Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Hayvansever Motosiklet Sürücüleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam öyle deme, 2kg mama 2 3aya yakın yetiyor. Günde ortalama 70gr civarı yiyorlar. Maddi durum daha el verse royal canin N&D gibi mamaları tüketmek en sağlıklısı aslında. Benimki ilk gün eve gelirken dilini ısırıp yırttı sizin de dediğiniz gibi 24 saat olmadan 200tl geçirdi. Röntgen fiyatlaro dehşet pahalı. Anem balkonda çamaşır asarken kapıyı kapatmayı unutuyor ki geldiği ay evin tüm camlarına tel taktırdım ve bizim salak da tel var sanıp atlayınca 5. Kattan düştü. Şükür alttakilerin falan tellerine tutuna tutuna araba üstüne atlamış ve o sayede burnu bile kanamadan kurtuldu. Gece apar topar 7/24açık veterinere götürdük. Röntgen+2 iğne 450tl tuttu. Aslında normal bir fiyat ama dediğiniz gibi bir anda binlerce tl gidebiliyor. Aylık masrafı ucuz ama veterinere yolunu düştüğünde geçmiş olsun...
    Ek olarak uyarayım eviniz üst katlardaysa lütfen tel taktırın maks gidecek para 300 350tldir. O düştüğünde yaşayacağınız travma kat ve kat daha ağır oluyor. Umarım kimse yaşamaz. Nasıl indiğimi hala hatırlamam.

tahılsız önemli ancak bütçe ve yeme planı da önemli. profine ucuz kategorisinde olan bir mama değil, tabi tahılsız değil sanırım %12 civarı tahıl var. ancak %42 tavuk ve tavuk proteini mevcut. bu nedenle leş gibi kokuyor :D

veteriner ile konustum, 2 günde bir yogurt ve haftada 1 85 gr yaş mama ve haftada 1 haslanmıs tavuk ıle beslıyorum.

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam olarak bu MAMA yı aldım.

şaşırcaksınız belki ama arada bende yiyorum :D

benim mama öyle pis kokuyor ki actıgımda öğüresim geliyor

yeme la , pahalı mama seninki. sen git ekmek kemir
    mavzer-i bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahil kullan diyosun?

Saka bir yana kedileri tamamen ev yapimi besinlerle beslemeye de cogu veteriner soguk bakiyormus... Malum kediler etobur. Kopekler de, bizler de omnivoruz. Kedilerin sagligi daha cok bagli yedikleri seylere... Eksikligini tolere edemedikleri ivir zivir detayli maddeler mevcutmus.

Italian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 2016
    En güzeli barf, bir ara yaptım boomer için ama sonradan kaldı, şimdi tekrar başlamayı düşünüyorum.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahil kullan diyosun?

Saka bir yana kedileri tamamen ev yapimi besinlerle beslemeye de cogu veteriner soguk bakiyormus... Malum kediler etobur. Kopekler de, bizler de omnivoruz. Kedilerin sagligi daha cok bagli yedikleri seylere... Eksikligini tolere edemedikleri ivir zivir detayli maddeler mevcutmus.
    haftada 1 haslanmıs tavuk ve 2 günde bir yogurt iyidir, başka ev yemeği verme.

bi de çim vermek lazımmış kussun diye
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

ürettiğimiz besinlerle hayvanları önce hasta ediyoruz sonra ürettiğimiz ilaçlarla tedavi etmeye çalışıyoruz. evimin çevresindeki sokak kedilerini görüyorum canavar gibiler.Köpeklerde benzer bir durum yaşadım.hazır mamayı tamamen bıraktım denilebilir,arada çerez niyetine yiyorlar,çılgınlar gibi rasyon hazırlama durumumda yok.Daha iyi oldu

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    tahılsız önemli ancak bütçe ve yeme planı da önemli. profine ucuz kategorisinde olan bir mama değil, tabi tahılsız değil sanırım %12 civarı tahıl var. ancak %42 tavuk ve tavuk proteini mevcut. bu nedenle leş gibi kokuyor :D

veteriner ile konustum, 2 günde bir yogurt ve haftada 1 85 gr yaş mama ve haftada 1 haslanmıs tavuk ıle beslıyorum.

benim mama öyle pis kokuyor ki actıgımda öğüresim geliyor

Genel olarak yemler kotu kokar Yem fabrikasini ziyaret etmistim universitedeyken, hala hatirlarim. Minibuse binmistim o halde de insanlar bile tiksinmisti

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel olarak yemler kotu kokar Yem fabrikasini ziyaret etmistim universitedeyken, hala hatirlarim. Minibuse binmistim o halde de insanlar bile tiksinmisti
    neden se bana kokusu güzel geliyor :D

bazı mamaların kokusu kötü demiyimde güzel değil diyim. ama kötü diyemem.
    bilmiyom belki yediğim içindir.

çünkü bu mamaların tadını denetleyen görevli varmış.

o yiyosa bende yerim dedim öyle yemeye başladım :D
    since 1987

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden se bana kokusu güzel geliyor :D

bazı mamaların kokusu kötü demiyimde güzel değil diyim. ama kötü diyemem.
    bilmiyom belki yediğim içindir.

çünkü bu mamaların tadını denetleyen görevli varmış.

o yiyosa bende yerim dedim öyle yemeye başladım :D
    Miktar olarak az olunca kotu gelmeyebilir ama cok oldugunda bayaa problem Izmir'de tanidigim bir arkadasim var, zamaninda bir Rottweiler besliyordu apartman dairesinde, mama olarakta 20kg filan sakliyordu evde. Ev bildigin yem fabrikasi gibi kokuyordu )

yav yeme hayvanın mamasını

felicia kullanıyordum hiç koku yoktu ama tabi onun et oranı az tahıl oranı fazla oldugundan olabilir.

ama bu profine, öff diyorum yani. öyle lanet bir koku yok.

Ancak fark ettim ki felicia da mama kokmaz iken kakası nedeniyle kafamız iyi oluyordu iğrenc kokuyordu, simdi profine mama kokuyor kakası az kokuyor.

Motosikleti
    Bn125
    yav yeme hayvanın mamasını

felicia kullanıyordum hiç koku yoktu ama tabi onun et oranı az tahıl oranı fazla oldugundan olabilir.

ama bu profine, öff diyorum yani. öyle lanet bir koku yok.

Ancak fark ettim ki felicia da mama kokmaz iken kakası nedeniyle kafamız iyi oluyordu iğrenc kokuyordu, simdi profine mama kokuyor kakası az kokuyor.
    Şu an felicia kullanıyorum, profinedan daha mı memnun kaldınız?

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Garfield, erkek ama topsuz mart 2016 doğumlu.

Italian bunu beğendi.

Şu an felicia kullanıyorum, profinedan daha mı memnun kaldınız?
    felicia'yı kedim daha memnun olarak yiyordu ancak içerik olarak kıyasladıgımızda felicia mamalarda gerçek et yerine et proteini var (yani hayvanın uygun uygunsuz her yerini toz haline getirip sosis gibi mamaya koyuyorlar. Tamam cok kalitesiz değil, koku yapmıyor orası ayrı.

profine da gerçek et var ve oranı yüksek. tek sıkıntısı leş gibi kokuyor. kaba koyduktan 15 dk sonra koku dagılıyor ancak saklama kabını actıgınızda yüzünüze o iğrenc koku vuruyor. ancak kokuyu gözardı eder isek profine kitten ı aldıktan sonra kedimin kilo oranı dengelendi. felicia göbek yaptırırken profine kilonun dengeli dağılmasını sagladı hem de et nedeniyle daha az yiyor.

Bütçeniz aylık 100 tl civarı ile n&d , fitmin in tahılsızlarını almanız en mantıklısı ama. tahıl bir hayvanın en düşük ihtiyacı. bütçeniz daha düşük ise profine en iyi seceneklerden.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Sokaktaki mama ve su kaplarını mümkün olduğunca dolu tutmaya çalışıyorum.
    Kedileri seviyorum. Kızımda çok seviyor ve evde beslemek istiyor ama daha önce 7 yıl beslediğimiz
    muhabbet kuşumuz ölünce evden cenaze çıkmıştan farksız olmuştuk
    Hayvanları seven insanlar merhametlidir görüşündeyim.

kedinin gündüz canı sıkılıyor diye ikinciyi mi alsak diye düşünmeye basladık :D
    espresso bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçenlerde motorumun brandasını parçalayan, bir kadının gezdirmekte olduğu fino köpeğini parçalayıp kadını da ısıran ve başka vukuatları da olan kangal köpeğinin önünden geçmek zorunda kaldım. Daha doğrusu bisiklet turunda öyle yoruldum ki yolu uzatmamak için köpeğin bulunduğu evin önünden geçmeye karar verdim. Öyle bir yorulmuştum ki. Adım atacak halim yoktu. Köpek saldırsa kendimi savunmak için parmağımı oynatacak halim yoktu. Evin önünden geçerken köpeğin bağlı olduğunu gördüm. Köpeğe dikkatle baktım. Bakışlarına anlam vermeye çalıştım. Keyifsiz olduğunu beni umursamadığını düşündüm. Sahibinin bir kere bile gezdirmediğini biliyorum. Sürekli bağlı tutup zaman zaman başıboş olarak salınan, hiç ilgilenilmeyen, beslenmesi bile ihmal edilen bu canlının yerinde ben olsam herhalde çok daha saldırgan davranırdım diye düşündüm. Sahibi köpeğini çok sevdiğini söylüyormuş.
    Hayvan sevgisi çeşit çeşit

