Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Coğrafya kaderdir....

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Abi,10.000Liraya 6 ay önce R125 SATTIM.Üstüne 10 daha koydum.Şu anda sattığım R125 ' i belki alabliiyorum.Varmıdır fikri olan? Nasıl olacak bu işler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bunlar daha iyi günler, 10 sene içinde hepimiz b.klu nehirde yıkanan Hintliler ya da hareket eden her canlıyı,böceği yiyen Taylandlılar gibi 100-150 cc cub kullanacağız.
    efendy06 bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şuan alabilen hâlâ alıyor kader bence daha farklı

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Kardo,Rs200 18 17 lira olmuş.Biz ilk motorumuzu aldıgımızda 9bin liraydı 10 bin lıraydı. Bir iki sene içerisinde bir aracın ikinci el fiyatının 2ye katlanması,sadece enflasyonla açıklanacak bir durum değil,Ekonomi öğrencisi olarak bunu söylüyorum.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mt-25 30 ayda yüzde 80 zamlanmış. 2 senede maaşına yüzde 50 zam alan kaç kişi var? enflasyonla da açıklanır, dallamalıkla da açıklanır. bir iki tane dağa taşa füze atıp insanları peşine takmayla da açıklanır
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Habire gelecekten çok pahalıya alıp, günü kurtarmak için yok pahasına harcıyoruz...

Reel negatif faizle milletin borçlanmaya teşviki en son örnek...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardo,Rs200 18 17 lira olmuş.Biz ilk motorumuzu aldıgımızda 9bin liraydı 10 bin lıraydı. Bir iki sene içerisinde bir aracın ikinci el fiyatının 2ye katlanması,sadece enflasyonla açıklanacak bir durum değil,Ekonomi öğrencisi olarak bunu söylüyorum.
    Dıj güçler, cehapereseşete, vs.
    May the Force be with McLaren Mercedes

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen yaşıyormuydun ya

Cografya kaderdir de su anda oldugumuz durumun kader ya da cografya ile alakası yok, verilen oylarla alakası var.

neyse.

girmeyelim.

Sonra siyaset konusuluyor diye ağlıyorlar.

Böyle bir konu başlıgı altına köri soslu tavuk tarifi konusulur zaten.

Bu arada köri sosu mideme dokunuyor, siz nasıl yiyorsunuz yav

Coğrafya kader değildir, hatta çoğu zaman coğrafyanın suçu yoktur, burada bunların olmasının çook farklı dinamikleri var da girmeyeyim, çıkamayız, hatta kavga çıkar.(Zaten en iyi kavgayı beceriyoruz, başka da bi .ot yaptığımız yok)
    Ayrıca o boklu nehirde yıkanan cup motora binen Hintli bile dünyaya yazılım, donanım, yedek parça, şu bu üretip satıyor. O şekil olmamak da bizim izin verip vermememizle alakalı...
    Güzel atasözleri olan bir memleketiz ve ben çok sık kullanırım, işte bir kaçı:
    -Ne ekersen onu biçersin.
    -Rüzgar eken fırtına biçer.
    -Ayağını yorganına göre uzat.
    -Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak.

Daha binlerce var.
    Bu arada bunlar daha iyi günlerimiz deyip deyip devam ediyoruz, oysa o kadar kolay ki bazı şeyleri değiştirmek... Niyet olacak, iyi niyet... şark kurnazlığı ve şahsi üçün beşin hesapları peşinde koşarak daha çook der dururuz bunlar iyi günlerimiz diye.
    En güzel örneği 0.64'ü görünce hayatında giremeyeceği kadar büyük kredi borçlarının altına girenlerdir mesela... (Umarım ben yanılırım ama şu dönem yakın gelecekte bir mortgage skandalı da bizde çıkartabilir bi potansiyel taşıyor gibi.)
    Motosiklet fiyatı filan geçtim ben, kaygım başka şeyleredir, yaşanacak bir hayatı olan 7 yaşında çocuğum var...
    Ben göremem de kaygım çocuğum için, umarım o görür bi nebze iyileştiğini bir şeylerin.
    hasmet bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    bilimsel olarak konuşursak; "babacan tavırla ekonomiyi uçuşa geçirmek" diyoruz.

sen onun üzerine bir on daha koy, şaşırsınlar,
    sonra şaaak bir on daha, iyice şaşırsınlar,
    şaaak bir on daha ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:57 ----------

bilmem anlatabildim mi?

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Coğrafya kader olabilir.Bizim bulunduğumuz değil ama.Cennet gibi ülke 4 mevsimi yaşayıp her yanı denizlerle çevrili bir ülke.Kuru dalı yere soksan ağaç olup meyve veren topraklarda yaşıyoruz.Aslında biz bu coğrefyanın kaderiyiz.
    Sj's ve Thracian bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Ne deseniz haklısınız şu durumlara... Yaptığımız spordan verim alamaz olduk...Geçen sene 14 Olan tavuk göğsü oldu mu sana 26.95 ?
    Motor alamaz olduk, 10Liralık motora 20 demeye başladılar...
    Hadi yakıtı kurtarıyoduk,oturup evinde sigarasını içen adam bile saya saya içer oldu...
    Ekonomi öğrencisi olarak söylüyorum,durumlar harbi sıkıntılı...Çünkü bu oranda bir yükseliş en azından ben görmedim.Gören varsa yaşıma versin ama , ciddi anlamda büyük problemler var,herkesin derdi ekonomik sıkıntılar...E öyle olacak tabi abi,insan niye yaşar? Anlamlandırdığı , sevdiği , arzuladığı işlerle meşgul olmak için,dünyaya ve kendisine değer katmak için... Yersen![COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen yaşıyormuydun ya

Cografya kaderdir de su anda oldugumuz durumun kader ya da cografya ile alakası yok, verilen oylarla alakası var.

neyse.

girmeyelim.

