Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Test pozitif çıktı şimdi ne olacak?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bn125
    Testin pozitif çıkmasının 3. , ama semptomların aniden başlamasının 5. günündeyim. Şu an neredeyse bir ağrı sızım yok, sesim kısık sadece halsizliğim yok. Genel olarak aslında oldukça iyiyim. Ortalama etkileri 3gün sürdü ve şu an neredeyse bir semptom yok. Hafif grip gibiyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Testin pozitif çıkmasının 3. , ama semptomların aniden başlamasının 5. günündeyim. Şu an neredeyse bir ağrı sızım yok, sesim kısık sadece halsizliğim yok. Genel olarak aslında oldukça iyiyim. Ortalama etkileri 3gün sürdü ve şu an neredeyse bir semptom yok. Hafif grip gibiyim.
    Zaten bu virüsün mevsimsel gripten bir farkı yok ki. Yaratılan korku abartı derecede. Temizliğe dikkat et ilaçları kullan geçer.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten bu virüsün mevsimsel gripten bir farkı yok ki. Yaratılan korku abartı derecede. Temizliğe dikkat et ilaçları kullan geçer.
    Aynen dediğin gibi mevsimsel grip olduğunu düşünen atlatırım bunu diyen, 51 yaşında kronik bir rahatsızlığı bulunmayan, kampçı dağcı taş gibi adam rahmetli oldu.
    espresso, yawuz58 ve hasmet bunu beğendiler.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz 4500 alt tür arasında abartı farklar ve hastalık etkileri olsa zaten bu virüse toplumsal bağışıklı kazanmak imkansız olur.Mutasyan sonucu belirgin şekilde farklı özellikler kazanan virüslere zaten farklı isimlendirme yapılır.Corona virüsünün zaten bilinen 7 ana tipi var.Şu anda salgına sebep olan SARS-CoV-2 diye isimlendirilen tipi.
    Grip karşı bagışıklık kazanıyor musun her sene oluyorsun , ya senin antikorun kayboluyor yada virüs değiştigi için yakalanıyorsun ..

Ben okudugum yabancı makaleye inanıyorum sen de kendi savına inan ,

ZAten ortada bilgi kirliği de var koca koca ülke yöneten adamların dediği ortada
    Borsi jhonson tiye aldı inanmıyorum dedi kendini hastanede buldu .
    Truimp Seri dezenfektan için dedi
    Bizim kisi , erzurumdan tut pekmezi getirtiyorum sizde getirtin hiç bir şey olmaz dedi..

Ben okudugum yabancı kaynaga inanıyorum bu konuda sende Triump reis inanmada gerisi mühim değil hangisine inanır isen inan

Bu işin gelecek sene temuz kadar gidecegi zaten daha önce yazdım bu sene temuz ayında belli idi , Çünkü konuşulanlara değil yapılan icraatlara bakın .

RTE ,uzmanlar o zamanalar yazın biter deniyordu , ama mart-Nisanda başladıkları kısa çalışma ödenegini önceleri 1 ay 1 ay uzatıp yetkiyi 1 ay 1 ay veriyorlardı haziranda işten çıkarma ve kısa çalışma ödenegini 2021 temuz nu kadar Cumhurbaşkanına verdiler , bitecegini düşünseler böyle bir şey yapmazlardı ..

İnsanların ne konuştukları değil ne yaptıkları önemli ..

Şöyle düşün bu iş iki sene sürecek deseler toplumlar çöker ,
    VEya başka örnek;
    Filmi/diziyi en heycalı yerinde kerser Eskiden reklamar az sonra az sonra diye diye diye filme7diziye 10 dakki girmezdi reklam seyretirirlerdi ,bazanda 3 dakki da girerlerdi..
    Sürekli insana umut pompolarlardı, Dese ki on dakki sonra girecegiz her kes o on dakki da başka kanala geçer.

Yöneticilerinde 1 ay sonra 2 ay sonra yaza güzel diye yakın vade vermelerini yadırgamıyorum , yoksa toplumda infial olur bununda önüne kimse geçemez..

Ama aldıkları kararlardan yaptıkları icratlardan niyet ve duruma bakışlarını anlaya bilirsiniz ..

