Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İzmir de neler oluyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar selâm,

Şimdi sabah haberlerini izliyorum bir yandan, bir yandan da çalışıyorum ufak, ufak.

Haberlerde sürekli dönen bir görüntü bir konu var.

Depremzedeler için giden yardımların, bir kitle tarafından para ile satılması.

Ev sahiplerinin sağlam evlere %100 zam yapması.

Nakliyat fiyatlarının 2' ye katlaması.

Boşaltılmış binlara ve dışarıda kalanlara musallat olan hırsızlar.

Ciddin mi ya?

Biz gerçekten ne zaman bu kadar kötü bir millet olduk? Birbirimizden ne zaman bu kadar koptuk? Ne zaman gömdük vicdanı bilinci, toprak altına?

Anlamakta güçlük çekiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    29 Ekim 1933 “Türk milletinin karakteri yüksektir; Türk milleti çalışkandır; Türk milleti zekidir.”
    03 Kasım 2020 ...
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

Ne zaman mı ? Hep böyleydi zaten. 99 depreminde farklımıydı ki sanki ?

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boşverin siz onları şerefsiz heryerdedir ve her ortamda çıkabilir. Siz orada can siparane çalışan insanları ,azığını bölüşen teyzeyi, battaniyesini gönderen çocuğu görün.
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    99 depremi , ilk günler , evimiz yıkılmış ama biz gene de hiç uyumadan enkazdan çıkan depremzede - yaralı tedavisi yapmışız , belki 3. gün ya da 5. gün. Kızılay arabası yemek dağıtıyor , insanlar sırayla yemek alıyor. Biz de önlüklerimiz üzerimizde yemek almak için ön sıraya geçelim dedik , kalabalık bize homurdandı "Sıraya geçin şımarık doktorlar !" Bizatihi yaşadım ve hayat benim için değişti , tüm meslektaşlarımız için değişti galiba o gün.
    U.KALKAVAN, hasmet, fatih.met ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karaktersiz insan heryerde var.

Ben kira için 20 favori takip ediyorum malum siteden, herhangi bir fiyat revizesi olmadı. elbet zam yapan çakal vardır.

Nakliye kısmını bilemiyorum fakat izmire ait sosyal medyada gruplarında bazı insanların yardımları alıp kendı dukkanlarına gittiği videoya alınmış. daha 5 dakika önce amcanın birisini ifşa etmişler, 2 torba yardım alıp bakkal dükkanını acmaya gitmiş.

Konu aslında izmir değil, kızılay su anda yardım ayağına firmalar ile yüksek bedellerle anlaşıp yöneticileri komisyon kesiyor.

insanoglu çiğ süt emmiş, ötesi yok.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ondan da önce de aynıydı zaten, değişen bir şey yok. Sadece gözlerimiz açılıyor, her şeyi - zihnimizdeki romantik algı kalıplarıyla değil de - olduğu gibi görmeye başlıyoruz. (Küçükken de öyle - yani her şeyi olduğu gibi - görüyoruz ama kötülüğü bilmediğimiz için anlamıyoruz. Kötülüğün bilgisi sonradan geliyor...)

Afet durumlarında farklı önlemler alınmalı.

mesela yukarda yazdıgım yardımları toplayıp dükkanında satmaya götüren abinin dükkanı mühürlenip içindeki herşey depremzedelere ücretsiz dağıtılmalı.

Acımayacaksın.
    U.KALKAVAN ve fatih.met bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Belki kendisi de evi yıkılmış falandır , çok da şey yapmamak lazım , bilinmez ?

başkan 2 poşet yardım almış gidip bakkal dükkanını açıyor, aynı mal onda da var . evi yıkılmış olsa ne fark eder?

daha dün adamın birisi defalarca sıraya girmiş almış gitmiş büfesinde satarken yakalandı, bunun evi yıkılmış olsa ne fark eder ki?

yardımlar ihtiyac sahipleri için.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1970 Kütahya Gediz depreminde babam askermiş, binlerce ev yıkılmasına rağmen yağma ve ahlaksız bir durum olmadığını anlatıyor.
    drtayfun ve U.KALKAVAN bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    80'lere kadar bu ülkede ahlak ve onur vardı , sonra bozuldukça bozuldu. Köyden kente göç oldu , insanlar o ahlakı bıraktı ama yerine bir şey koyamadılar.
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GezeGeze bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    20 yıllık, 750 bin liralık bina, yıkılan. Lüks yerden almak da çözüm değil, garanti değil.

Kiraya bile taşınırken altta dükanlara, bodrum katlara kolondan, kirişten anlayan bir arkadaşınızla bakıp öyle taşının ...

İskan ruhsatı olmayan binaya nasıl taşınılabiliniyor da elektrik su doğalgaz bağlatılabiliniyor, o da anlaşılır gibi değil!
    ojo bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)