Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Duster 4x2 Eco G vs Stepway Eco G ?

Motovento
    REKLAM ALANI

.,..........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Karşılaştırma yorum gibi birşey mi soruyorsun üstad.
    Şöyle bir yorum yapabilirim.

arkadaşın hurda mercedesi değerlendirelim diye, gittik en boş sıfır sandero aldık. ambition paket 1.0 motor 3 silindir turbosuz 70 bg mi neydi.
    Yani motor öyle bir verimsizdi ki, arkadaş yıldı. start stop vardı, stop edip çalışırken sallanıyordu araba, 3 silindirden galiba. 5-6 bin km'deki aracı sattı. sıfır 1.6 focus aldı.
    Neyse
    tam sitede göremedim ama eco g modeli 90-95 bg var galiba. tce motorsa turbosu varsa alınır, arabayı taşır üzmez. stepway paketi de biraz dolu paket galiba. ama 3 silindir turbosuz kıt bir motor olan 1.0 motoru hiç tavsiye etmiyorum. boşuna almayın hocam.

he duster mı sandero mu derseniz, fiyatları hangi aralıkta bilmiyorum ama duster düşünürdüm ben direkt.
    sandero'nun eco-g'sini göremedim.
    ama duster'ın eco g'si 1.6 motor. 4 silindir 115 bg. gayet makul mantıklı duruyor. kasası da değişince güzel görünüyor bence.
    Carbondioxid bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    tabiki duster heleki yeni duster ise gayet güzel bir araç.kendi fikrim ama 2 kişi falan binilicekse lpg model almaktansa 1.0 tce olanını alırdım.turbo olduğundan 1.6 dan yokuşlarda daha performanslı olucaktır.mümkünse 1.3 tce alırsanız tabi bulunursa o çok güzel bir motor

Elinize sağlık , aslında dün konuyu açtığımda doldurmuştum soru dizelerimi.. sonradan sildim.

Supertenere'ye ne'zaman niyet etsem 10-20 bin fiyat artıyor , artık motosikleti bırakma vakti diye düşünuyorum. (tabii her'an fikir değişebilirimde).

Bu iki model , yerden yükseklik olarak cezb ediyor , hafif arazi sürüşlerinde altı vurmasın kafii (offroad değilsede bozuk zeminler av vs..)

Bilhassa stepway 0.9 motor turbo 90 beygir , ancak EasyR sollamalarda nefessiz kalır ve tehlike yaratabilirmi diye düşünuyorum , yerine 1.0 EcoG manuel turbo 100 beygir kafamı kurcalamakta...

Duster hacim olarak bi tık , yine yerden yükseklik avantajı... kafam karışık , ve otomobillerde tam bi cahilim..

Acaba nispeten yol tutuş hangisinde daha iyidir , bi tanidigim 2017'de 4x4 Duster kullanmiş , virajlarda , kaplumbağa gibi sırt üstü düşmeye/dönmeye meyilli rezil bi yoltutuşu var demişti , elbette limitlerinde kullanilmalı...

Kafam çorba gibi vesselam

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    dacia da otomatik işine girmiceksin girersen performans beklemiceksin manuel al.eski kasa duster çok kazma diyorlar doğrudur ama yeni kasası için konuşursak gerçekten adamlar fark ettirmiş.hızlı gidilcek spor bir araç değil.benzin için konuşursak 0.9 stepway iyidir duster da 1.0tce yeterlidir diyebilirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)