Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Garajdaki yangın mutfağa sıçradı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Otomobil ve motorsiklet piyasasındaki yangın mutfağa sıçradı. Temel gıda maddeleri uçuyor arkadaşlar. Her hafta yeni bir güncelleme ile karşı karşıya kalıyoruz. En basitinden ayçiçek yağı ve peynir fiyatları uçtu. Yumurta bir haftada rekor güncelleme aldı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Gazoz gazoz. Gazoz ve kola, soda gibi içeceklerin fiyatları son bir ayda %30 ila %50 arası arttı. Fiyat etiketlerinde her hafta en az 50kr daha fazla bir rakkam görüyorum

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    70'li yılları yaşayanlar hatırlar, ben sadece duyduğumu ve okuduğumu söylüyorum; karaborsacılık, stokçuluk gibi biz şimdiki neslin aşina olmadığı kavramlar var ama maalesef yaşayarak öğreneceğiz.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dur sen biraz sabret. Ömrümüz vefa ederse 2023'te göreceğiz esas.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    https://www.bloomberght.com/cin-de-e...klesti-2266569

Çin:

Ülkenin enflasyon sepetindeki temel eleman olan domuz eti fiyatları Ağustos ayında yüzde 52.6 yükselirken baz etkisinin de devreye girdiği Eylül ayında yüzde 25.5 artış kaydetti.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    yoo gayet normal herkes memnun.seneye haziran gibi seçimlerde görüşürüz kim memnun kim değil.geçen pegasustan bedava bilet aldık 1 sene süreli.nerden bakarsan bak 4 5 bin tl gidiş geliş parası yurt dışına gerçekten müthiş rakam.ama kaba bir hesap ile gitsek mcdonalds da 1 hamburger yesek 8 euro tanesi 80 tl ye yiğebiliyoruz eşimde yedi 160 lık olduk türkiye cennet yaa 50 liraya çıkarız 2miz neyse aç kalmayız askıda ekmek kampanyası çıktı rahatız

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70'li yılları yaşayanlar hatırlar, ben sadece duyduğumu ve okuduğumu söylüyorum; karaborsacılık, stokçuluk gibi biz şimdiki neslin aşina olmadığı kavramlar var ama maalesef yaşayarak öğreneceğiz.
    Bizzat babam anlattı, Kıbrıs ambargosu esnasında bir kamyon sigarayı dereye dökmüşler. Neden dedim? Millet bulamasın diye yapıyorlarmış. Hakeza margarin ve tüp hadisesinde de varolan malzemeyi saklayarak ecevit hükümetini düşürmek için dalavere yapıyorlarmış. Birinci ağızdan duyduğum şeyler.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben 72 doğumluyum o yaşlardan hatırladığım en net anılarımdan biridir.Bizim mahale ve bir üst mahalle bakkalına margarin geldi haberi duyulunca bizimkiler bizim mahalle bakkalında kuyruğa benide 60 metre ilerdeki bakkalın kuyruğuna sokmuşlardı.Benim gibi bir kaç çoçuk daha vardı sırada.Sonra yer tutuyor diye çoçukları sıradan atınca ağlaya ağlaya eve gelmiştim.

Gerçi şimdi düşünüyorumda bizim çocuğu fırına yollayamıyoruz muhtemelen 5 6 yaşındaki çocuğu kuyruğa sokmuş bizimkiler.
    Kendimi biraz ışıklarda cam silen çocuklara benzettim
    espresso bunu beğendi.

Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 72 doğumluyum o yaşlardan hatırladığım en net anılarımdan biridir.Bizim mahale ve bir üst mahalle bakkalına margarin geldi haberi duyulunca bizimkiler bizim mahalle bakkalında kuyruğa benide 60 metre ilerdeki bakkalın kuyruğuna sokmuşlardı.Benim gibi bir kaç çoçuk daha vardı sırada.Sonra yer tutuyor diye çoçukları sıradan atınca ağlaya ağlaya eve gelmiştim.

