Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YBR 125 TEN BMW F650 GS'E GEÇİŞ

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25
    Merhabalar,

Bana denk geldi, okudum. Çok keyifli.. Acaba bende yapabilir miyim, yaparım ya neden yapamayım derken, böyle bir konuya denk gelmek şans oldu.. Sizlerle de paylaşmak istedim, çok keyifli .

Blog buradadır.

Kazasız belasız
    godfather ve yulis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Para varsa geçilir, verirsin parayı vurursun kırbacı, gelsin ducatiler gitsin gs'ler.
    zaferce ve SAZMAN bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Para varsa geçilir, verirsin parayı vurursun kırbacı, gelsin ducatiler gitsin gs'ler.
    para her zaman durumu kurtarmıyor

Açıkcası çoktan istediğim motoru alır ,sürebilirdim.Ama günün birinde,ne ailemi bensiz bırakmak isterim , ne de sevdiklerimi üzmek isterim. Ne de en iyi ihtimalle sakat kalmak .. 125 cc ileyim hala .. Eğitim bile kurtarmıyor,dilediğin eğitimi al uygulayamadıktan sonra işe yarıyor mu? Kesinlikle ben kendim için konuşuyorum ,tecrübemi , yeteneğimi , sınırlarımın bilincinde olarak bir model düşünmeliyim.
    espresso bunu beğendi.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gs olurda ducati zor haci

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam iki kisi 4 litre yaktirmis makineye. Mukemmel rakamlar.

Benim icin daha onemli olan kismini atlamis F650 gs`in temizini bulabilmek. Malum siteye de ulkedeki motosiklet kullanicilarinin coguna da guvenmiyorum.
    oluroyle ve Mad_Axe bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam iki kisi 4 litre yaktirmis makineye. Mukemmel rakamlar.

Benim icin daha onemli olan kismini atlamis F650 gs`in temizini bulabilmek. Malum siteye de ulkedeki motosiklet kullanicilarinin coguna da guvenmiyorum.
    Arıyorsan bir bak bence
    uşakta vardı bir makina, Anatolian Tigers üyelerinden birinin garaj motoru idi, 18.000 küsür tl ye satacaktı , km si de düşüktü haliyle. Ben çok niyetlenmiştim ama cidden erken benim için daha ,bari bilindik birine gitsin
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

İkisini karşılaştırmak tuhaf olmuş...

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arıyorsan bir bak bence
    uşakta vardı bir makina, Anatolian Tigers üyelerinden birinin garaj motoru idi, 18.000 küsür tl ye satacaktı , km si de düşüktü haliyle. Ben çok niyetlenmiştim ama cidden erken benim için daha ,bari bilindik birine gitsin
    Usakta su an Bmw markali 2 adet motosiklet var hepi topu ikisi de tanima uymuyor.

Favorilerimde cok motosiklet var ama ellerim bombos yuregimde bir sizi

Motosikletim satilirsa kredi ekleyip evladiyelik bir makine alarak defteri kapatmak istiyorum. rerere tenere istiyoruz ama 20 kagitin uzerinde.

Bakcez
    oluroyle bunu beğendi.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Şimdi bu gibi aletler ne kadar rahat yumuşak gaz tepkisi olsada şehir için hiç idal bir makine deyil alınır gezilerde ilk motor olarak kulanılır ve mutlu olunur şehir içinde pişmanlık gibin birşey ve şu tel jantları görünce o lastiğin içinde olabilecek şamrel beni hep soğutmuşdur dubleks olup patlasa bi köpük sıkıp tamirciye kadar gidersinde bu şamreli değiştiremez aracı iterek götüremez çekiciyiçağırım 200 tl bayılmak gerekir

Hadi niyetlendiniz iyi hoşta bu kadar eskiye niye gidiyonuz honda nc750 tarzı yeni modeler var abs çiçek gibin nc700 ler var
    oluroyle bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Maddi imkan varsa düşülmez yapılabilir bir proje . Ben uzun yolda ybremle giderken bazen cidden sıkılıyorum ya şu düzlükte de azcık gaz açsam falan diyorum dememle kalıyor ... Hele rampalarda ı ı

eXcitinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    bende düz yolda ramalarda gaz acmak istiyorum acıyorum da gitmiyor ki motor nerdese inip koşssam ondan hızlı koşarım
    nc 750X ler güzelmiş manuel ve otomatik vites hoşuma çok gitti ama sele boyu cok yüksek geldi bana bu akşam ona cok sardımda boy dan kaybediyoruz napalım :(

