Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Çok Mutsuzum

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Faydası oldu mu tavsiyelerin ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ben şu videoyu izleyene kadar mutluydum şimdilik, yine çöküverdim hemen.. lanet olsun ya, videoda Mesut Çevik "amerikan filmleri" gibi konuşuyor.. yarışa başlayan 8 kişiden sadece kazananı gösterip motivasyon veriyor, arkada kalan 7 kişiyi yok sayıyor... gelişmiş ülkelerin sokağı temizleyen en alt tabaka işçisi bile bizim millet vekilimiz gibi yaşam kalitesine sahip desem yeridir...

Mesut Çevik gelmiş mevcut durumdan yakınmayın diyor, yahu arkadaş yakınmaz isek nasıl değişecek? ses çıkarmaz isek nasıl değişecek nasıl? Bu dünyada oto lastik tamiri yapan adamın yüzü gülmesin mi? kamyoncunun, taksicinin, markette kasiyerlerin yada lokantalarda garsonların yüzü gülmeyecek mi? herkeste bilim adamı olacak beyin olsa bile birileri mecburen sokak temizlemek zorunda!

gerçekten yıkılıyorum şöyle videoları izleyince, birde ben abonesiydim bu adamın ve ara sıra videolarını beğeniyordum, yazıklar olsun... buda insan dışı bir insan çıktı...

espresso bunu beğendi.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Çok güzel öneriler gelmiş; ben şimdi gördüm başlığı ve herkesin iyi niyetle yaşadıklarını anlatması bana çok iyi geldi.

Bir kaç öneri de ben sunayım ki bunlardan birincisi sudur. Annem çok eskiden beri: "Derdin oldu mu aç çeşmeyi, akan suya anlat; rahatlarsın." der. Su ile ilişkinizi zor dönemlerde arttırın. Daha çok duş alın, daha çok su için. Suyla temasın ferahlığını bedenen ve ruhen hissetmek iyi gelecektir.

Yürüyün. Yeterince yürünürse kafada netleşmeyecek konu yoktur derler, doğru olduğuna inanıyorum. Ha bir de yürürken kendinizle konuşun; bu en iyi yoldur. Arada kendinizle konuşmanız çok iyidir

İyi müzik dinleyin. Kötü müzik yoktur ama iyi müzik vardır. İyi müzik aklınızı rahatlatır, düzgün çalışmasına yardımcı olur. Yalnız şu var ki müziğin iyisi (caz gibi, klasik gibi, Pink Floyd gibi) başlarda emek ister. Sevdiğinizi bulana kadar sık değiştirin ama vazgeçmeyin, kısa sürede beyniniz (müzikal anlamda) güçlenecek ve iyi müzik isteyecektir.

Kendinizi dinleyin. Ruhi baskı (stres) da, bunalım da aslında bizim (iyiliğimiz) için çalışan mekanizmalar. Zorlandığımız, kaldıramadığımız anlar sürecin takıldığı, sistemin fark etmemizi istediği ama bizim görmezden gelmeyi seçtiğimiz için daha da ağırlaşan sıkıntılarımız. Kabullenemediğimiz, gereken adımı bildiğimiz ama atmadığımız, ardımızda bırakmamız gerektiğini bildiğimiz ama inat ettiğimiz her ne varsa önümüze gelecek emin olalım. Bir yer ağıyorsa orada zarar vardır, acı varsa hasar aciliyet içermektedir.

Ruh eşinizi dinlerken içiniz gider, hiç bitmesin istersiniz, gözlerine dalar gidersiniz, sesi ılık rüzgar gibi gelir kışın esen lakiiiin sigaranın külü bacağınızı yaktı mı ne sevgili kalır ne aşk "Allaaaah" diye bir kalkınırsınız ki herkes dönüp bakar. Acı, o an ilgilenmen gereken en önemli şeyi işaret eder; pazarlığı yoktur.

İşte ruhsal acılarımız da aynı görevi üstlenir. Görmeniz ve çözmeniz gereken nedir? Acının kaynağı nedir? Ruh ağrısının size göstermeye, "Bunu bir an evvel çözmemiz lazım." dediği nedir?
    *
    Tabii ki normali konuşuyorum, hepimizin başına gelip kendi başımıza atlatabileceğimiz, üstesinden gelebildiğimiz durumları anlatıyorum. Günlük hayatınızı, yaşamınızın olağan akışını bozan, engelleyen, kesintiye uğratan bir durum söz konusu ise uzman desteği almaktan çekinmeyin.