Toplumsal bagışıklık imkansız demişsiniz olurda şimdi onu anlatmam uzun çizmem de gerek , tamamen sıfırlanmaz sadece öldürücülüğüdüşecek
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen dediğin gibi mevsimsel grip olduğunu düşünen atlatırım bunu diyen, 51 yaşında kronik bir rahatsızlığı bulunmayan, kampçı dağcı taş gibi adam rahmetli oldu.
    Öleceksek ölelim, en azından bu boktan hayattan kurtulmuş oluruz.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öleceksek ölelim, en azından bu boktan hayattan kurtulmuş oluruz.
    Bakmakla yükümlü olduğum 4 can olmasa aynı görüşü inan paylaşırdım.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    "Gripten farkı yok"
    Şu ana kadar ölen 1.000.000 dan fazla kişinin yakınlarına söylemeyin isterseniz bunu.
    espresso ve hasmet bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grip karşı bagışıklık kazanıyor musun her sene oluyorsun , ya senin antikorun kayboluyor yada virüs değiştigi için yakalanıyorsun ..

Ben okudugum yabancı makaleye inanıyorum sen de kendi savına inan ,

ZAten ortada bilgi kirliği de var koca koca ülke yöneten adamların dediği ortada
    Borsi jhonson tiye aldı inanmıyorum dedi kendini hastanede buldu .
    Truimp Seri dezenfektan için dedi
    Bizim kisi , erzurumdan tut pekmezi getirtiyorum sizde getirtin hiç bir şey olmaz dedi..

Ben okudugum yabancı kaynaga inanıyorum bu konuda sende Triump reis inanmada gerisi mühim değil hangisine inanır isen inan

Bu işin gelecek sene temuz kadar gidecegi zaten daha önce yazdım bu sene temuz ayında belli idi , Çünkü konuşulanlara değil yapılan icraatlara bakın .

RTE ,uzmanlar o zamanalar yazın biter deniyordu , ama mart-Nisanda başladıkları kısa çalışma ödenegini önceleri 1 ay 1 ay uzatıp yetkiyi 1 ay 1 ay veriyorlardı haziranda işten çıkarma ve kısa çalışma ödenegini 2021 temuz nu kadar Cumhurbaşkanına verdiler , bitecegini düşünseler böyle bir şey yapmazlardı ..

İnsanların ne konuştukları değil ne yaptıkları önemli ..

Şöyle düşün bu iş iki sene sürecek deseler toplumlar çöker ,
    VEya başka örnek;
    Filmi/diziyi en heycalı yerinde kerser Eskiden reklamar az sonra az sonra diye diye diye filme7diziye 10 dakki girmezdi reklam seyretirirlerdi ,bazanda 3 dakki da girerlerdi..
    Sürekli insana umut pompolarlardı, Dese ki on dakki sonra girecegiz her kes o on dakki da başka kanala geçer.

Yöneticilerinde 1 ay sonra 2 ay sonra yaza güzel diye yakın vade vermelerini yadırgamıyorum , yoksa toplumda infial olur bununda önüne kimse geçemez..

Ama aldıkları kararlardan yaptıkları icratlardan niyet ve duruma bakışlarını anlaya bilirsiniz ..

Toplumsal bagışıklık imkansız demişsiniz olurda şimdi onu anlatmam uzun çizmem de gerek , tamamen sıfırlanmaz sadece öldürücülüğüdüşecek
    Ben virüsler mutasyon geçirmiyor demedim.Her yıl belirli evrelerden geçen virüsler mutasyon geçirir.O yüzden her yıl tekrar tekrar gripe yakalanma olasılığımız var.Ama aynı yıl içinde salgına sebep olan virüs insandan insana yayılırken ufak tefek mutasyonlar geçirse de benzer özelliklerle gösterir.Sizin dediğiniz gibi bir virüsten tamamen etkileri farklı 4500 alt virüs türerse bilim dünyası ona ne ilaç geliştirebilir ne aşı geliştirebilir ne de insanlar 4500 virüse birden bağışık kazanabilir.

Yukarı da zaten size bizzat canlı yaşadığım örneği verdim.Tek tip bir virüsün bir fabrikadaki insanları nasıl farklı farklı etkilediğini anlattım.

