Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Nazi Türkiyesi'ne hoş geldiniz.Dardanel Çalışma Kampları.

Motovento
    REKLAM ALANI
    siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam koyuya boyadığım kısım hakkıda bir sorum var.

İşçilerin onayı var mıdır bu durum için? Onay derken "dayatma" ile olan onaydan değil işçilerin gerçek onayından bahsediyorum.

Herkes gibi evde karantinada olmaları en doğal hakları cünkğü.
    Kanunimidir evet, Hakkaniyetlimidir hayır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    şahsen büyütülecek bir konu olduğunu düşünmüyorum.
    zira birtakım insanlar, bir vakitler işlerin bu noktaya geleceğini öngörerek uyarmaya çalışmışlardı.
    siyasi iradenin hamuru belli, ne olmasını bekliyordunuz ki?

kabahatin büyüğü firmada değil, tüzel kişilik minimum gider ve maksimum kar amacı güdecektir, doğası budur. firma için işçiler amaç değil bir girdidir. prosesin içerisindeki makineler ile aynı, belki de daha az önemlidirler, yerleri rahatça doldurulabilir.
    bu sebepten firmanın sosyal yaptırımı uğramasını doğru bulmuyorum.

burada problem devletin konuya dahil olma biçimidir.

çok uzatmaya gerek yok, kula kulluk sisteminin içerisindeki kulların payına düşen budur.
    bu kişilerin haklarını öncelikle kendileri savunacak, şimdi o fabrikada ağzını açan olsa yerine gelecek yüzlercesi kapının önündedir.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'nin en büyük problemi ; güçlü bir sendika sisteminin Turgut Özal tarafından yok edilmiş olmasıdır. Ben zenginin yanındayım diyen zihin yapısı, kapitalist sistemin köleleridir. 1980 öncesi çok güçlü olan sendikal sistem
    ÖZAL tarafından yakılmış , yıkılmış ,buharlaştırılmıştır. 80 öncesinin ,en azından sendikalı olan işçileri , grev lokavt gibi hakları kullanarak , kapitalist patronlardan söke söke haklarını alabiliyordu. Evren + Özal ikilisi çalışma barışı yalanıyla zaten yetersiz olan işçi haklarını tamamen sıfırladılar. Daha sonraki iktidarlar da ne yazık ki , yanlış olan bu sistemi değiştirmeyi hiç düşünmediler. Turgut Özal'ı ve partisini bu kapitalist sisteme
    yaranma hevesi harcadı. Bu gün eğer Ak Parti ve Tayyip Bey bu kapitalist sistemi ayakta tutma gayretine devam ederse
    kendi ayaklarına kurşun sıkmış olacaklar . AK PARTİ de aynı ANAVATAN ve ADALET partileri gibi TARİH in tozlu sayfaları arasındaki yerini alacaktır. Sağ olsun Trakyalı hemşerim uyarmasaydı konudan haberim olmayacaktı. Ben de
    bütün iki tekerci kardeşlerimden, DARDANEL ürünlerini asla almayıp ,orada çalışan işçi kardeşlerime bir nebze olsun
    yardımcı olmalarını bekliyorum.
    Ali abi,
    KIPIRDAMA !!!
    sakin ol, yavaşça kumandayı eline al hemen ahaberi aç, bir de ufak ayran.
    abi, lütfen, endişelendiriyorsun bizi.
    espresso, Osm@n, Lucas ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı siyanoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanunimidir evet, Hakkaniyetlimidir hayır
    Ne yazık ki kanuni değil.İşçileri işten çıkartma tehtidi ile çalıştırıldığı ve alıkolduğu iddiaları var.
    TCK. MADDE 109

5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 109
    Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma
    (1) Bir kimseyi hukuka aykırı olarak bir yere gitmek veya bir yerde kalmak hürriyetinden yoksun bırakan kişiye, bir yıldan beş yıla kadar hapis cezası verilir.

(2) Kişi, fiili işlemek için veya işlediği sırada cebir, tehdit veya hile kullanırsa, iki yıldan yedi yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.
    Ayrıca bu durum Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Madde 5'e de aykırı.Büyük bu olay İş Güvenliği Kanunu'na da aykırı.Biraz araştırma yapmak lazım.

İşin acı tarafı çok ciddi suç unsuru içeren bu eylemlerin halk tarafından son derece normal karşılanması.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yazık ki kanuni değil.İşçileri işten çıkartma tehtidi ile çalıştırıldığı ve alıkolduğu iddiaları var.

Ayrıca bu durum Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Madde 5'e de aykırı.