Gerçi şimdi düşünüyorumda bizim çocuğu fırına yollayamıyoruz muhtemelen 5 6 yaşındaki çocuğu kuyruğa sokmuş bizimkiler.
    Kendimi biraz ışıklarda cam silen çocuklara benzettim
    Rahmetli Kemal Sunal'ın oynadığı "kapıcılar kralı" filminde bu konu işlenmişti hocam. Birisi tüp sırasında, öteki ekmek sırasında..

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Italian bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    niye la ben hep 50 liralık market alışverişi yapıyom

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Dün abur cubur almaya BİM'e gittim. BİM'in dandik abur cuburları hemucuz hem de tadı hoşuma gidiyor, içlerinde bol miktarda kimyasal madde, glikoz şurubu gibi zararlı şeyle rolduğu için evde çocuklardan saklayarak yiyorum. Bütün gün bilgisayar başında çalışınca arada abur cubur iyi oluyor. Neyse, gittim birşeyler aldım kasada 120 lira ödedim. Yuh, dandik abur cuburlar 120 lira tuttu, aldıklarım da cips, gofret, çikolata falan ıvır zıvır şeyler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizzat babam anlattı, Kıbrıs ambargosu esnasında bir kamyon sigarayı dereye dökmüşler. Neden dedim? Millet bulamasın diye yapıyorlarmış. Hakeza margarin ve tüp hadisesinde de varolan malzemeyi saklayarak ecevit hükümetini düşürmek için dalavere yapıyorlarmış. Birinci ağızdan duyduğum şeyler.
    O yıllarda lisede idim , olaylar doğru sebepler yanlış. Hükümet fiyatlara limit koyardı , mesela margarin 3 tl! Keyfine göre zam yapamazdın , hükümetten izin almak zorundaydın , o da izin vermez veya düşük zam yaptırırdı , adam 5tl'ye ürettiği malı 4tl'ye satmak zorunda kalırdı , %200 enflasyon da var, çoğu sanayici üretim yapmazdı bu durumda , yapan da karaborsada satardı. Durum bu.
    Sonra Özal geldi , serbest piyasaya geçti , her şeye yüzde 200-300 zam geldi , üretim başladı , kıtlık bitti.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün abur cubur almaya BİM'e gittim. BİM'in dandik abur cuburları hemucuz hem de tadı hoşuma gidiyor, içlerinde bol miktarda kimyasal madde, glikoz şurubu gibi zararlı şeyle rolduğu için evde çocuklardan saklayarak yiyorum. Bütün gün bilgisayar başında çalışınca arada abur cubur iyi oluyor. Neyse, gittim birşeyler aldım kasada 120 lira ödedim. Yuh, dandik abur cuburlar 120 lira tuttu, aldıklarım da cips, gofret, çikolata falan ıvır zıvır şeyler.
    lila stars a zam gelmiş cok severdim. artık topitanem ve wapps alıyorum, onlar ucuz :D
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de saklıyorum ama buluyor hergeleler. Akşam bi gidiyom, benim nevaleyi patlatmışlar. Luppo nerde diyorum, yedik onu biz diye sırıtıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yıllarda lisede idim , olaylar doğru sebepler yanlış. Hükümet fiyatlara limit koyardı , mesela margarin 3 tl! Keyfine göre zam yapamazdın , hükümetten izin almak zorundaydın , o da izin vermez veya düşük zam yaptırırdı , adam 5tl'ye ürettiği malı 4tl'ye satmak zorunda kalırdı , %200 enflasyon da var, çoğu sanayici üretim yapmazdı bu durumda , yapan da karaborsada satardı. Durum bu.
    Sonra Özal geldi , serbest piyasaya geçti , her şeye yüzde 200-300 zam geldi , üretim başladı , kıtlık bitti.
    Doğrudur, Özal zamanını ben de hatırlarım. Gazetelerde hep zam haberleri çıkardı. enflasyon canavarı diye bir tabir vardı. Aylık yüzde 70-80 enflasyon çıkardı.

Hükümetler yıkılır, seçimler yapılır, koalisyonlar kurulurdu.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    O zamanları kötü hatırlardık , doğru hep zam olurdu , ama ücretliye de o oranda zam yapılırdı , aslında yokluk ve kuyruğa yol açmazdı , Kıbrıs ambargosu çok zorladı o ara ülkeyi , sıkıntının kaynağı oydu. Gene de şimdiden iyiydi, geriye dönünce bakıyorum ve adamların günahını almışız , onu görüyorum , çok daha kaliteli ve vatansever imişler şimdikilerden.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zamanları kötü hatırlardık , doğru hep zam olurdu , ama ücretliye de o oranda zam yapılırdı , aslında yokluk ve kuyruğa yol açmazdı , Kıbrıs ambargosu çok zorladı o ara ülkeyi , sıkıntının kaynağı oydu. Gene de şimdiden iyiydi, geriye dönünce bakıyorum ve adamların günahını almışız , onu görüyorum , çok daha kaliteli ve vatansever imişler şimdikilerden.
    80'li yıllarda çocuktum, babam ayakkabı ustası (işçi) olarak çalışıyordu o yıllarda. Cumartesi günleri eve tatlı almadan gelmezdi bizde sokmazdık zaten. Tatlının adını hala bilmiyorum, üstü sert kadayıf ortası fıstık altı yumuşak kadayıf. En son baktığımımda kilosu 130 TL. idi. Arasıra tatlının yanında bonus olarak pirzola bile getirirdi. Şu benim bu rutini yapmam imkansız.
    Italian bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80'li yıllarda çocuktum, babam ayakkabı ustası (işçi) olarak çalışıyordu o yıllarda. Cumartesi günleri eve tatlı almadan gelmezdi bizde sokmazdık zaten. Tatlının adını hala bilmiyorum, üstü sert kadayıf ortası fıstık altı yumuşak kadayıf. En son baktığımımda kilosu 130 TL. idi. Arasıra tatlının yanında bonus olarak pirzola bile getirirdi. Şu benim bu rutini yapmam imkansız.
    70'li, 80'li yıllarda ben çocukken sucuk ucuz bir şey zannederdim.Köyden kasaba yaptırılmış miss gibi trakya sucuğu eve 40-50 kangal alınırdı, kilerde asılı dururdu, evde beğenmediğim yemek falan olunca sucuk yerdik. Ki zengin bir aile de değildik, öğretmendi bizimkiler.
    Şimdi ortalama maaşlı bir çalışanım, 20-30 kangal sucuk birden hayatta alamam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

Ben de saklıyorum ama buluyor hergeleler. Akşam bi gidiyom, benim nevaleyi patlatmışlar. Luppo nerde diyorum, yedik onu biz diye sırıtıyorlar.[COLOR="Silver"]

Bizimkiler de sabah erken kalkıyorlar, bazen arayıp bulup abur cubur zulamı patlatıyorlar. Bu sefer bulamazlar, dolap içinde kullanmadığım içi boş bilgisayar kasasına sakladım, oraya bakmak akıllarına gelmez.

Geçenlerde mutfakta dolapların en üstüne bir paket cips saklamıştım, yarısnı yiyip kalanını paketin ağzını plastik klipsle kapatıp atmıştım oraya, paketi bir açtım içinden peçete çıktı. Meğer zulayı patlatıp yemişler çaktırmamak için içine peçete tıkıştırıp kapatmışlar.

Bir de zararlı şeyleri bulduk biraz yedik ara sıra yesek bir şey olmaz herhalde diyorlar.
    The Dude bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Otomobil ve motorsiklet piyasasındaki yangın mutfağa sıçradı. Temel gıda maddeleri uçuyor arkadaşlar. Her hafta yeni bir güncelleme ile karşı karşıya kalıyoruz. En basitinden ayçiçek yağı ve peynir fiyatları uçtu. Yumurta bir haftada rekor güncelleme aldı.
    sen kimsin?
    hasmet bunu beğendi.

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen kimsin?
    Genelkurmay Cumhurbaşkanı başbakanızım. Amerika Prezıdınt Prezıdıntıyım.

Ara beni bul.
    hasmet bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)