Okuduğunuz makalenin linkini bana özelden atın bende bir okuyayım merak ettim.Makale de bahsi geçen 4500 farklı mutasyonun aralarında abartı farklar olacağını sanmıyorum.Yoksa virüsler insandan insana geçerken bile ufak tefek mutasyonlara uğruyor.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Gripten farkı yok"
    Şu ana kadar ölen 1.000.000 dan fazla kişinin yakınlarına söylemeyin isterseniz bunu.

bu geldi aklıma bir an.

https://www.ntv.com.tr/galeri/yasam/...uUCXRIA1PrxzHQ
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer bağışıklık sisteminiz zayıfsa virüse yakalanıp gırtlağınıza boruyu saldıklarında gripten farkı olup olmadığını anlarsınız.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    hastalığı atlatmak için bağışıklık sistemi iyi olsun diyorsunuz ama şimdi ben size bir örnek vereceğim;

şundan seneler önce iş yerinde kaza ile bir şekilde arı kovanına çarptık ve ben kaçarken 3 tane yaban arısı soktu, bir tanesi enseden, biri dirseğimden ve biride bileğimden soktu.. soktukları yer yaklaşık 1 lira çapında hafif sertleşip uyuştu ama kısa sürede düzeldi yani sorun olmadı ve çalışmaya devam ettim...

biz 3 erkek kardeşiz ve en büyüğümüz olan abim, yine şundan seneler önce onu bal arısı ısırmıştı ve hastaneye götürmek zorunda kaldık, zehirleniyor, kriz geçiriyor. alerjisi var arılara...

yani genetiktir bu genetik, öyle değil mi? aramızda kaç kişinin arıya alerjisi var? işte bu corona virüsünü de öyle düşünürsek genetik yapımız itibari ile hepimizi farklı etkiliyordur,

yani, yanlış mı düşünüyorum?
    drtayfun, artemis99, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir haftadır boğazım gıcık yapıyor, son 2 gündür halsizlik ve titreme var, dün gece 4 gibi karın ağrısıyla ve bel ağrısıyla uyandım, akciğerlerin acıyordu ve cırcır olmuştum gecenin öncesinde..

Muhtemelen test olsam pozitif çıkar, ev ahalisi olara öksürme ve baş ağrısı var..

Bugün çok halsizdim, onun dışında baş ağrısı vardı ve başka sorun yok... Muhtemelen ailecek kapıldık.
    Geçmiş olsun nerdeyse bütün belirtiler var. Pozitif gibisiniz geçmiş olsun
    fatih.met bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Duyduğum en salakça sözlerden biri.Coronavirus grip kadar yaygın olsa kim bilir kaçımız hayatta kalacak ki grip bile senede milyonlarca kişi öldürüyor.Salak kahvehane muhabbetiniz orda kalsın milleti kandırmayın.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, tez zamanda atlatmanız dileğiyle.

systemj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift 125L CBS
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Gripten farkı yok"
    Peki gripten ölen milyonlarca insana ne söylemek istersiniz doktor bey. Sanki gripten adam ölmüyor.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Grip ile koronanın en büyük farkı gribin akciğerlere etki etmemesi, üst solunum yolunda durması. Korona ise akcigerlere indiği için zatürre tarzı birşeye sebep oluyor.

Aradaki farkı anlamanız için şöyle belirteyim, hiçbir maske takmadığınız ve önlem almadığınız grip 1 yılda 300 bin - 500 bin kişi öldürüyor, korona 8 ayda hayatı durduracak kadar fazla sayıda önlem alınmasına rağmen 1.14 milyon insan öldürdü.

Simdi siz grip ile koronayı aynı terazide tartıyorsanız bir problem var demektir.
    drtayfun ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Corona şuanda ayrıştırılmış kaç alt-türü var bilmiyorum ama bu sene mayıs ayının sonunda okudugum bir makalede , KArantinada evde boş vakit boldu bol bol yerli-yabancı makale okudum ,Yabancı bir makale idi hangi üniversite hatırlamıyorum 4500 alt türe ayrıştırılmıştı.

Eger tam izalasyon olur ise 2 sene sonra almanyanın covid ile türkiyenin ki farklı , japonyanın ki bunlardan ap-ayrı evrimleşecek.

Birine bağışıklık kazandın mı digerine ne kadar benzer o da ayrı konu ...

