Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İstanbullulara müjde

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Anayasa'yı değiştirebilen ama alelade bir bakanlar kurulu kararını değiştiremeyen hükümetimiz, Danıştay'ın aldığı doğru karar sonrasında Ayasofya'yı asli fonksiyonuna döndürebilecek. Artık dışarda namaz kılan kalmasın.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/s...-oldu-41561939

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zaten namaz kılacak yer yoktu memlekette iyi oldu

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Turist mıknatısı olabilecek bir yapıyı bozmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Sonra ecnebi memleketlerden biri camiyi kiliseye çevirse zırlarız.

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Devamkeeeee

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İç politikada safları sıklaştırmak adına dönem dönem partilerin kendi tabanını, seçmenini mutlu edecek popülist kararlar alması normal ama iş, Ayasofya'ya kadar gelmişse Ak Parti'nin oy oranı çok düşmüş, anket sonuçları patatese bağlamış demektir. Herşeyin hayırlısı olsun ama geriye dönüp şu son 18 yılımıza baktığımda gözüme çarpan en büyük şey; zevksizlik,sakillik,avamlık, bize miras kalan güzelliklerin devlet eliyle katledilmesi.
    yaşlıveacemi bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Mevcut hükümetin başındakiler gerçekten iyi siyasetçiler, oylarını nasıl arttıracaklarını gayet iyi biliyorlar.

Umarım bir gün devlet adamı, devletin adamı da olabilirler.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    İktidara ilk geldiklerinde yapmış olsalardı kimse bir şey demezdi ama seçimlere az kalmışken hatta erken seçim gibi şeyler dolanırken bunun yapılması iyi niyet değil ama ibadete açılması bu siyasi çıkarlardan bağımsız olarak gayet güzel bir olay.Bu saatten sonra otur izle yunanistanı yönetenlerin havlamasını :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:46 ----------

Yunanistanda delirirler şimdi sokaklara çıkarlar komedi filmi çekmek için :D

olm niye siyaset konusuyonuz sonra trip atıyo millet

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olm niye siyaset konusuyonuz sonra trip atıyo millet
    Boş ver millet trip atmaya yer arıyor :D hava yaz sıcak,bulantıcı,esmiyor... esmiyor.. :D

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ülkenin en büyük sorunu çok şükür çözülmüş oldu. ver mehteri

Motosikleti
    yamaha mt-25
    cuma namazı 100 tl mi olur mu acaba. normalde Ayasofya'ya giriş ücretli

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Acaba mescidi aksayı kilise yaparlar mı

Motosikleti
    Bn125
    Saçmalık. Ayasofya kilisedir ve bu Fatih döneminde cami yapıldığında zaten yeterince hasar gördü. Hadi o döneme göre normal bir hareket. Fakat bu nedir ya? Güney Kıbrısta camiye bayraklarını astılar diye onca şey dediler, gittiler Ayasofya'yı camiye çevirdiler. Atatürk döneminde müzeye çevrikmesi en doğrusuydu. Üç beş andaval namaz kılıp göklere çıkacak dimi şimdi? Eminim bu tarihi yapı, şahesere bilerek namaz kılma niyetiyle girip hasar verecek insanlar çıkacaktır. Ne bu hükümetten ne bu halktan adam olur.
    YasinC, espresso, Osm@n ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ben mahkemeye niye verdiklerini çözemedim. Bakanlar kurulu kararıydı. Bakanlar kurulunca değiştirilebilir. Kurul kararlarını iktidar değil, muhalefet mahkemeye verir, değiştirme yetkileri olmadığı için.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Birkaç sene önce Validebağ parkı tarafına yapılan cami konusunu hatırlarsınız. Halkın direnişi, polisin 7/24 nöbet tutması, zorla cami yapılması vs işte o cami benim evimin tam karşısına 100 metre ötesine yapıldı. Kaldı ki 250 metre geride başka bir cami olmasına rağmen. Bu yeni yapılan cami bomboş. Cemaatle kılınması farz olan Cuma,Bayram ve Teravih namazlarında bomboş. Vakit namazlarını es geçiyorum, çünkü evde de kılınabiliyor. Çamlıca'da yapılan camiyi de es geçiyorum, bomboş. Yeni nesil hızlıca İslam'dan uzaklaşıyor, ya hiç inanmıyor ya da farklı din ya da inançlara inanmayı tercih ediyor. sosyal medyada bakıyorum İstanbul'a ayak basmamış adam Ayasofya için seviniyor, alnı secdeye değmemiş ve ofisine gelen bankacı kızları nasıl düdüklerim diye düşünen adam sevinçten ölecek gibi. Velhasıl her boş bulduğun alana cami yaparak gönüllere giremiyorsun. Marifet olan senden çıkarı olan tayfanın gazını almak değil inanmayan adamı inandırmak. Bu da betonla olmaz.
    YasinC, espresso, Osm@n ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Göbeklitepe de ibadete açılsın!

