Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Nazi Türkiyesi'ne hoş geldiniz.Dardanel Çalışma Kampları.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük ihtimalle konunun yeri burası değil ama bir şekilde insanların,bu insanlık dışı ve kanun dışı rezaleti görmesi gerekli.

Dardanel Çanakkale Fabrikası'nda son 15 günden 40 ı aşkın COVID-19 vakasına rastlandığı için testi pozitif çıkan işçilere ev karantinası verildi.İşçiler arasında pozitif sayısı arttıkça üretimde aksamalar meydana gelmeye başladı en sonunda Çanakkale Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'ndan alınan kararla işçilerin 14 gün boyunca fabrikada hazırlanan yatakhanelerde kalmalarına ve hasta hasta üretime devam etmeleri istendi.Ev karantinasındaki işçilerde fabrikaya kolluk kuvetleri yardımı ile geri getirildi.Fabrikadan çıkışlar yasaklandı.İzindeki personelin izinleri iptal edildi.Kararlara uymayan personele 3.150 TL para cezası geldi.

Bu olay 2 günden beri devam eden bir olay medyada yeterli yankı uyandırmadı,hiç kimse tepki göstermedi.Artık köleliği yasallaştıran insanların hürriyetinden mahrum bırakan bu uygulama bir tek bana mı insanlık dışı geliyor yoksa artık toplumumuz iyiden iyiye herşeye duyarsızlaştı hiç bir şeyi umursamaz mı oldu.

https://www.t24.com.tr/haber/dardane...emi-yok,893421

http://bianet.org/bianet/print/22825...i-rehin-alindi

https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonom...arari-5955317/

https://www.gazeteduvar.com.tr/turki...ada-tutulacak/
    espresso, YasinC, Osm@n ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Selda Bağcan'dan Yuh Yuh gelsin o zaman. Hakiki bir rezalet...
    espresso bunu beğendi.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X

Dardanel bizim evimiz demişti Hatice teyzem, bir daha bu satın alınmaz olur biter

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Haberdeki detaya dikkat!
    Karar Çanakkale valiliği kararı.
    Patron emretmiş.
    Vali yerine getirmiş.
    Al sana hukuk devleti.
    espresso ve cıbılduck bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Memlekete bir haller oldu. Hergün bir kötü haber alıyoruz.

Bizde dardaneli sever, işçi,emekçi dostu bir kurum sanardık.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Oha, tam yuh denecek olay.
    Zamanında mısır piramitlerinde çalıştırılan kölelerin hakları şimdiki işçilerden fazlaymış. Zaten kölelik de iyilik olsun diye kalkmadı, maaş vermek köle beslemekten ucuza geldiği için bir de kölelerin ayaklanma ihtimaliyle uğraşmak istenmediği için kaldırıldı.
    Osm@n ve Shrieker bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    O işçiler seçimde nereye oy verecek merak ediyorum.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    işçilere yapılan insanlık dışı muameledir, bu durum için kamuoyu oluşturmak gerekli. bu aralar da kesinlikle dardanel ton almayın.

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O işçiler seçimde nereye oy verecek merak ediyorum.
    https://jurnaltr.com/dardanel-fabrik...giyle-alinmis/

al burdan bak kararı kimler imzalamış. belediye başkanının isminden hangi parti olduğunu da google'den kısaca aratıp görebilirsin.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Çanakkale boğaz komutanlığı niye imzalamamış ben ona takıldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:58 ----------

Oy birliği ile karar verildi diyor külliyen yalan Çanakkale boğaz komutanlığı imzalamamış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:02 ----------

