Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Tombikler

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha önce benzer bir konu açmıştım ancak çözüme kavuşmadı, belki siz tombiklerden de iyi bir bilgi cıkar.

2 sene içerisinde evlilik, sigarayı bırakma vs. derken 25 kilo aldım. Tığ gibi delikanlıydım

Tabi 30 u da geçtik o da sıkıntı.

Neyse.

2 haftadır kalori cetveli tutuyorum ve 4 gün 30 ar dakikadan eliptik bisiklet biniyorum.

Günlük ortalama aldıgım kalori 1500-1600. (normalde almam gereken 2250 imiş ancak zayıflamak için 1750 , hızlı zayıflamak için 1500 kalori almam gerektiği yazıyor boy / kilo endeksime göre)

Bir heves ile tartıya cıktıgımda 1 kilo verdiğimi gördüm (ki o da wc'ye girmiştim ondandır )

Diyet ve kalori sırasında çok kaçamak oluyor, mesela dün patates kızartması ve karışık sandiviç gömdüm 1400 kalori, o nedenle başka birşey yemedim. Arada bu sekilde takılıyorum. Burada mı hata yapıyorum diyeceğim de yine de sacma geldi

NEyse.

La ben nasıl kilo vercem? herbelife falan mı alsam :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    en mantıklısı boşanıp sigaraya başlaman.
    U.KALKAVAN, ekremcelik00, IRau ve 12 diğerleri bunu beğendiler..

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Ben çok güzel bir çözüm uyguluyorum. KİLO VERMİYORUM. vur patlasın çal oynasın. bir daha mı gelicem bu dünyaya
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evde oturmayın

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evde oturmayın
    Herkes için çözüm değil maalesef. Ben pandemi sürecinde evde kaldığım yaklaşık 4 ay da, 8 kilo vermiştim. Tam zamanlı işe geri döndüm, iki ayda 3 kilo aldım.

arndiol, sana cahilane tavsiyem, sık fakat az yiyip, metabolizmayı hareketli tutman.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    kalori ve kilo alımı arasında zannedildiği gibi doğrudan bir bağlantı yok , hazır reçeteler ya da diyet listeleriyle de amacınıza ulaşmanız zor , tek yolu iyi bir diyetisyenle işbirliği yapmak.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    hocam öncelikle sadece kalori olarak bakmayın olaya. bazı yiyecekler vücutta yağlanmaya neden oluyor. siz 500 kalorilik bir sandviç yersiniz, ordan aldığınız karbonhidrat göbeğinize yansır. ben 2 ayda 12 kilo verdim. herhangi bir diyet listesi uygulamadım fakat yediğime dikkat ettim. özellikle ŞEKERLİ,YAĞLI VE EKMEK yemiyeceksiniz. heleki şekerli içeceklerden uzak durun. ben kola bağımlısı olduğum için zero içerek verdim o kiloyu. yediklerinize dikkat edip birde akşamları yürüyüş yaparsanız özellikle (ben ortalama 15-20 km yürüyordum) hızlıca kilo verirsiniz. sporun yanında da ekstra olarak CLA ve L-Carnitine alarak desteklerseniz daha iyi bir sonuç alabilirsiniz.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    geçen kasım ayında sigarayı bıraktım. onun yerine abur cubur koyunca 10 günde 5 kilo aldım. yılbaşında açlık şekerim 333 e fırlamış. diyabet teşhisi konuldu ( buna çok dikkat et, genetikmiş bendeki birden tavan yaptı) meslek gereği oturarak çalışıyorum, işe de motorla geliyorum derken yürüyüş dahil hiç spor yok maalesef hayatımda

diyetisyenler falan derken şeker ve beyaz ekmeği hayatımdan çıkarmak durumunda kaldım.

sebze ağırlıklı beslenip porsiyonları azalttım. şuan 1 sene önceki kiloma düştüm gayet iyi hissediyorum.

Düzgün bir diyetisyene gidip sporla takviye edersen dilim dilim baklava bile yaparsın :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Petito beni pek sevmezsin ama, bilgi vereyim yinede.

Bu herbalife muhabbetine öncelikle hiç girme. Yolunu bulmanın farklı bir yolu o.

Kalorisi işine de hiç girme, o hem takıntı hemde %6 yağ oranı falan o işleri kovalayan dengesizlerin işi.

Doğru beslenmen gerekiyor ilk olarak. Güzel bir görselin, sağlıklı bir bedenin en önemli adımı bu dur. Daha sonra spor yapman lazım. İkinci en önemli adım. Bu spor ufak tefek ağırlık antiramanı da olabilir, yüzmek de olabilir, yürüyüşte olabilir. Hatta aktif bir cinsel hayat bu tarz konularda büyük önem arz ediyor.

