Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

320 milyar metreküp doğalgaz bulundu

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yerli ya da yabancı kömür fiyatları usd üzerinden hesaplanıyor.
    doğalgaz fiyatları ise uzun süreli anlaşmalar ile belirleniyor. avrupa ülkelerinden iki misli fiyat ödediğimiz söyleniyor, bilemiyoruz. (ticari sır)

tarımdan gısaya, endüstriyel ürünlerden ham maddeye her şeyin fiyatı usd üzerinden hesaplanıyor.

keşfedilen gaz rezervine fazla sevinemiyorum, zira a.k.partisi yönetiminde toplanan vergiler, satılan ülke malları, kurumları, mevcut borç, ileri döneme temlik edilen alacaklar, yap-işlet-devret projelerinin fiyatlanması ve yapımı gibi unsurları göz önüne aldığımızda, 60 milyar dolar tutarındaki bir rezervin neye merhem olacağı muğlak.

kaldı ki, bu keşfin arkası gelsin, 10 katı rezerve ulaşılsın, kusura bakmayın ama buradan memlekete fayda geleceğine bursalıali abi dahi inanmazken, kim inanacak?
    Doğalgaz fiyatı ticari sır ise benim Aliexpress'ten aldığım ürünün fiyatı da ticari sır, gümrükçüler sormasın bana.
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bizim gaza ihtiyacımız yokki
    bor'u muz var 2K23 te ÇIKARACAĞIZ 200 TL ile 20000 km yol yapacağız

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2023de yerli doğalgazımız göklerde !

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakma haşmetlu padişahım... 18 yıldır burnumuzdan geldi.. Artık iyilikten güzellikten anlamıyorlar..Zaten anlamıyorlardı ama tolere edebiliyorduk.. İşin boyutu git gide boka sarıyor...
    Elimize sopa almanın zamanı geldi.. Vurmasak ta göstermek gerek..
    Maksat ta anladığım kadarıyla o zaten. Etraflarına "Bakın reis n'aparsa yapsın destekleyin, çünkü karşınızda eli sopalı bunlar var" diyebilmek. Eskiden beridir köklü bir sorunumuz olan olan ayrımcılık, bölücülük, kabilecilik hortlatılıyor senelerdir. Çünkü bunlar olmasa sahtekarlar ne başa gelebilir, ne de başta kalabilir.

İnsanlar bilse ki ülkede işler liyakat ve adaletle işleyecek, kimin ne işi olur lağım çukurundan hallice siyasi partilerle?

Zorla güzellik olmuyor malesef.

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudur. Bu öyle basit bir toplumsal problem değil , planlı ve uzun vadeli ülkeyi ve rejimi yıkma olayı , bu iş canım-cicim'lik bir olay değil. Gün gelir her kes bu gerçekle yüzleşir.
    Arka planı hiç birimiz bilmiyoruz, ama benim gördüğüm, kendi halkının zaaflarını çok iyi bilip değerlendiren becerikli bir siyasi hırs, n'olursa olsun başta kalmak için elinden geleni yapmakta... Ne rejim, ne de din, çok da umrunda değil.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Yazdım-sildim, yazdım-sildim, yazdım-sildim...

Tüm bu yapılanlar, ortaya bir kılçık atıp kitleleri uyuşturmaya ve uyutmaya devam etmekten ibaret...

Şu konuyu konuşuyor olmamız bile, adamların kitleleri uyutmak konusunda ne kadar başarılı olduğunun bir göstergesi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Putin açıklama yapmış, dogalgaz bulduk diye sevinmeyin, bizim borulardan kaçan gaz o diye.. ;)

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yalnız ne gaz verdi beeee

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    venezuela da bir tane çikolataya benzinlik satın alabiliyorsun...

konya ile aynı boyda olan hollanda nasıl oluyorda 500 milyar dolara yakın ciro yapabiliyor onu öğrenelim biz.. nerelerde yanlış yapıyoruz ülke olarak dimi? daha fazla katma değer üretmemiz lazım.

yer altından gaz çıkmış osuruk çıkmış yetmedimi artık, sen utanmıyor? sıkılmıyor?

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Enerji bakanlığına bağlı maden işleri genel müdürlüğünde bir harita vardır, haritada ülkemizde hangi yer altı kaynakları, madenler olduğu tahmini rezervleri karış karış yazmaktadır ve yetkili kişiler tarafından bilinmektedir, metalik madenler, doğal gaz, petrol, doğal taş vb, önemli olan bunları mantıklı şartlarda işletip vatandaşın faydasına sunabilmektir, doğal gaz faturaları yarıya düşmeden inanmam böyle şeylere, önümüz kış doğal gaza tekrar zam gelecek adım gibi eminim, onu da yine saçma sapan bir sebeple açıklarlar, bazıları yine alkışlamaya devam eder.
    Italian bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Doğalgaz zammı, topyekûn enflasyonla mücadele gereği bir şey.

