Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Unutamadığım Çocukluk Hatası :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Unutamadığım çocukluk hatası;

Çocukken 2020 yılına kadar ölmeyeyim diye Allah'a dua ediyordum. Ölümden korkuyordum. Belki de ağır hasta olan bazı akrabalarımızın vefat etmeden önce bir süre evimizde bakım görmelerinin bir etkisiydi. Neyse yıllar ışık hızıyla geçti. 2020'ye doğru çocukken ettiğim duaları düşünmeye başladım. 2020 pek iyi gelmedi. Koronavirüs ile başladık. Derken İzmir'deyken deprem oldu. 2020 bitiyor yıkılmadım ayaktayım. Fakat tırsıyorum. Şimdi "Neden 2040,2060 diye dua etmemişim" diye hayıflanıyorum". Çocuk aklı derler ya. Ne yapacaksın?

Herşeyin keyif kaçırdığı bu günlerde unutamadığınız çocukluk hatanız varsa yazın biraz gülelim.
    espresso ve BloodyBaron bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Nostradamus biraz hata yapmis diyelim o zaman, 2012 diyordu, 2020 imis

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nostradamus biraz hata yapmis diyelim o zaman, 2012 diyordu, 2020 imis
    2020 yerine başka bir seçeneği düşünseydik.

7-8 gündür bel tutulması nedeniyle istirahat ediyorum. Biraz düzeldi ama tam değil. Dün bir işim çıktı. Belim ağrıya ağrıya motora bindim gittim. Bir de bademciklerim iltihaplandı sıkı ilaç kullanıyorum. Pek bir ilerleme yok. Sakata gelirsek şikayet etmeye hakkım da yok. O zaman Uzay Yolu, Uzay 1999 diye dizi filmler seyrederdik. 1999 bile acaip uzak bir tarihti. Ben de 2020 deyivermişim. Ah ulan çocukluk

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2020 felaketler yılı oldu. İbo Show bile yeniden başladı.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2020 yerine başka bir seçeneği düşünseydik.

7-8 gündür bel tutulması nedeniyle istirahat ediyorum. Biraz düzeldi ama tam değil. Dün bir işim çıktı. Belim ağrıya ağrıya motora bindim gittim. Bir de bademciklerim iltihaplandı sıkı ilaç kullanıyorum. Pek bir ilerleme yok. Sakata gelirsek şikayet etmeye hakkım da yok. O zaman Uzay Yolu, Uzay 1999 diye dizi filmler seyrederdik. 1999 bile acaip uzak bir tarihti. Ben de 2020 deyivermişim. Ah ulan çocukluk
    Covid-19 belirtileridir. İkaz etmek isterim.
    ...

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ailem den birini kaybetmekten çok korkardım. Halende öyleyim.. Birine bir şey olup seyirci kalmak korkusu kadar beni ürküten bir şey yok.

Zaman ilerledikçe kendimden korkmaya da başladım. Yaş ilerledikçe durulmak yerine tahammülümün azaldığını, geleceğe ve insanlığa dair umudumu ve inancımı yitirmem de sanırım hem korkutup hem üzüyor. Duygusallıkta arttı son birkaç yılda.

Son bir kaç yıldır gök taşı ile hard format atılsa diye düşünüyorum.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    hata değilde bir olay yaşamıştım;

3. sınıftayım ve 2. dönem, teneffüs vakti ve kantine gidiyordum.... bir tane çocuk bana bakıyordu, nedendir bilmem ama bir anda sinirlendim ve "ne bakıyorsun" dedim, onun ne dediğini hatırlamıyorum ama onun cevabından sonra sinirlendim ve çocuğu kaptım, kuvvet testi yapıyoruz, sonra çocuğu yere serdim... sonra ayağa kalktı ve kaçarken tehdit etti beni, tam olarak ne dediğini hatırlamıyorum ama "görürsün sen" gibi şeyler söylemişti sanırım...

