Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

912 gr agirliginda göktaşi buldum sanirim

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar,o kadar sevincli ve heyacanliyim ki sizinle paylasayim dedim.
    Biraz da ne yapacam akil almaya geldim.

Bugun yaptığim dağ yuruyusu sirasinda cok farkli bir taş dikkatimi cekti
    Taşi elime aldigimda tamam dedim,yillardir hep rastgelmesini diledigim degerli taşi buldum.

Tas avucuma sigiyor,ve cok agir.Eve geldim ilk is olarak miknatis tuttum.bingo,miknatis az da olsa tutunuyor.
    Bence yuzde 90 goktasi.

Aranizda jeolog var mi ? Veya bu islerden anlayan ?

İnternette goktasi fiyatlarina baktim,zengin olmus olabilirim su an.
    İste buldugum tasin biraz once cektigim fotolari;

https://i.ibb.co/jgNKbPm/IMG-20221127-204649.jpg
    https://i.ibb.co/T0kfjxd/IMG-20221127-204659.jpg
    dundanbiri bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    salih dalkıl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Hocam jeolog değilim ama sanki leçe olarakta bilinen volkanik taş cinsine benziyor galiba (inşallah gök taşıdırda bari içimizden biri zengin olur)
    Ducatimania bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Benim gök taşları hakkında en ufak bir bilgim yok ama devasa fikrim var.

Kusura bakma bunu da bedavaya paylaşamam en azında bir iki yüz kağıt gönderirsen konuşmaya başlarım.
    espresso ve dundanbiri bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Dağ başında bulduğun için beş kuruş alamazsın , kendi arazimde buldum yazsaydın keşke artık kayıtlara geçti :D

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Görselde meteora çok benziyor, tabi olmayabilir de. Anlamak için kesilmesi veya traşlanması durumu kesinleştirecektir. Eğer demir testeresiyle kesildiğinde bildiğin demir külçesi gibi bir yapı varsa meteordur. Meteorların çok büyük kısmını mıknatıslar oldukça güçlü şekilde tutarlar, hafif manyetizma ile değil. Yine de olabilir...

Meteoru değerli kılan kütlesel farktan çok moleküler yapısıdır. C40 molekülü dünyaya düşen küçük bir gök taşında bulunmuştu, bilmeyenler için söylemek isterim ki gezegenimizde bu molekül yapısı yoktu, bu gök taşıyla geldi, keşfedildi, yapay olarak sentezlendi ve üretildi. C40 Nano Tüpler bunlar sayesinde var olabildi. Kısacası elinizdeki basit bir demir parçasına yakın değerde de olabilir, güzel para da edebilir.

Malesef ki ülkemizde bununla ilgilenen yetkin bir kurum olduğundan şüpheliyim, yine de Türkiye Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile irtibata geçip bilgi almayı deneyebilrsiniz. Elbette ki hepsi ikramınızı kabul edecek veya bir tartıyla ağırlığı karşılığı kaba ve yetersiz bir fiyat teklif edebileceklerdir ki ondan da şüpheliyim.

En mantıklısı bu sayfayı inceleyerek size en uygun kargo ve iletişimi sunabilecek kaynakla iletişime geçerek örneği test için ücretini de ödemeyi göze alarak gönderip sonuçlarını, hatta fiyat tekliflerini beklemek olabilir.
    Ducatimania ve dundanbiri bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görselde meteora çok benziyor, tabi olmayabilir de. Anlamak için kesilmesi veya traşlanması durumu kesinleştirecektir. Eğer demir testeresiyle kesildiğinde bildiğin demir külçesi gibi bir yapı varsa meteordur. Meteorların çok büyük kısmını mıknatıslar oldukça güçlü şekilde tutarlar, hafif manyetizma ile değil. Yine de olabilir...

Meteoru değerli kılan kütlesel farktan çok moleküler yapısıdır. C40 molekülü dünyaya düşen küçük bir gök taşında bulunmuştu, bilmeyenler için söylemek isterim ki gezegenimizde bu molekül yapısı yoktu, bu gök taşıyla geldi, keşfedildi, yapay olarak sentezlendi ve üretildi. C40 Nano Tüpler bunlar sayesinde var olabildi. Kısacası elinizdeki basit bir demir parçasına yakın değerde de olabilir, güzel para da edebilir.

