Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motor Bloğunu Çatlatan gören duyan oldu mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    bence eksik cümle.çatlar kısmındaki çatlama motor bloğu değilde boyasının çatlakçatlak olması veya motor bölümünde iz kalması en klasik sonuç oluyor.evet bende yıkamadan önce beklerim hava falan basarım soda içer oyalanırım.birde benim bildiğim motosiklet gerçekten sık yıkanan bir cihaz değil.senede taş çatlasa 3 kere falan suyla yıkama yapıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ne yapalım peki yıkamacıya kadar römorkla mı götürelim motoru ısınmasın diye? Yani üretimde fabrika bu kadar basit şeyi hesaba katmıyor olabilir mi? Deli gibi gazlayıp motor ısısını tavana vurdurup sonrada buz gibi soğutulmuş suyla yıkamaktan bahsetmiyoruz ki burada. Normal şekilde kullanılmış normal çalışma sıcaklığında olan bir motoru yıkamacıda yine normal sıcaklıkta suyla yıkatmaktan bahsediyoruz. Yine de çatlarsa kusura bakmayın ama çatlacağı varmış o bloğun.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....senede taş çatlasa 3 kere falan suyla yıkama yapıyorum.
    Benim kafadan bir tarzan daha.
    Bende çok yıkamanın fayda yerine zarar verdiğini düşünenlerdenim. O yüzden senede 2 bilemedin 3 defa yıkatırım.
    Ayda bir veya gerektiğinde nemli bezle silerim hepsi bu...
    espresso bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Evet var rahmetli pederin 1978 de Ford arabasının bloğu kışın çok yağmurlu bir günde derin suya girince çatlamıştı. Sanayide kaynak yapılmıştı. Bir daha görüp duymadım. 4-5 sene Topkapı sanayide rektifiyeci arkadaşım vardı, onun dükkanında takılırdık. Bir ara benimde aklıma gelmiş sormuştum. Babası ben 2-3 kere gördüm demişti. Camel Trophy vardı bir zamanlar, defenderlerla yarışırlardı onlara hiç olmuyor mu diye merak ederdim. Sahi nol'du Camel Trophy lere?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kafadan bir tarzan daha.
    Bende çok yıkamanın fayda yerine zarar verdiğini düşünenlerdenim. O yüzden senede 2 bilemedin 3 defa yıkatırım.
    Ayda bir veya gerektiğinde nemli bezle silerim hepsi bu...
    Sen çok yıkamışsın. Ben 1 seme sonra ilk defa bayramdan önce yıkadım.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bizim burada opet var, bazen hafta sonları gider motorumu yıkar gelirdim ve bir seferinde izin vermediler, motosiklet yıkamaya kapatmışlar, sebebi ise birinin motor bloğu çatlamış ve olay yaşamışlar...

bilgisi olmayan bir arkadaşın yüzünden aylarca orada motosikletimi yıkayamamıştım...

neyse artık sıkıntı yok, yasak çoktan kalktı gidebiliyoruz, motora binerek gidiyorum ama motoru sıkıştırmadığım için fazla ısınmıyordur ve bu yüzden problem olmuyordur...

bazı arkadaşlar yağmurdan bahsetmiş, yağmur yağması ile tazyikli soğuk suyu doğrudan bloğa tutmak aynı şey değildir..

yağmur yağacak bir havada zaten yağmur ısısı hava ile yakın ısıda oluyor ve bloğa parçacık olarak deydiği için bloğu bir anda soğutmuyor ve bu yüzden sorun olmuyor yağmur.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)