İşin acı tarafı çok ciddi suç unsuru içeren bu eylemlerin halk tarafından son derece normal karşılanması.
    Hıfzısıhha kanunu ohal gibi çalışır , yürürlüğe alındığında diğer kanunları ilga eder. Kısaca il yada ilçe hıfzısıhha kurulları izin verilen zaman içinde derebeyi yetkilerine sahip olur.
    drtayfun bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı siyanoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hıfzısıhha kanunu ohal gibi çalışır , yürürlüğe alındığında diğer kanunları ilga eder. Kısaca il yada ilçe hıfzısıhha kurulları izin verilen zaman içinde derebeyi yetkilerine sahip olur.
    Salgın ve benzeri OHAL durumlarında salgının önlenmesi ve insanların can güvenliğinin sağlanması açısından radikal kararlar alınabilir.Ama zaten 40 tan fazla vakaa çıkmış ve büyük ihtimalle daha fazla insana da bulaşma olmuş bir fabrikada virüs taşıyan ve taşımayan insanları zorla aynı yerde konaklamaya ve çalışmaya zorlama bulaşma sayısını arttırmaktan başka bir işe yaramaz.Herkesi evinde karantinaya alsalardı en fazla virüs taşıyanlar ailelerine bulaştırırdı.Şimdi bütün fabrikaya bulaşacak,hatta ölümlere bile sebep olma olasılığı var.Bu alınan önlemler üretimin devamlılığını sağlamaktan başka bir işe yaramaz.O fabrikada çalışanlardan yada ailelerinden birisi bu durumu kanıtları ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne taşırsa o zaman hem Türkiye'nin hem de Dardanel'in başı ciddi belaya girer.Milyon hatta milyar avro tazminatlar havada uçuşur.
    espresso, Osm@n, bursalıali ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    Reise haber edin hepsinin icabına bakar siz rahat olun.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dardanel'in savunulacak hiçbir yanı yok.

sahipleri yandaş zaten.

daha önce de böyle bir haber cıkmıstı

https://haber.sol.org.tr/turkiye/dar...calisma-282029
    espresso bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kanuni ise milletin de bu yapılanların sandıkta hesabını sorma hakkı var. Bu hakkı kullanacaklar mı? Hayır. Bkz. Soma.

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuni ise milletin de bu yapılanların sandıkta hesabını sorma hakkı var. Bu hakkı kullanacaklar mı? Hayır. Bkz. Soma.
    cok güzel sordular hesabını.

2020 Artış

2015

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Temsili olarak

Thracian ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Türkiye'nin en büyük problemi ; güçlü bir sendika sisteminin Turgut Özal tarafından yok edilmiş olmasıdır. Ben zenginin yanındayım diyen zihin yapısı, kapitalist sistemin köleleridir. 1980 öncesi çok güçlü olan sendikal sistem
    ÖZAL tarafından yakılmış , yıkılmış ,buharlaştırılmıştır. 80 öncesinin ,en azından sendikalı olan işçileri , grev lokavt gibi hakları kullanarak , kapitalist patronlardan söke söke haklarını alabiliyordu. Evren + Özal ikilisi çalışma barışı yalanıyla zaten yetersiz olan işçi haklarını tamamen sıfırladılar. Daha sonraki iktidarlar da ne yazık ki , yanlış olan bu sistemi değiştirmeyi hiç düşünmediler. Turgut Özal'ı ve partisini bu kapitalist sisteme
    yaranma hevesi harcadı. Bu gün eğer Ak Parti ve Tayyip Bey bu kapitalist sistemi ayakta tutma gayretine devam ederse
    kendi ayaklarına kurşun sıkmış olacaklar . AK PARTİ de aynı ANAVATAN ve ADALET partileri gibi TARİH in tozlu sayfaları arasındaki yerini alacaktır. Sağ olsun Trakyalı hemşerim uyarmasaydı konudan haberim olmayacaktı. Ben de
    bütün iki tekerci kardeşlerimden, DARDANEL ürünlerini asla almayıp ,orada çalışan işçi kardeşlerime bir nebze olsun
    Hayırdır inşallah!

Hocam Özal'a Özal,
    Evren'e Evren derken
    Tayyip'e Tayyip Bey
    demeniz aşırı demokrasinin getirdiği hafif bir tırsma etkisi gibi görülse de genel olarak oldukça olumlu
    The Dude ve Shrieker bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Türkiye'nin en büyük problemi tabii ki bu degil.

Bizde bu kabilecilik, siyasetimizde de bu kokusmusluk olduktan sonra "din, millet, vatan" satan yolsuz gider, "sendika, grev, kahrolsun kapitalizm" satan yolsuz gelir... Aynisi olmasa da benzer seviyede haksizliklar ve sefillikler devam eder.

Ne kapitalist Amerika da, ne de sosyalist sayilabilecek Iskandinav ulkelerinde boyle rezillikler olmuyor. Cunku mesele ne kapitalizm, ne de sosyalizm...