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Geçenlerde fotoğraflarını paylaştığım kedilerimden Köpük, dün akşam balkondan aşağı düşmüş. Balkona nasıl çıktı farketmedik. Evde yokluğunu hissedince aramaya başladık, mamaya bile tepki vermiyordu. Dedik ki kesin aşağıda. Koşarak aşağı indik, köşede korkmuş şekilde bekliyordu. Kotta dükkanda var, aslında 5. kattan düşmüş gibi. Allah korumuş ki balkonun ucundan düşmüş ve toprağa gelmiş. Hemen damak, diş eti, kulak ve göz bebek kontrolü yaptık. Sonra bütün eklemlere baktık. Bir sorun yoktu. Ama riske atmamak için veterineri aradık, kanama önleyici, ağrı kesici ve kortizon iğnesi yaptırdık. Durumu iyi. Sözün özü hayvanlarınıza dikkat edin arkadaşlar. Ona bir şey olsaydı kendimi asla affetmezdim.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Bn125
    Alıntı sezarim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçenlerde fotoğraflarını paylaştığım kedilerimden Köpük, dün akşam balkondan aşağı düşmüş. Balkona nasıl çıktı farketmedik. Evde yokluğunu hissedince aramaya başladık, mamaya bile tepki vermiyordu. Dedik ki kesin aşağıda. Koşarak aşağı indik, köşede korkmuş şekilde bekliyordu. Kotta dükkanda var, aslında 5. kattan düşmüş gibi. Allah korumuş ki balkonun ucundan düşmüş ve toprağa gelmiş. Hemen damak, diş eti, kulak ve göz bebek kontrolü yaptık. Sonra bütün eklemlere baktık. Bir sorun yoktu. Ama riske atmamak için veterineri aradık, kanama önleyici, ağrı kesici ve kortizon iğnesi yaptırdık. Durumu iyi. Sözün özü hayvanlarınıza dikkat edin arkadaşlar. Ona bir şey olsaydı kendimi asla affetmezdim.
    Bir ay gibi süre önce aynı durumu yaşadım. Gerçekten çok ağır bir olay. Kendinizi fazla sıkmayın. Çok geçmiş olsun.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kedi köpek neyse de, Netflix te "my octopus teacher" diye belgeselimsi bir gerçek hikaye var. Özellikle hayvanseverlere şiddetle tavsiye ederim.

Seramik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı sezarim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kafamızı kurcalayan bir nokta var. Bahçemizde kedilerimiz var. Sokakta yetişen hayvanlar neyin ne olduğunu gerçekten iyi biliyorlar ve kavrıyorlar.

Evde yetişenler ise sanki hayattan bihaber hiç bir şeyin farkında değiller.

Bu annenin yetiştirmesi ile alakalı bir şey mi? ya da başka bir şey mi?

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Alıntı Seramik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kafamızı kurcalayan bir nokta var. Bahçemizde kedilerimiz var. Sokakta yetişen hayvanlar neyin ne olduğunu gerçekten iyi biliyorlar ve kavrıyorlar.

Evde yetişenler ise sanki hayattan bihaber hiç bir şeyin farkında değiller.

Bu annenin yetiştirmesi ile alakalı bir şey mi? ya da başka bir şey mi?
    Merhaba, sokakta yaşayan kediler hem annelerinin yetiştirmesi hem de bir çok şeyi deneyimlemelerinden dolayı pek çok şeyi daha iyi biliyorlar. Kasları ona göre çalışıyor. Yeri geliyor köpekten kaçmak için hızlıca ağaca tırmanıyor, yeri geliyor bir yerden başka bir yere zıplıyor vs. Evdekiler de ise bunlar olmadığı için en ufak bir atlama mesafesini bile ayarlayamayabiliyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:28 ----------

Bir ay gibi süre önce aynı durumu yaşadım. Gerçekten çok ağır bir olay. Kendinizi fazla sıkmayın. Çok geçmiş olsun.
    Teşekkür ederim. size de geçmiş olsun. Şükür ki normale döndü.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)