Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

320 milyar metreküp doğalgaz bulundu

Motovento
    REKLAM ALANI
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah'ım sen bana sabır bunlara inanan sığırlara akıl ver.

1. Hürriyet: Akçakoca’da doğalgaz bulundu (9 Eylül 2004)
    Akçakoca açıklarında doğalgaz bulundu. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Osman Saim Dinç, Akçakoca açıklarında yapılan sondaj sonucu, Karadeniz’in ilk ekonomik ve ticari doğalgaz keşfini yaptıklarını açıkladı. Yıl sonuna kadar ciddi yatırımlar yapılarak, doğalgaz karaya çıkartılacak.

2. DHA: Akçakoca’da doğalgazdan sonra petrol umudu (26 Kasım 2006)
    TPAO Üretim Daire Başkan Yardımcısı Mehmet Kul, Türkiye’nin Karadeniz’de bulunan ilk doğalgaz üretim tesisinde sona doğru gelindiğini, açıklarda ve daha derinlerde petrol bulacaklarından emin olduklarını söyledi.

3. AA: Karadeniz doğal gazı devreye girdi (20 Mayıs 2007)
    Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Akçakoca açıklarında çıkartılan doğalgazın Türkiye’de konutlarda tüketilen doğalgazın onda birini karşılayabildiğini söyledi.

4. Sabah: Karadeniz’de petrol ağa takıldı (26 Ağustos 2007)
    Müjdeli haber önceki gün Meclis’te Cumhurbaşkanlığı 2. tur oylaması yapılırken geldi. Muharrem Sarıkaya, Enerji Bakanı Hilmi Güler’in verdiği müjdeli haberi yazdı.

5. Sabah: Sakarya’da doğalgaz bulundu (15 Mayıs 2009)
    Kaynarca ilçesinde, TPO tarafından yapılan sismik araştırmalar sonrasında bölgede doğalgaza rastlanınca sondaj çalışması başlatıldı. TPAO bir süre önce Karadeniz Akçakoca açıklarında doğalgaz bulunması üzerine Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı aynı hat boyunda araştırma yaptı.

6. AA: Yeni doğalgaz rezervi bulundu (17 Haziran 2010)
    Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın Batı Karadeniz açıklarında sürdürdüğü doğalgaz arama çalışmaları sırasında 1.600 metre derinlikte yeni rezerv bulunduğu bildirildi. Akçakoca sahilinin yaklaşık 14 kilometre açığında, denizin 100 metre derinliğinde yeni bir kuyu açılarak sondaj çalışması başlatıldı.

7. AA: TPAO’dan sevindiren Akçakoca açıklaması (29 Mart 2011)
    TPAO’dan Akçakoca’daki üretim platformuyla ilgili güzel haber geldi. Üretim Daire Başkan Yardımcısı Mehmet Kul, Düzce’nin Akçakoca İlçesi açıklarındaki 4’üncü doğalgaz üretim platformunun devreye girmesiyle günlük 250 bin metreküp olan doğalgaz üretimlerinin 600 bin metreküpe çıktığını söyledi. (Kaynak)

8. Bakan Yıldız: Petrol bulduk ama çıkaramıyoruz (25 Ağustos 2012)
    Akçakoca açıklarındaki doğalgaz platformunda incelemelerde bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Hakkâri civarlarında önemli miktarda petrol bulgusuna ulaştıklarını kaydetti. Yıldız, “Ancak hem özel sektör hem de TPAO petrolü terör nedeniyle aramaya başlayamadı” dedi.

9. Milliyet: Karadeniz, petrol ve doğalgazda yeni merkez (10 Mart 2013)
    Enerji savaşlarının yeni merkezi Karadeniz oluyor. Exxon-Mobil, Shell, Chevron, Total, OMV, Rosneft, Petrobras ve Repsol gibi küresel oyuncuların bölgeye akın etmesi “Karadeniz’de ciddi petrol ve doğalgaz rezervi” olduğuna dair tezleri güçlendiriyor.

10. Bakan Dönmez: Akçakoca’da bir doğalgaz keşfi oldu (29 Haziran 2020)
    Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Türkiye Petrolleri’nin kendi sondajıyla Akçakoca’da bir doğalgaz keşfi oldu. Rezerv yakaladılar. Üretim de yapılıyor. Batı Karadeniz tarafında böyle bir keşfimiz ve üretimimiz var. Karadeniz’den o açıdan biraz daha ümitliyiz” dedi.
    fatih.met ve odo bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bir de yeraltı zenginliği bulunca iktidar niye kendine pay çıkartıyor? MTA'nın görevi zaten arayıp bulmak. Ne zaman ki iktidar bu zenginliğin çıkarılıp halkın refahını artmasına katkıda bulunur, o zaman kendine pay çıkartır. Sanki kendileri yarattı doğalgazı.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de yeraltı zenginliği bulunca iktidar niye kendine pay çıkartıyor? MTA'nın görevi zaten arayıp bulmak. Ne zaman ki iktidar bu zenginliğin çıkarılıp halkın refahını artmasına katkıda bulunur, o zaman kendine pay çıkartır. Sanki kendileri yarattı doğalgazı.
    Deme öyle kardeşim. İlahi güç ortak çalışmaları sayesinde iman kuvvetiynen çıkıyor o gaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

Son dakika: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Karadeniz'deki doğal gaz rezervi keşfi için ülkeler bazında ilk tebrik Filistin'den geldi. Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas,Türkiye'nin başarısının Filistin'in başarısı olduğunu ifade etti.
    Senin gazın benim gazım da derse ...

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanmıyoruz artık diye ülkesinin gelişmesini istemeyen insan muamelesi yapıyorlar bize.

birine birşey kazandırmadan çakılı çivisi olsa yine sevinirim
    yerli araba yapacağız dediler ve ortada araba yok, yerli tank yapıcaz dediler ortada sadece bir kaç protatip var, yerli uçağımızı yapıcaz dediler oda yok meydanda, yerli elektrikli arabamızı yapıcaz dediler ve oda yok, yıllardır yer altı zenginlikler ile ilgili hep müjdeler geliyor ama halk o zenginliklerin bolluğundan hiç yararlanamadı...

iki dengesiz bizi hain ilan ediyor diye biz hain olacak değiliz... her geçen gün fakirleştiğimize şahit oluyorum ve bu dengesiz insanlarda bu fakirleşme yüzünden daha kalitesiz yaşama mağruz kalıyorlar, onun tesellisi yeter bana, adalet yerini buluyor az çok..

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Araba üretiriz ya onun torpido gözündeki ampulü zambiyadan getireceğiz, İHA-SİHA üretiriz vay efendim bir kanadının vida somununu kirinazyadan alıyoruz, Savunma sanayide Hisar A-O ve U üretiriz anten radarı Rus yapımı değilmi onun yauuww, Helikopter ürettik yıllardır kullanıyoruz yok zıkkımının zıkkımı şunlara ait.. Üretilen veya geliştirilen o kadar çok şey varki şuraya yazmaya ne hevesim nede takatim var. Kulaktan dolmada değil birçoğunu kullandık kullanıyoruz. Ülkenizle derdiniz ne? Ne oldu bindiğiniz Ducatileri dolarmı vurdu vayh vayh ne üzüldüm ne üzüldüm..
    Doğalgazdaki gelişmeye de birşeyler bulup yakıştırmışsınız şaşırdık mı HAYIR
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    speederbike
    İtibar göklerde. İstikbal yere ineli çok oldu.

Yerli ve milli ayçekirdeğimizin pakette satılanlarının kilogram fiyatını bilen var mı?

120 gr. çitliyo ay çekirdeği 5.10 TL. Çarpım bilen beri gelsin

Motosikleti
    speederbike
    1 kilosu 15 kuruş ediyor. Hülooooğğğ.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ros1n2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkenizle derdiniz ne? Ne oldu bindiğiniz Ducatileri dolarmı vurdu vayh vayh ne üzüldüm ne üzüldüm..
    Damadın "dolarla ne işiniz var" argümanının motosiklet versiyonu

