Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gözlükçünün Tamir Fiyat Listesi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Arkadaşlar bugün yeni bir gözlük almak için buradaki gözlükçüye gittim..Gözlük seçtim gözlüğümün yapılmasını bekler iken duvarda asılı bu fiyat listesine takıldı fiyatlar hep 5 lira 10 lira genelde 10 lira en fazla 40 tl olmak üzere 20 tl gibi fiyatlar vardı yalan yok komik geldi , çoğu zaman gözlüğümün ufak tefek tamir işlerine para almıyorlar , kendime seçtiğim sport gözlük 100 tl hani diycem buradan çaktı,bu adamlar nasıl para kazanıyor ya..

Yer : Kocaeli Çayırova

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Müşteri çekmek için tamirden para almıyorlar ya da çok cüzi bir miktar alıyorlar..

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müşteri çekmek için tamirden para almıyorlar ya da çok cüzi bir miktar alıyorlar..
    Diğer esnaflar niye almıyor tezine tez :D

Gözlüğün maliyeti yok, çinden bir kamyon alıp geliyorlar iş bitti. Benim gözlük numaram sürekli değişiyor. Ve çıldıracağım artır. Camı ayrı para çerçevesi ayrı para. 600tl para verdim çerçeve+cam'a. Camlarda 250tl civarında blue camlardan. Varya artık o kadar bıktım ki. Resmen dolandırıcı bu gözlükçüler. 10tl lik ürünleri 250tl ye rahatlıkla satıyorlar.

Atasunda kendi markaları satılıyor daha ziyada, yani gidip marka birşey alamayacaksan satış danışmanları sana kendi mallarını tavsiye ediyor, aynen ets turdan tatil alırken ilk önce voyage otellerin tavsiye edilmesi gibi. Bu gözlüklerin ederi 5 tl dir, plastik dandik uyduruktur, 2 sene kullanabilirsen ücretsiz değişim yapacaklar neredeyse, dünya para isterler

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözlüğün maliyeti yok, çinden bir kamyon alıp geliyorlar iş bitti. Benim gözlük numaram sürekli değişiyor. Ve çıldıracağım artır. Camı ayrı para çerçevesi ayrı para. 600tl para verdim çerçeve+cam'a. Camlarda 250tl civarında blue camlardan. Varya artık o kadar bıktım ki. Resmen dolandırıcı bu gözlükçüler. 10tl lik ürünleri 250tl ye rahatlıkla satıyorlar.
    Şu hayatta gözlük kadar nefret ettiğim şey yok. Lens takmayı da beceremiyorum. Retinam da ince olduğu için lazer de yapılamadığından Pazartesi günü operasyonla sol gözümün içime mercek takıldı. Haftaya da sağ gözümün içine mercek takılacak.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Gözlük camları çok değişmiyor ama çerçeve işinde müthiş vurgun var , uyduruk Çin malı telleri dünya malı paraya satıyorlar ve bu tekeli kıramıyorsunuz , çünkü ruhsat sayısı sınırlı ve istedikleri gibi piyasayı belirliyorlar. Bir çeşit taksici mafyası gibiler.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Siz de benim gibi gidip Aliexpress'ten 20-30 dolar aralığındaki titanyum çerçevelerden alın ve gözlükçünün ağzını açık bırakın

Eşim kullanıyor ve çerçevesiz gözlük seviyor. 3 sene önce aldık ve burada (istanbul) cam yaptırdık, kırılmadı etmedi cam. Çerçevenin boyası dökülmedi. Tavsiye ederim.

3-5 dolarlıklardan denemek için alacaktım ama gerek görmedim açıkçası.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu hayatta gözlük kadar nefret ettiğim şey yok. Lens takmayı da beceremiyorum. Retinam da ince olduğu için lazer de yapılamadığından Pazartesi günü operasyonla sol gözümün içime mercek takıldı. Haftaya da sağ gözümün içine mercek takılacak.
    Geçmiş (ve hayırlı) olsun.