Gaz çıkarıyor ise sıçması yakındır diye bir söz vardır Aman diyim
    drtayfun bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    su konuyu her gördüğümde aklıma bu geliyor

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Geçen haftanın şapkadan çıkan tavşanı doğalgazdı. Bakalım bu hafta ne çıkacak. Yedik mi ? Hayır.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Gaz çıkarmanın sebebi anlaşıldı...
    hazırlık yapılmakta...
    BOTAŞ ve TPAO halka açılacak...

Gazı çıkarmak için 5-6 milyar dolar yatırım gerekiyor.
    TPAO'nun kuruluşları TÜPRAŞ, PO, petkim satıldı gitti.

Tamam. Varım.
    Ama şartım var. Çünkü Akp ye güvenmiyorum.

BOTAŞ ve TPAO'yu halka açmayın. O kuyudan gaz çıkarılması için iş ortaklığı kurun.
    Sadece Türk Vatandaşlarının kuyudan çıkacak gaza ortak olabileceği şartını koşun.
    Bunuda Devlet bonosu şeklinde yapın.

5 milyar dolar için, 500.000 Türk Vatandaşı girişimci arandığını duyurun.
    Kelle başı 10.000 USD yapar.

Kelle başı 5 hisseden fazla alınamasın. Bu hisseler sadece iş ortaklığı için olmalı.
    Yani kuyudan çıkacak gaza ortaklık şeklinde.
    Toplanan parayı hükümet başka hiçbir yerde kullanmamalı, sadece gazın çıkarılması için kullanılmalı.
    Bonolar satılamayacak/devredilemeyecek.
    İsteyen bunu devlete geri verecek, devlet başka Türk girişimciye satacak bonoları.
    Başka türlü bonolar el değiştiremeyecek. İsme yazılı tahvil yani.
    Yani devlet garantisi demek bu. Bir devlet garantiside biz alalım. Cengiz, limaklardan bıktık böğürdük artık.

Toplanan parayla, 5 milyarlık yatırım yapılır. Gaz çıkarılmaya başlanır.
    İlk çıkan gazın satış karı bono sahiplerine dağıtılarak, devlet tarafından bonolar geriye alınır ve tekrar satılmaz.
    Bono vadeleri en fazla 5 yıl olmalı. 5 yıl sonra bono bedeli dolar bazında %50 olarak geriye ödenmeli.

Hani 65 milyar dolarlık gazdan bahsediliyorya.
    Devlet 5 milyar yatırım bedelini toplar, 7.5 milyar dolar olarak geriye verir.
    Vade sonunda kuyu/gazın çıkarım hakkı herşey yine %100 devletin olur.

Özetle, özel bir yap işlet devret modeli. Ama işin içinde kan emici yandaş şirketler olmayacak.

Yapsınlar bu iş ortaklığını.
    Ben bu bonodan almaya varım...

Sende var mısın ?
    Italian ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    ha ha haaa

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Her katman ayrı komedi

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaz çıkarmanın sebebi anlaşıldı...
    hazırlık yapılmakta...
    BOTAŞ ve TPAO halka açılacak...
    Cumhurbaşkanlığı seviyesinde 2. sınıf borsa spekülasyonu yapıldı. Kolay yoldan köşe dönme hevesindeki aptal halka tavandan enerji şirketlerinin hisselerini çakıp, zarar etme paniğinde satış yapan insanların ucuz dolarını alıp çıktılar.

Bir diğeri de insanların dövizin baskılandığını sanmaları. Döviz baskılanmıyor arkadaşlar. Devleti borçlandırıp açığa sattırıyorlar, sattıklarını da kendileri ucuza topluyorlar. Tıpkı X kişisini başkan/bakan yapıp, devlet ihalelerini kendi paravan şirketlerine vermesi gibi. 20 lira olunca servet onların, borç bizim olacak.

2 ay önce basılmış parayı kamu bankalarında kredi diye dağıtıp, ev aldırttılar insanlara. Parayı kazananlar döviz mi alıyor borsaya mı yöneliyor? Dağıtılan krediyi kim ödüyor? Kredi kimlere ve kimlerin malı için kullandırıldı?

"Doları baskılıyorlar" veya "halkın gazını alıyorlar çünkü oy kaybediyorlar" şeklinde düşünen arkadaşlar emin olsunlar ortalama bir AKPliden daha zeki değiller. İçine çekildiğimiz tezgahtan bile haberimiz yok. Dirisi kaç para etti ki ölüsü kaç para etsin diye satıyorlar işte. Tohumuna para mı verdiler?

Satıp bitirdiler, dibini sıyırıp ülkeyi savaşa sokup siktir olup gidecekler.

Daha iyisini hak ettiğimizi hiç düşünmüyorum. Şu ortamda sisteme vergi ödeyen, bankada para tutan adamın yakınmaya hakkı yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Düşündükçe kahroluyor insan. 20 senenin özeti.

Zarar ediyor diye tüm devlet kurumlarını sat, sonra tüm kurumları 10 katı zarar etmiş şekilde kamulaştır.

300-400 milyar kadar bir parayı hiç etti bu rejim. Bu hali ile dünya tarihine geçmiş bir soygun bu. Bi savaşta yada mülteci botunda ölmezlerse torunlarınızı kucağınıza alır izlersiniz 20 sene sonra filmini.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)