Malesef ki ülkemizde bununla ilgilenen yetkin bir kurum olduğundan şüpheliyim, yine de Türkiye Meteoroloji Genel Müdürlüğü ile irtibata geçip bilgi almayı deneyebilrsiniz. Elbette ki hepsi ikramınızı kabul edecek veya bir tartıyla ağırlığı karşılığı kaba ve yetersiz bir fiyat teklif edebileceklerdir ki ondan da şüpheliyim.

En mantıklısı bu sayfayı inceleyerek size en uygun kargo ve iletişimi sunabilecek kaynakla iletişime geçerek örneği test için ücretini de ödemeyi göze alarak gönderip sonuçlarını, hatta fiyat tekliflerini beklemek olabilir.
    Meteoroloji?

MTA daha iyi bir secenek olmaz miymdi?
    hasmet ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meteoroloji?

MTA daha iyi bir secenek olmaz miymdi?
    Sadece tahmin/öneriydi. Malesef ülkemizde bu konuyla kim alakadar olur bilgim yok.
    ...

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS ADV
    Mesajınızı gördükten sonra Google da göktaşı görsellerini inceledim. Elinizdeki taş ile göktaşı görselleri büyük oranda benzerlik gösteriyor. Ben olsam MTA ile iletişime geçerdim.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Uzman değilim, film izlerim.
    Bu taş meteorsa düştüğü yerde az biraz çukur oluşması beklenmez mi? Eskiden düşüp çukurun zamanla dolması da olası ama o zaman da bu taşın toprak altında kalmış olması gerekmez mi?

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzman değilim, film izlerim.
    Bu taş meteorsa düştüğü yerde az biraz çukur oluşması beklenmez mi? Eskiden düşüp çukurun zamanla dolması da olası ama o zaman da bu taşın toprak altında kalmış olması gerekmez mi?
    Nadiren yer altında kalıyor. Çok küçük olanları yüzeyden aşağı inemiyor, topraktaki bir çakıl gibi. Yumruk kadar birşey ise elle kazılıp (yumuşak toprakta ve aletsiz) çıkarılabilecek derinliği geçmiyor. Ama için özü, eğer alan dağlık taşlık bir yer ise hem derine giremiyor, hem de küçük korozyonlar ile kendiliğinden yuvarlanıp gidebiliyor.
    ...

Haftasonu gidip o bolgede iyice arastirma yapayim.
    Millet dağda kanlica mantari toplasin ben ise göktasi.

Doga ana sonunda yuzume guldu.Dogaya hep saygili oldum,cop atan o.clarini hepsinin olmesini diledim.sonunda karsiligini bana verdi.

Tesekkir ederim doga ana,seni cok seviyorum

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    değerli maden deyince para deyince aklıma 1 lira geldi... duyduğuma göre 1 liranın metal değeri 3 lira civarıymış... yani ben şimdi 1000 tane 1 lira alıp eritip metal olarak satarsam 3 bin lira ediyormuş...

tabi bunu yapmak yasakmış. ben yine de 1 liraları biriktireyim de ileride değeri artabilir.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Eric Clapton adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haftasonu gidip o bolgede iyice arastirma yapayim.
    Millet dağda kanlica mantari toplasin ben ise göktasi.

Doga ana sonunda yuzume guldu.Dogaya hep saygili oldum,cop atan o.clarini hepsinin olmesini diledim.sonunda karsiligini bana verdi.

Tesekkir ederim doga ana,seni cok seviyorum
    2 ay sonra pelerin ve donla gamma-man diye gökyüzünde görmeyelim sizi sonra.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen hafta ben de benzer bir taş buldum, bir yumruk büyüklüğünden biraz küçük 415 gr. Bir tarafı komple demir, diğer tarafı bildiğin kayaya benziyor. Ama biraz araştırınca şöyle bişey çıktı karşıma; göktaşlarında gözenekler olmaz diyorlar, benimki biraz gözenekli, seninki de biraz öyle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)