gel gelelim çocuk tehdit ederken ciddi olduğunu bilemedim, bir sonraki teneffüste 3 kişi geldiler ve beni dövdüler, biri tekme atıyor, biri kafa atıyor, biri yumrukluyor, sınıfta arkadaşlara "yardım etsenize" diye bağırıyorum ama gelen elemanlar hayvan gibi olduğu için kimsenin g..ü yemiyor...

işte öyle böyle o dönem sonuna kadar nerede gördülerse hep dövdüler beni, en son annemi babamı çağırmak zorunda kaldım okula, oku müdürüyle görüştüler falan, sonra dayaktan kurtuldum aslanı kediye boğduruyorlardı,
    BloodyBaron ve tommygun bunu beğendiler.

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Covid-19 belirtileridir. İkaz etmek isterim.
    Bel tutulması değil herhalde?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Orta son zamanı bir arkadaşın doğum günü partisi vardı, epey kalabalıktık. Disco,Club gibi ortamlarda o dönem gündüz vakti bizim gibi yaşı tutmayan ergenler takılabiliyordu. Velhasıl ışıklar yandı, mekanı polis bastı, kimlik kontrolünden sonra yaşımız tutmuyor diye hepimizi kovdular. Biz de epey kalabalık bir şekilde Pizza Hut'a gittik. Ben dana gibi yedim, atıyorum masaya 200 TL hesap gelmişse 150 TL.si bana ait. Ben tuvalete gidiyorum diye çıktım ve hesabı ödemeden kaçtım. Cebimde para da vardı ama neden yaptım böyle bir saçmalık bilemiyorum. Masadakiler zar zor para denkleştirip hesabı ödemişler, hatta bir arkadaşın annesinin doğum günüymüş de hediye parasını vermiş. O yaşlarda kredi kartı da yok full nakit. Neyse Pazartesi sabahı okula rahat rahat geldiğimde girişte meydan dayağı yedim. Dümdüz ettiler beni, masada olmayanlar bile yumruk attı.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hata değilde bir olay yaşamıştım;

3. sınıftayım ve 2. dönem, teneffüs vakti ve kantine gidiyordum.... bir tane çocuk bana bakıyordu, nedendir bilmem ama bir anda sinirlendim ve "ne bakıyorsun" dedim, onun ne dediğini hatırlamıyorum ama onun cevabından sonra sinirlendim ve çocuğu kaptım, kuvvet testi yapıyoruz, sonra çocuğu yere serdim... sonra ayağa kalktı ve kaçarken tehdit etti beni, tam olarak ne dediğini hatırlamıyorum ama "görürsün sen" gibi şeyler söylemişti sanırım...

gel gelelim çocuk tehdit ederken ciddi olduğunu bilemedim, bir sonraki teneffüste 3 kişi geldiler ve beni dövdüler, biri tekme atıyor, biri kafa atıyor, biri yumrukluyor, sınıfta arkadaşlara "yardım etsenize" diye bağırıyorum ama gelen elemanlar hayvan gibi olduğu için kimsenin g..ü yemiyor...

işte öyle böyle o dönem sonuna kadar nerede gördülerse hep dövdüler beni, en son annemi babamı çağırmak zorunda kaldım okula, oku müdürüyle görüştüler falan, sonra dayaktan kurtuldum aslanı kediye boğduruyorlardı,
    Sen gene çocukken yapmışsın o hatayı.Ben kelli felli adamken yaptım. 4 kişiye tek başıma posta koydum. Sonucu yazmaya gerek yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orta son zamanı bir arkadaşın doğum günü partisi vardı, epey kalabalıktık. Disco,Club gibi ortamlarda o dönem gündüz vakti bizim gibi yaşı tutmayan ergenler takılabiliyordu. Velhasıl ışıklar yandı, mekanı polis bastı, kimlik kontrolünden sonra yaşımız tutmuyor diye hepimizi kovdular. Biz de epey kalabalık bir şekilde Pizza Hut'a gittik. Ben dana gibi yedim, atıyorum masaya 200 TL hesap gelmişse 150 TL.si bana ait. Ben tuvalete gidiyorum diye çıktım ve hesabı ödemeden kaçtım. Cebimde para da vardı ama neden yaptım böyle bir saçmalık bilemiyorum. Masadakiler zar zor para denkleştirip hesabı ödemişler, hatta bir arkadaşın annesinin doğum günüymüş de hediye parasını vermiş. O yaşlarda kredi kartı da yok full nakit. Neyse Pazartesi sabahı okula rahat rahat geldiğimde girişte meydan dayağı yedim. Dümdüz ettiler beni, masada olmayanlar bile yumruk attı.
    Tamam. Birincisi hata. Fakat sen ikinci hatayı da yapmışsın. Olay soğuyana kadar piyasada görünmemen lazımdı
    tommygun ve fatih.met bunu beğendiler.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Doğum günü deyince aklıma geldi, ilkokulda arkadaşımın doğum gününe gitmiştik. Sonra bizi kovmuşlardı annesi babası. Bir kaç yalaka arkadaşı kalmıştı çocuğun yanında. Tamam biz de biraz haylazlık yaptık. (gerçi ben yapmadım çok sakin asosyal biriydim) bizi kovmaları kızdırmıştı. Hepsini orada dövebilecek güçte olmak istemiştim. Daha birsürü anım var da çok olunca aklıma gelmiyor normalleşiyor bir süre sonra. özellikle motor konusunda çok fazla.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bel tutulması değil herhalde?
    Son dönemde bel ağrısı ve boğaz ağrısı şikayetleri ile başvuruların büyük kısmında bu illet çıktı. Felaket tellallığı veya iş güzarlık yapmak istemiyorum, lakin uyarmak istedim. Eğer bel ağrınız kronik değilse ve birden başlayarak nedensizce bir süredir devam ediyorsa, boğaz ağrınız da inatcıysa şüphelenmenizde yarar var. İmkan varsa bir devlet hastanesine giderek şikayetlerinizi belirtip test yaptırmanızı öneririm. Eğer ki bel ağrınız öncesinde de yaşadığınız bir sorunsa ve arada nükseden bir şikayetse durumdan bu kadar şüphe etmeye gerek kalmayabilir.

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son dönemde bel ağrısı ve boğaz ağrısı şikayetleri ile başvuruların büyük kısmında bu illet çıktı. Felaket tellallığı veya iş güzarlık yapmak istemiyorum, lakin uyarmak istedim. Eğer bel ağrınız kronik değilse ve birden başlayarak nedensizce bir süredir devam ediyorsa, boğaz ağrınız da inatcıysa şüphelenmenizde yarar var. İmkan varsa bir devlet hastanesine giderek şikayetlerinizi belirtip test yaptırmanızı öneririm. Eğer ki bel ağrınız öncesinde de yaşadığınız bir sorunsa ve arada nükseden bir şikayetse durumdan bu kadar şüphe etmeye gerek kalmayabilir.
    Uyardığınız için teşekkürler. Şimdi okudum. Bel tutulması belirtisi de oluyormuş. Fakat bu durum bende zaman zaman oluyor. Bademciklerim ise kaloriferli evin kuru havasına ve atak yapan alerjimin yan etkisi olarak değerlendiriyorum. Hastaneye hem güvenmiyorum, hem de enfekte riski olarak görüyorum.
    Bence her şey normal.
    En kötü ihtimal çocukken ettiğim dualar kabul olunur

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aga bu sene bitmedne ölsen komik mi olur yoksa ürkütücü mü olur bilemedim :D

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga bu sene bitmedne ölsen komik mi olur yoksa ürkütücü mü olur bilemedim :D
    "Bu adam manyak galiba. Ölürken bile gülüyor. " derler sanırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler