Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Deneme 1 2 3

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar Sea,

Önce ki konulardan benim taaaa Avrupa'dan yola çıkıp ülkemiz' e gelen bu R1 motorlu FX projesi mi biliyorsunuz.

Yola çıkmadan önce:

Bize gelince:

Dün yeni bir evladım oldu, bu gün kısmen güneş çıkınca da bir deneme turu attım. Whatsapp grubunda şey ettik ama sizlerle de paylaşayım.

Bu tatlı oğlanı da yeni sezon' a hazırlıyacağız. İlgilisi olan arkadaşlar önce ki konulardan diğer proje' e bakabilir. Bu konudan gelişmeleri takip edebilir.

Mutlu günler.
    Carbondioxid ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yasiyosun bu hayati kalkamisss.Burda insanlar kuba,mondial diyor sen porsche,jet ski(bunlara ne deniyir bilmiyorum) paylasiyosunn..

Yazik yazikk ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Keşke toprak atmadan önce bir " hayırlı olsun " yazsaydın. Gerçi, hayırlı olsun yazan da yok ama neyse...

Ne yapayım Hırbonen? Herkese Falcon mu alayım yoksa, ben herşeyi satıp, Falcon' a mı bineyim?

İnsanların maddi durumları tüm dünyada farklı, farklı. Herkes aynı hayatı yaşamıyor ki. Bu benim suçum, günahım mı? Aramızdan bir arkadaş " Kuba " alınca ben nasıl hayırlı olsun diyorsam, x bir isim de başka daha pahalı bir şey alınca yine hayırlı olsun demek gerekiyor bana göre. Yani benim insanı bakış açım buna müsade ediyor. Kimseden hayırlı olsun da beklediğim için yazmıyorum. Veya bu yüzden paylaşmadım. Seveni vardır, ilgisi olan veya almak isteyen vardır diye paylaştım. Belki yardımcı olabileceğim bir şey olur diye...

Eskiden de diğer hesabımdan sürüş videoları atardım. İnsanlar gelip, sen sürmüyorsun motosiklet gidiyor diye yorum yapardı, alışkınım yani toprak olayına ama ne gerek var dimi? Evcil hayvan konusuna fotoğraf attım, görgüsüz dedin. Kedi arabanın üstüne yatıyor ben arabayı karalayıp mı atayım bu fotoğrafı? Sen kedi' e tatlı demek yerine bana görgüsüz demeyi tercih ediyorsun canın sağolsun.

Niyetim de bir art niyet görgüsüzlük olsa, tamamı erkeklerden oluşan bir forum yerine başka kaynaklarda paylaşırım dimi? Veya x bir arabaya x bir motosiklet' e biner Kalamış da Bebek de hatun avuna çıkarım. Toprak atarak sadece beni üzmüş olmuyorsun, bu toprak mantıksız da aynı zamanda.

Yinede yorumun için teşekkür ederim. Daha iyileri senin, sizlerin olsun.
    BloodyBaron bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun. Güle güle kullan...

Yurt dışında jetski/tekne/kross motor getirme olayı var mı? Bilgin var mı? Sonuçta bunlar plakasız araçlar?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke toprak atmadan önce bir " hayırlı olsun " yazsaydın. Gerçi, hayırlı olsun yazan da yok ama neyse...

Ne yapayım Hırbonen? Herkese Falcon mu alayım yoksa, ben herşeyi satıp, Falcon' a mı bineyim?

İnsanların maddi durumları tüm dünyada farklı, farklı. Herkes aynı hayatı yaşamıyor ki. Bu benim suçum, günahım mı? Aramızdan bir arkadaş " Kuba " alınca ben nasıl hayırlı olsun diyorsam, x bir isim de başka daha pahalı bir şey alınca yine hayırlı olsun demek gerekiyor bana göre. Yani benim insanı bakış açım buna müsade ediyor. Kimseden hayırlı olsun da beklediğim için yazmıyorum. Veya bu yüzden paylaşmadım. Seveni vardır, ilgisi olan veya almak isteyen vardır diye paylaştım. Belki yardımcı olabileceğim bir şey olur diye...

Eskiden de diğer hesabımdan sürüş videoları atardım. İnsanlar gelip, sen sürmüyorsun motosiklet gidiyor diye yorum yapardı, alışkınım yani toprak olayına ama ne gerek var dimi? Evcil hayvan konusuna fotoğraf attım, görgüsüz dedin. Kedi arabanın üstüne yatıyor ben arabayı karalayıp mı atayım bu fotoğrafı? Sen kedi' e tatlı demek yerine bana görgüsüz demeyi tercih ediyorsun canın sağolsun.

Niyetim de bir art niyet görgüsüzlük olsa, tamamı erkeklerden oluşan bir forum yerine başka kaynaklarda paylaşırım dimi? Veya x bir arabaya x bir motosiklet' e biner Kalamış da Bebek de hatun avuna çıkarım. Toprak atarak sadece beni üzmüş olmuyorsun, bu toprak mantıksız da aynı zamanda.

Yinede yorumun için teşekkür ederim. Daha iyileri senin, sizlerin olsun.
    Bak simdi olmadi...porche un uzerindeki kedili fotona bisey yazmadim..sonra farkli bir baslikta yine porche fotosu gelince yazdim..fakat orda da asil hedef forumun en gorgusuz kisisiydi..gonderme falan da yoktu direkt isim verdim hehe.

