Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Blablabla

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ey MT ailesi, nasılsınız? Umarım iyisinizdir. İki lak, lak yaparak bir kaç isyan edeceğim, lütfen kusuruma bakmayın.

Şimdi son bir kaç gündür, kendimi sağlıksız hissetmekteydim. Bu gün anladım ki malum virüs bana da bulaşmış. Aylardır l çok, çok önemli konular dışında hiç dışarı çıkmadım. Dışarıdan hiç hazır yemek veya içecek sipariş etmedim. Eve marketten gelen herşey, a dan z ye inanılmaz bir titizlikle temizleniyor. Yakımda komşu yok, at yok, kuş yok. Hatta bir kedim bile yok ama o konu ayrı.
    Bu virüs öyle dendi böyle dedindi, hepimiz süreç başı türlü terori yorumlar falan yaptık ama yine bence bir yerlerde bir şeyler yanlış gidiyor. Kaç kişi ile konuştum, pozitif çıktı diyorlar ama zerre neredeyse belirti yok. Hatta bir dostumun dedesi çok ağır şekilde hasta ve belki 100 yaşında, testi pozitif çıktı ( maşallah ) ona da hiç bir şey olmadı, belirti bile yoktu. Kısacası tanıdığım yaşını başını almış ciddi hastalıkları olan kişiler çok ama çok hafif atlatırken, tanıdığım genç ve hiç bir sorunu olmayan bir kadın, ciddi derecede ağır geçirdi. Bana gelirsek, inanılmaz az bir haksizlik var ki bu aralar evde yatmaktan zaten vardı bu durum. Nefes sorunu yok gibi, ateş yok, tat ve benzeri bir kayıp yok. Hasta değil gibiyim yani... İşte tam olarak bunu anlayamıyorum. Bu nasıl bir virüs bu virüs de nasip bir kafa var? Resmen adam kayıyor veya bizde ki test sonuçları tamamen atmasyon. Zaten belli ki anti virüs falan çıkmayacak yakın bir tarihte de, sanıyorum ki bir çok insanda yaşayacak bu hastalığı ve resmi kaynakların açıklamaları bana göre doğru veriler değil ama hastane doluluk oranları falan beni çok kararsız bırakıyor açıkçası. Tam olarak ne doğru ne yanlış emin değilim. En çok üzüldüğüm nokta ise, ben evden bile çıkmazken bana bulaşan bu hastalık, yahu harıl, harıl gezen davar gibi halay çeken kitleye bulaşmıyor mu? Ölüm oranı %0,2 olan bu hastalığı kimse neredeyse ciddiye almıyorken ( sözüm meclisten dışarı ) hastaneler nasıl oluyor da %65 doluluk oranına ulaşıyor? Hasta falan mı ithal ediyoruz, ekonomi adına? Bu döviz ne olacak? Araba, motosiklet fiyatları ne olacak? Utanıyorum, ağrıma gidiyor bakamıyorum bile. Ulan, tüm dünya da kullanılan ürün, zaman içinde minimum 3/1 fiyat düşüşü yaşarken, bizde nasıl oluyor da, 3/3 artışa geçiyor? Hadi ben aramızda ki bazı olgun kişiler kadar geçmişe vakıf değilim, ama olur mu böyle? Biz hiç mi ileri gitmeyeceğiz? İnsanlar ömürleri tüm çabaları biriktirip zor zar, bir daire bir araba satın alabiliyor! Gençler bir motosiklet ( Huysuz Virjin, Çançinçonlar hariç ) alabilmek için gençliği verecek hale geldi? Canımız kanımız, gururumuz dediğimiz Kenan Komutanım, mecliste olması bir motorcu, tutmadı elimizden. Her gün Çınarcık da Tekirdağ da deprem oluyor, 1.8 2.8 derken, bam diye ölüp gideceğiz yakın bir tarihte. Binalar bina değil, kimse, kimseye el uzatmaz bir hale geldi. İnsanların hayatı sosyal medya üzerinde yaşanıyor. Bunca şey içinde hala laylaylay, takım tutan bir kitle var. En son M.Ö 101 Dalmaçyalı ayında bu topraklardan bir bilim insanı çıkmış. Dünya ya bir ağaç kadar faydamız yok, dal kesiyoruz. Kadınlar kadar olamıyoruz. Taksitle telefon alıyor insanlar, telefon! Turkcell de dolandırıcı. Hiç kullanmadığım eve en ucuz gelen elektrik faturası 180 TL. Çalışanların aylığı 1177 TL. Küçük enişte, ekonomik devrim peşinde. Zat-ı muhterem keyif çayı ikram ediyor. Bende sizin zamanızı çalıyorum, hadi bakalım... Kim daha suçlu?
    Green Arrow bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Geçmiş olsun.
    Tez zamanda virüsten kurtulursunuz inşallah
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    sağlık çok önemli, sağlık olmadıkça hiç bir şey istemiyor insan, geçmiş olsun..

not: yazıları paragraf bırakarak yazsanız daha iyi olurdu, konulara bölerek ve paragraflara ayırarak yazmaya özen gösterirseniz okuyan daha çok olur, ben okumadım ama yine de müsait olsam okurdum, şu an uykusuzluktan fena hale gelmiş durumdayım.
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    aynı düşünceleri paylaşıyoruz. o yüzden ülkenin genç kesimi yurtdışına kaçmanın planlarını yapıyor. bende kısmetse gideceğim.

dünya farklı bir yere gidiyor artık. bunun farkına varmamız lazım. sana tüfekle gelen adama sen kılıçla gidersen neticesi belli olur dimi az çok.

o yüzden ezan okuyan seccadeyi, kapağını açınca besmele çeken ekmekliği bırakıp zamana ayak uydurmak gerekir. ucuz taktiklerle ekonomiyi düzeltmeye çalışmak batan bir gemideki suyu kovayla tahliye etmeye çalışmaya benzer. ciddi reformlar yapılmaz ise ya iç savaş çıkar ya da çöpten ekmek toplamaya başlarız.

hadi canım öyle şeymi olur demeyin. bir dönemin en zengin ülkelerinden Venezuela'da insanlar çöpteki artıkları yiyor. keza Arjantin gibi bir ülke bile iflasını vermiş durumda.
    espresso bunu beğendi.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    %65 yoğun bakım doluluk oranıdır. Farklı hastalıklardan yoğun bakımda olan hastaların verilerini de içermektedir. Neden her gün bu istatistiği gösterirler anlamış değilim.
    112ciyiz

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dünya farklı bir yere gidiyor artık. bunun farkına varmamız lazım. sana tüfekle gelen adama sen kılıçla gidersen neticesi belli olur dimi az çok..
    Tüfekle gelen adam bunlar manyak der geri kaçar, tüfege kılıç çeken adam bize neler yapmaz
    ahmetmert58 bunu beğendi.

@U.KALKAVAN Geçmiş olsun , acil şifalar dilerim.

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüfekle gelen adam bunlar manyak der geri kaçar, tüfege kılıç çeken adam bize neler yapmaz
    fatih.met, espresso ve U.KALKAVAN bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çok geçmiş olsun, tez zamanda iyileşmeniz dileğiyle.
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Geçmiş olsun dilekleriniz için hepinize çok teşekkür ederim.

Ben hasta olduğumu neredeyse şansa öğrendim. Herhangi sorun veya belirti yaşamadım. Allah'tan minimum insanla görüştüğüm için bu pandemi dönemin de, farkında olmadan başka bir insana bulaştırmadım diye umuyorum.

Bu sabah yeniden test yapıldı, öğleden sonra sonuçları alacağım.

Negatif çıkarsa, çıkıp bir tur atarım diye düşünüyorum.

Malum, İstanbul'un son güneşli günleri.

Hepinize tekrardan sonsuz teşekkürler.

Umarım bu kötü günleri, minimum zararla atlatacağız.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Geçmiş olsun.
    Madem belirti yoktu.
    Neden test yapıldı ve nasıl öğrendiniz? ( tecrübe olması adına soruyorum )
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İş sağlığı ekipleri her 45 günde bir, çalışan arkadaşlardan örnek almakta. Bende " tamamen kişisel merak " örnek vererek öğrenmiş bulundum.

Pozitif çıkınca şaşırıp, tekrar bir hastanede test yaptırdım. O da pozitif olunca, anladım ki evet bende hastayım.

Biraz geç öğrenmekle beraber, dün ki test sonuçlarımda tekrar negatif çıkmış. Yinede garanti olması adına bir test daha yaptırıp, daha sonra insanlar ile iletişime geçeceğim.

Teşekkür ederim.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Büyük geçmiş olsun tekrardan..
    Ayrıca, cevabınız için teşekkür ederim..
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Çok geçmiş olsun.
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)