Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Formula-1 2006 Sıralama Turları, yarış FOTO

Motovento
    REKLAM ALANI
    SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Sıralam Turlarında yerim gold türbündeymiş, ben bronz zannediyordum. Sıralama turlarında araçları o kadar yakından fotoğraf makinesiyle yakalamak çok zordu onun için pek yakalayamadım araçları zoom'layarak.. Çok hızlı geçiyorlar.. Virajlardaki tirübünler daha zevklidir herhalde.. Ama video kameramla fena görüntüler çektim..
    Buraya İstanbul Park'tan resim olarak çekebildiklerimi yüklüyorum..

Sıralama Turlarının galibi Felipe Massa oldu. (Ferrari) Schumi ikinci oldu sıralamada. Alonso ise 3.

İstanbul Park yarış alanının önü panayır yeri gibiydi..

Türbünden pistin görünüşü.. YArış öncesi..

Ferrari'nin Pit alanı...

Doluluk oranı %60 olarak açıklandı...

Yine Ferrari Schumi'nin pit alanı ve dev ekranlar...

Bu cihaz çok enteresandı.. Ben binmedim kuyruk vardı ama binenlerden birinin resmini çektim; Bu araca binince gözünüze bir monitör takıyorlar ve sanırım görüntü olarak üç boyutlu da olabilir bilmiyorum, yarış aracını kullanabiliyorsun. Kullanırken içine oturduğunuz alet bayağı sarsıntılı bir şekilde gittiğiniz yolu hissettiriyor, hareket ediyor. Bu çocuk sabırım bayağı bir kötü kullandı ki alet coşmuştu.. Hani oyuncak boğalar var üstüne binip rodeo yapılıyor. Tv'de falan görmüşsünüzdür. Neredeyse onun gibi bir his var. Araç sağa sola eğim yapıyor, sarsılıyor, zıplıyor dönüyor vs.. Zevkli birşey olsa gerek.

Sergilenen arabanın önündeki gerçekten çirkin olan hostes kızların resmini çeken yurdum insanı... Güzel olsalar çek de kardeşim hakikaten çok bakımsız kızlardı.. Biraz da ayıpladım yani insan saçına başına bi şekil yapar ojeleri çıkmış falan gelinir mi böyle bir organizasyonda görev alacaksan. Açık ayakkabılarında serçe parmaklar dışarı förtlemiş kürek çekiyordu resmen. Bunları görmek için 1 saniye bakmak yeterli oluyor, zaten arabanın önünü kapattıkları için onlara bakmadan arabaya bakamıyorsunuz.. Bir ara panayır yeri gibi dediğim alanda iki tane orjinal Formula1 kızı yürüyordu, onların resmini çekmedim, yurdum insanı çekiyordu zaten. İşte o kızlar gerçekten çok güzeldi. Boyları 1.85 civarında, Barbie bebek gibilerdi. Beraber foto çektirmek isteyenlerin yarattığı izdihamdan sıyrılmaya çalışıyorlardı gidecekleri yere varmak için. Sanırım su içmeye çıkmışlardır.. O kızlar geçerken diğer hostes kızların burun kıvırarak birbirlerine dedikodu yapmaları görülecek manzaraydı. Onların resmini çeken varsa siteye koyarsa anlarsınız ne demek istediğimi, gerçekten öyle böyle değil, bayağı çekici kızlardı.

Sıralama turlarında kulakları zedelercesine bir gürültüyle ve muhteşem araçların muhteşem sesleriyle geçen yarış arabaları....

Arabaların resimlerini yakın plan çekmek gerçekten zordu... Bunu neredeyse ıskalıyormuşum...

Pilotlardan birinin tekerleğinde balatalarda sanırım yangın çıktı pit alanında... Hemen söndürdüler.. Kameralara yansımıştır. Birden alev aldı... Enteresan bir görüntüydü.. Yanımda oturan alman adam beni bir dürttü o tarafa bakayım diye, neye uğradığımı şaşırdım.. Tam da belime dürttü, en sinir olduğum yer.. Huylanırım da biraz biri belimden dürttüğü zaman.. Baktım ortalık duman içinde, millet koşuşturuyor.. Sonra dev ekranda yakın plan gösterdi alev alan tekerleği..

Normalde bu resimde de bir araba olması gerekiyordu, sanırım ıskalamışım...
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    saolasın bizde gitmiş kadar olduk
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Rica ederim... Yarınki yarışa da gitmek isterdim ama yarın bir seyahatim var. Biletimi bir arkadaşıma vereceğim o gidecek benim için Yarın çok daha kalabalık olur herhalde... :(
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yerin kralmış yarışı seredemeyecek olman çok kötü.
    ==============================

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Alıntı richy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yerin kralmış yarışı seredemeyecek olman çok kötü.
    Yer güzel de iş işte... Neyse en azından GP2 yi seyretmiş oldum...

Enteresan olan; sıralama turunda birinci olan Felipe Massa (Michael Schumacher'in takım arkadaşı) kariyerinde ilk kez sıralamada birinci pole posizyonunu kazandı... Ferrari pilotlarıilk iki sırayı kaptı yani... Massa çok mutludur heralde... Türkiye onun için unutamayacağı bir ülke olmuştur artık. Schumacher'in de suyu kaynadı mı ne...

Bu arada GP2 de bir türk de yarışıyordu biliyorsunuz. Jason Tahincioğlu... O da yaklaşık 1.5 dakika kadar geride kalarak yarışı onyedinci olarak bitirdi. Ama olsun, yavaş yavaş inşallah başarılı olur.. Tecrübe kazanıyor. En azından Jason'a tur bindiremediler. Onun altındaki iki kişiye 2 şer üçer tur bindirdiler de.. O iki kişiden başka da zaten 6-7 kişi yarış dışı kaldı.

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    massa kariyerinden ilk kez pole poz. almış evet yabancı medyada devamlı
    "massa - maiden pole position" diye yazıyordu. bi bakıma milli oldu adam burada bakirliğini bozdu

Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Çektiğim videodan capture edebilirsem ek fotolar da koyacağım... Pazartesi olur artık herhalde...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler