Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

e-5 de yolun ortasındaki kedi

Motovento
    REKLAM ALANI
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    cumartesi günü bakırköy civarında yolun ortasında yavru kedi gördüm ben ordan geçerken arabanın altındaydı bacığını araba ezdi

hemen motoru durdurdum yolu kestim kediyi kurtarmaya çalıştım o kadar sığır angut insanlar varki herife dur diyorum yüzüme mal gibi bakıp hala kedinin üstünden geçiyor zar zor durdurdum ama ayakları ezilmişti neyseki yaşıyodu

çantamı önden asıp kediyi içine koydum hava alsın diye ağzını biraz açık bıraktım veterinere götürene kadar kedi öldü :(

çok üzüldüm kedi veterinere kadar yaşayamadı :(

evimde kedi beslediğim için mi bilmiyorum ama kedinin ölmesi rüyalarıma giriyor

keşke 5 dakka önce orda olsaydım diye kendimi suçluyorum...
    tommygun, RoofRoof ve erensel bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PLatooN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 150- CBF 150 - TVS RTR 200 V4
    Yahu sen ne güzel bir insansın Allah sizin gibi değerli insanların eksikliğini yaşatmasın.

( insanı başka ne insan yapabilir ki)

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Kediler köpeklere oran ile daha çok araba altında eziliyorlar, yıllardır evin önünde kedi besliyorum ve ortak bir kanaat olarak zekalarını zayıf olduğu ve zayıf kodlandıkları kanaatine vardım.

Bebekliğinden beri beslediğim kedi 4. Yaşına girecek ve zaman zaman benden kaçıp irkiliyor.. yani yıllardır içme sularını eksik etmiyorum ve onlar ile oynuyorum ve pahalısı dan mama alıp farklı yiyecekler ile de besliyorum ama o 3 yaşında kedim benden uzak duruyor bazen. Mahallede ne kadar yabani varsa bana alıştı ama bizim kedide davranış bozukluğu var.

4 yavru yaptı ve yavrular onunla aynı boya geldiler ve onlar daha da kaçıyorlar, korkmasınlar diye yanaşmıyorum, yavaş hareket ediyorum, yüksek ses ile konuşmuyorum ama nafile.

Hatta geçenlerde biri eve girdi ve çıkarayım derken elimi öyle bir deşti ki yara bir hafta dan fazla sürdü, eve kaka yaptı birde..

O günden sonra nefret ettim, lanet olsun dedim, artık kedi sevmiyorum, kovuyorum, yemek ve sularını evin uzağında veriyorum,

Kedilere özel bir gıcıklık oluştu, artık benden uzak durmaları için korkutuyorum.

Tepem iyice atarsa evin çevresine kedilerin sevmediği kokulardan sıkacağım.

Nefret ettiğin hayvanları beslemekte sinir bozucu, yemek kaplarına mamayı suyu koyarken söverek yapıyorum.. benden uzak dursunlar, benden sonra gelip yesinler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İyi insanların hala var olduğunu bilmek çok güzel.
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Kendin için değil Allah rızası için yapılan herşey nasıl da güzel...
    Ne güzel söylemiş mevlam sen yerdekine merhamet etki gökdeki de sana merhamet etsin.

murattatoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilla RS660
    helal olsun senim yaptığını ben yapabilirmiydim bilmiyorum. Allah razı olsun senden

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Üzücü bir durum elbette ama elinizden geleni fazlasıyla yapmışsınız, kendinizi daha fazla üzmeyin. Ölüm de yaşamın bir parçası, bir şekilde bunu kabullenmemiz gerekiyor.

Moralinizi düzeltmek için sokak kedilerine mama alıp onları besleyebilirsiniz. Ölümlerine engel olamasak da azıcık yiyecek için tüm gün mücadele edenlerin yaşamlarını biraz daha kolaylaştırmak elimizde.

Yeniden geçmiş olsun.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı PLatooN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendin için değil Allah rızası için yapılan herşey nasıl da güzel...
    Ne güzel söylemiş mevlam sen yerdekine merhamet etki gökdeki de sana merhamet etsin.
    Niye? Ben belki kendi sevgi açlığımı bastırmak için yapıyorum hayvan beslemeyi? İlla cennet garantilemek uğruna mı yapılacak iyilik? Öyle olursa iyiliği çok bekleriz...
    espresso, fatih.met, drtayfun ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye? Ben belki kendi sevgi açlığımı bastırmak için yapıyorum hayvan beslemeyi? İlla cennet garantilemek uğruna mı yapılacak iyilik? Öyle olursa iyiliği çok bekleriz...
    İnsan hangi işi yaparken tek bir duygu ve his üzerine yapıyor? Yani ben yaptığım en az %90 amelin birden fazla duygu, düşünce üzerine yapıldığını düşünüyorum.
    Tabii ki baskın olan duygu ve düşünce tek olabilir ama sadece o yoktur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    N'olur güzelim başlığı din kavgasına dönüştürüp kokutmayalım...
    ero__ bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl istiyorsanız öyle yapabilirsiniz, kediye köpeğe yardım etmeyle cenneti garantileye biliyorsak olay tamamdır
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Xmax
    ya varya haka aklıma geliyo arabanın kedinin üzerinden geçişi

inanın banane diyip kafamı çevirip gidemezdim

çok üzüldüm ya ölmesine

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi yürekli insanlara selam olsun.

