Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Gözlükçünün Tamir Fiyat Listesi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı sallami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Lazer işi sakat zaten, gözlüksüz göz doktoru kalmaz ise bizde yaptırırız.
    Öz yakınım göz doktoru. On küsür yıl önce "intralase bayağı iyi yapılıyor artık. Komplikasyon oranı dış çekmekten düşük. İstersen olabilirsin" dedi ve oldum. Aşırı memnunum. Olanlardan da aynısını duyarsınız. Yaşınız 25 üzeriyse ve gözlüğe mahkumsanız, şiddetle tavsiye ederim. Tabii ki tercih sizin. Ama tehlikeli olduğu fikri doğru değil.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah, katarakt var ise yaparlar. Ben de sorayım tekrar ama katarakt yoksa orijinal merceğe zinhar dokunmak istemiyorlar.
    Aynen. Açıkçası lense dokunmak bir yana, kornea'yı delmek ya da kesmek istemezler. Orijinal sistem çalıştığı müddetçe daha iyisi yok. Ne zaman ki katarakt baş gösterdi, o zaman matlaşmış lens fako cihazıyla parçalanıp emilip, yerine sabit lens konur. Yerine konan da orijinali kadar iyi çalışmıyor... Multifokal değil de, odaklama özellikli yeni lensler çıktı, ama hareketi orijinal lensin çok gerisinde...
    Cyan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öz yakınım göz doktoru. On küsür yıl önce "intralase bayağı iyi yapılıyor artık. Komplikasyon oranı dış çekmekten düşük. İstersen olabilirsin" dedi ve oldum. Aşırı memnunum. Olanlardan da aynısını duyarsınız. Yaşınız 25 üzeriyse ve gözlüğe mahkumsanız, şiddetle tavsiye ederim. Tabii ki tercih sizin. Ama tehlikeli olduğu fikri doğru değil.

Aynen. Açıkçası lense dokunmak bir yana, kornea'yı delmek ya da kesmek istemezler. Orijinal sistem çalıştığı müddetçe daha iyisi yok. Ne zaman ki katarakt baş gösterdi, o zaman matlaşmış lens fako cihazıyla parçalanıp emilip, yerine sabit lens konur. Yerine konan da orijinali kadar iyi çalışmıyor... Multifokal değil de, odaklama özellikli yeni lensler çıktı, ama hareketi orijinal lensin çok gerisinde...
    Ben sol göz korneamda herpes lezyonu olduğu için lazer ameliyatı olamıyorum + lezyon şekil bozukluğu bıraktığı için lens de takamıyorum. (Lens normal şartlar altında en fazla 2 saat içinde bulanıyor. Bilgisayar ekranında çalışırken 15-20dk sonra bulanıyor...)

Gözlüğe mahkum kaldık...

Annem katarakt olunca her iki göze de sabit odaklı iç mercekler takıldı. Yakın hariç görüşü kartal görüşü oldu. Eskiden 11 numara miyop idi, dolayısıyla "kartal görüşü" benzetmesini buna göre değerlendirmek lazım Göz içi mercek saçılma harelenme yapmayan sabit odaklı takılırsa yakın gözlüğü kullanmak zorunda olmak dışında bir dezavantajı yok diye biliyorum.

Motosikleti
    SD 1290R
    Evet, komplikasyonsuz katarakt gayet temiz bir ameliyat. Ama dikiş atılmak zorunda falan kalınırsa biraz kıl bir durum. Diyabet hastaları, göz tansiyonu olanlar falan için riskli olabiliyormuş fako.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Peki arkadaşlar, lazerle tedavi olup sorun yaşayan. memnun kalmayan var mı? Varsa neden?

Motosikleti
    SD 1290R
    Peki arkadaşlar, lazerle tedavi olup sorun yaşayan. memnun kalmayan var mı? Varsa neden?
    Goz doktoru yakinim olayin uluslararasi konferanslarina katiliyor. Ilginc olan, komplikasyon oldugu cok ender durumlarda bile, insanlara soruldugunda durumu eskisine tercih ettiklerini gozlemlemisler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Çok ileride yeniden gözlük takmaya mecbur kalan 1-2 örnek okumuştum. Gerçi büyük çoğunluk çok mutlu.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok ileride yeniden gözlük takmaya mecbur kalan 1-2 örnek okumuştum. Gerçi büyük çoğunluk çok mutlu.
    Intralase öncesi sistemlerde bazen olabiliyormuş bu. Son on yıldır yaygın olan sistemler öyle değil.

