Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Böbrek Ağrısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pazartesi gününe randevu aldım ancak su an için acil geçici bir çözüme ihtiyacım var.

Ağrı kesiciler vs işe yaramıyor.

1 haftadır bıcaklıyorlar gibi bir acı ve ağrı ile birlikte 2 günde bir 2-3 saatliğine kilitliyor bu ağrı beni.

Yaşayan var ise gecici bir çözüm önerebilir mi pazartesiye kadar.

Ağrı Kesici
    Sıcak Su Koymak
    Bol su içmek

denendi, bi halta yaramıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Voltaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur.
    Böbrek taşı olabilir. Ben 15 sene kadar önce düşürmüştüm, bendeki bulgulara benziyor anlattıkların.

Yere kapanıp dakikalarca kıvrandığımı hatırlarım, ağrı kesiciler zerre işe yaramıyordu. Ama düşürünce de hiç bir şey kalmıyor.

Geçmiş olsun.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    aynısını abim yaşıyordu. gün içerisinde 2-3 dakika bıçaklar gibi ağrı sızı oluyordu abimin demesine göre, kan ter içinde kalıyordu ama sonra geçiyordu.. son zamanlarda acı saplanması çoğalınca doktora gittik ve böbrek taşı çıktı...

sonra hastanede lazer tabancasıyla kırdılar taşları... yanlız erken tedavi önemli... taşlar büyüyünce lazer kırmıyormuymuş neymiş falan..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bol bira + bol tuvalet
    espresso bunu beğendi.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bol bira + bol tuvalet
    aman hocam bira kaç para oldu önerilir mi bu o değil bira konusu her açıldığında yurtdışın da gördüğüm bira fiyatları aklıma geliyor. mesela efes pilsenin biraları bizim yurtdışın da türkiye'den daha ucuzdu hemde moldova gibi fakir bir ülkede..
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    mesela ben şimdi bir şişe bira içeceğim

butik bira kom dan sipariş etmiştim, kendim mayaladım, normal bir şişe biraya göre daha fazla kafa yapıyor, yakınlarıma da içirmiştim onlar söyledi, bende fark ettim ayrıca.
    yigozya ve espresso bunu beğendiler.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Ağrı olunca hastane acile gidip iğne ile güçlü bir ağrı kesici rica etmek. Adamı sarsıyor ama ağrıyı çekmekten iyidir
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Serum ya da iğne ağrı kesici etkili olur ancak. Çok geçmiş olsun
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    geçmiş olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Başka bir sorundan ciddi ağrı çekiyordum bazen. Malum, hastanede seruma bağlıyken morfin verince anında gidiyor acı. Doktor, olur da evde ağrı krizi gelebilir diye hap şeklinde hidromorfin yazmıştı. Bir kere kullanmak durumunda kaldım. Ağız yoluyla alındığı için çalışmaya başlaması yarım saat falan sürüyor, ama sonrasında bayağı etkili. Narkotik olduğu için kolay kolay yazmıyorlar. Ama bu tip durumlar için var zaten bu ilaçlar...

Rowatinex , bitkisel bı ilaç yurt dışından geliyor , Google dan arastırabilir siniz , inanılmaz etkili ağrıyı kesiyor ve kanalları genişletip taşın düşmesini sağlıyor , çok çektim böbrek taşından , ülkemde çok bilinmez ama çok etkili tavsiye ederim geçmiş olsun , bu arada ilk hafta ikişer ikişer alıyorsun , yan etkisi sadece mide yanması , o da herkeste değil , bende olmadı mesela

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Geçmiş olsun kardeşim.

Maden suyu deneyebilirsin.

Ortalik normalleşince,pamukkale karahayit termal kaplicalari tavsiye ederim.sularinida bol bol içeceksin,hatta bidonlara doldur evinde de tüket.

Bu şekilde agrilari geçen arkadaşim var.(10gun kalmiştik)

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    yürüyüş yapmak taş düşürmeyi kolaylaştırıyor.

dışarı çıkamıyorsanız, evin içinde dolaşın.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun..

Geçmiş olsun , acil şifalar dilerim.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Dediğiniz herşeyi denenedim, işe yaramıyor ne yazık ki.

2 günde bir gelen birkaç saatlik ağrı ve acı ile işkence cekip ağlama noktasına geliyorum. Dün iş yerinde denk geldi, lanet okudum tüm gün.

4 - 5 yıldır sadece kış ayları her 2 böbrek tarafımda da ince bir kasılma - sızlama oluyordu, doktora gittiğimde hiçbirşey cıkmadı, büyük ihtimal hassas o nedenle oluyor dediler. Ciddi birşey değildi.

Bu kış doğalgazlı eve gectiğimden herhalde, neredeyse hiç o kasılma ve sızlamalar olmadı. hatta gecen hafta fark ettim "ulan bu sene de agrısız gecti he" diye sevindim. Aksam 4 de bağırarak uyandım 3 saat boyunca yatakta sıcak su eşliğinde kıvrandım. Evren böyle billur geçti kısaca

Corona dalgasına korksam da pazartesiye randevu aldım artık bakalım ne olacak.

Böbrek taşı mı ne bilmiyorum, apranax ile idare ediyorm simdilik ilac olarak.

1 kere motosiklet tepesinde iken sızlama başladı, direk eve geri döndüm şiddetlenceğini bildiğimden dolayı. Öyle lanet bir acı ki, motorda dengemi sağlayamadım yol boyunca.

Hocam çok geçmiş olsun, ben de böbrek taşından çok çektim. Ben de maden suyu, meyveli soda tükettiğimde ertesi gün ağrır. Haftada 5-10 tane tüketirsem ertesi hafta kıvrandırır. Ben 2 senedir sodayı bıraktım, ağrılarım kesildi. Bunun dışında limon sıkıp içmek taşın parçalanmasını kolaylaştırıyor. Lazerle falan ameliyat olmadım, her sabah yarım bardak limon suyu içerek ve sodayı bırakarak yendim. Bilginiz olsun.

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Kırkkilit otu çayı sabah akşam birer su bardağı, ayrıca Torbalı tarafında bir su var o da çok iyi geliyor özellikle röntgende görünmeyen küçük taş ve kumlara zaten iyi geliyorsa idrarda belli oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

Maden suyu gibi fazla kalsiyum içeren şeyler den uzak dur

l3v3nt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Böbrek taşı ise söyleyeceğim şey acile gidip buscopan,diloron ve serum. Yaşadıklarıma göre başka çaresi o anda yok. Bütün ağrıların azalıyor, böbrekte yanma hissi başlıyor ve bol su ile taşı rahat düşürüyorsun.
    Ayrıca munayene olursan da buna neden olan şeyi bulup son verebilirsin. (Beslenme vs..)

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman hocam bira kaç para oldu önerilir mi bu o değil bira konusu her açıldığında yurtdışın da gördüğüm bira fiyatları aklıma geliyor. mesela efes pilsenin biraları bizim yurtdışın da türkiye'den daha ucuzdu hemde moldova gibi fakir bir ülkede..
    Her ülkeye gelirine göre satıyorlar demek. Türkiye zengin, ucuza mı satacak?
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)