Normalde mercek işlerine katarakt olmadan girmiyorlar diye biliyordum? Fresnel multifocal olanlardan mı taktırdın? Onlar gece parlama harelenme yapmıyor mu?

Ben de nefret ediyorum gözlükten, Orta 1'den beri (36 yıl oldu) sürekli kullanıyorum. Öyle iç mercek takacağım ve yakın gözlüğü kullanmayacağım ve gece görüşüm etkilenmeyecekse hemen sıraya gireyim... (Kornea problemi nedeniyle benim de lazer imkanım yok...)

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    50 liralık gözlüğü 400 liraya satıyor. Maksat bu marjı elde edebileceği müşteriyi oraya çekmek.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş (ve hayırlı) olsun.

Normalde mercek işlerine katarakt olmadan girmiyorlar diye biliyordum? Fresnel multifocal olanlardan mı taktırdın? Onlar gece parlama harelenme yapmıyor mu?

Ben de nefret ediyorum gözlükten, Orta 1'den beri (36 yıl oldu) sürekli kullanıyorum. Öyle iç mercek takacağım ve yakın gözlüğü kullanmayacağım ve gece görüşüm etkilenmeyecekse hemen sıraya gireyim... (Kornea problemi nedeniyle benim de lazer imkanım yok...)
    Hem astigmat,hem miyop hem de katarakt vardı bende. Yarasa gibi dolaşıyordum. Sadece gece sürüşleri için bir dinlendirici gözlük tavsiye ettiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hem astigmat,hem miyop hem de katarakt vardı bende. Yarasa gibi dolaşıyordum. Sadece gece sürüşleri için bir dinlendirici gözlük tavsiye ettiler.
    Eyvallah, katarakt var ise yaparlar. Ben de sorayım tekrar ama katarakt yoksa orijinal merceğe zinhar dokunmak istemiyorlar.

Gece görüş nasıl yapay mercekli gözde? Yakın / uzak görüş tam mı?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Eyvallah, katarakt var ise yaparlar. Ben de sorayım tekrar ama katarakt yoksa orijinal merceğe zinhar dokunmak istemiyorlar.

Gece görüş nasıl yapay mercekli gözde? Yakın / uzak görüş tam mı?
    Şu an çok çok iyi değil görüşüm, 1 ay içinde tam anlamıyla mercekle göz birbirine adapte oluyormuş.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Şu an çok çok iyi değil görüşüm, 1 ay içinde tam anlamıyla mercekle göz birbirine adapte oluyormuş.
    Eyvallah, acil şifalar. Tertemiz olur inş.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Eyvallah, acil şifalar. Tertemiz olur inş.
    Sağolasın bakalım haftaya da sağ göze ayar çekilecek. Ameliyat çok kısa sürüyor ve hiçbirşey hissetmiyorsun, doktorla makara yaptım o derece. eve geldiğimde de ağrı,sızı,kaşıntı vs olumsuz bir durumla karşılaşmadım.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Sağolasın bakalım haftaya da sağ göze ayar çekilecek. Ameliyat çok kısa sürüyor ve hiçbirşey hissetmiyorsun, doktorla makara yaptım o derece. eve geldiğimde de ağrı,sızı,kaşıntı vs olumsuz bir durumla karşılaşmadım.
    Allah şifa versin abi. Dikkat et kendine.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah şifa versin abi. Dikkat et kendine.
    Allah razı olsun, sağolasın.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Geçmiş olsun. Lazer işi sakat zaten, gözlüksüz göz doktoru kalmaz ise bizde yaptırırız. Gözlükte kar marjları çok - çook yüksektir. Birincisi dükkan kirası fazladır, ikincisi çok fazla tapon kalır, üçüncüsü stok maliyeti yüksektir.

Motosikleti
    Bn125
    13 yıldır her allahın günü takıyorum. 4.5 derece iki gözüm de astigmat burnumda hafiften kemer oluşturdu resmen. Milletin bedavaya gördüğü dünyayı görmeye para ödüyoruz.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    hachiko buraya ara verip donanımhaber e gelmen lazım herkes seni bekliyor.....

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)