Son 2 haftadır cok fazla kedi ceseti görmeye başladım. Anlamadıgım şekilde bunlar sokak arasında değil dik dönüşlerde ya da 3 şeritli otobanlarda oluyor.

2 aydır kedi besleyen birisi olarak artık bunları gördükce daha da etkileniyorum :(

Motosikleti
    Xmax

evdeki kedimde bihter bu

eğer o kedi ölmeseydi tedavisini yaptırıp yanına alıcaktım ama olmadı
    PLatooN ve ero__ bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    N'olur güzelim başlığı din kavgasına dönüştürüp kokutmayalım...
    haklısın ama herkes allah rızası için yapmıyor ki, yani ben gıcık kaptığım halde yemek veriyorum sokak hayvanlarına ve bunu içimden geldiği için yapıyorum, benim gibilerin karakteri böyle oldukları için hayvanlara iyilik yapıyorlar..

bu şeye benzedi, geçenlerde boş bulundum da inançsız olan komşumuza "sana sormadan senin rakıdan içtim hakkını helal et" dedim ve oda din iman kitap pek haz etmediği için "kavun da vardı orda, kesip yeseydin" diyerek cevap verdi..

her geçiş dönemi sıkıntılı olur, eski kafalar belki inanç olayına fazla değer verebilir ama inançlı olmak yada olmamak insanın karakterine etki etmiyor, bu bir gerçek. inanç olayı kişisel bir şey, başkalarına zorla dayatılmaması gereken bir şey.
    ................
    2011 yılında da serçe kuş ölmüştü elimde, çok üzülmüştüm, arkadaş ile okula gidiyorduk ve kuş nasıl olduysa bakkalın kapısına çarptı ve yere düştü, hemen elime alıp biraz su içirdim ve suyu içerken ağzından kan boşaldı ve öldü..

tüylerim diken diken olmuştu, baya üzülmüştüm. o anki hareketleri gözümün önünden gitmiyor, yani bir canlının gözümün önünde can çekişmesi beni mahvediyor,

şundan bir kaç sene önce köpeğimize saldırmaya çalışan bir K9 vardı ve hiç düşünmeden köpeğin önüne atılmıştım ve bizim köpeği kurtarmıştım...

bir başka canlının acı çekmesine dayanamıyorum, evet, kurban bayramında hayvanlara acı çektiriyorlar.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Bn125
    @arndiol Hocam sakın ola şu oynama oltalarıyla falan oynatmayın. İyice avvı gidüleri artıp hırçınlaşıyorlar. Topla falan oynatın ve elinizi de mümkün oldukça ısırtmayın. Ben yandım siz yanmayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/UrBdYB.jpg
    evdeki kedimde bihter bu

eğer o kedi ölmeseydi tedavisini yaptırıp yanına alıcaktım ama olmadı
    Benim kedinin de adı Bihter. Adaş çıktılar fotoğraf atmayı bilsem atacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,
    Güzel yüreğinize sağlık. Kediler çabuk üşür, motosiklet ile bir yere götürürken rüzgardan muhafaza etmek gerekir. Vücut ısıları çok düşünce tekrar ısıtmak zor oluyor. Bende tecrübe ile öğrendim. İyi bir şey yapmışsınız, elinizden geleni. Üzülmeyin diyeceğim ama üzülürsünüz ve sonra aşarsınız.

Ana yoll kenarında bir kedi yavrusu görmüştüm. Durdum, baktım anne yok. Bekledim bir süre. Bir adam geldi yanıma, abim sen gelmeden 10 dk önce bende bekliyordum annesi gelir mi diye ama gelmedi dedi. Muhtemelen annesi gelmez dedi. Napcaz dedi, bende cebime koydum ufaklığı, açık bir pet shop araştırdım götürdüm kediyi. İnternetten kedi annesi olan biiirrr sürü kedisi olan bir teyze ile de iletişime geçtim o gece ona emanet ettim sıpayı.. Ben götürene dek üşümüştü sıpa, nereden bilebilirdim mesela, halbuki mont rüzgar su geçirmiyor. Ancak etkileniyorlar. İç cebimde götürmüştüm. Hediye olarak işeyerek teşekkür etti.
    BlackBaron ve mattiadestro bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)