Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Korona Aşısı olan var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merak ettim, 1 milyon aşı olunmuş.

Sanırım ilk dozlar tüm saglıkcılar için yapıldı. Eczacılara da yapılıyor su an diye biliyorum.

Aşı yapılan var mı? yorumlarını merak ettim.

İkinci doz ne zaman ve esas merak ettiğim aşı olunduktan sonra maske takma ihtiyacı ortadan kalkıyor mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    yeni bir teknolojik ürün çıktığında bekleyip bakarım.
    alanların yorumu ne olur
    vaad edilen performansı sunar mı
    karşılaştırmaları izlerim
    para vereceksem 1 ay 2 ay incelemelerini yaparım

aynı şey aşı içinde geçerli.
    önceden olanları bi göreyim.
    yan etkileri olacakmı olmayacakmı uzun vadede belli olur.
    ben uzun bi süre olmam.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Aşı olunduktan sonra maske takma ihtiyacı ortadan kalkıyor mu? Bunu bende merak ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önceden olanları bi göreyim.
    yan etkileri olacakmı olmayacakmı uzun vadede belli olur.
    ben uzun bi süre olmam.
    Emin olun çok kişi böyle düşünüyor.

Ben kısa süreli değil de uzun sürede cıkacak sıkıntılarını merak ediyorum.

cünkü uzun süreli yan etkileri tespit edecek kadar vakit geçmedi üstünden

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Teyzem hemşire olduğu için oldu. Herhangi bir yan etkisini yaşamadı henüz.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettim, 1 milyon aşı olunmuş.

Sanırım ilk dozlar tüm saglıkcılar için yapıldı. Eczacılara da yapılıyor su an diye biliyorum.

Aşı yapılan var mı? yorumlarını merak ettim.

İkinci doz ne zaman ve esas merak ettiğim aşı olunduktan sonra maske takma ihtiyacı ortadan kalkıyor mu?
    Ablam saglik calisani oldugu icin 15/01/2021 tarihinde olmus, anlatti biraz. Yine Instagram'dan asi oldugunu paylasan saglik calisani arkadaslarim var. Ikinci doz, ilk dozdan 4 hafta sonra yapiliyor. Maske ihtiyaci kalkmiyor, cunku toplum genelinin belirli bir yuzdesi asilanmadigindan dolayi maskeye devam.

Soyle bir tablo var.

https://www.coronaturkey.net/asi-takip-programi/

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ben meslek icabı oldum , herhangi bir yan etki yaşamadım , 2. doz 28 gün sonra yapılacak , ondan da 2 hafta sonra maximum korumaya başlayacak. Başkalarına bulaştırıcılığı da azaltacağı düşünülüyor, ancak gene de maskede yarar var, yeni uygulamalar , hiç bir şey yeterince araştırılamadı çünkü.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben meslek icabı oldum , herhangi bir yan etki yaşamadım , 2. doz 28 gün sonra yapılacak , ondan da 2 hafta sonra maximum korumaya başlayacak. Başkalarına bulaştırıcılığı da azaltacağı düşünülüyor, ancak gene de maskede yarar var, yeni uygulamalar , hiç bir şey yeterince araştırılamadı çünkü.
    Sağlık çalışanları için mecbur mu yoksa ben istemiyorum deme şansı var mı?

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlık çalışanları için mecbur mu yoksa ben istemiyorum deme şansı var mı?
    Mecburiyet yok hocam.Ben oldum aşıyı hiç bi yan etki görmedim.Ne kadar işe yarar tabi göreceğiz.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İki doz mu ki bu? İkinci doz da 28 gün sonra mı?. 28 gün sonra elde aşı olacak mı bakalım?

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki doz mu ki bu? İkinci doz da 28 gün sonra mı?. 28 gün sonra elde aşı olacak mı bakalım?
    Normalde 14 günde ama büyük ihtimal tedariği kolay olsun diye 28'e çektiler

