Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

3/8 Lokma Takımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Selamlar,
    Malum ustalara güvenmemekten artık kendi motosikletimizin ustası olduk.
    3/8 Cırcırlı lokma takımı arıyorum, hali hazırda açık ağız anahtar takımım ve alyan takımım var.
    20-25 Parçalı olan, içeriği sadece -lokma ağzı ve uzatma aparatı olan - takımlar işimi fazlasıyla görür.
    Uzun yıllar kullanabileceğim, işimi görecek kaliteli bir takım arıyorum.
    Aklımda Ford fmt serisinin 3/8 olan modeli vardı fakat onun 3/8lüğünü bulamadım.
    Maksimum bütçe 500tl.
    Eli anahtar tutan dostların önerisini bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Piyasada bulabilirseniz İzeltaş'ın 3/8 Lokma takımı fazlası ile işinizi görür.;
    https://www.izeltas.com.tr/urunler/l...se-20-parca-mm

Motosikleti
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasada bulabilirseniz İzeltaş'ın 3/8 Lokma takımı fazlası ile işinizi görür.;
    https://www.izeltas.com.tr/urunler/l...se-20-parca-mm
    Yanıtınız için teşekkürler.
    Bu ürünü daha önce araştırdım, 380tl gibi bir fiyata hırdavat ürünleri satan bir mağazada buldum.
    Fakat yabancıların söküp takma işlerini youtube üzerinden izlerken çok daha kaliteli takımlar kullanıldığını gördüm, bende izeltaştan daha iyi markalar bulabileceğimi düşündüm, konuyu da bu niyetle açmıştım.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mevcut döviz kurları ile ithal kaliteli lokma takımlarını istediğiniz fiyatlara bulamanız çok zor.Yukarıda verdiğim İzeltaş bile tahmini 500-600 TL yi geçmiştir.Yine de bir araştırın belki fiyatları güncellemeyi unutmuş satıcılar vardır.

Bu arada İzletaş ve Altaş gibi markaların yerli olması sizi yanıltmasın.Yıllardır fabrikadada kullanıyoruz ve endüstriyel koşullarda iyi dayanıyorlar.Kişisel kullanımda herhangi bir sorun yaratacaklarını sanmıyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzeltaş gayet kalitelidir. İlla ithal diyorsanız Würth'e bakabilirsiniz. Eğer bulabilirseniz Berner'i de tavsiye ederim.

Motosikleti
    Mevcut döviz kurları ile ithal kaliteli lokma takımlarını istediğiniz fiyatlara bulamanız çok zor.Yukarıda verdiğim İzeltaş bile tahmini 500-600 TL yi geçmiştir.Yine de bir araştırın belki fiyatları güncellemeyi unutmuş satıcılar vardır.

Bu arada İzletaş ve Altaş gibi markaların yerli olması sizi yanıltmasın.Yıllardır fabrikadada kullanıyoruz ve endüstriyel koşullarda iyi dayanıyorlar.Kişisel kullanımda herhangi bir sorun yaratacaklarını sanmıyorum.
    İzeltaşın güncel fiyatı halen 380 tl, linki şöyle bırakıyorum: https://www.hirdavatalalim.com.tr/me...xoCc28QAvD_BwE

İzeltaşın gayet iyi olduğu konusunda sizinle hemfikirim, hali hazırda kullandığım açık ağız takımım ve alyan takımım izeltaş zaten.
    Muhtemelen bu takımı sipariş edeceğim çünkü başka bir alternatif bulamadım...

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzeltaş gayet kalitelidir. İlla ithal diyorsanız Würth'e bakabilirsiniz. Eğer bulabilirseniz Berner'i de tavsiye ederim.
    Tavsiyeleriniz için teşekkürler ama ne yazık ki ikisinin de 3/8 lokma takımını bulamadım.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Ben 50tl gibi bir paraya 20küsür parça almıştım, 2-3 tanesinin patlaması dışında sorun yok :D izeltaş hayli hayli iş görür.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Hacı bende baktım bu işin en kolay yolu aliexpress.700 tlye 2 tane tork anahtarı alabiliyorsun.Ivırı zıvırı 1000 olabilir ama Türkiye'de kullanılmış tork anahtarı fiyatına geliyor o da.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    izeltaştan daha kalitesini henüz görmedim Türkiye pazarında.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Anlamadığım için soruyorum bu lokma takımlarındaki sayılar neyi ifade ediyor? 3/8 gibi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Türkiye'de İzeltaş'dan daha kalitelisi yok gibi birşey.

Walter var, bir adet lokması 200 TL civarı. Ona da gerek yok.

Tek tek almak da bir seçenek. Motorda en çok 8, 10, 12, 13, 17 lokmalarını kullanıyorum.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlamadığım için soruyorum bu lokma takımlarındaki sayılar neyi ifade ediyor? 3/8 gibi.
    https://www.hepsiburada.com/sgs-lokm...-hbv00000iz0m0

3/8 1/2 1/4 adaptörler ama lokma takımına konulan soketleri neye göre belirliyorlar hakikaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:49 ----------

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tek tek almak da bir seçenek. Motorda en çok 8, 10, 12, 13, 17 lokmalarını kullanıyorum.
    8-10-13 T lokma almak da bir seçenek olabilir. Bazı alanlarda kullanışsız oluyor ama taşıması daha rahat.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hocam lokma seti almak maddi imkanını zorlayacaksa eğer yukarıda bazı arkadaşların dediği gibi sadece gerekli lokmaları, cırcır anahtarı ve uzatma kolunu alabilirsin.