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    f650gs yi kullanırsınız; zorluk çekmezsiniz. bir ara forumda ben de uzun yol yapacağım motor arıyordum eğer gördüyseniz. transalp f650gs gibi motorları denedim f650 gs kadar rahat bir motor görmedim. Çok sakin ve lineer devirlenen, çok stabil giden bir makina. selesi de oldukça alçak 1.70 in altında boyuma rağmen hiç zorlanmadım. Tek sıkıntı yaratabileceği şey ağırlık... Bir de 2005'in altı pek tafsiye edilmiyor, yedek parçasını bulmak çok zormuş. Ayrıca bakımları ve parçaları çok pahalıymış. Temizini bulmak zor; iyi bir ustanız varsa temizini bulursunuz. Ben öğrenci olduğum için bir de ustam olmadığı için almadım (Alamadım).

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

48 kg lik adamım. CBR250 yeter bana uzun yolda tek başıma.
    oluroyle bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    DIKKAT GKB
    Gereksiz kamuoyu bilgilendirmesi
    Konuyu okuyacak olan arkadaslara hitaben,
    yapmayin , yapabilirim demeyin , etmeyin oyle 125 den 650 ye gecisler dusunuyor insan , ben yaparim diyor ama beklenti istekler , gercekler ile örtüşmüyor.

650 icin cok erken oldugu ve canimi da yolda bulmadigimdan, uzun yillar da surmek istedigimden oturu 125 den 250 ye gectim.

Herkesin ustesinden gelebilecegi karabilecegi harç degil, kesinlikle.
    espresso bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    DIKKAT GKB
    Gereksiz kamuoyu bilgilendirmesi
    Konuyu okuyacak olan arkadaslara hitaben,
    yapmayin , yapabilirim demeyin , etmeyin oyle 125 den 650 ye gecisler dusunuyor insan , ben yaparim diyor ama beklenti istekler , gercekler ile örtüşmüyor.

650 icin cok erken oldugu ve canimi da yolda bulmadigimdan, uzun yillar da surmek istedigimden oturu 125 den 250 ye gectim.

Herkesin ustesinden gelebilecegi karabilecegi harç degil, kesinlikle.
    ne aldın peki ?

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne aldın peki ?
    Şimdi gördüm.
    Nerdeee,
    100, 125, 250, şu an 250 oldu.
    100 cc den direkt geçmem mümkün değil.
    Mt 25

Maddi olarak geçmek sorun değildi. Her zaman para biriktiren bir insan oldum. Hala öyledir. Üniversite hazırlıktan itibaren birikim yapıyordum harçlıklarımdan, ayrıca çalıştım cafede, orda burda. Hep kenara ayırıp, altına falan yatırım yapmıştım. Tek masrafım benzin, ekipman, yemek içmek falandı o dönem. Keşke o zamandan alsaydım da dursaydı, şimdi mümkün değil

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Şimdi gördüm.
    Nerdeee,
    100, 125, 250, şu an 250 oldu.
    100 cc den direkt geçmem mümkün değil.
    Mt 25

Maddi olarak geçmek sorun değildi. Her zaman para biriktiren bir insan oldum. Hala öyledir. Üniversite hazırlıktan itibaren birikim yapıyordum harçlıklarımdan, ayrıca çalıştım cafede, orda burda. Hep kenara ayırıp, altına falan yatırım yapmıştım. Tek masrafım benzin, ekipman, yemek içmek falandı o dönem. Keşke o zamandan alsaydım da dursaydı, şimdi mümkün değil
    3 sene sonra iyi görmüşsün aga

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 sene sonra iyi görmüşsün aga
    Miyopi var.
    BlackBaron ve RoofRoof bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)