Grip aşısı oluyorsun ama yinede gribe yakalanıyorsun değil mi ..
    Grip aşısı bir önce ki sene o bölgede olan grip virüs nun en yaygın olanlarının zayıflatılmış versiyonu .
    GRip aşısı aslında şu 2020 için mi yaptıracaksın 2019 senesinde ki yaygın grip virüslerin nin aşısı 2020 de zaten evrimleşiyor bir miktar, ayrıca 2019 un hepsi de değil.

İkinci konu virüs ne kadar yogun aldıgın doju eger yogun alır isen zor atlatırsın az yogun alır isen kolay atlatırsın

Üçüncü konu ;her insanın ATP dizilimi genetigi farklıdır, virüs herkese kolay bağlanamıyor , Ülkeyi hatırlamıyorum ama AIDS yakalanamayacak gene sahip yapay döllenme ile insan dogurtular, Bünyenin saglıklı olmaması ile alakası yok gen yapısı ile alakası var

Dördüncü faktör bagışıklık sistemi de etken ..

Santranç turnuvaları ,Tavla turnuvaları nasıl düzenlenir bilir misiniz , Onun gibi virüs de öldürücülügü azalacaktır ...

Bu illetin öldücülügünün azalmasını beklemekten başka çaremiz yok malesef
    hocam corona zaten bilinen bir virüs türü
    covid 19 olan yeni türünü çözemediler
    covid 19 tek bir tür ancak mutasyona uğrama olayınıda araştırıyor doktorlar

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duyduğum en salakça sözlerden biri.Coronavirus grip kadar yaygın olsa kim bilir kaçımız hayatta kalacak ki grip bile senede milyonlarca kişi öldürüyor.Salak kahvehane muhabbetiniz orda kalsın milleti kandırmayın.
    Kahvehane muhabbeti olsa keşke. Oraları da bitirdiler. İyileşme oranı %99.5 olan bir virüs ile karşı karşıya olduğumuz gerçeğini görmezden gelip, her gün size pompalanan ölüm korkusu ile oksijen yerine karbondioksit soluyup beynine az oksijen giden bağışıklığı zayıflatılmış asosyal bir toplumun parçası yapıldık. Bak bakalım istatistiklere geçen yılki grip vakaları kaçmış şimdi kaç? Şu an vaka sayısı tavan yaptı diyorlar çünkü grip yok oldu ne hikmetse her şey covid, buna rağmen geçen yılki gribal enfeksiyonlarla ile aynı seyir var. Kim salak aynaya bak önce.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Kahvehane muhabbeti olsa keşke. Oraları da bitirdiler. İyileşme oranı %99.5 olan bir virüs ile karşı karşıya olduğumuz gerçeğini görmezden gelip, her gün size pompalanan ölüm korkusu ile oksijen yerine karbondioksit soluyup beynine az oksijen giden bağışıklığı zayıflatılmış asosyal bir toplumun parçası yapıldık. Bak bakalım istatistiklere geçen yılki grip vakaları kaçmış şimdi kaç? Şu an vaka sayısı tavan yaptı diyorlar çünkü grip yok oldu ne hikmetse her şey covid, buna rağmen geçen yılki gribal enfeksiyonlarla ile aynı seyir var. Kim salak aynaya bak önce.
    Ben bu kadar salak bi insan görmedim başka bişi demiyorum.Yazmaya bile gerek yok.
    hasmet bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    çok yanlış bir düşünce, grip insanda öldüresi bir baş ağrısı, tutunamaz bir halsizlik yaratmıyor. Ben bağışıklığı güçlü bir insanım 8 senedir kesintisiz çalışıyorum ve 1 gün bile sağlık raporu aldığımı hatırlamıyorum. En ağır gripleri bile ayakta atlanabilecek kadar sağlıklı birisiyim, Ancak kovid'in hepsinden farklı olduğunu belirteyim. Yaşımın gençliği ve bağışıklık sistemimim güçlü olmasıyla, Virüsü minimum seviyede atlattım diyebilirim. Buna rağmen Baş ağırısı, bel ağrısı ve halsizlik adamı öldürmüyor süründürüyor.
    Tabi birde hastalığı atlatalı 3 gün olmama rağmen hala tat alma ve koku alma yok. bunların gelmesi bir ay sürecekmiş maalesef.
    O yüzden asla hafife almayın, kimde nasıl etki bırakacağını bilemezsiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)