Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

antalya merkezde yüksek gürültülü olmayan spor salonu var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    enlighteray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    önceden gençlik spor bakanlığının salonunda spor yapmaktaydım, insan gibi hafif seviyede müzik olurdu, kapandı. ardından 5-10 farklı yere baktım hepsi de yüksek gürültü ile kafamızla sevişme derdindeler. iq sahibi spor salonu sahipleri varsa da bana denk gelmedi. antalya merkezde bildiğiniz insan gibi müzik açan veya hiç müzğik olmayan spor salonu var mı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bu pandemi döneminde spor salonuna gidebilmek büyük cesaret.
    Hala çaresi bulunamamış bir hastalığın virusu ortalarda yayılırken dikkat edin.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Antalya da talofitnessclub var. Baya iyi. Oralarda yaşasam kesin giderdim.
    enlighteray bunu beğendi.

Motosikleti
    Bn125
    Yukarda arkadaşın da dediği gibi talo iyi duruyor. Fakat size tavsiyem müzikten çok hijyene ve ekipmana bakmanız olacaktır. Düzenli olarak temizlenmekte midir vesaire asıl dikkat etmeniz gereken husus. Ek olarak salonlarda her zaman boktan müzikler çalar. Yani buna çare bulmanız zor. Onun yerine bir Bluetoothlu kulaklık alıp istediğiniz gibi takılmanız sizin için daha iyi olur. Böylelikle idman esnasında dış sesleri duymayıp daha odaklı çalışırsınız. Derseniz ben müzik bulmakla uğraşamam spotify gibi uygulamalarda direkt idman esnasında dinleyebilceğiniz müzik listeleri var. Yani en makul çözüm herhalde bu olur.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Spor salonları tehlikeli. Efor nedeniyle kimse maske takmıyor , ayrıca yüksek tempo nedeniyle normalden sık ve derin nefes almak gerekiyor ki bu da virüs yayılım hızını 3-4 kat arttırıyor. Asla tavsiye etmiyorum. Sporunuzu açık havada yapın!
    espresso bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    konu 1: sağlık
    yabancı proteinler vucuda girer ve vucut onlara karşı antikor (protein) yapar, tüm memelilerin bağışıklık sistemi böyle çalışır, hastalıkla karşılaşıp hastalanmamak sizin bağışıklık sisteminizin gücüne göre belli olan birşey tıpkı grip gibi
    -spor yapmak kilo verdidir, hormonları düzene sokar, kan şekerini düzenler vs ..... toplamda bağışıklık gücünü en az %40 arttırır.

yani benim spora gitmem değil de sizin sağlıkla ilgili söyledikleriniz tamamen saçmalık. temel biyoloji bilmemeniz hastalıktan böyle paronayakça korkmanıza sebebiyet veriyor, gidin lise biyoloji öğrenin veya böyle paronayak gibi yaşayıp hayatınızı bok edin. siz bilirsiniz

konu 2: kulak tıkacı
    ben bunu neden düşünemedim? herhalde senin süper iq'ndan daha az iq sahibi olmamdan dolayı çok sağol süper iq kardeş.

Motosikleti
    Bn125
    Hocam haftanın 5günü spora giden biriyim ve sigara alkol kullanmıyorum. Spor salonu cidden hastalık bulaşma açısından tehlikeli bir yer maalesef. Ben bu riski alıyorum ve siz de alıyorsunuz. Gitmeyince yaşadığım psikolojik sorunlar bana daha tehlikeli geliyor. Ek olarak günde 1000mg c vitamini, decavit ve devit kullanarak günlük vitamin ihtiyacınızı almanızı tavsiye ederim. Yukarıdaki mesajımda da dediğim gibi kulaklık tek çare. Eğer sigara alkol kullanıyorsanız(herkesi kastediyorum) gelip de spor yapan insanlara lütfen karışmayın. Emin olun bu ikisi spora gitmekten kat ve kat tehlikeli.

Alıntı enlighteray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu 2: kulak tıkacı
    ben bunu neden düşünemedim? herhalde senin süper iq'ndan daha az iq sahibi olmamdan dolayı çok sağol süper iq kardeş.
    Kulak için önermemiştim ya neyse...
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı enlighteray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu 1: sağlık
    yabancı proteinler vucuda girer ve vucut onlara karşı antikor (protein) yapar, tüm memelilerin bağışıklık sistemi böyle çalışır, hastalıkla karşılaşıp hastalanmamak sizin bağışıklık sisteminizin gücüne göre belli olan birşey tıpkı grip gibi
    -spor yapmak kilo verdidir, hormonları düzene sokar, kan şekerini düzenler vs ..... toplamda bağışıklık gücünü en az %40 arttırır.

yani benim spora gitmem değil de sizin sağlıkla ilgili söyledikleriniz tamamen saçmalık. temel biyoloji bilmemeniz hastalıktan böyle paronayakça korkmanıza sebebiyet veriyor, gidin lise biyoloji öğrenin veya böyle paronayak gibi yaşayıp hayatınızı bok edin. siz bilirsiniz
    Maalesef, dediğiniz gibi Lise derslerinde eksik kalmış olabilirim. Açığı kapatmak için 6 sene Tıp Fakültesi okudum , üstüne de 25 yıldır çalışıyorum , gene de sizdeki özgüvene ve ukalalığa henüz ulaşamadım. Özür.
    espresso ve ero__ bunu beğendiler.

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef, dediğiniz gibi Lise derslerinde eksik kalmış olabilirim. Açığı kapatmak için 6 sene Tıp Fakültesi okudum , üstüne de 25 yıldır çalışıyorum , gene de sizdeki özgüvene ve ukalalığa henüz ulaşamadım. Özür.
    fz6_fazer bunu beğendi.

Kulak tıkaçlarının yeri belli oldu.

Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    ne tesadüf ben de tıp fakültesi okudum, ama yeni müfredattan, sizin 25 sene önceki müfredatta bağışıklık sistemi, immunoglobulinler biokimyada yokmuş sanırım, fizyoloji vb derslerde de siz kaytarmışsınız tahminimce, sahi siz neler görmüştünüz virüsler ile ilgili? viroloji diye dersiniz olmuş muydu hiç? bendeki özgüvene ve ukalalığa ulaşacağına keşke modern tıp bilgilerine ulşasaydın hele hele internet çağında...
    tahminimce siz maskeler hastalıktan korur da dersiniz...

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben tıp okumadım, benim okuduğum lisede biyoluji dersi yoktu, fazladan matematik okuttular bize, daha lisede İTÜ'de mühendislik okuyanların okuduğu matematiği okuduk mecburen matematiğim iyi oldu ama biyolojiden anlamam.

Ama bu dandik maskelerin koruduğunu düşünmüyorum. Maskeler takan kişiyi değil etrafındakileri koruyor. Yani maskeler hasta olan kişi etrafına yayma ihtimali düşsün diye takılıyor. Maske takmayanlar da "ben hasta olmuşsam farkında değilsem de etrafa bulaştırayım umurumda değil" diyen kendi rahatı dışında başka şey düşünmeyen benciller oluyor. Bu mantığı yürütmek için biyoloji bilmeye gerek yok.

Havadan damlacıklar yoluyla geçen bir virus yayılmaya devam ediyorken kapalı alanda başkalarıyla bir arada hem de çok daha yüksek seviyeden nefes alınıp verilen bir ortamda maskesiz durmak ortamda virus kapmış biri varsa başkalarına bulaşma ihtimalini yükseltir. Ne gerek var, açık alanda insanlardan uzak durmak varken daha fazla riske girmenin gereği yok.

Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben tıp okumadım, benim okuduğum lisede biyoluji dersi yoktu, fazladan matematik okuttular bize, daha lisede İTÜ'de mühendislik okuyanların okuduğu matematiği okuduk mecburen matematiğim iyi oldu ama biyolojiden anlamam.

Ama bu dandik maskelerin koruduğunu düşünmüyorum. Maskeler takan kişiyi değil etrafındakileri koruyor. Yani maskeler hasta olan kişi etrafına yayma ihtimali düşsün diye takılıyor. Maske takmayanlar da "ben hasta olmuşsam farkında değilsem de etrafa bulaştırayım umurumda değil" diyen kendi rahatı dışında başka şey düşünmeyen benciller oluyor. Bu mantığı yürütmek için biyoloji bilmeye gerek yok.

Havadan damlacıklar yoluyla geçen bir virus yayılmaya devam ediyorken kapalı alanda başkalarıyla bir arada hem de çok daha yüksek seviyeden nefes alınıp verilen bir ortamda maskesiz durmak ortamda virus kapmış biri varsa başkalarına bulaşma ihtimalini yükseltir. Ne gerek var, açık alanda insanlardan uzak durmak varken daha fazla riske girmenin gereği yok.
    söyledikleriniz genel olarak çok saçma:tıpkı antalya merkezde yüksek gürültülü olmayan spor salonu var mı? konusuna tıbbi birikiminiz hatta bioloji bilginiz olmadan konuyla alakasız şeyler yazmanız gibi
    "Bu mantığı yürütmek için biyoloji bilmeye gerek yok." demişsiniz bu cümle tüm fikirlerinizin neden saçma olduğunu özetliyor aslında
    sizin temel düzeyde bioyoloji bilmemeniz toplumun ayıbı-suçu. bir çeşit müfredat-eğitim kurbanısınız, bilseniz ne değişirdi?
    "Bu pandemi döneminde spor salonuna gidebilmek büyük cesaret." cümlesini kurmazdınız

diğer taraftan bilgiyi küçümsemek sizin ayıbınız, metrenin milyarda biriyle metrenin milyonda biri arasında kurduğunuz muhteşem ilişki aşağıdaki doktorun dedikleriyle uyuşmuyor

https://www.youtube.com/watch?v=CeBGxKcV2CQ

maskeler konusunda hukuki sebeplerle fikir belirtemiyorum ama şu kişi şunu düşünüyor diyebiliyorum.

tıp bilginizin olmaması "Hala çaresi bulunamamış bir hastalığın virusu ortalarda yayılırken dikkat edin." demenize sebep veriyor normal ama
    çıkarımınız yine yanlış:
    dünyada beni gerçekten korkutacak virüsler bulunmakta ama covid 19 ve diğer corona virüsleri ailesi bunlardan değil.
    korkuyla değil akıl ve mantıkla yaklaşmayı tercih ediyorum. size de tavsiye ederim, ilk adımınızı bilmediğiniz konularda konuşmayarak atabilirsiniz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)