Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hani çeyrek altın gibiydi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF150
    Arkadaşlar motosiklet dünyasına 2017de girdim. Araştırma yaparken ybr ile cbf arasında kaldım. Araştırmalarımın sonucunda fakir dostudur acemilerin hatasını affeder denildi iki motor içinde. Ayrıca satarkende zarar etmezsin ikinci eli hızlıdır kısa sürede elden çıkarırsın denildi.Bende tercihimi cbf den taraf kullandım. 3-4 gün önce satmaya niyetlendim sarı sitede ilan hakkım olmadığı için bu sayfaya ilan verdim hatta ilanımda fiyat bile belirtmedim. Düşük fiyat veren ölücülerden bile teklif gelmedi. Yoksa artık bu motorlar çeyrek altın değilmi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizim burada ehliyet kursları kapalıydı, corona geneli genel bir kapalı olma durumu var ise motora bşlayan sayısı azalıp sınavları beklıyordur.

İkinci tahminim fiyatlar o kadar arttı ki mıllet 1 sene sonra cc yukseltecek parayı bulamayacagından direk 200cc + üstü ile başlamaya karar vermiş olabilir.

ilanında da bir sıkıntı olabilir

Motosikleti
    Honda CBF150
    Hocam ilanımda bi sıkıntı olduğu düşünmüyorum kanımca. Satılık bölümünde ilanım mevcut. Belki kusursuz bi motor a sahip değilimdir. İlanımda da ufak tefek kusur belki vardır. Ömrümde bir defa araç sattım. Sarı siteye ilan verdiğimde çok arayan soran oldu ama. Siteden arayan biri almadı zaten aracı. bu da ikinci satışım illaki eksiklerim vardır şahsen ben bi aracı beğensem anlamadığım yeri ararım yada yazarak sorarım. Sanki sattığım motor cbf değilde ikinci eli çok zayıf piyasada kendisi ve parçası nadir olan motor satıyomuşum hissine kapıldım

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sitenin alım satım bölümü pek aktif kullanılmıyor olabilir. Kendi adıma konuşayım; yıllardır siteye üyeyim belki de hiç girmemişimdir o bölüme. Sarı sitede ilan hakkınız yoksa da FB.da motor alım satım ya da Cbf'in kendi grubunda ilan açarsanız daha faydalı olur. İlanınıza resim ve fiyat bilgisi eklemeniz de satış sürecinizi hızlandıracaktır.
    espresso bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    İlanınızı 118 kişi görüntülemiş. Mtnin satılık köşesi hareketli değil. Önceki mesajlarda söylediği gibi Facebook sayfaları ve belki letgo etkili olabilir. Kafanızdaki fiyatı da yazarsanız iyi olabilir. Siz herkese tek tek cevap verecek kadar işsiz olsanız bile herkes her gördüğü ücret yazılmayan ilana kaç para yazacak kadar işsiz olmayabilir. Şahsen hiçbir zaman fiyat yazmayan bir ilana mesaj atmadim.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı qqferit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motosiklet dünyasına 2017de girdim. Araştırma yaparken ybr ile cbf arasında kaldım. Araştırmalarımın sonucunda fakir dostudur acemilerin hatasını affeder denildi iki motor içinde. Ayrıca satarkende zarar etmezsin ikinci eli hızlıdır kısa sürede elden çıkarırsın denildi.Bende tercihimi cbf den taraf kullandım. 3-4 gün önce satmaya niyetlendim sarı sitede ilan hakkım olmadığı için bu sayfaya ilan verdim hatta ilanımda fiyat bile belirtmedim. Düşük fiyat veren ölücülerden bile teklif gelmedi. Yoksa artık bu motorlar çeyrek altın değilmi?
    hocam pardon ben sarı sitede değil de satış yapılan başka bir sitede koydunuz sandım.