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sağlıkçılar patır patır oluyor. Şunu duydum: alerjik bünyelerde reaksiyon yaratıyormuş. Kendim alerjik bünyeye sahip olduğum için olmamayı düşünüyorum.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Bende yaş +65 olduğu için , ayrıca 7 operasyon ve üzerine üstlük şeker - tansiyon - kalp gibi beni hiç yalnız bırakmayan çok sadık arkadaşlarım
    sebebiyle aile hekimimin çok yakın vakitte beni aşıya davet edeceğini sanıyorum. lakin Atatürk'ün BENİ TÜRK DOKTORLARINA EMANET EDİNİZ sözü ,her
    zaman benim tek ilkemdir. Haberlerden okuduğum, dinlediğim kadarıyla , bir kaç ayrı ülkem ÜNİ de aşı çalışmaları sona yaklaşmış durumda. Meyd in
    Şayne ya da Alaman veya USA aşı hiç aklıma yatmıyor. Kendi melmeketim doktorunun ya da kimyagerinin yaptığı çalışmaysa her daim BAŞIMIN TACI.
    Zaten sağlık ocağından onlar beni arayana kadar en azından bir ay geçecek , belki de iki ay. Aile hekimimle diyaloğum da çok iyi . Sanıyorum
    yerli aşı tezgahlarda yerini alıncaya beni bekler. Bütün iki teker cemaatine sağlık dolu günler diliyorum. Cemaat = topluluk.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yaş +65 olduğu için , ayrıca 7 operasyon ve üzerine üstlük şeker - tansiyon - kalp gibi beni hiç yalnız bırakmayan çok sadık arkadaşlarım
    sebebiyle aile hekimimin çok yakın vakitte beni aşıya davet edeceğini sanıyorum. lakin Atatürk'ün BENİ TÜRK DOKTORLARINA EMANET EDİNİZ sözü ,her
    zaman benim tek ilkemdir. Haberlerden okuduğum, dinlediğim kadarıyla , bir kaç ayrı ülkem ÜNİ de aşı çalışmaları sona yaklaşmış durumda. Meyd in
    Şayne ya da Alaman veya USA aşı hiç aklıma yatmıyor. Kendi melmeketim doktorunun ya da kimyagerinin yaptığı çalışmaysa her daim BAŞIMIN TACI.
    Zaten sağlık ocağından onlar beni arayana kadar en azından bir ay geçecek , belki de iki ay. Aile hekimimle diyaloğum da çok iyi . Sanıyorum
    yerli aşı tezgahlarda yerini alıncaya beni bekler. Bütün iki teker cemaatine sağlık dolu günler diliyorum. Cemaat = topluluk.

Şanslısın Ali abi hem de Bursa'da

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ablam saglik calisani oldugu icin 15/01/2021 tarihinde olmus, anlatti biraz. Yine Instagram'dan asi oldugunu paylasan saglik calisani arkadaslarim var. Ikinci doz, ilk dozdan 4 hafta sonra yapiliyor. Maske ihtiyaci kalkmiyor, cunku toplum genelinin belirli bir yuzdesi asilanmadigindan dolayi maskeye devam.

Soyle bir tablo var.

https://www.coronaturkey.net/asi-takip-programi/

Tam olarak anlamadım, ben aşıları oldugumda bağısıklıgım olmuyor mu? toplumda aşı olmayan birey bu durumda bana bulaştıramaz, ben de hasta olmadıgım için onlara bulaştıramam?

yanlıs mı düşünüyorum.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tam olarak anlamadım, ben aşıları oldugumda bağısıklıgım olmuyor mu? toplumda aşı olmayan birey bu durumda bana bulaştıramaz, ben de hasta olmadıgım için onlara bulaştıramam?

yanlıs mı düşünüyorum.
    Şöyle bir durum var yanlış biliyorsam doktor kafama vurur.

Mesela çiçek aşısı toplumun hemen hemen tamamına yapıldığı için salgın bitmiş oldu. Ancak büyük bir kesime yapılmazsa virüs sürekli seni baskı altında tutacak, mutasyon riski artacak vs. Aşı %99 engellese bile %1 ihtimal var. Sen hastalığı aşı sayesinde hafif atlatsan dahi o sırada virüsü bulaştırma ihtimalin var. Aşılı bireyler virüse baskı yapacağı için majör değişimlere de gebe kılıyor.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250

yanlıs mı düşünüyorum.
    Yanlisim varsa saglik calisani arkadaslar duzeltsin. Yapilan asinin %100 sizi ya da karsinizdaki insanlari koruyacaginin henuz garantisi yok, asi bozuk partiye denk gelebilir, sizde etkisi az olabilir, bunyeniz yeterince antikor uretememis olabilir vs. cok fazla parametre cikabilir. Bu sebeple karsilasacaginiz insan gruplarinda asilanma oraninin yuksek olmasi gerekiyor ki diger koruyucu ekipmanlardan kurtulalim.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aşı virüsü kapmaktan sizi koruma oranı %50,
    aşının hastanelik olmaktan kurtarma oranı %100, soğuk algınlığı semptomlarını göstermeme oranı %70 civarında açıklandı brezilya'da sağlık emekçileri ile olan faz 3 çalışmasında. hastanelik olunmayacak, semptom gösterilmediği için daha az bulaşıcı olacak, bu tatava da bitecek umarım

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah bizimkiler aşı bulur, hem bol bol üretiriz, hem gavura para vermeyiz, onda sizinle hem fikirim. Ama öte yandan "İlle de Türk olsun, gavurunkine güvenmem" çok sağlıklı bir bakış açısı değil bence. Şeker-tansiyon-kalp var diyorsunuz, ilaçlarınızın kaçı Türk eczacı/doktorları tarafından geliştirildi mesela?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/DrpdZl.jpg

Şanslısın Ali abi hem de Bursa'da
    Tamam, burundakini öldürdün. Burunu geçip vücuda girmiş olanı?
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşı olunduktan sonra maske takma ihtiyacı ortadan kalkıyor mu? Bunu bende merak ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

Emin olun çok kişi böyle düşünüyor.
    Aşı olanlarda değildir vakalar ama en çok aşılama yapan 2 ülkede durum bu.
    https://www.sozcu.com.tr/2021/dunya/...tladi-6221264/

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)