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göbeklitepe de ibadete açılsın!
    Kimse kimseyi tutmuyor isteyen göbekli tepeye döner ibadetini istediğine karşı yapar :D

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bugün burada yapılan camiye 10bin euro bağışlamış bir arkadaşım elhamdülillah ayasofya ibadete açılıyor dedi.
    Ya onlar da bizim camileri kilise yaparsa ne olacak dedim.
    Kalbine bıçak soksam daha az acırdı!
    Adamın böyle bir ihtimal hiç aklından bile geçmemiş.
    Camiye mi üzüldü, 10bin euroya mı anlamadım ama yüzü düştü.
    Yapamazlar!
    Ne hakları var!
    diye söylene söylene gitti.
    Şeytan azapta gerek demişler.
    Danıştay kararı aldı.
    Şimdi Tayyip düşünsün.

Muhtemelen yarın davayı açan avukat fetö bağlantısı nedeniyle gözaltına alınır.
    Danıştay sayıştaya, sayıştay, yskya atanır.
    Fetönün bir darbe planını daha çökerttik az daha ayasofya üzerinden vatanımızı böleceklerdi diye bol bol propaganda yapılır.
    Zaten kimsenin gidip namaz kılmaya niyeti de olmadığından bir ay sonra mevzu unutulur.
    murat1903 ve izzmarit bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Kararı desteklemesem bile bu konuda Türkiye sınırları dışında var olan hiçkimsenin yorum yapma hakkı yok. Ülkenin kendi kararıdır, ne yunanistan ne italya ne ebesi ne dedesi karışamaz.

ha yapılan nasıl birşey dersen, oy için sacmaladılar iyice derim orası ayrı.

Yurtdışında gördüğüm kadarıyla klise mantıgı farklı. Evet ibadet için kullanıyorlar ancak kliseler ibadet hariç cogu sosyal sorumlulukta da kullanılıyor. yani cami gibi "dua et ve terket" mekanı değil. yurtdısında da camiler böyle ise kliseye cevirdiklerinde laf edemeyiz.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birkaç sene önce Validebağ parkı tarafına yapılan cami konusunu hatırlarsınız. Halkın direnişi, polisin 7/24 nöbet tutması, zorla cami yapılması vs işte o cami benim evimin tam karşısına 100 metre ötesine yapıldı. Kaldı ki 250 metre geride başka bir cami olmasına rağmen. Bu yeni yapılan cami bomboş. Cemaatle kılınması farz olan Cuma,Bayram ve Teravih namazlarında bomboş. Vakit namazlarını es geçiyorum, çünkü evde de kılınabiliyor. Çamlıca'da yapılan camiyi de es geçiyorum, bomboş. Yeni nesil hızlıca İslam'dan uzaklaşıyor, ya hiç inanmıyor ya da farklı din ya da inançlara inanmayı tercih ediyor. sosyal medyada bakıyorum İstanbul'a ayak basmamış adam Ayasofya için seviniyor, alnı secdeye değmemiş ve ofisine gelen bankacı kızları nasıl düdüklerim diye düşünen adam sevinçten ölecek gibi. Velhasıl her boş bulduğun alana cami yaparak gönüllere giremiyorsun. Marifet olan senden çıkarı olan tayfanın gazını almak değil inanmayan adamı inandırmak. Bu da betonla olmaz.
    sağda solda millete laf anlatmaya gerek kalmadı, bunu kopyala yapıştır yapsam yeterli, biraz üzerinde değişiklik yaptımıydı tamam, yani kendi yazımmış gibi değişiklik..

buna ilaveten şunlar var; papaz brunson olayında verdiğimiz taviz, rus uçağını düşürdükten sonra verdiğimiz taviz, israilin bizim gemimizde bizim insanlarımızı katletmesi olayındaki tavizimiz, karadenizde batırılan savaş gemimiz ve çıtımızın çıkmaması, askerimizin kafasına çuval geçirilmesi ve bizim bir şey yapamamamız,

benim zoruma giden daha bir sürü olay var, öyle gelipte bir taş parçasını cami yaptık demeyle ben tatmin olmuyorum, başkaları oluyor ve pek saygı duyduğum da söylenemez ama bir şey demiyorum sadece.. ayasofya cami yapıldı, tadını çıkarın, hadi bunu kutlayın, hani islam ahlakın da o yeri olmayan ihtişamlı gösterilerden düzenleyin...

milletimizden beyin fışkırıyor gerçekten..
    tommygun ve yaşlıveacemi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)