burada alım satım cok aktif değil, ben bile motor alacagım zaman acaba sitede satan var mı diye düşünüp bakmıyorum

sarı site şart.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlanınızı 118 kişi görüntülemiş. Mtnin satılık köşesi hareketli değil. Önceki mesajlarda söylediği gibi Facebook sayfaları ve belki letgo etkili olabilir. Kafanızdaki fiyatı da yazarsanız iyi olabilir. Siz herkese tek tek cevap verecek kadar işsiz olsanız bile herkes her gördüğü ücret yazılmayan ilana kaç para yazacak kadar işsiz olmayabilir. Şahsen hiçbir zaman fiyat yazmayan bir ilana mesaj atmadim.
    ilan a fiyat yazmamamın sebebini orda belirttim piyasasını tam bilmiyorum die. Piyasayı bilmeyerek sarı sitedeki ilanlara bakarak fiyat belirlersem 20.000 demem lazım. O parayı da yazarsam motora uzunca bi zaman daha sahiplik ederim. Ortalama giden fiyatları öğrenip öyle bi fiyat yazarak yeni sahibine hayırlı olsun demek benim niyetim. Tavan fiyat yazıpta motoru ederinden fazlasına vermek istemiyorum. Çünki para kazanmak zor artık.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hocam iyi kötü bir fiyat belirleyip ilan açmanız lazım yoksa alıcılarda da tereddüt oluyor. Fiyatı alıcı değil satıcı belirler, talep durumuna göre fiyatını artırır yada azaltır. Bu kadar basit.

Bu arada sarı sitede zevkine ilan açan çok. Adamın motorunu satası yok, dur ilan hakkım var öyle bir yüksek fiyata koyayım ki almak isteyen bir enayi çıkarsa koşa koşa o fiyata satarım dediği fiyattan ilan açıyor. En güzel fiyat belirleme şudur: bir en yüksek birde en düşük fiyata bakıp onun ortasının az üzeri veya az altı fiyat belirlemen en mantıklı olanı.

Ben herzaman ortalamanın az altı fiyatlandırma yapıyorum. Al-satçı olmadığım için 300 fazlaya almışım, 500 eksiğe vermişim pek umrumda olmuyor.

Nihayetinde sarı sitenin fiyat ortalaması genelde hep gerçek piyasanın üzerinde.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    ilanınızı ben de gördüm 2017 model cbf sarı siteye bakarsanız 10bin tl altında yok hatta 17-20-25bin tl ye satan manyaklar bile var. Neymiş üretimi artık yokmuş. CBF güzel ağır oturaklı ve konforlu motordur ama 10binlerce tl değildir hakkı. Şahsen 150cc japonda olsa cbf e 15bin tl vereceğime bajaj, hero, hero gibi hintli 180-200cc arası motorlara yönelirdim.

Sizde veya ilanınızda sorun yok millet fiyat sormaya korkar olmuş fahiş fiyatlar yüzünden.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ferit ; senin motosikletin gerçekten çok temiz kullanıldı. Şu bilgileri ben de biliyorum ki
    A- Motorunu sıfır aldın ve neredeyse daha rodajı bile yeni bitiyor.
    B- Sen benzin ve dizel motorları konusunda sanat okulu eğitimi aldın.
    C- Şu an otomobil üretimi yapan fabrikalara yedek parça sağlayan bir iş yerinde çalışıyorsun.
    D- İster 2 - ister 4 teker vasıta olsun, kendi aracına her şeyin en iyisini temin etmek için gayretine ben şahitim.
    Umarım motosikletine yakın zamanda aklı başında bir müşteri çıkacaktır. Selamlarımızla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:35 ----------

Ben de, motoruna bir rakam yazarsan, daha iyi olacağı düşüncesindeyim.

Motoruna istediğin fiyatı kesinlikle yaz, arızası varmı yokmu en son bakımı nezaman yaptığını, muayene tarihini , evrakların tam olduğunu belirt ondan sonra pazarlıklar başlar
    Şahsen ben fiyatı olmayan ilana asla bakmam, resimleri ilana ters koyan sayfayı açmam, ister al ister alma işine gelirse tarzı itici açıklama yazan ilanlara asla girmem.
    Usulüne uygun, araç hakkında gerekli bilgilerin olduğu ilanlardaki motosikletler hızlı satılır.

Motosikleti
    Konuyu açan arkadaşı tenzih ederim ama son günlerde fiyat yazmama hastalığı başladı. Fb vb sosyal medya sitelerinde adam ilan açıyor ama fiyat yok.

Fiyat soranlara özele gel diyor. Bu tiplerin genellikle amacı belli. Ederi 50 olan malı 70e iteleyecek "enayi" aramaları. Ne olursa olsun bir fiyat belirleyip yazın, almak isteyen bakar, değerlendirir, yüksek bulur veya pazarlık edilebilecek makul seviyede bulup pazarlığa girer.