Ülke süper. Problem bizde...
    Italian bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    gaz çıkıyorsa sıçış yakındır.
    ero__, okanbagiscan ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bn125
    Son 10 yılda herhalde 10 kere buldular. Zaten bu karadenizde doğalgaz olayı 2 senedir dönem dönem konuşulan bir olay(aslında çok daha uzun süredir), sanki Yüce Honos iktidara gelince ortaya çıkmış gibi lanse ediyorlar ve üzülerek söylüyorum 320m metreküp az olmasa da Türkiyeyi 3senede 30 yıl ileri ışınlayacak kadar da değil. Rusya, Abd gibi ülkelerin son 10 yıl tüketimine bakarsanız ağlayabilirsiniz benden söylemesi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Abicim bulunmasında sakınca yok.
    Daha fazla bulsunlar ne olacak?
    Mesele sistem.
    Ülkemin toprağını azıcık eşelesen su fışkırıyor.
    Dağlardan ırmaklardan gürül gürül su akıyor.
    Buna rağmen kol gibi su faturası ödüyorsunuz.
    Bu sistemde gaz fışkırsa ne olur, petrol fışkırsa ne?
    espresso ve Italian bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Suzuki Freewind
    Esas komik mi desem vahim mi desem kısmını sanırım herkes atlamış ?
    Dün gündüz müjde verildi gaz diye, aynı günün gecesinde oto gaza zam yapıldı
    Nette mevcut inanmayan bakabilir

Kendi alanımızdan kendi doğalgazımızı çıkartacağız çok şükür, başka ülkeler gibi topraklarından petrol gaz çıkmadığı halde, milleti sömürüp gazını petrolünü çalmıyoruz ya... Az olsun öz olsun yiğen, illaki yeni rezervler bulunacaktır.
    bursalıali bunu beğendi.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    vatana millete hayırlı ugurlu olsun inşallah devamı gelir .
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Biz üç sene sonra belki yerden çıkacak gazla bugün mutlu oluyorken, yine bugün Konya kadar Hollanda bizden on kat daha fazla tarım ürünü ithal ediyor...

Sayın cumhurbaşkanımızı tebrik ediyorum. Az bile yapıyor. Bence Sonbahar ve İlkbahar için de ayrı saraylar inşa edilmeli. Uçan saraydan sonra yüzen bir saray da lazım bence. Helal olsun.
    Italian bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim bulunmasında sakınca yok.
    Daha fazla bulsunlar ne olacak?
    Mesele sistem.
    Ülkemin toprağını azıcık eşelesen su fışkırıyor.
    Dağlardan ırmaklardan gürül gürül su akıyor.
    Buna rağmen kol gibi su faturası ödüyorsunuz.
    Bu sistemde gaz fışkırsa ne olur, petrol fışkırsa ne?
    Doğru söylüyorsun la horuz... Zonguldaktaki kömür madenleri , soma tavşanlı kömür madenleri 70 senedir faaliyette... Ama sttimin kömürünün tonu anasınınki gibi... Sanki doğalgaz yarı fiyatına satılacak..
    Biz niye sevineceğiz? Bizim için müjdeli olan ne ?...
    Sanki çıkan gaz halka eşit olarak ücretsiz dağıtılacak..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz üç sene sonra belki yerden çıkacak gazla bugün mutlu oluyorken, yine bugün Konya kadar Hollanda bizden on kat daha fazla tarım ürünü ithal ediyor...
    "ihrac ediyor" olacakti yahu. ithalat konusunda kesin biz ondeyizdir...

Edit. Dunyanin en cok bugday ithal eden ulkesi olmusuz bu sene... Konya tahil ambari diye ogretilirdi okullarda... Nerden nereye...
    Neyse, gercekleri dusunup keyfimizi bozmayalim. Gazla gaza gelip mutlu olmaya devam...

Alıntı Ros1n2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba üretiriz ya onun torpido gözündeki ampulü zambiyadan getireceğiz, İHA-SİHA üretiriz vay efendim bir kanadının vida somununu kirinazyadan alıyoruz, Savunma sanayide Hisar A-O ve U üretiriz anten radarı Rus yapımı değilmi onun yauuww, Helikopter ürettik yıllardır kullanıyoruz yok zıkkımının zıkkımı şunlara ait.. Üretilen veya geliştirilen o kadar çok şey varki şuraya yazmaya ne hevesim nede takatim var. Kulaktan dolmada değil birçoğunu kullandık kullanıyoruz. Ülkenizle derdiniz ne? Ne oldu bindiğiniz Ducatileri dolarmı vurdu vayh vayh ne üzüldüm ne üzüldüm..
    Sevgili trol kardeş. %100 yerli milli araba yapacağız dediler, şimdi varank çıkmış motoru niye yapalım ki zaten yapılmışı var. 1000 lerle ifade edilen rakamlarla satış yapacaksak niye motor üretmeye çalışalım diyor.

Yahu asena bu kadar kıvırmadı be halen ne yüzle gelip buraya laf sokmaya çalışıyorsunuz anlamıyorum. Çekirdek kaç para çekirdek!
    Italian bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)