Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Piyasa hakkında tecrübeliler var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Abiler merhaba,kafayı yemek üzereyim. 10.000e satışını verdiğim motordan çok daha kötüleri 17.5 dan koyuluyor henüz satalı 6 ay yeni oldu...Şu anda 17 bin tl bütçem var. 250 CC 2015 Model ve üstü Racing veya Naked Japon arıyorum,ama piyasa ve piyasadaki motorlar gerçekten hiç iç açıcı değil.Beklememi mi yoksa bir ocakbaşında gençliğimin baharında,tatilimi verip iş başına mı düşeyim? Yani aslında sorum,bu piyasanın bu hali,temmuz ayında olduğumuz için mi yoksa bu fiyatlar düşmeyecek mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Transalp xl 700
    İkinci el fiyatlarının artmasının sebebi covid yüzünden gelen yüzde 10 ek verginin eylülde kalkacağı için sıfır motor alacak arkadaşlar haklı olarak beklemeleri ve elindeki motoru satmamaları.
    Ağustosa doğru motorumu satarım Eylülde indirimli alırım düşüncesinde herkes haklı olarak.

Bu yüzden malum sitede 2 el motor sayısı da çok az. Yavaş yavaş ilan sayısında artmalar ve fiyatlarda düşmeler başladı ama Ağustos sonu gibi daha da fiyatlar düşer. Talep fazla arz düşük kalınca sitedeki motorların fiyatı birden inanılmaz birşekilde arttı.

Motorsiklet satacak arkadaşlar ağustos ortasına kadar motrunu nispeten kârlı satabilirler. Sitedeki artış yüzünden ağustos sonu eylül başı gibi fiyatlar düşecektir.

Alacak arkadaşlara tavsiyem de eylül ayını beklemeleri, zaten şu anda da fiyatlar çok az da olsa düşmeye başladı, sezon sonu daha da düşer.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Abi 25.000e 40binde KTM 250 koyuyorlar,ben bir kaç senedir motosiklet piyasasını takip ediyorum,böylesi gerçekten çok abartı.RS 2020 0'ı bayide 21.900 - 40 binde pulsarlar 17.500e 2015 model koyuluyor.Ve istediğimiz özellikle racing modeller için konuşacak olursam,bayi fiyatından 3-4bin tl düşük satış veriliyor.Beklemek mantıklı diyorsanız,bir kaç kişi de aynı fikirde ise,ben parayı köşeye atıcam.Piyasanın düşeceğini ben de bi bakıma düşünüyorum.Çünkü bu fiyatlara satış verdiklerini düşünmüyorum,ilanlar aynı kalıyor.Herkes haklı olarak cebinin peşinde tabii bişey diyemeyiz o konuya...

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bekleyecek hic bir ay yok arkadaslar hala o ek vergi tamamen kalkacak saniyorsaniz cok safsiniz.

Turkiye'de ithal hic bir seyin fiyati inmez hep cikar. Iphone Samsung fiyati duser mi diye sormak gibi bu. Indirim mindirim beklemekten vazgecmeniz lazim. Bugun alabiliyorsan aldin.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Abi orası öylede,bir malın 2.el fiyatının % 50 üzerinde artması çok büyük bir problem,2011 R 125 ' ler 18 bin liraya koyuluyor.Kaldı ki KTM 12-11.500 bazından , 22 23 bin liraya çıkmış durumda,bu satışların durması demektir,gerçekten satılmaz abi,parası olan gene alır diyebilirsiniz ama,satış olmaz,ben de o yüzden acaba akılsız davranmış olur muyum diyorum şimdi alırsam.İki ay sonra piyasa 5 lira düşünce ağlamıyım diye soruyorum,yoksa bitane Z250 SL Düşürdüm 17ye

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı gezginbekir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci el fiyatlarının artmasının sebebi covid yüzünden gelen yüzde 10 ek verginin eylülde kalkacağı için sıfır motor alacak arkadaşlar haklı olarak beklemeleri ve elindeki motoru satmamaları.
    Ağustosa doğru motorumu satarım Eylülde indirimli alırım düşüncesinde herkes haklı olarak.

Bu yüzden malum sitede 2 el motor sayısı da çok az. Yavaş yavaş ilan sayısında artmalar ve fiyatlarda düşmeler başladı ama Ağustos sonu gibi daha da fiyatlar düşer. Talep fazla arz düşük kalınca sitedeki motorların fiyatı birden inanılmaz birşekilde arttı.

Motorsiklet satacak arkadaşlar ağustos ortasına kadar motrunu nispeten kârlı satabilirler. Sitedeki artış yüzünden ağustos sonu eylül başı gibi fiyatlar düşecektir.

Alacak arkadaşlara tavsiyem de eylül ayını beklemeleri, zaten şu anda da fiyatlar çok az da olsa düşmeye başladı, sezon sonu daha da düşer.
    ben motorumun 0 fiyatını not aldım ek vergi kalkınca karşılaştırıcam bakalım daha ucuz olacak mı
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    abi ben motoru alıyorum ya,zaten binmedikce ot gibi yaşıyorum,kararı verdim konu kilit :D
    hasmet bunu beğendi.