Hatta nokta atışı yapmak istersen biraz zaman ayırıp motorunu baştan sona incele, kullanılmış olan tüm civata başlarını ölçüp tek tek not et.
    Tahminen çoğu 8, 10, 13 çıkacak. Bunlar harici çıkan birkaç farklı ebatın da lokmasını satın alırsın. Böylece daha ucuza her işini görecek mini bir setin olmuş olur.

Ama maddi imkanın varsa set almak elbet daha iyi, çünkü setteki tüm lokmaları tek tek almaya kalksan muhtemelen çok daha pahalıya gelir.

Marka olarak İzeltaş veya Rico öneririm. İki markanın da ürünleri çok kalitelidir, güvenle kullanabilirsin.

Motosikleti
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 50tl gibi bir paraya 20küsür parça almıştım, 2-3 tanesinin patlaması dışında sorun yok :D izeltaş hayli hayli iş görür.
    Yeni çıkan izeltaş ürünlerinin kalitesi çok düşük.

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı bende baktım bu işin en kolay yolu aliexpress.700 tlye 2 tane tork anahtarı alabiliyorsun.Ivırı zıvırı 1000 olabilir ama Türkiye'de kullanılmış tork anahtarı fiyatına geliyor o da.
    Aliexpress çok mantıklı, ama bu seferde gümrükte ek vergi biniyor ne olur tam kestiremiyorum.

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izeltaştan daha kalitesini henüz görmedim Türkiye pazarında.
    Würth, Bahco, Beta, Ford ve Gedore markaları çok çok çok daha kaliteli.

Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3/8 için olan seçenek, ev ve motosiklette çok kullanışlı oluyor. Dar alanlarda çalışırken daha rahat hareket imkanı sunuyor. Başlık aynı ama alet küçük. Her yere rahat girip çıkabiliyor. 1/4 daha çok araçta, 1/2 ağır sanayide kullanılıyor.

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Walter epey pahalıymış.
    Tek tek almayı düşündüm fakat yine toplu alanda kullanacağım.

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam lokma seti almak maddi imkanını zorlayacaksa eğer yukarıda bazı arkadaşların dediği gibi sadece gerekli lokmaları, cırcır anahtarı ve uzatma kolunu alabilirsin.

Hatta nokta atışı yapmak istersen biraz zaman ayırıp motorunu baştan sona incele, kullanılmış olan tüm civata başlarını ölçüp tek tek not et.
    Tahminen çoğu 8, 10, 13 çıkacak. Bunlar harici çıkan birkaç farklı ebatın da lokmasını satın alırsın. Böylece daha ucuza her işini görecek mini bir setin olmuş olur.

Ama maddi imkanın varsa set almak elbet daha iyi, çünkü setteki tüm lokmaları tek tek almaya kalksan muhtemelen çok daha pahalıya gelir.

Marka olarak İzeltaş veya Rico öneririm. İki markanın da ürünleri çok kalitelidir, güvenle kullanabilirsin.
    Bu yardımcı olacak yanıtınız için teşekkür ederim.
    Maddi imkanı zorlamaktan öte, para veripte kıymet niyet nazla iş yaptırmak hoşuma gitmediği için böyle bir yola girdim. Keyfi diyebiliriz.
    Nokta atışı yapmam ne yazık ki mümkün değil çünkü tek bir motosikletim yok. Hali hazırda 3 tane motosikletim var ve bazen ailemdeki insanların, arkadaşlarımın motosikletlerini söküp taktığımız da oluyor. Artık ordan burdan lokma anahtar istemeye utanır olduğum için böyle bi yol izleyeyim dedim. Muhtemelen 1110 izeltaş 3/8 lokma setini satın alacağım.
    BloodyBaron ve LynXMaSTeR bunu beğendiler.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Proxxon kullanıyorum yıllardır, öneririm.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250

Bulgaristan göçmeni mekaniker arkadaşlarla birlikte cok çalistim. Arada hala selamı sabahı devam
    edenler var. Onların sözlerini aktarıyorum (( Bulgaristan'a ziyarete giderken hediye olarak İZELTAŞ ve
    ALTAŞ takim anahtarı götürdüğümüzde oradaki ustalar çok seviniyor.)) 1990 li yillardan evimde , elimde
    bir sürü İzeltaş anahtar , pense gibi aletler var . Paslanma bile yok üstlerinde. Başka markalar 2-3 yıl içinde paslanıyor. Ağızları aşıniyor. İzeltaş bu ülkede varken ben başka bir markaya hiç bakmam.
    Thracian bunu beğendi.
    bursevi

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Izeltaş ,gedore, beta ,apex ,sunflag,
    Böyle markalar kullan,ömürlük.
    Çin malı alma parana yazık elinde kalır.
    LynXMaSTeR bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Bosch marka nasıldır?

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Stanley marka 40 parça lokma takımı aldım 200 liraya gelmişti bana şu anda 400 lira civarına gelmiş. Ben bu lokma takımı ile motosikletimin motorunu komple dağıttım topladım tekrar içinde ufak lokmalarda var tornavidasi felan da var ben gayet memnunum ufak kibar ele iyi oturuyor cırcırı. Çok ağır iş yapmayacaksaniz tavsiye ederim

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Kendi motorunu söküp takmak için izeltaşın kalitesini beğenmemek bu işlerden pek anlamadığını gösterir.
    https://urun.n11.com/lokma-takimlari...rca-P394669879
    Ben bunu aladım fazla fazla iş görür.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)