Bu ne ya nükleer santral mı? altı üstü balık konservesi fabrikası. Var bunda bir iş ama daha çözemedim. Çözeyim o zaman yapacağım esas yorumu mu.
    Osm@n bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Türkiye'nin en büyük problemi ; güçlü bir sendika sisteminin Turgut Özal tarafından yok edilmiş olmasıdır. Ben zenginin yanındayım diyen zihin yapısı, kapitalist sistemin köleleridir. 1980 öncesi çok güçlü olan sendikal sistem
    ÖZAL tarafından yakılmış , yıkılmış ,buharlaştırılmıştır. 80 öncesinin ,en azından sendikalı olan işçileri , grev lokavt gibi hakları kullanarak , kapitalist patronlardan söke söke haklarını alabiliyordu. Evren + Özal ikilisi çalışma barışı yalanıyla zaten yetersiz olan işçi haklarını tamamen sıfırladılar. Daha sonraki iktidarlar da ne yazık ki , yanlış olan bu sistemi değiştirmeyi hiç düşünmediler. Turgut Özal'ı ve partisini bu kapitalist sisteme
    yaranma hevesi harcadı. Bu gün eğer Ak Parti ve Tayyip Bey bu kapitalist sistemi ayakta tutma gayretine devam ederse
    kendi ayaklarına kurşun sıkmış olacaklar . AK PARTİ de aynı ANAVATAN ve ADALET partileri gibi TARİH in tozlu sayfaları arasındaki yerini alacaktır. Sağ olsun Trakyalı hemşerim uyarmasaydı konudan haberim olmayacaktı. Ben de
    bütün iki tekerci kardeşlerimden, DARDANEL ürünlerini asla almayıp ,orada çalışan işçi kardeşlerime bir nebze olsun
    yardımcı olmalarını bekliyorum.
    Thracian, espresso, Osm@n ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Türkiye'nin şu anda içinde bulunduğu durum da bu Dardanel rezaleti de artık politika ve siyaset üstü bir hal aldı.Beni bilen bilir forumun en muhalif,AKP karşıtı üyelerinden biriyim.Ama yanlış görmüyorsam orada CHP den Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın imzası var.Ayrıca bu olay muhalif partiler tarafından meclise hiç taşındı mı?Biz bu partilere takım tutuar gibi oy vermiyoruz bizim hakkımızı mecliste savunsunlar diye oy veriyoruz.Ben muhalif millet vekili olacağım mecliste olay çıkarırım bu tarz rezaletleri gündeme getirmek için.

Çok merak ediyorum şu imzaları atanlar geceleri nasıl uyuyor?
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kolluk kuvvetleri calısmak istemeyen insanları zorla mı calıstırıyor !

yok artık.

abi haber şaka deyin nolur.

Motosikleti
    speederbike
    Vay adiler. Çanakkale'nin ne cehepeye, ne de akpartiye oy vermemesi lazım bunun üstüne. Yedikleri içtikleri zehir zıkkım olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:15 ----------

Ekleme:
    Rapora baktım. Raporda yazanla pratikte uygulanan çok farklı.
    Raporda çalışması uygun olmayan işçilerin evde izolasyonu, çalışan işçilerin işyerinde karantinaya alınmasından bahsediyor (anladığım kadarıyla korona olmayanları köle yapmışlar). Halen evinde izole olanların izni iptal gibi birşey yok. Kanunsuz bir uygulama var gibi.

Dardanel'e benden boykot.
    Thracian bunu beğendi.

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay adiler. Çanakkale'nin ne cehepeye, ne de akpartiye oy vermemesi lazım bunun üstüne. Yedikleri içtikleri zehir zıkkım olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:15 ----------

Ekleme:
    Rapora baktım. Raporda yazanla pratikte uygulanan çok farklı.
    Raporda çalışması uygun olmayan işçilerin evde izolasyonu, çalışan işçilerin işyerinde karantinaya alınmasından bahsediyor (anladığım kadarıyla korona olmayanları köle yapmışlar). Halen evinde izole olanların izni iptal gibi birşey yok. Kanunsuz bir uygulama var gibi.