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Bu zamana kadar hangi vergi kalktı veya indirildi. 10 yılda 1 oldu oda 250cc altı ötv kalktı. Sonra daha beter hale geldi. Bu saatten sonra beklemeyin, 40 a aldığım makineyi 50 ye sattım. Kar ettim ama şimdi baktığım makineler 4 ay önce 70 e satılıyordu şimdi 100 olmuş. 30 lira zarar var o zaman daha fazla zarar etmemek için temiz bir araç bulun 3 5 uyguna, kullanın uzun süre temiz bir şekilde sonra satın. Yapacak birşey yok piyasa gidiyor malesef durdurma imkanımız yok, itirazda etmiyoruz koyun gibi güdülüyoruz. O yüzden devam daha kötüye gitmeye. Almayabilirsin bekleyebilirsin ama adım kadar eminim ki fiyatlar daha beter olacak

Motosikleti
    Honda Transalp xl 700
    Eylülde vergiler düşmese bile bekleyenler tekrar sıfır motor alma durumuna geçecek ve ikinci el piyasasında canlanma olacaktır. Beklemekte kesinlikle fayda var. Arz talep sebebiyle fiyatlar uçtu, sıfır fiyatları stabil duruma geçer geçmez ikinci el fiyatları illa ki düşecektir. Ama şu anda mayısta başlayan dalgalanmanın eylülde biteceği düşüncesi herkese "pahalıya sıfır almayayım bekleyip göreyim" dedirtiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motorumun 0 fiyatını not aldım ek vergi kalkınca karşılaştırıcam bakalım daha ucuz olacak mı
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bekleyecek hic bir ay yok arkadaslar hala o ek vergi tamamen kalkacak saniyorsaniz cok safsiniz.

Turkiye'de ithal hic bir seyin fiyati inmez hep cikar. Iphone Samsung fiyati duser mi diye sormak gibi bu. Indirim mindirim beklemekten vazgecmeniz lazim. Bugun alabiliyorsan aldin.
    Durum verginin kalkıp kalkmaması değil zaten. İnsanların beklemeleri. İlan sayısı çok az. Arz düşük talep yüksek olduğu için ikinci el fiyatları sıfır fiyatlarının artışından bağımsız olarak daha fazla yükseldi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Arz talep olayı şöyle bence hocam,CBR 250-125 Ve bajaj ilanları geçen seneki ile aynı sayıda diyebilirim.Ama onların da piyasaları arttı,mesela ben de bu sene arz ve talebi içeren ekonomi dersini aldığımda,piyasadaki malın sayısının az olması durumunda ortaya çıkabiliyor.Ama bu modellerin fiyatları da gerçekten uçuk şuan? 15-16 dan giden 2014+ CBR'lar şimdi 25 26 ya koyuluyor siteye. Bu da demek ki aslında arz ve taleple ilgili bir durum değil.Kimse 0 alamayacağı için,ikinci el satıcısının fiyatları arttırması esas konu.Ama her ay zam geliyor abi,vergi düşse ne ala? Yani durum vahim,aslında değil.Nakit tutmaktansa motoru almak daha mantıklı geldi şu an .

Albertorun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660r+xtz660+honda cy50+monkey z50+mobylet
    Sonuç itibariyle beklemedeyim, görüp hareket etmek mantıklı olan..

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar para verdikten sonra not almana gerek var mı. Benim hiç aklımdan çıkmaz ki
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar para verdikten sonra not almana gerek var mı. Benim hiç aklımdan çıkmaz ki
    400tl indirim yaptırcam diye kaç takla attım 2 gün sonrada 3 bin lira zam geldi tam zamanında aldım ama

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bu ülkede hiç bir şeyin fiyatı düşmez. Düşen fiyat artışı olur ona göre almak veya satmak istediğinizde plan program yapın.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    anlamadığım şey pandemi dolayısıyla yüzde 10 ek vergi geldi ya..tamam ...
    eylülde kalkacak ya.. ona da tamam..
    peki o vergi geldiği günden eylüle kadar firmalar motosiklete yüzde kaç zam yaptılar?
    yani eylülde ek vergi kalksa bile pandemi zamanı ilk girdiği zamanlardaki girilmiş halinden (ek vergisizden demiyorum dikkat edin ) daha ucuza alabileceğini düşünen var mı halen?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    DÜşmeyecek o fiyatlar.

Su an da alabiliyorsan al. ALamıyorsan ayda güzel bir para kenara koyabileceksen ilerde al.

öyle ayda 300 500 kenara koyarak motor alamazsın bu devirde, 17bin bütçenin üstüne ayda en az 1000- 1500 kenara atacaksın ki fiyat artış hızının altında kalıp motosiklet alabilesin.

17bin cash ise, cek kredi böldür 20 ye en olmadı.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Kredi çekemem abi,öğrenciyim :D

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kredi çekemem abi,öğrenciyim :D
    akbank kedilere bile kredi verecek neredeyse, varsa kartın, indir mobil uygulamasını çek.

bence vereiblir
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Varsa öyle bir ihtimal,şansımı deneyeyim.Kredi kartı kullanıyorum aslında,2bankadan.Kırmızıda yemedim ama kredi notum biraz düşük olabilir abi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Eylülden sonra şu %10luk vergi bitiyor. Onu bekleyip görücem. Ben de bekleyenlerdenim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)