Sonra siyaset konusuluyor diye ağlıyorlar.

Böyle bir konu başlıgı altına köri soslu tavuk tarifi konusulur zaten.

Bu arada köri sosu mideme dokunuyor, siz nasıl yiyorsunuz yav
    Bazı ortalama yükseltme dönemlerinden,motorsuzluğa adapte olamayıp,karantinada sabah akşam film,bilgisayar vs. hayatsız olduğum bir dönemden çıktım abi :D , hazırsanız hangi kaskı alayım,hangi eldiveni alayım,eve badana yapıcam boya önerisi var mı? , salonu mutfağa katalım mı? gibi sorularla sizi çileden çıkarmaya geldim... ) Şaka bir yana beni böyle kabul ettiniz,baş tacısınız abi sevgiler...

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    2015 cbr500 ün piyasası 35 miş. Fb grubunda öyle diyorlar :Dddddd

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kümülatif düşünürseniz eğer, her insan yaşadığı toplumun ortalamasıdır/parçasıdır.

Siz bu ortalamanın üstünde olabilirsiniz ama bu sonucu değiştirmiyor maalesef.
    hasmet bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Coğrafyada sorun yok tam aksine dünya üstündeki en mükemmel,en güzel,en verimli topraklardan birinde yaşıyoruz.Sorun bu coğrafya içinde yaşayıp bu coğrafyayı bu hale getirenler.
    okanbagiscan ve hasmet bunu beğendiler.

Nicksizabla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok pahalı, zam da gelmiş...
    Ya o değil de, ben daha ehliyet o bu şu derken motosiklet alamadan ölüp gideceğim buralarda. Zaten bütçe az, kıt kanaat geçiniyoruz asgari ücretten ve altı üstü bir hobimiz, zevkimiz var ama gel gör ki piyasaya, fiyatlara bak. Çıldırmamak elde değil.

Napsak? Cup falan mı alsam?

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar daha iyi günler, 10 sene içinde hepimiz b.klu nehirde yıkanan Hintliler ya da hareket eden her canlıyı,böceği yiyen Taylandlılar gibi 100-150 cc cub kullanacağız.
    bu hiç olmamış. başkalarının dini değerleri ile dalga geçiyorsunuz ama başkaları sizin dininizin değerleri ile dalga geçince şuurunuzu kaybedip atmaca kesiliyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

ülkenin halinde 50 senedir değişen bir şey yok. elli yıllık ömrümde sadece beş yıl kadar iyi bir ülkede yaşadım, o da 2005-2010 arasındaydı. o yıllar arasında insanların alım güçleri en yüksek zamanındaydı. ancak bu durumun mevcut iktidarla hiç ilgisi olmadığını da eklemek isterim. konu tamamen abd'nin para politikaları ile ilgiliydi. o dönemde abd dünyayı dolara boğdu. bundan bizde ülke olarak faydalandık, bize de epeycene dolar girişi olduğundan döviz bolluğu sayesinde 1 dolar 1.18 tl ye kadar düştü. yani neredeyse kafa kafaya geldi. ha işte o dönem dışında geri kalan yıllar hep bugünkü gibi aynıydı. yani genç arkadaşlar ülkenin geçmişini bilmeyebilir, o bakımdan hatırlatmak istedim.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ülke olarak şahsi fikir ve tercihlerimizden bağımsız olarak birbirimize insan gibi davranana kadar düzelme beklememek lazım...

Problem olarak birbirimizi gördüğümüz müddetçe, bu damarı suistimal eden sahtekar politikacılar türemeye devam eder...
    Cloud bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu hiç olmamış. başkalarının dini değerleri ile dalga geçiyorsunuz ama başkaları sizin dininizin değerleri ile dalga geçince şuurunuzu kaybedip atmaca kesiliyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

ülkenin halinde 50 senedir değişen bir şey yok. elli yıllık ömrümde sadece beş yıl kadar iyi bir ülkede yaşadım, o da 2005-2010 arasındaydı. o yıllar arasında insanların alım güçleri en yüksek zamanındaydı. ancak bu durumun mevcut iktidarla hiç ilgisi olmadığını da eklemek isterim. konu tamamen abd'nin para politikaları ile ilgiliydi. o dönemde abd dünyayı dolara boğdu. bundan bizde ülke olarak faydalandık, bize de epeycene dolar girişi olduğundan döviz bolluğu sayesinde 1 dolar 1.18 tl ye kadar düştü. yani neredeyse kafa kafaya geldi. ha işte o dönem dışında geri kalan yıllar hep bugünkü gibi aynıydı. yani genç arkadaşlar ülkenin geçmişini bilmeyebilir, o bakımdan hatırlatmak istedim.
    Üstadım yazdıklarımı bir daha okudum, evet bir Hintli ya da Taylandlı okusa biraz ayıp olur. O nedenle bu forumu takip etmediklerini diliyorum. Benim burada geçtiğim dalga tamamen kendimizle ve ülkemizin ekonomik koşullarıyla ilgilidir.
    hasmet ve Cloud bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)