Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorla işe giderken aklıma bir "kaza senaryosu" geldi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    işe giderken yanımdan vınnn diye bi motosiklet geçti.
    yanımdan geçene kadar hiç farketmedim bile onu.
    ama yanımdan geçince korkuttu beni

sonra aklımdan bi senaryo canlandı

mehmet amca araç ile seyir halinde iken
    aynasına bakmadan ve sinyal vermeden sapağa aniden çıkış yapsa

aralardan vızır vızır yılan dansı yaparak araçları geçen remzi tam bu sırada
    mehmet amcanın sinyalisiz ve kontrolsuz sağa çıkışını son anda farkedip ama kurtaramayıp araca arkadan çarpıyor

bu kaza esnasında remzi motordan düşüp çok ciddi yaralanıyor ve ekipmanları sadece kask olduğu için açık kırıklar oluşuyor

ama mehmet amca yaşlı ve kalbi var. bu kaza esnasında bi şekilde kalp krizi geçirip ölüyor.

böyle bir kaza senaryosunda kime ne ceza verilir.
    kim ne kadar suçlu ne kadar haklı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS
    Nereden tutarsan elinde kalıyor dostum. Aralardan geçme (filitreleme) 30-40 Km hızlarla yapılması gerekiyor. Maşallah bazılarımız 70-80Km hızlarla bu işi yapıyoruz. Ufak bir dokunuşla büyük bir kaza olması an meselesi gibi. Çoğunda kask yok. Geçen yeni doğmuş kızına giderken halk otobüsüne kafada çarpan baba ya hala üzülüyorum. Başında kaskı olsa idi Allah bilir ama hayatta olabilirdi. Geçen yanımda duran 65 yaşlarındaki amcaya kask işareti yaptım. Kaskı da gidona asılı duruyor. Vay efendim nasıl söylermişim, bu yaşta uyarılmak ağırına gidiyormuş.Beni bir dövmediği kaldı. Dedim amca kusura bakma ben hatalıyım. Denetim de yok. Kırmızı ışıkta sağ yanımda polis var, sol yanımda artçılı ikiside kasksız cup Lı gençler var. Polis göz göze geldi bir şey demedi. Bu iş böyle gelir böyle gider.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Mehmet hatalı
    Remzi kusurlu
    Eğitmeden ehliyet verenler suçlu
    Denetlemeyenler veballi
    Ben, bunları söylediğim için fişli!!!

" görmek yasak değil ülkemde
    göstermek yasak " HHK
    Shrieker bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün benzer bir senaryo kurdum kafamda.

Eve giderken dik bir yokuş var, 4 -5 dakika sürüyor motorla cıkması uzuncana. Cok fazla tali yol var.

Arabalar aktif bir yol olmasına rağmen ana yola bakmadan fırlıyor. Bu yol üzerinde marketlerde var, park alanlarından bir anda burunlarını falan cıkarıyorlar.

Gecen hafta son dakika manevrası ile kurtardım, bir kadın sürücü arkadan değdirdi geldiğimi göre göre yola fırladı. Benım Hanımın bacağı biraz morardı ama birşey olmadı, sonra kaçtı şerefsiz.

o yoldan cıkarken artık sürekli ulan buradan bu fırlasa şuradan su fırlasa tarzı senaryolar kuruyorum.

Dün de kuruyordum.

Yokusun sonunda kücükten bir kavşak var. önümde 3 arac kavşaga girdik, o sırada başka bir araç öteki yönden kavsaga girdi geçmemizi bekliyor.

3. arac geçerken şöför üstüme sürmeye başladı ben yokmuşum gibi, yokus oldugum için debriaja asılıp 1 metre geri kaydırdım motoru.

Geldi önümde durdu, ben yolu kitledim o beni kitledi.

Motoru durdurdum dalacam bu sefer, arkamda eşim var, resmen üstüme sürdü motoru.

Baktım kadın şöför yine. Ben dalsam olmaz. Dedim hanıma kavga cıkar.

Garibim bembeyaz olmus üstümüze sürünce korkmus yine mi çarpacaklar diye. yok yok devam et diyor arkamda.

Sonra ben inmeye kalktım, anlamsızca karşımda 15 saniye önü bomboş yolda duran kadın bastı kaçtı.

Anafikir; kurdugumuz senaryolar başımıza geliyor, dikkatli sürün.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Senaryoyu geliştirelim biraz, böyle çok yavan kalıyor.
    Ben kalp krizinden itibaren olanlar için şöyle bişey düşündüm.
    Mehmet amca kalp krizi geçirince kontrolsüz kalan araç önce kaldırımda yürüyen iki çocuğa sonra da direğe çarparak duruyor.
    O sırada ordan geçmekte olan bir doktor çocuklara yardım etmek için duruyor.
    Müdahale etmeye çalışırken çocukların annesi geliyor ve çarpanın doktor olduğunu zannederek silahını çıkarıp doktoru vuruyor. O sırada orada bulunan bir polis memuru da kadını vuruyor.
    Bu sırada olay yerine gelen ambulanstaki hemşire elizabet ile remzi birbirlerine aşık oluyor ve evlenmeye karar veriyorlar.
    Elizabet aslında Mehmet amcanın tek kızı ve varisi.
    Mehmet amcanın cenazesinden sonra Remzi ve Elizabet Mehmet amcadan kalan parayla görkemli bir törenle evleniyorlar.
    Bu durumda Remzi miras olarak kazalı bir araba bırakan Mehmet amcaya sövmelimidir yoksa kalan paranın hatrına sövmemelimidir?
    Gökhan_Aygün bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Remzi'nin şunu deme şansı olabilir "Mehmet Amca seyir halindeyken kalp krizi geçirdi ve yol hakimiyetini kaybedip bana kaza yaptırdı. Allah rahmet eylesin, kader kısmet bu işler."

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    o yüzden hep sapaklarda ya yavaşlarım ya da dönmeyeceksem uzağından geçerim ilk zamanlarda çok defa kaza riski atlattım korkusu bile yetiyor millet pek umursamıyor görse bile yandan geçer modunda oluyorlar genelde e5 ve temde

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün hava gerçekten sıcak ve bunaltıcı

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Allah iniş takımlarına zeval vermesin arkadaşım..Amin..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)