Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kamu'nun 10.00 - 16.00 çalışma saatleri arasına geçmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bizde durum şöyle.Normalde 8:00 18:00 olan cumartesi pazar tatil sistem.8:00 16:00 ya döndü.Cumartesi çalışılmaya başlandı.Bu şekilde çalışan bölümler iki vardiyaya geçti.Tüm personel iki vardiya olmasada belli kesimi vardiya yapıyor.Böylece bölümlerde aynı anda çalışan sayısı azaltılmış oldu.Yemek saatleri uzatıldı masalarsa iki kişi oturuyor çapraz olarak.Yemekhanedeki aynı anda yemek yiyen kişi sayısıda düştü.

Üç vardiya çalışan kısımlar aynı devam ediyor.Bizdeki uygulamalar mantıklı ve olabildiğince sonuç verebilecek uygulamalar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergi dairesinden bildiriyorum. Hiç öyle boş boş oturan bir memur görmedim. Bilâkis, işten başımızı kaldıramıyoruz.
    Valla bazen işim düşüp masabaşı memurlarının yanına gidiyorum da keşke bizim de bi dayımız olsa da bizi de oraya alsa diye dua ediyorum.5 kişi bi odada tek kişinin 1 saatte yapacağı işi uzata uzata yapıyor.Sabah 9-10da gelip öğlen 3-4'te çıkmalar zaten işin kaymağı.Bir adaletsizlik var ama çözen hiç yok.Memur sendikaları desen başkanları seçim zamanı kapı kapı gezerek oy toplayıp sendikadan maaş alma peşinde onun dışında arasan telefonunu açmazlar.Yanlış yapan birisine yanlış yaptın desen dönüp dolaşıp yine iş senin başına patlıyor.

Sağolsun yöneticilerimiz de pandemide bile mobbingden sıkılmıyor.Ben dahil bazı arkadaşlara da 100 tl pandemi parası verilip haberlerde ek ödeme yapıyoruz diyorlar.Ki işçi olarak çalışanların bordrosuna 40 kuruş gibi pandemi parası düşüyor.Böyle saçma paralarla insanların gözünü boyayacaklarına maaşlarımıza adam akıllı düzenleme yapsınlar.1 ay içinde 6-7 kalem ödeme alıp sigortamıza 2500 tl göstermesinler.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vardır yine elektriğe ihtiyacı olan birkaç kişi yav üniversitelerde

kapılar komple kilitli mi?

bende mezun kartımı almaya gideyim hazır öğrenciler yokken diyordum
    Git sen yine çalışan var hatta bazı fakültelere de dönüşümlü çalışma yok :D Fakülte sekreterlerinin tasarrufunda dönüşümlü çalışma olayı :D sadece öğrenci yok o kadar geri kalan herşey aynı. Sadece öğrenci işlerine bakan memurlar birz rahatladı diğerleri aynı çalışmaya devam.
    arndiol bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bazen işim düşüp masabaşı memurlarının yanına gidiyorum da keşke bizim de bi dayımız olsa da bizi de oraya alsa diye dua ediyorum.5 kişi bi odada tek kişinin 1 saatte yapacağı işi uzata uzata yapıyor.Sabah 9-10da gelip öğlen 3-4'te çıkmalar zaten işin kaymağı.Bir adaletsizlik var ama çözen hiç yok.Memur sendikaları desen başkanları seçim zamanı kapı kapı gezerek oy toplayıp sendikadan maaş alma peşinde onun dışında arasan telefonunu açmazlar.Yanlış yapan birisine yanlış yaptın desen dönüp dolaşıp yine iş senin başına patlıyor.

Sağolsun yöneticilerimiz de pandemide bile mobbingden sıkılmıyor.Ben dahil bazı arkadaşlara da 100 tl pandemi parası verilip haberlerde ek ödeme yapıyoruz diyorlar.Ki işçi olarak çalışanların bordrosuna 40 kuruş gibi pandemi parası düşüyor.Böyle saçma paralarla insanların gözünü boyayacaklarına maaşlarımıza adam akıllı düzenleme yapsınlar.1 ay içinde 6-7 kalem ödeme alıp sigortamıza 2500 tl göstermesinler.
    Kamuda en rahat yere en açıkgöz ve en torpilli memurlar oturur. Yoğun, iş yükünün fazla olduğu yerlere gariban, sesini çıkaramayan memurları verirler.

Çok çalışana çok iş verirler, bu sebepten kimse işini hemen yapmak istemez. Zamana yayarak iş yapılır.

Ben bir memur olarak kamu yükünün vatandaşın sırtına ağır şekilde yüklendiğini düşünüyorum. Bu yüzden olabildiği kadar tüm kamu kurumları özelleştirilmelidir. Vatandaş verilen hizmetler pekâlâ özel sektör tarafından da verilebilir.
    drtayfun ve BIYIKLI bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Katılıyorum, ama bu yapıldığında özel sektörün de çalışanlara köle gibi davranmasının ciddi şekilde önüne geçilmeli. Çalışan yatmayacak, doğru, ama köle gibi de çalıştırılmayacak.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum, ama bu yapıldığında özel sektörün de çalışanlara köle gibi davranmasının ciddi şekilde önüne geçilmeli. Çalışan yatmayacak, doğru, ama köle gibi de çalıştırılmayacak.
    Ortasını bulsak sorun çözülecek aslında.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortasını bulsak sorun çözülecek aslında.
    Bence birilerine gebe kalarak bir yerlere gelen yönetim kadrosunu düzeltirsek ve özel sektörün ciddi şirketlerin sahip olduğu yönetim anlayışını devlete getirirsek sorunun %90 ı çözülülür amma amma amma ayten kızımız demek isterdim ama devletin çözülemeyecek tek problemi bu olduğu için böyle böyler kazaya uğramadan ve kendimizin ve ailemizin boğazından haram lokma geçirtmeden tamamlayacağız memuriyeti.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)