, ve ek mesai sınırlarına uyuluyor mu?

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duyduğuma göre özel sektörde haftalık mesai saati, maksimum ek mesai süresi belli.
    Ek mesai yaptığınızda ek mesai ücreti alıyor mu herkes, ve ek mesai sınırlarına uyuluyor mu?
    Adamlar deli gibi fazla mesai yaptırırlardı bir de çaktırmadan ceza yememek için mesaiyi keserlerdi :D

Motosikleti
    speederbike
    Çalışanlar halinden memnun ama? İtiraz eden, şikayet eden yok. Düzen değişsin diye bir çaba da yok.

Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalışanlar halinden memnun ama? İtiraz eden, şikayet eden yok. Düzen değişsin diye bir çaba da yok.
    düzeni değiştirebilecek bir olay yok çünkü.
    başını çıkaranı çekiçle çakıyolar yada levyeyle söküp atıyorlar.

sen olmazsın başkası olur mantığı işliyor.
    istediğin kadar kalifiye eleman ol sadece ama sadece isyan ederek kendi çalışma şartlarını iyileştirirsin.
    kendi şartları iyileşen personelde çıkıp patronun gözüne çomak sokamıyor biliyor eğer uğraşırsa ne olacağını
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)