Unutmayın, her şey bir kabuldür.
    Kabullerinizin sizi neden zorladığını hiç düşündünüz mü?
    BloodyBaron bunu beğendi.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    AÇ ŞÖYLE müzikleri bak dalgana sen üzülüyorsun diye kimse üzülmüyor yani seni kimse takmıyor sende onları takma gülmek en güzel galibiyettir bütün düşmanları üzer

https://www.youtube.com/watch?v=IOuhpx4QVU8

https://www.youtube.com/watch?v=WxHQDrGP-9M
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AÇ ŞÖYLE müzikleri bak dalgana sen üzülüyorsun diye kimse üzülmüyor yani seni kimse takmıyor sende onları takma gülmek en güzel galibiyettir bütün düşmanları üzer

https://www.youtube.com/watch?v=IOuhpx4QVU8

https://www.youtube.com/watch?v=WxHQDrGP-9M
    bazen bende beğendiğim hatunları anneme gösteriyorum, nasıl anne güzel mi diyorum ve oda bana "banane lan, ben erkek miyim" diyor bir yerde okumuştum da ne kadar doğru bilmiyorum, kadınların çoğu kendi cinslerine de ilgi gösterme eğiliminde olabiliyorlarmış. yani çoğu gizli lezbiyenmiş...

dertler bitmez dertler, bir derdi çözersin ve ondan sonra canını sıkmak için bunalmak için başka bir dert bulursun kendine, insanın doğası böyle.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazen bende beğendiğim hatunları anneme gösteriyorum, nasıl anne güzel mi diyorum ve oda bana "banane lan, ben erkek miyim" diyor bir yerde okumuştum da ne kadar doğru bilmiyorum, kadınların çoğu kendi cinslerine de ilgi gösterme eğiliminde olabiliyorlarmış. yani çoğu gizli lezbiyenmiş...

dertler bitmez dertler, bir derdi çözersin ve ondan sonra canını sıkmak için bunalmak için başka bir dert bulursun kendine, insanın doğası böyle.
    dertler bitmez diye birşey yok duymuyorum görmüyorum ne oluyor kimse beni bozamıyor
    sağlık olsun deyip kabullenip salacaksın ama dersini alacaksın aynı olaylar tekrar etmesin diye
    hayatımın en berbat 6 ayı geride kalmak üzere düzeltmeye çalıştım baktım olmuyor bende çabalamayı bıraktım çok kısa zamanda çevremde 1 2 kişiden başka kimse kalmayacak şekilde kendime tekrar bi çevre oluşturacağım yani 2020 yılı büyük bi değişime uğratmış olacak zoraki olsa da
    2021 çok güzel olacak bütün planlar hazır bütçe hazır motor hazır ver elini kafkaslar orta asya
    fatih.met bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dertler bitmez diye birşey yok duymuyorum görmüyorum ne oluyor kimse beni bozamıyor
    sağlık olsun deyip kabullenip salacaksın ama dersini alacaksın aynı olaylar tekrar etmesin diye
    hayatımın en berbat 6 ayı geride kalmak üzere düzeltmeye çalıştım baktım olmuyor bende çabalamayı bıraktım çok kısa zamanda çevremde 1 2 kişiden başka kimse kalmayacak şekilde kendime tekrar bi çevre oluşturacağım yani 2020 yılı büyük bi değişime uğratmış olacak zoraki olsa da
    2021 çok güzel olacak bütün planlar hazır bütçe hazır motor hazır ver elini kafkaslar orta asya
    Motivasyonunuzu sevdim, kendine hakim olabilmek, mutlu olabilmenin yollarını bulabilmek güzel..

Birde acıdan zevk alanlar var, yani bunalım takılmayı sevenler var, tabi döngünün uzunluğu kişinin karakterine göre değişir, bazıları da bilakis hep pozitif olabilir.

Ruh hali sabit olamaz, sağlıklı bir insanın ruh halinde dalgalanmalar olur, sabah psikolojisi ile akşam psikolojisi farklıdır ama mantık değişmez, o aynı kalır..

Mantığınız kendi ruh halinizin koşullara göre farklılık gösterdiğini tespit etmenizi sağlar ve bu da kişisel gelişim için olmazsa olmazdır.
    BloodyBaron bunu beğendi.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)