Bu arada olayın bulunuşu çok ilginç. Ender de olsa gözüne şarapnel batan askerlerin bazılarının göz kusurlarının azaldığını gözlemliyor askeri doktorlar. Malum askerler belli aralıklarla check up oluyorlar. Derken bir doktor göze belli şekilde çizikler atarak korneanin kırıcılığını değiştiriyor.

Tabi şimdiki sistemler çoook daha değişik... Teknoloji etkileyici. Yarım santim kalınlıkta canlı bir doku enine kesilip katlanıyor. Açılan kısmın yüzeyi lazerle şekillendirilip kapatılıyor. Doktor sadece açıp kapatma olayını yapıyor. Ama kritik olan da o çok basit olayın düzgün yapılması.

Cihaz teknolojisi ve doktor önemli!
    tommygun ve sallami bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bir uğrayayım bakayım göz doktoruna. O dediğin teknikle benim arkadaş 25-30 yıl önce Rusya'da yaptırmıştı. O günden beri gözlük kullanmadı gerçi.

Çevremde çoğu doktorun hepsi gözlüklü, hatta aralarında gözlüklü olan göz doktoru bile var. Hatta birtanesi astrmat idi. Madem bu kadar başarılıysa bu teknikler? Bu doktorlar niye yaptırmıyor? Bu konuyu aydınlatabilecek olan var mı?
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Bir uğrayayım bakayım göz doktoruna. O dediğin teknikle benim arkadaş 25-30 yıl önce Rusya'da yaptırmıştı. O günden beri gözlük kullanmadı gerçi.
    Olayı Ruslar buluyor zaten. Tabi 30 sene önce intralase yoktu. Bugün mutlaka intralase ile olmak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çevremde çoğu doktorun hepsi gözlüklü, hatta aralarında gözlüklü olan göz doktoru bile var. Hatta birtanesi astrmat idi. Madem bu kadar başarılıysa bu teknikler? Bu doktorlar niye yaptırmıyor? Bu konuyu aydınlatabilecek olan var mı?
    Göz doktoru yakınım en ufak bir komplikasyonda mesleklerini kaybedecekleri için demişti, operatör göz doktorları için. Meslek grubu olarak aktif askerlere, atletlere, kafaya darbe ihtimali olan mesleklere de yapılmadığını söylemişti. Yapılırsa da flapsiz eski sistemin uygulanıyormuş.

Motosikleti
    Benim kafaya darbe anca hanımın oklavadan gelir. Askerlik ehhh işin içinde silah varsa. Atletlik; yazın atlet giyerim o kadar.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olayı Ruslar buluyor zaten. Tabi 30 sene önce intralase yoktu. Bugün mutlaka intralase ile olmak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Göz doktoru yakınım en ufak bir komplikasyonda mesleklerini kaybedecekleri için demişti, operatör göz doktorları için. Meslek grubu olarak aktif askerlere, atletlere, kafaya darbe ihtimali olan mesleklere de yapılmadığını söylemişti. Yapılırsa da flapsiz eski sistemin uygulanıyormuş.
    Bu durumda hocam, bizde mezbahadaki kurbanlık koyun oluyoruz :D Ya tutarsa hesabı.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı gezginkral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu durumda hocam, bizde mezbahadaki kurbanlık koyun oluyoruz :D Ya tutarsa hesabı.
    Ufak bir goz kusuru ile isinizi yapmaya devam edebilirsiniz muhtemelen, sahsen ben yapabilirim. Ama bir operator goz doktorunun boyle bir luksu yok.

Ameliyatin riski ile ilgili daha once yazdiklarimi okuyun. Ki oz yakinim da goz gore gore beni tehlikeye atmaz zaten.

Ben sadece birinci elden edindigim ve guvendigim bilgiyi paylastim. Isteyen istedigini yapmakta hur...

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Konu devlet hastanesinin göz bölümüne dönmüş.. Hepinize geçmiş olsun arkadaşlar..Bu aralar bende karşı taraftan gelen aracın farları gözümü alıyor bu sorun var..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)