Bu süreçte evde yaşadığın için rahat giyinmeyi bırak. Eşofman bol oh mis derken insan saldıkca salıyor kendini. Mümkünse seni rahatsız edecek daha dar giysileri tercih et.

Olimp vita mineral multiple al bir paket. Bir gün sabah kahvaltısından sonra mineral hapını iç. Ertesi gün sabah kahvaltısından sonra vitamin hapını. Bunu düzenli olarak kullan. Bu şekilde kullandığın zaman 60 gün sürecektir. Daha sonra bir 60 gün ara vererek tekrar kullan. Ara sıra da kan testi yaptır. Herhangi bir oranın yüksek çıkar ise, değerler dengelenene kadar kullanımı kesersin.

Yüksek yağ oranına sahip olmayan, protein tozu al kendine. İçinde muhakkak bcaa da olsun. Bu protein tozunu kendi bütçene uygun olacak şekilde araştırıp tercih edebilirsin. Kararsız kaldığın bir nokta olursa, yardımcı olurum tekrar.

Protein tozunu ilk başlarda kahvaltıdan önce veya sonra bir su bardağına bir tatlı kaşığı şeklinde ister su ister süt ile kullan. Süt yarım yağlı olsun.

Bu şekilde kullandığın iki takviye sana kendini çok daha dinç hissettirecektir. Sağlıklı bir beslenme programı söz konusu takviyeler ile hareket'e, spor' a teşvik ederek kilo sorununu ortadan kaldırmana yardımcı olabilir.

İlerleyen süreçlerde spor konusuna ağırlık vermek istersen, protein tozu kullanımını tavsiyelere uyarak değiştire bilirsin.
    Önemli olan bunu hayatının bir parçası hâline getirerek düzenli olarak yapman.

Eğer Serdar Kılıç gibi bir hayatın yoksa, bu takviyeler günümüz şartların da önemli. Zira market alışverişi ile aldığımız bir çok et süt ürünü, doğallıktan uzak fabrikasyon şeklinde üretiliyor. Bu yüzden karşı olanlar olsa dahil, benim tavsiyem bu takviyeleri kullanman yönünde olacaktır.

Güzel bir program uygularsan, Ağustos gibi karnın da havuç rendelersin.

Başarılar diliyorum.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dude hariç herkese teşekkür ederim

sene sonu olması sebebiyle diyetistisyene verecek param yok (sagol tayyip) , zaten düşününce diyetisyenin listesini de yapamam.

3 gün işe gidiyorum 3 gün evden calısıyorum, iş yerine yiyecek sokmak yasak yani mecburen işçilere yönelik hazırlanan bol yağlı yemekleri tüketmek zorundayım. işe gittiğim günde buranın pazarına denk geliyor, sebze de bulamıyorum pek.

Kalori olarak bakarak çözerim demiştim ama cidden bir işe yaramdığını fark ettim.

2 haftalık süreçte tatlıyı ve gazlı/şekerli içeceği tamamen kestim. 2 öğün sağlıksız beslenirken 1 öğün yulaf yiyip 1 öğün sağlıksız/yarı sağlıklı beslenmeye başladım.

tamam cok başarılı bir diyet değil ama yukardaki yaptıklarım için en azından 3-4 kilo vermeyi bekliyordum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ne yaparsan yap, sürdürülebilir olması önemli.

Şahsen bu yüzden herbal ya da köklü diyet değişikliklerinde mesafeliyim. Sağlıklı olmak kaydıyla alışık olduğun şekilde yemek bana mantıklı geliyor. Tabii ki yeterli protein alımına dikkat ederek.

Eliptik güzel ve sağlıklı bir başlangıç. Ben de en az 3 senedir ya bisiklet ya da eliptik sürekli kullanıyorum. Eli mahkum bir yaştan sonra... Yoksa sağlıklı sorunları ve erken ölüm garanti gibi.

Tavsiyem vücudun enerji harcama yollarını arttırman. Yani biraz kas yapman. Eğer işin benimki gibi çok aktif değilse muhtemelen üst kısım boştur. Eve barfiks demiri alıp, şınav da çekersen, üst kısım bir kaç ayda gelişir. Hareket etmesen bile o göğüs ve sırt kasları enerji harcar. Vakit almaz. Duruşun düzleşir. İyi hissedersin. Faydası çok, zararı yok, sürdürülebilir...
    BIYIKLI bunu beğendi.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sık fakat az
    nası oluyo
    dina zorla zor çünkü

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 haftalık süreçte tatlıyı ve gazlı/şekerli içeceği tamamen kestim. 2 öğün sağlıksız beslenirken 1 öğün yulaf yiyip 1 öğün sağlıksız/yarı sağlıklı beslenmeye başladım.

tamam cok başarılı bir diyet değil ama yukardaki yaptıklarım için en azından 3-4 kilo vermeyi bekliyordum.
    Ben de gazlı içecek tüketmiyorum, malum çok sağlıksız. Ancak hemen hemen her gün tatlı (dondurma, çikolata, kek, hatta bazen künefe) ve çerez (kabak çekirdeği, ayçiçek çekirdeği, fıstık, vs.) tüketiyorum. Genelde sağlıklı besleniyorum ama hemen hemen her hafta pizza, bazen KFC tarzı hazır tavuk vs. de tüketiyorum. Durum buyken barfiks ve şınav ekstra 5 kilo verdirdi bana, ki kilom çok yüksek te değildi. Şu an 79 kiloyum, ki 1.85 boya göre fena değil.

Alıntı ojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nası oluyo
    dina zorla zor çünkü

https://www.youtube.com/watch?v=MZPFNujNXYQ
    İyi de "Kahvaltılık malzeme hissedarı Harvard doktorlar yalan yayın yapıyorlar" diyor ama... Araştırma dünyası bu doktorlardan mi ibaret? Hepsi mi anlaşmış? Komplo teorisi değil de nedir bu?

Kısaca bir Google'a baktım, Harvard'tan bir nutrition profesörünün yazısından bir cümle: "Many of the cereal grains and breads we eat are heavily processed, which is not what you want.” E tam tersini yazmış?

Bilakis bu videoyu yapanin pazarlamaya çalıştığı diyet kitabındaki keto, Karatay, Atkins türü diyetler ciddi sorunlu bence...

Forumdan Uzaklaştırıldı

Everybody; Palavra Palavra Palavra...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

Bu arkadaş, Hükümet' in bilim kuruluna adaydır benim gözüm de. Zira kafa aynı kafa...

Motosikleti
    Bn125
    Hocam glisemik indeks bu konuda en önemlisi. Kilo verebilmek için şeker tüketmemeniz lazım. Bu şeker tatlı değil sadece meyve de tüketmemelisiniz. Fruktoz sağlıklı bir şeker değil aslında. Günde bir tane yiyebilirsiniz tabii ama yeşil elma, greyfurt yemeniz sizin için sağlıklı olur. 2. Olarak gluten içeren ürünleri tüketmemelisiniz. Ekmek vesaire hiçbir şekilde tüketmeyin. Yeşil mercimek, pirinç, yulaf ve patates tüketin. Alkol tüketmeyin. Günlük 1500 oldukça düşük bir kalori ve onunla kilo veremezsiniz çünkü bir süre sonra bu kaloriyle vücudunuz adapte olmayı öğrenecek. Bundan dolayı cycling diet yapmalısınız. Biraz ingilizceniz varsa yabancı sitelerde daha iyi anlatımı var bakarsanız sizin için iyi olur. İdman olarak da evde sizi push, pull ve dips öneririm. Yani şınav, barfiks çekmek ve dips evde rahatça bunları yapabilirsiniz. Dips için 2 sandalye yeterli. Barfiks başta çekemezsiniz sadece asılın ve bekleyin. Bekleme esnasında kendinizi çekmeyi deneyin ve 2 hafta içerisinde göreceksiniz ki 2 3 tane nizami çekebiliyorsunuz. Her birinden haftada 3gün 4set yapabildiğiniz kadar yapın. Diyetinizde tavuk(mümkünse hindi eti), kırmızı et ve balık olursa harika olur. Günlük en az 100gr protein tüketin. Kış geldi brokoli ve binbir türlü yeşillik var, yeşilliğe abanın diyette yeşillikle doyarsınız. Örnek sabah bir kase yulaf(100-130gr) 3 tam yumurta ve yeşillik. 2.öğün kaloriye göre 100-150gr karbonhidrat 150-200gr et veya tavuk bol yeşillik 3. Öğün 100gr karbonhidrat 150-200gr et bol yeşillik 4 öğün balık ve bol yeşillik. Böyle bir diyet oluşturursanız emin olun günde 1 saat kardiyo ve haftada 3 gün evde idmanla oldukça kilo verebilirsiniz. Temiz beslenmedikçe maalesef kilo verebilmek için depresyona girmelisiniz. Başka türlü yoh

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok basit, hamur ve şekeri hayatından çıkarıyorsun. Paketli market gidalarını da unut. Proteine abaniyorsun. Bu kadar. Ben bir ay böyle beslendim. En son her gelen "cok zayifladin, hasta mı oldun lan sen" demeye başlayınca bıraktım. Bir deri bir kemik kalmıştım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Şunu da eklemeden edemeyeceğim;

Sağlıklı bir insan zaten uyandıktan sonra koşa, koşa mutfağa gitmiyor. Önce spor/yürüyüş bir şey yapıyor daha sonra duş ve kahvaltı. Yani bilim dünyasına bambaşka bir boyut kattım havaları yersiz. Sözde Dr. nin de gerek konuşması gerek mimikleri tam dayaklık. Tabi bu sözüm sağlık çalışanlarına şiddet içeriyor olarak algılanmasın, zira bu sıfat bir sağlık çalışanı değil benim gözümde. Zaten bu branş da bir şey başarması mümkün olmadığı için youtube, yazarlık dallarına yönelmiş. Kendi kitabını pazarlamak amacı ile hazırlığı ' palavra " bir video.

Arada da belgesel izlese fena olmaz, sanki aslan kaplan uyanınca açık büfe kahvaltı varda " dur iki saat sonra yerim " diyormuş gibi anlatıyor. Hayvan o hayvan, avlanmak zorunda. İnsan ile aynı yaşantıya sahip olmadığı gibi türünden, türünede dünya kadar farklılık var metabolizma vs...

+Ayısı aslanı, kaplanı da dünden kalan bir yiyecek varsa şayet, daha yüzünü yıkamadan hapur hupur götürüyor.

Benim kadar boş bir insanın bile bu video ile vaktini çalan, önce video yapan sonra burada paylaşan arkadaşların da taaaaa gözlerinden öpüyorum.

Her köşe başına üniversite açtıran, doktor' u mühendisi sınav ile seçen, öğrenci başarısını kopya/ezbere dayatan sisteminin de taaaaa taaaaaa taaaaaaa gözlerinden öpüyorum.

Emeği geçen herkesin cebine koyayım.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Kardeşim Allah yardımcımız olsun. Şuan bende aynı durumdayım.
    Geçen ay tartıda 98 kiloyu görünce bari 100 olmasın diye niyet ettim diyete.
    Az yağlı sebze yemeği ve salata ağırlıklı beslenip akşamları yağmur yoksa yürüyüş yapıyorum.
    06.11.20 tarihi itibari ile 92 olmuşum. Hedefim 80/82
    Benim gibi yemek yemeyi sanat haline getirmiş bir insan için diyet yapmak çok sıkıntılı bir durum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı erensel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim gibi yemek yemeyi sanat haline getirmiş bir insan için diyet yapmak çok sıkıntılı bir durum
    Turkiye mutfagi olan bir ulke. Damak zevkimizin olmasi kotu bir sey de degil bence.

Bakin abur cubur niyetine bile cok kaliteli kuruyemisler tuketiyoruz. Boyle bir aliskanlik yurt disinda yaygin degil.

Insanin vucudu hem hayati boyunca, hem de genetik olarak nesiller buyunca yemek kulturune alisiyor. Bu alisilmisin cok disina cikmak ta hem uyumsuzluga yol acabiliyor, hem de surdurulebilir de olmuyor.

Onun icin alisilmisin dahilinde saglikli opsiyonlara yonelmek, ve tabii ki hem kardiyo, hem de kas uretimini tesvik eden egzersizlerle saglikli ve surdurulebilir sekilde kilo vermek bana mantikli gelen...

Mesela ekmek sever ve yerim ben. Evimiz firinin karsisindaydi. Her sabah 5'te mis gibi ekmek kokardi butun sokak. Yemekten once taze citir citir ekmek alirdik. Benim icin ekmek neyse, belki bir Cinli icin de pirinc o.

Bir de, bir belgeselde bir doktorun tavsiyesiydi: Sifirdan kendiniz yaptiginiz muddetce istediginiz kadar tatli yiyebilirsiniz diyordu... Bu cok guzel bir tavsiye aslinda. Sahsen cok sevdigim bazi tatlilari kendim yapip yiyorum. Ama her zaman da ugrasip yapmaya eli varmiyor insanin. Ama istedigim zaman yapip yiyebiliyor olma hissi bile belli bir doygunluk veriyor insana. Ustelik piyasadan daha saglikli ve sevdiginiz sekilde yapmak ta mumkun.

Acikcasi Turkiye'de yasiyor olsam zordu benim icin. Cunku etraf guzel yemek yapan yer kayniyor. Ama burada cogu yemegi kendim daha guzel yapabiliyorum...
    pea bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bilakis bu videoyu yapanin pazarlamaya çalıştığı diyet kitabındaki keto, Karatay, Atkins türü diyetler ciddi sorunlu bence...
    Bu arkadaşların en büyük dayanağı ."E taş devrinde de insanlar böyle besleniyordu , en doğal beslenme budur" . İyi de cicişim , o devirde ortalama insan ömrü 25 falandı, onu ne yapacaz ?
    Osm@n bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)