Hayirli olsun..kiskandigim falan yok vallla.buradaki mesaj tamamen saka amacliydi, anlamis olman lazimdi

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    oOOoo hayırlısı olsun

Kazasız belasız güle güle kullan.
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Güle güle kullan...

Yurt dışında jetski/tekne/kross motor getirme olayı var mı? Bilgin var mı? Sonuçta bunlar plakasız araçlar?
    Merhaba, çok teşekkür ederim.

Öncelikle şöyle bir düzenleme yapayım; 'Jetski, Jetboat veya Boat' bu ürünlerin hepsi kanuni olarak liman kaydı yapılması gereken araçlardır. Yani " plakasız " diye adlandırmak pek doğru değil aslında.

Motocross için' se; Tıpkı ATV modelleri gibi kanunlar söz konusu. Trafik' ye çıkması mümkün olan modellerin kanuni zorunluklarına hepimiz vakıfızdır. Trafik' e çıkması mümkün olmayan modellerin de sınıf, sınıf farklı kanuni zorunlulukları yer almakta.

Türkiye de federasyonu olan ve resmi olarak yarışları düzenlenen tüm motorlu araçları, söz konusu federasyondan alınan resmi izin ve evraklarla Türkiye'ye getirmek mümkün.

Bir diğer resmi yöntem ise; Ürün gümrüğe teslim edilerek, resmi süreçlerin tamamlanması ve sonrasında çıkan ihaleden tekrar bu ürünün satın alınmasıdır.

Resmiyet' i bir kenara bırakalım dersek, gayri resmi olarak mümkün olmayan hiçbir şey yok. İnsanları kaçakçılığa teşvik etmemek adına buradan detaylandırma yapmayacağım ama en bilindik ufak tefek bir kaç yönetimi yazayım;

X ülkeden 2. el olarak alınan bir ürünü 0 şekilde faturalandırarak ülkeye sokma yöntemi. ( 2. el girmesi kanunen yasak olan ürünler için ve çalıntı ürünler için uygulanır. )

X ülkeden alınan değerli bir ürünü farklı bir ürünmüş gibi göstererek ülkeye sokma yöntemi. ( ağırlıklı olarak değerli otomobiller için uygulanan bir yöntemdir. Günümüz de elektronik için de kullanılıyor. 2000' li yıllardan sonra otomobil sektörü için pek tercih edilmemekle beraber hâlâ bunu başarabilen, galeriler söz konusu. )

X ülkeden alınan herhangi bir ürünü hiç gümrüğe sokmadan kaçak yollardan ülke sınırları içine ulaştırmak. ( uyuşturucu, silah, kaçak tütün mamulleri vs... gibi sektörlerde sevilerek kullanılan bir yöntemdir. )

Yani mümkün olmayan hiç bir şey yok.

Özelikle Jetski konusuna gelirsek; Resmi olarak liman kaydı olmak zorunda olmasına rağmen, özel teknelerde ki jetski' lerin neredeyse hiç birinde liman kaydı bulunmaz. Bunlar çoğu zaman karasuları değiştirirken sorun teşkil etsede, genelde gözden kaçar veya fatura gösterilmesi durumunda sorun teşkil etmiyormuş gibi müsemma gösterilebilir. Bu jetskiler zaman, zaman ülke değiştirebilir. Bu jetskiler zaman, zaman el değiştirebilir. Yani bazen gerçekten çalınırlar, bazen çalışanlar satar ve çalınmış gibi yaparlar.

Sonra ki süreçte bulunduğu ülke kanunlarına uygun olarak 2. el faturalandırma ve kayıt işlemi yapılır, sonrasında da gerçekten satın alınmış gibi kullanılır. Zira Türkiye dışında ki fiyatları makul olmasından kaynaklı da pek üzerinde durulan bir konu değildir bu. Jetski yerine tekne' ye motocross da konabilir, hatta ikisi beraber de konabilir. Anlayacağınız yazmakla bitmeyecek kadar yöntemi mevcut.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:39 ----------

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun..kiskandigim falan yok vallla.buradaki mesaj tamamen saka amacliydi, anlamis olman lazimdi
    Teşekkür ederim. Hep benim kalbimi kırıyorsun sen çok ayıp.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oOOoo hayırlısı olsun
    Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız güle güle kullan.
    Çok teşekkür ederim, efendim.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Benim gördüğüm komsumdaki kawasaki 900 cc ve 2 zamanıydı.
    R1 motoru sonradan uydurulmuş sanırım..
    Hayırlı olsun tabii ki...
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun ben denizden ürküyorum. O büyüklük ve derinlik içimi ürpertiyor. Jet ski'ye sanırım para verseler binemem.
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun ben denizden ürküyorum. O büyüklük ve derinlik içimi ürpertiyor. Jet ski'ye sanırım para verseler binemem.
    Hacım sen Angara da olduğun için şuan ki hislerin çok normal. Şöyle düşünsen binersin aslında; En azından sağdan soldan çıkan araç sürücüleri yok.

Teşekkür ederim güzel temennin için, nasip olursa bir gün beklerim.

Motosikleti
    kuba rx9
    Güzel günlerde kullanmanız temennisiyle hayırlı olsun iyi günlerde kullanın
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mirkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel günlerde kullanmanız temennisiyle hayırlı olsun iyi günlerde kullanın
    Sağol dostum, iyi temennilerin için teşekkür ederim. Eksik olma.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun, güle güle kullanmak dileğiyle.
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, güle güle kullanmak dileğiyle.
    Sağol biraderim, eksik olma.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)