Ama fiyat yazmamak bir ilan için olabilecek en kötü yöntemdir. Gerçek alıcıların en az yarısı böyle ilanları pas geçer. Bende ilanda fiyat yazmayan motor, araba vs hiçbir ilanı aramam sormam, direkt es geçerim.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    arkadaşım daha yeni 4000 e alıp 600 tl masraf yapıp toplayıp 6800 e sattı sahibinden harici zor satılır anca letgo sahibinden yada instagramda moto ekipman diye 2 el satış yapan sayfa var orada satarsın buradaki ikinci el kısmı ölü ötesi :D yoksa cidden kolay satılıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:03 ----------

Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu açan arkadaşı tenzih ederim ama son günlerde fiyat yazmama hastalığı başladı. Fb vb sosyal medya sitelerinde adam ilan açıyor ama fiyat yok.

Fiyat soranlara özele gel diyor. Bu tiplerin genellikle amacı belli. Ederi 50 olan malı 70e iteleyecek "enayi" aramaları. Ne olursa olsun bir fiyat belirleyip yazın, almak isteyen bakar, değerlendirir, yüksek bulur veya pazarlık edilebilecek makul seviyede bulup pazarlığa girer.

Ama fiyat yazmamak bir ilan için olabilecek en kötü yöntemdir. Gerçek alıcıların en az yarısı böyle ilanları pas geçer. Bende ilanda fiyat yazmayan motor, araba vs hiçbir ilanı aramam sormam, direkt es geçerim.
    birde yazdığın fiyatı pazarlık yaptığını sanıp iyice öldürmeye çalışanlar var 5 aylık tertemiz rpha 11 kaskı 1700 e koydum adam 800 olurmu diye mesaj atıyor olmaz dedim benim bu kadar param var dahası çıkmaz bu fırsatta her zaman gelmez direk nakit diyor :D sanki ben baklava takasıyla iş yapıyorumda saçma sapan ölücü boş insanlar dolu

Motosikleti
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım daha yeni 4000 e alıp 600 tl masraf yapıp toplayıp 6800 e sattı sahibinden harici zor satılır anca letgo sahibinden yada instagramda moto ekipman diye 2 el satış yapan sayfa var orada satarsın buradaki ikinci el kısmı ölü ötesi :D yoksa cidden kolay satılıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:03 ----------

birde yazdığın fiyatı pazarlık yaptığını sanıp iyice öldürmeye çalışanlar var 5 aylık tertemiz rpha 11 kaskı 1700 e koydum adam 800 olurmu diye mesaj atıyor olmaz dedim benim bu kadar param var dahası çıkmaz bu fırsatta her zaman gelmez direk nakit diyor :D sanki ben baklava takasıyla iş yapıyorumda saçma sapan ölücü boş insanlar dolu
    Ahahah hocam o da tam ölücüymüş. rpha 11 gibi bir kask için 1700 bile gayet makul bir rakam. Hadi 1500 dese neyse de 800 nedir?

Buda madalyonun öbür yüzü. Ederinden yüksek satmaya çalışanlar olduğu gibi ölücü tayfa da her zaman olacak maalesef

Ama tüm bu ölücülere rağmen bir fiyat belirlemek lazım yoksa gerçek alıcılar fiyatsız ilanları çoğunlukla pas geçiyorlar.
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    İlan verme bedeli 50-60 TL değil mi? Sonuçta kaç bin liralık motor satıyorsunuz.

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Arkadaşımda CB 125 F vardı 2018 model 8 bin küsürlerdeydi. 2019 yılı sonunda almıştı 9.500 TL' ye. Geçtiğimiz hafta ilana bırakmıştı 1 hafta içinde 13.000 ' e sattı malum site aracılığı ile. Daha çok ziyaret alan yerde gidiyor aslında

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Kimse kusura bakmasın 2006 model 80 binde aksesuarı da olmayan cbf150 ye, 7-8 bin tl kimse vermez. o sarı sitedekiler çıldırmış. sonra adam arayıp 5 bin vereyim deyince ölücü oluyor. Makinenin hakkı o kadar ya
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Hocam bi çeyrek altın ne kadar senin haberin var mı
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    2016 dan beri bu forumdayım, daha bir kere bile alınık-satılık ürüne bu sayfadan bakmadım.Olduğundan bile haberim yok. Para verip sarı siteye gidin. Para dediğim 50 TL ver gitsin. Yalnız 13-15 liraya satmaya çalışırsan yine olmaz. CBF ler ortalama 12 civarı.

Hayırlı olsun.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)