Dardanel'e benden boykot.
    Durum dediğiniz gibi izole edilen personelin ev karantinasında kalması diye yazılmış.Eğer haber kaynaklarında idia edildiği gibi evdeki izole personel zorla iş yerine gelmek zorunda bırakıldıysa bu Dardanel yönetiminin kötü niyetidir.Ama imza atılan kararlarda 15 gün boyunca fabrikada konaklayıp çalışma var ve bunu görerek imza atılmış.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Söyleyeceğim kelimeler hapse tıkacağından bir şey diyemiyorum. İyice bok yoluna girdi ülke. En baştan, en tabanına kadar ahlaksızlık, bağnazlık, fırsatçılık, ucuzluk akıyor..

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fabrikada olan işçilerin şüpheli vaka olarak kabul edilip, fabrika dışında yayılımını engel olmak için fabrikada gözetim altına alınmasına karar verilmiş. Aslında karar işçi aileleri ve çevrelerinin korunmasına yönelik alınmış.Adamlar 24 saat çalıştırılmıyor. Mesai saatleri dışında izole bir tesiste tutuluyorlar.Buraya kadar sıkıntı yok. Sorun kuluçka süresi içinde şüpheli vakalardan biri bile pozitif olsa diğerlerine bulaş ihtimali daha yüksek olacak.Her pozitif vaka tespiti sonrası bu kısıtlılık süresi uzayacak,yani herkese bulaşmadan fabrika kapanmayacak.
    drtayfun bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı siyanoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fabrikada olan işçilerin şüpheli vaka olarak kabul edilip, fabrika dışında yayılımını engel olmak için fabrikada gözetim altına alınmasına karar verilmiş. Aslında karar işçi aileleri ve çevrelerinin korunmasına yönelik alınmış.Adamlar 24 saat çalıştırılmıyor. Mesai saatleri dışında izole bir tesiste tutuluyorlar.Buraya kadar sıkıntı yok. Sorun kuluçka süresi içinde şüpheli vakalardan biri bile pozitif olsa diğerlerine bulaş ihtimali daha yüksek olacak.Her pozitif vaka tespiti sonrası bu kısıtlılık süresi uzayacak,yani herkese bulaşmadan fabrika kapanmayacak.

Hocam koyuya boyadığım kısım hakkıda bir sorum var.

İşçilerin onayı var mıdır bu durum için? Onay derken "dayatma" ile olan onaydan değil işçilerin gerçek onayından bahsediyorum.

Herkes gibi evde karantinada olmaları en doğal hakları cünkğü.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durum dediğiniz gibi izole edilen personelin ev karantinasında kalması diye yazılmış.Eğer haber kaynaklarında idia edildiği gibi evdeki izole personel zorla iş yerine gelmek zorunda bırakıldıysa bu Dardanel yönetiminin kötü niyetidir.Ama imza atılan kararlarda 15 gün boyunca fabrikada konaklayıp çalışma var ve bunu görerek imza atılmış.

https://pbs.twimg.com/media/EeBBWZwW...jpg&name=large
    Zaten dedim, korona olmayanları köle yapmışlar diye.
    May the Force be with McLaren Mercedes

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Alıntı siyanoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normalde de kimse zaten 24 saat çalıştırılmıyor. Ama sonuçta sizinde dediğiniz gibi bu insanlar mesai saatlerinde çalıştırılıyor. Yılların dardaneli Bu fabrika için çok mu önemli 14 gün kuluçka süresini stoktan yese, üretim yapmasa batacak mı?

Daha sonrasinda yaparsın bir telafi çalışması olur biter. Ama malesef işler böyle yürümüyor işte.

Bakın pandemi süresince çalıştığım yer tam kapasite aralıksız çalıştı. Devletin sokağa çıkma yasağı ilan ettiği günleri de , iş yeri telafi çalışması adı altında bizi borçlanırdı.
    Ve bu telafi çalışmalarını yapmadan, o günlerin parasını bizden kesti.

Buna hakkı varmı , devletin yasak ilan ettiği günün parasını benden kesiyorsun hakmı .

Sessiz kaldıkça kölelik baki olacak sanırım. Bu insanların sabrı birgün taşacak.
    emrello bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)