Bu arada AKP zaten gelecegi olmayan bir parti...
    tommygun bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Abi,bizimle dalga gecmek icin mi yazdin bunu ? Hesabini ele gecirmis olmalilar,boyle bir yorum ilginc! La yoksa akp lilerde yavastan durumu anlamaya mi basladilar ? Hadi insallah,gec oldu biraz ama..neyse.

Abi ya,benim hic akp li arkadasim yok,biraz anlatsana durumu ? gidasat nasil goruyoluyor sizin cevrede ?

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ben de
    Ali abi bu seferde satışlar düştü diye bu işsizlikte patron bir kısım işçiyi işten atmasın.

Çanakkale gibi bir yerde iş bulma imkanları malum. Kaş yapalım derken göz çıkarmayalım.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Bir çok arkadaş benim değiştiğim kanaatine kapılmış. Önce şu biline ;Asla değişmedim. Ancak bir SGK emekli maaşı ve büyüklerden kalan evi , belki lüks olarak değerlendirilirse RX3İ evo dan gayri hiç bir şeyim yok. 2000 yılında emekli
    olduktan sonra 16 sene daha işçi olarak çalışmaya devam ettim. Toplamda 42 yıl sağ ve sol görüşlü pek çok patrona senelerce çalıştım. Politik görüşleri her ne kadar farklı gibi görünse de hepsinin tek ortak özellikleri KAPİTALİST
    olmalarıydı. Benim emeğimi gasp ettikten sonra PATRON sağ görüşlü olsa ne olur , sol görüşlü olsa ne yazar? Bu sayfalarda, aklımdan geçenleri sizlerle paylaşırken hiç kimsenin hoşuna gitsin diye yazmadım. Kendi inandığım değer
    ne ise sizlere onu aktardım. 1974 yılından bu güne pek çok farklı iktidar ile birlikte K.EVRENİN de ülkeme hizmet
    eder gibi yaparken aslında kendilerinden OUR BOYS diye bahsedildiğine şahit olduk. Ben Tayyip Bey için düşündüklerimi yazdım. Özal dan gerçekten nefret ederim. Çünkü onun devri iktidarında çok sıkıntı çektim. Demirel
    Özal'dan bir karış daha iyi idi. Tayyip bey ise Demirel den bir kaç arşın daha iyi. Her ne kadar ülkeye çok pahalıya
    patlasa da hizmetin hiç yapılmamasından iyidir.Her yıl en az 4 kez 2 tekerimle Bursa - İstanbul yapsam da Evet
    Osmangazi köprüsünü kullanmıyorum . Siz isterseniz Ali abi bu
    köprüyü protesto ediyor galiba deyin. + Haziran sonunda motosikletim ile Bursa'dan Çeşme'ye giderken Yeni İstanbul -
    İzmir paralı otoyolunu değil , eski Bursa - İzmir kara yolunu yeğledim. Bu da benim tercihim. Kime ne?
    Dönerken de aynı parasız olan yolu seçecem. Kafalarınızı ütülediysem kusuruma bakmayın . Ehtiyar bunağın teki saçmaladı yine, diyerek geçiştirin. BEN YİNE DARDANEL ALMAYACAM.
    Thracian bunu beğendi.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Dardanel firması yetkililerine : alma mazlumun hakkını çıkar aheste aheste. Akp hükümeti bu işçinin hakkını çok yiyor bunun bedelini seçimde ağır ödiyecek. İşçi balık hafızalı değil.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı ARçİL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dardanel firması yetkililerine : alma mazlumun hakkını çıkar aheste aheste. Akp hükümeti bu işçinin hakkını çok yiyor bunun bedelini seçimde ağır ödiyecek. İşçi balık hafızalı değil.
    AKP'nin hangi kesimden oy aldığını bir araştırın isterseniz.
    Shrieker bunu beğendi.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yuhh be yuhh. Bu kadarı da pes. Muz cumhuriyetinde artık bu kadari bile fazla gelmiştir.

Alıntı ARçİL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşçi balık hafızalı.

Hatta herkes.

SOMA'yı hatırlayın.

Yerde tekmeliyorlardı insanları.

%20 oy arttırdı adamlar orada.
    Shrieker ve Osm@n bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Dönerken de aynı parasız olan yolu seçecem.
    Parasız ? Her Türk vatandaşı senede o yollar için cebinden ne kadar dolar veriyor biliyor musunuz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:21 ----------

Bu arada Hıfzıssıha kanunu salgın zamanı devlete olağanüstü yetkiler verir , uygun gördüğü her tedbiri alabilir , bu kararlar özellikle Sağlık Müdürü'nün görüşü alınarak çıkartılmıştır.
    Shrieker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)